NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 05 26

 Rinkimai Ukrainoje: sekmadienį vyko prezidento rinkimai. Balsavimo teisę juose turi daugiau kaip 36 mln. piliečių. Aktyvumas pasiekė 61 proc., o išankstinės apklausos saldžią pergalę jau pirmame ture žadėjo šokolado magnatui Piotrui Porošenkai.
Prognozės pasitvirtino: provakarietiškas milijardierius P. Porošenka gavo 54,16 proc. balsų ir laimėjo Ukrainos prezidento rinkimus per pirmąjį ratą, rodo pirmadienį Centrinės rinkimų komisijos paskelbti daliniai rezultatai.

Buvusi premjerė Julija Tymošenko, smarkiai atsilikusi, yra antroje vietoje su 13,12 proc. balsų. Tokius rezultatus rinkimų komisija paskelbė suskaičiavusi 37,66 proc. visų atiduotų balsų. Nacionalistų parlamentaras Olehas Liaška yra trečioje vietoje su 8,49 proc. balsų.

Aktyviausiai savo nuomonę reiškė vakarinės Lvovo srities rinkėjai, kur piliečių aktyvumas siekė net 76 proc. Odesoje prie balsadėžių susirinko 47 proc. rinkėjų, o balsavimo aktyvumas visos šalies mastu viršijo 60 proc. Centrinės rinkimų komisijos pavaduotojas Andrejus Magera pranešė, jog rinkimų procesas organizuotas laikantis visų šalies įstatymų ir tarptautinių standartų, todėl abejoti jų teisėtumu nėra jokio pagrindo.

 
Vagystė: Lietuvos pajūryje laiką leidžiančio krepšininko Jono Valančiūno „Porsche Cayenne“ parūpo vagims. Tiesa, automobilis registruotas ne jo vardu.

Kaip praneša „Delfi“, NBA žaidžiantis krepšininkas yra ne vienintelė siautėjusių ilgapirščių auka.

Sekmadienio naktį apvogti šeši prabangūs automobiliai. Visų jų pavogti automobilių žibintai, kitos dalys. Keli automobiliai apvogti prie Lietuvos krepšinio legendos Arvydo Sabonio įkurtos poilsiavietės.

Apie nemalonų incidentą šiuo metu pajūryje atostogaujantis krepšininkas paskelbė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, čia taip pat ir paviešino nuotrauką, kurioje matosi, kaip išdaužti žibintai. Jis sakė, kad apgadintą automobilį rado ryte. „Žinoma, jeigu būčiau matęs, to būčiau neleidęs padaryti – po nakties radau mašiną, ką čia daugiau ir bepakomentuosi, nebėra lempų“, – sakė jis.

 

Nauja loterija: kovai su šešėliu šalyje valdžia sugalvojo naują būdą – taikyti čekių loteriją, kurioje galėtų dalyvauti asmenys, turintys pirkimo kvitus bei laimėti įvairius prizus. Tokiu būdu, pardavėjų ir paslaugos tiekėjų prašant čekių, visuomenė neva būtų motyvuojama prisidėti prie skaidrumo šalyje. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) direktoriaus pavaduotojas Artūras Klerauskas pažymi, kad kasos aparatų kvitų loterija gali būti kaip viena iš galimų priemonių, kuri motyvuotų gyventojus nesitaikstyti su šešėlinės ekonomikos reiškiniais. Tačiau, pasak pašnekovo, yra ir daugiau tokių priemonių, galbūt net paprastesnių nei šiuo metu svarstoma čekių loterija. Pasak jo, kai kuriose Europos Sąjungos šalyse, pašnekovo žiniomis, renkantiems pirkimo čekius gali būti numatytos gyventojų pajamų mokesčio lengvatos. Jeigu gyventojas sukaupia tam tikrą kiekį kasos kvitų, netgi sąskaitos faktūros, tuomet jis gauna tam tikrą gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Specialisto nuomone, tokios kasos kvitų loterijos dažniausiai būna orientuotos į galutinį vartotoją, fizinį asmenį, tad galimybės dalyvauti loterijoje juridiniams asmenims, greičiausiai nebūtų.

 „Palangos tilto“, „Delfi“, Balsas.lt inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius