NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 05 26

 Rinkimai Ukrainoje: sekmadienį vyko prezidento rinkimai. Balsavimo teisę juose turi daugiau kaip 36 mln. piliečių. Aktyvumas pasiekė 61 proc., o išankstinės apklausos saldžią pergalę jau pirmame ture žadėjo šokolado magnatui Piotrui Porošenkai.
Prognozės pasitvirtino: provakarietiškas milijardierius P. Porošenka gavo 54,16 proc. balsų ir laimėjo Ukrainos prezidento rinkimus per pirmąjį ratą, rodo pirmadienį Centrinės rinkimų komisijos paskelbti daliniai rezultatai.

Buvusi premjerė Julija Tymošenko, smarkiai atsilikusi, yra antroje vietoje su 13,12 proc. balsų. Tokius rezultatus rinkimų komisija paskelbė suskaičiavusi 37,66 proc. visų atiduotų balsų. Nacionalistų parlamentaras Olehas Liaška yra trečioje vietoje su 8,49 proc. balsų.

Aktyviausiai savo nuomonę reiškė vakarinės Lvovo srities rinkėjai, kur piliečių aktyvumas siekė net 76 proc. Odesoje prie balsadėžių susirinko 47 proc. rinkėjų, o balsavimo aktyvumas visos šalies mastu viršijo 60 proc. Centrinės rinkimų komisijos pavaduotojas Andrejus Magera pranešė, jog rinkimų procesas organizuotas laikantis visų šalies įstatymų ir tarptautinių standartų, todėl abejoti jų teisėtumu nėra jokio pagrindo.

 
Vagystė: Lietuvos pajūryje laiką leidžiančio krepšininko Jono Valančiūno „Porsche Cayenne“ parūpo vagims. Tiesa, automobilis registruotas ne jo vardu.

Kaip praneša „Delfi“, NBA žaidžiantis krepšininkas yra ne vienintelė siautėjusių ilgapirščių auka.

Sekmadienio naktį apvogti šeši prabangūs automobiliai. Visų jų pavogti automobilių žibintai, kitos dalys. Keli automobiliai apvogti prie Lietuvos krepšinio legendos Arvydo Sabonio įkurtos poilsiavietės.

Apie nemalonų incidentą šiuo metu pajūryje atostogaujantis krepšininkas paskelbė savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“, čia taip pat ir paviešino nuotrauką, kurioje matosi, kaip išdaužti žibintai. Jis sakė, kad apgadintą automobilį rado ryte. „Žinoma, jeigu būčiau matęs, to būčiau neleidęs padaryti – po nakties radau mašiną, ką čia daugiau ir bepakomentuosi, nebėra lempų“, – sakė jis.

 

Nauja loterija: kovai su šešėliu šalyje valdžia sugalvojo naują būdą – taikyti čekių loteriją, kurioje galėtų dalyvauti asmenys, turintys pirkimo kvitus bei laimėti įvairius prizus. Tokiu būdu, pardavėjų ir paslaugos tiekėjų prašant čekių, visuomenė neva būtų motyvuojama prisidėti prie skaidrumo šalyje. Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) direktoriaus pavaduotojas Artūras Klerauskas pažymi, kad kasos aparatų kvitų loterija gali būti kaip viena iš galimų priemonių, kuri motyvuotų gyventojus nesitaikstyti su šešėlinės ekonomikos reiškiniais. Tačiau, pasak pašnekovo, yra ir daugiau tokių priemonių, galbūt net paprastesnių nei šiuo metu svarstoma čekių loterija. Pasak jo, kai kuriose Europos Sąjungos šalyse, pašnekovo žiniomis, renkantiems pirkimo čekius gali būti numatytos gyventojų pajamų mokesčio lengvatos. Jeigu gyventojas sukaupia tam tikrą kiekį kasos kvitų, netgi sąskaitos faktūros, tuomet jis gauna tam tikrą gyventojų pajamų mokesčio lengvatą. Specialisto nuomone, tokios kasos kvitų loterijos dažniausiai būna orientuotos į galutinį vartotoją, fizinį asmenį, tad galimybės dalyvauti loterijoje juridiniams asmenims, greičiausiai nebūtų.

 „Palangos tilto“, „Delfi“, Balsas.lt inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, gripo epidemija Lietuvoje paskelbta beveikpusėje Lietuvos savivaldybių: 29iš 60. Sergantiems specialistai pataria kuo daugiau ilsėtis, o turintiems sergančių namiškių, skirti ypatingą dėmesį dezinfekcinėms priemonėms ir stiprinti savo imunitetą vitaminu C.Jau beveik tris mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovaujantis Vidas Misikonis šiandien labiau panašus į diplomatą su tokioms pareigoms būdingomis savybėmis – pasveriantis kiekvieną žodį ir neskubantis su sprendimais. Naujasis direktorius iki šiol bando „perkąsti“ visas jam pavestas darbo sritis ir pripažįsta tam reikės, matyt, dar...


NBA – kiekvieno krepšininko svajonė. Kelią jos link pradeda naujas sporto projektas. Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA), Lietuvos krepšinio federacija (LKF) ir Lietuvos krepšinio lyga (LKL) pradėjo bendradarbiavimą ir pristatė „NBA Junior Lietuva“ krepšinio lygą, kurioje kartu varžysis berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 12 metų


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Liepos 6 dieną Palangoje startavo interaktyvus pažintinis turas „Tiškevičių bulvaras“, pristatantis miesto svečiams ir patiems palangiškiams 20 objektų, ne tik puošiančių kurortą nuo grafų Tiškevičių laikų ir pripažintų saugotinomis kultūros vertybėmis, bet ir tokių, kurie iki mūsų dienų neišliko. Šis projektas, buvęs savotiška...


Olandų atrakcionų parko karuselėje užstrigusi mergaitė dar ir šiandien sapnuoja košmarus, atsikelia verkdama bei maldaudama ją gelbėti. Trylikametei kaišiadoriškei bus reikalinga ir psichologo konsultacija. 


Mintys paraštėse (2011-08-23)

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 08 22 | Rubrika: Savaitės komentaras

Subjuro orai, vydami būrius poilsiautojų į vilnius, kaunus, maskvas ar Balbieriškį. Matyt, neiškentęs rudenio dargana alsuojančios Palangos,    muzikologas, buvęs Seimo pirmininko patarėjas, o dabar „Delfi“ apžvalgininkas Anatolijus Lapinskas sukurpė straipsniuką „Palanga – tos pačios ir dar didesnės bėdos“, kurį mielai praėjusį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius