NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 05 22

Pripažinimas: į pasaulio smėlio ir ledo skulptorių elitą prieš kelerius metus įsiveržęs, o dabar į visus prestižinius šio meno festivalius įvairiose šalyse kviečiamas palangiškis Andrius Petkus pasiekė karjeros olimpą – tapo smėlio skulptūrų pasaulio čempionu – rašo „Lietuvos rytas“.

Šį mėnesį Maskvoje vykusiame pasaulio smėlio skulptūrų čempionate 37 metų A. Petkaus sukurta pustrečio metro aukščio Atėnuose esančios garsios Partenono šventyklos kopija buvo pripažinta geriausiu kūriniu. Geriausio pasaulio smėlio skulptoriaus vardo lietuvių menininkas siekė trečią kartą. Prieš trejus metus JAV A. Petkus užėmė penktąją vietą, užpernai jis buvo likęs ketvirtas, rašo „Lietuvos rytas“.

Į šių metų pasaulio čempionatą Rusijos sostinėje buvo pakviesta 20 pajėgiausių skulptorių iš viso pasaulio. Jie per 10 dienų iš smėlio turėjo sukurti skulptūrų miestų tema. Pasaulio čempionu tituluoto lietuvio kūrinys išsiskyrė sudėtingumu: grakščiomis kolonomis, erdviniais išskaptavimais ir statinio perspektyvos iliuzija. Ant milžiniškos UNESCO emblema pažymėtos smėlio pagalvės stovintis kūrinys tarsi simbolizuoja pasaulio apsaugą, skirtą šiam garsiam kultūros paveldo objektui.

Beje, šią vasarą A. Petkus praleis Palangoje, kur J. Basanavičiaus g. yra jo smėlio skulptūrų galerija.

Čia jis ruošiasi kurti naują ekspoziciją Holivudo tema.

 

Parkomatai: prasidėjus vasaros sezonui nuo gegužės 15-osios vėl „įjungti“ parkomatai, renkantys rinkliavą už automobilių stovėjimą Palangos centrinėje dalyje. Nuo Vytauto gatvės jūros link esančioje raudonojoje zonoje rinkliava už valandos stovėjimą yra 3 litai, geltonojoje zonoje rytinėje miesto dalyje – 2 litai. Tačiau Palangos savivaldybė svarsto galimybę šią rinkliavą padvigubinti, rašo „Lietuvos rytas“.

Pagal miesto tarybai parengtą sprendimo projektą, kurorto dalyje nuo J. Basanavičiaus iki Kęstučio gatvės bei nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos turėtų atsirasti nauja žalioji zona, kurioje automobilio stovėjimas pabrangs nuo 3 iki 6 litų už valandą. Likusioje raudonojoje zonoje rinkliava didėja iki 4 litų. Toks pat 4 litų tarifas poilsiautojų bei miesto gyventojų laukia ir visoje geltonojoje zonoje, kurioje kol kas už valandą reikia mokėti 2 litus.

Dviejų litų mokestį ketinama palikti tik automobilių stovėjimo vietose prie parduotuvės „Maxima“ Vasario 16-osios, Plytų gatvėse bei Kontininkų ir Vanagupės gatvėse.

 

Vandalizmas ar ne: pirmadienį Ošupio take gyvenantys šventojiškiai buvo nemaloniai nustebinti ir net šokiruoti: jie išvydo nugriautą dviratininkų ir pėsčiųjų pamėgtą pavėsinę šio tako pradžioje prie įvažiavimo į miestelį. Ši pavėsinė buvo viena iš penkių prieš keliolika metų įgyvendinto pažintinio projekto stotelių, pavadinta „Kuršių stotelės“ vardu. Pasak Šventosios bendruomenės narių, apmaudžiausia, kad prieš kelias dienas seniūnijoje buvo tartasi dėl pavėsinės atnaujinimo. Tačiau vietoj to ji nugriauta, ir sklando kalbos, jog čia bus pastatytas konteinerinis tualetas. Šventojiškiai gi įsitikinę, jog tokio tualeto labiau reikėtų kad ir prie Alkos kalno ar prie poilsiautojų gausa pasižyminčių priėjimų prie paplūdimių.

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas neneigia, jog esama minčių čia statyti tualetą. Jo tikinimu, pavėsinę reikėję nugriauti, nes ji jau buvo visiškai supuvusi ir galėjo užgriūti ant čia apsistojančių dviratininkų.

Tuo tarpu šventojiškiai raštu kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją prašydami paaiškinti, kas atliko šį, jų įsitikinimu, vandalizmo aktą.

 

 „Palangos tilto“, Lrytas.lt inf. 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAGarbė didžiausia 2014-05-24 13:43 (IP: 86.100.63.40)
tai nuostabi Dievo dovana,- unikumas!

Taip pat skaitykite

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, gripo epidemija Lietuvoje paskelbta beveikpusėje Lietuvos savivaldybių: 29iš 60. Sergantiems specialistai pataria kuo daugiau ilsėtis, o turintiems sergančių namiškių, skirti ypatingą dėmesį dezinfekcinėms priemonėms ir stiprinti savo imunitetą vitaminu C.Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


NBA – kiekvieno krepšininko svajonė. Kelią jos link pradeda naujas sporto projektas. Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA), Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pradėjo bendradarbiavimą ir pristatė „NBA Junior Lietuva“ krepšinio lygą, kurioje kartu varžysis berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 12 metų


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas, buvęs savotiška...


Olandų atrakcionų parko karuselėje užstrigusi mergaitė dar ir šiandien sapnuoja košmarus, atsikelia verkdama bei maldaudama ją gelbėti. Trylikametei kaišiadoriškei bus reikalinga ir psichologo konsultacija. 


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: Savaitės komentaras

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius