NAUJIENŲ PABIROS
Pripažinimas: į pasaulio smėlio ir ledo skulptorių elitą prieš kelerius metus įsiveržęs, o dabar į visus prestižinius šio meno festivalius įvairiose šalyse kviečiamas palangiškis Andrius Petkus pasiekė karjeros olimpą – tapo smėlio skulptūrų pasaulio čempionu – rašo „Lietuvos rytas“.
Šį mėnesį Maskvoje vykusiame pasaulio smėlio skulptūrų čempionate 37 metų A. Petkaus sukurta pustrečio metro aukščio Atėnuose esančios garsios Partenono šventyklos kopija buvo pripažinta geriausiu kūriniu. Geriausio pasaulio smėlio skulptoriaus vardo lietuvių menininkas siekė trečią kartą. Prieš trejus metus JAV A. Petkus užėmė penktąją vietą, užpernai jis buvo likęs ketvirtas, rašo „Lietuvos rytas“.
Į šių metų pasaulio čempionatą Rusijos sostinėje buvo pakviesta 20 pajėgiausių skulptorių iš viso pasaulio. Jie per 10 dienų iš smėlio turėjo sukurti skulptūrų miestų tema. Pasaulio čempionu tituluoto lietuvio kūrinys išsiskyrė sudėtingumu: grakščiomis kolonomis, erdviniais išskaptavimais ir statinio perspektyvos iliuzija. Ant milžiniškos UNESCO emblema pažymėtos smėlio pagalvės stovintis kūrinys tarsi simbolizuoja pasaulio apsaugą, skirtą šiam garsiam kultūros paveldo objektui.
Beje, šią vasarą A. Petkus praleis Palangoje, kur J. Basanavičiaus g. yra jo smėlio skulptūrų galerija.
Čia jis ruošiasi kurti naują ekspoziciją Holivudo tema.
Parkomatai: prasidėjus vasaros sezonui nuo gegužės 15-osios vėl „įjungti“ parkomatai, renkantys rinkliavą už automobilių stovėjimą Palangos centrinėje dalyje. Nuo Vytauto gatvės jūros link esančioje raudonojoje zonoje rinkliava už valandos stovėjimą yra 3 litai, geltonojoje zonoje rytinėje miesto dalyje – 2 litai. Tačiau Palangos savivaldybė svarsto galimybę šią rinkliavą padvigubinti, rašo „Lietuvos rytas“.
Pagal miesto tarybai parengtą sprendimo projektą, kurorto dalyje nuo J. Basanavičiaus iki Kęstučio gatvės bei nuo Vytauto gatvės iki Meilės alėjos turėtų atsirasti nauja žalioji zona, kurioje automobilio stovėjimas pabrangs nuo 3 iki 6 litų už valandą. Likusioje raudonojoje zonoje rinkliava didėja iki 4 litų. Toks pat 4 litų tarifas poilsiautojų bei miesto gyventojų laukia ir visoje geltonojoje zonoje, kurioje kol kas už valandą reikia mokėti 2 litus.
Dviejų litų mokestį ketinama palikti tik automobilių stovėjimo vietose prie parduotuvės „Maxima“ Vasario 16-osios, Plytų gatvėse bei Kontininkų ir Vanagupės gatvėse.
Vandalizmas ar ne: pirmadienį Ošupio take gyvenantys šventojiškiai buvo nemaloniai nustebinti ir net šokiruoti: jie išvydo nugriautą dviratininkų ir pėsčiųjų pamėgtą pavėsinę šio tako pradžioje prie įvažiavimo į miestelį. Ši pavėsinė buvo viena iš penkių prieš keliolika metų įgyvendinto pažintinio projekto stotelių, pavadinta „Kuršių stotelės“ vardu. Pasak Šventosios bendruomenės narių, apmaudžiausia, kad prieš kelias dienas seniūnijoje buvo tartasi dėl pavėsinės atnaujinimo. Tačiau vietoj to ji nugriauta, ir sklando kalbos, jog čia bus pastatytas konteinerinis tualetas. Šventojiškiai gi įsitikinę, jog tokio tualeto labiau reikėtų kad ir prie Alkos kalno ar prie poilsiautojų gausa pasižyminčių priėjimų prie paplūdimių.
Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas neneigia, jog esama minčių čia statyti tualetą. Jo tikinimu, pavėsinę reikėję nugriauti, nes ji jau buvo visiškai supuvusi ir galėjo užgriūti ant čia apsistojančių dviratininkų.
Tuo tarpu šventojiškiai raštu kreipėsi į Palangos miesto savivaldybės administraciją prašydami paaiškinti, kas atliko šį, jų įsitikinimu, vandalizmo aktą.
„Palangos tilto“, Lrytas.lt inf.
„Palangos tilto“ redakcija
Jūsų komentaras:
Garbė didžiausia 2014-05-24 10:43 (IP: 86.100.63.40)
tai nuostabi Dievo dovana,- unikumas!Taip pat skaitykite
Šią savaitę pasaulio gyventojų skaičius pirmąsyk pasiekė 8 milijardus. Sparčiai auga ne tik žmonių, bet ir išmaniųjų įrenginių skaičius – juk šiandien jie yra neatskiriama daugumos kasdienybės dalis.
2021 metais giltinė vėl šienavo palangiškius – mirtingiausi sausio ir rugsėjo mėnesiai
Linas JEGELEVIČIUS, 2021 10 31 | Rubrika: Miestas
Ar šiais metais giltinė pasiglemš daugiau palangiškių negu pernai, kuomet rekordiškai daug miestelėnų, net 268, išėjo Anapilin? Kaip sakė „Palangos tiltui“ Vilma Vaitkuvienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus Vedėjo pavaduotoja, iki šių metų spalio 20 d. savivaldybėje buvo užregistruota 210 mirusių asmenų.
Vasara negelbsti: palyginus su birželiu pernai, bedarbių skaičius Palangoje išaugo beveik 100 procentų
"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas
Nors Palanga vasarą pažeria darbo galimybių daugeliui, šiemet birželį Palangoje darbo ieško rekordiškai daug žmonių, rodo Užimtumo tarnybos statistika, kurią tarnyba pateikė „Palangos tilto“ prašymu.
Monika Marija su grupe „Safe Zone“
2018 06 20 | Rubrika: Ką ir kur veikti Palangoje
Česlovas Gabalis ir grupė „Pelenai“ „VANDENIO“ MUZIKOS KLUBE
2016 06 17 | Rubrika: Ką ir kur veikti Palangoje
„Achemos grupė“ iš kurorto valdžios gavo lengvatų 1
2014 03 27 | Rubrika: Miestas
Per 100 milijonų litų metinį pelną skaičiuojančiam koncernui „Achemos grupė“ prireikė Palangos savivaldybės finansinės paramos – koncernas paprašė suteikti 160,5 tūkst. litų nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą kurorte esantiems koncerno viešbučiams. Vakar Tarybos posėdyje tokia lengvata buvo suteikta. Didelę įmonių grupę valdantis koncernas...
Naujienų pabiros 1
2014 01 20 | Rubrika: Miestas
Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.
Naujienų pabiros
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas
Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.
Palangos tarnybos skelbia: „Kurorto sezono pradžiai esame pasirengę!”
„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas
Vasarą pasitinkanti Palanga šį savaitgalį skelbia Kurorto šventę bei rengiasi priimti gausų būrį svečių. Specialiosios tarnybos laukiamam pramogautojų antplūdžiui visiškai pasirengusios – medikai bei komunalininkai pasiryžę dirbti vasaros režimu, o policijos pareigūnai tvirtina esantys pasiruošę Palangos svečių gausai.
Pradedami įgyvendinti milijoniniai projektai
Dalia JURGAITYTĖ, 2009 09 01 | Rubrika: Miestas
Palangos miesto savivaldybė šį rudenį pradės įgyvendinti tris turizmo infrastruktūros projektus. Kaip sakė kurorto meras Vytautas Stalmokas, bus pradėta Meilės alėjos, dviračių tako Palanga-Šventoji rekonstrukcija bei Botanikos parko istorinės dalies restauracija. Pristatant investicinius projektus, dalyvavo ir skelbtų konkursų darbams atlikti laimėtojai – bendrovių „Žiežmarių...
