NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 03 27

Vasaros laikas: sekmadienį, kovo 30 d., 3 val. nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį. Vasaros arba sezoninis laikas galios iki spalio paskutinio sekmadienio, kai laikrodžiai bus atsukti valanda atgal.

Kasmet kovą ir spalį įvesdamos bei atšaukdamos vasaros laiką ES valstybės vykdo Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą dėl sezoninio laiko taikymo. Šios 2003 m. priimtos direktyvos galiojimas neribojamas. 2016 m. Europos Komisija paskelbs vasaros laiko įvedimo ir atšaukimo grafiką ateinantiems penkeriems metams.

Laikrodžiai dukart per metus persukinėjami siekiant racionaliau išnaudoti šviesųjį paros metą.

Vasaros laiko įvedimas turės įtakos kai kurioms verslo sritims – energetikai, transportui, žemės ūkiui bei kitoms.

Lietuvoje bene kasmet kyla diskusijų dėl laikrodžių sukinėjimo neigiamo poveikio žmonių sveikatai ir atsiranda pasiūlymų atsisakyti šios praktikos. Tačiau vienašališkas sezoninio laiko atsisakymas Lietuvai grėstų labai griežtomis ES sankcijomis.

 

Kontrabanda: Klaipėdos apskrities VPK Palangos m. policijos komisariato, Valstybės sienos apsaugos pareigūnai ir kinologas su šunimi, vykdydami Policijos generalinio komisaro pavaduotojo nurodymą „Dėl veiklos stiprinimo kovoje su kontrabanda ir nelegalia prekių apyvarta“, kovo 21-22 dienomis vykdė policinę priemonę, kurios metu buvo sustiprinta transporto priemonėmis vežamų prekių ir krovinių kontrolė Palangos mieste.

Priemonės metu nustatytas asmuo, kuris vairavo automobilį apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, jam surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas pagal Lietuvos Respublikos (toliau LR) administracinių teisės pažeidimų kodekso 126 str. 5 d.

Kito Palangos miesto gyventojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 259 str. 1 d., kurio automobilyje rasta suvyniota į foliją apie 8 g galimai narkotinė medžiaga – kanapės ir jų dalys.

Automobilio „VW Golf“ bagažinėje rasti 490 pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos Respublikos banderolėmis.

Du vairuotojai automobiliuose vežėsi 0,95 l ir 0,7 l skysčio, turinčio naminės degtinės kvapą.

 

Konkursas „Temidė“: kaip ir kasmet, Palangos mieste kovo 25 d. įvyko bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių teisės žinių konkursas „Temidė“, kuriuo siekiama plėtoti šių žinių propagavimą ir domėjimąsi jomis, skatinti aktyvų mokinių dalyvavimą, kuriant saugią aplinką.

Galima pasidžiaugti neblėstančiu Palangos miesto moksleivių entuziazmu, kūrybiškumu, noru tobulėti ir atstovauti savo mokykloms. Antrajame konkurso etape susirungė net šešios komandos, kurios aktyviai varžėsi konkurso rungtyse, demonstruodamos vaidybinius, muzikinius, šokio ir kitus gebėjimus, o sirgaliai, palaikydami savo komandas, negailėjo joms plojimų, šūksnių.

Konkurso vertinimo komisija turėjo pateikti papildomą užduotį, nes, suskaičiavus rezultatus, dvi komandos surinko vienodą balų skaičių. Taigi po įtemptos kovos Palangos miestui trečiajame konkurso etape atstovaus Palangos senosios gimnazijos komanda „Mažosios moterytės“.

 

„Palangos tilto“, Palangos PK inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos Ib klasės mokinė Paulina Skrabytė tapo respublikinio jaunųjų kalbininkų konkurso „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ laureate.


PANEIGIMAS

2016 05 10 | Rubrika: Aktualios naujienos

Laikraščio „Palangos tiltas“ 2014-08-01 straipsnyje „Prisidengiant viešuoju interesu – išskirtinis Tarybos nario dėmesys statytojams iš Kauno“ paskelbti tikrovės neatitinkantys ir Sauliaus Valuntos, Valdo Matulio garbę ir orumą žeminantys duomenys.


Nauji vargonai: paskutinėmis vasario dienomis į Palangos parapiją atkeliavo nauji vargonai, kurių montavimo darbai Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje jau prasidėjo.


Šiemet, 2014-ųjų sausio antroje pusėje, nudžiugau šaligatvių sankirtoje prie Saulėtekio senuko gluosnio pamatęs nesenstantį savo bičiulį, int eligentiškąjį Vladimirą Palcyną. „Aš jūsų kieme sustoju ir „akmenų dailę“, spalvinę gamą ir pranašiškus ženklus labai dažnai studijuoju. Patinka. Kaip reta, gražus jūsų kiemas – akmeninis skveras. Mažai tokių aplink Palangoje. Gražiai jūs su žmona...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus nurijo karčią piliulę – Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė B. Martinkaus prašymą panaikinti jam nepalankų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą.


V.Jurgučio pagrindinės mokyklos muzikos kabinetas dvelkia šiluma ir jaukumu: šalia – lenta, pianinas, o ant sienų sukabinti muzikos mokytotojos Dianos Beržanskienės auklėtinių pasiekimai. Mokytoja paaiškina, kad klasėje kabo tik prizinių vietų ar televizijos projektų diplomai, kiti – saugiai sudėti į segtuvą. Viso pokalbio metu D. Beržanskienė spinduliavo...


Pagrindiniai švietimo sistemos reformos darbai Palangoje baigiasi. Nuo šio rugsėjo kurorte nebeliks vidurinių mokyklų, turėsime vieną gimnaziją, dar neaiškus Smilčių pradinės likimas... Ar viskas čia gerai, ar nebuvo padaryta klaidų, ir apskritai, kaip ši reforma atrodo žiūrint „iš aukščiau“? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo...


Praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcija Palangoje tikrino vasaros sezono metu vykdančius veiklą verslininkus. Inspektorių akiratyje atsidūrė stovyklavietės, visuomeninio maitinimo bei pramogų paslaugas siūlančios įmonės. Reido metu rasta neapskaitytų pajamų bei netinkamai tvarkomos apskaitos atvejų. Iš viso per pastarąjį mėnesį nustatyti 39 tokio pobūdžio pažeidimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius