NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 09

Pažeidimų mažėja: Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Palangos skyrius kasmet tikrina, kaip apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės laikosi visuomenės sveikatos saugos reikalavimų.

Šių paslaugų teikėjai privalo užtikrinti, kad viešnagė jų lankytojams būtų ne tik maloni, bet ir saugi sveikatai.

Pažeidimų, palyginti su praėjusiais metais, mažėja. Iki šių metų spalio mėnesio patikrinta 20 apgyvendinimo paslaugų tiekėjų, 4-uose (20 proc.) šios paslaugos teikiamos pažeidžiant reikalavimus, reglamentuojančius apgyvendinimo paslaugų sveikatai saugą. Pernai iš 31 tikrinto objekto 12-oje (38 proc.) nustatyta pažeidimų.  

Dažniausi patikrinimų metu pasitaikantys pažeidimai tiek 2013 m., tiek šiais metais išlieka tie patys: neatliekami vandens tyrimai legionella bakterijoms nustatyti, karšto vandens sistemoje vandens temperatūra periodiškai nepakeliama iki 66 laipsnių – šiais metais keturiuose objektuose iš keturių, kuriuose buvo nustatomi pažeidimai, 2013 metų laikotarpiu – 9-uose objektuose iš 12-os.  Šios priemonės būtinos siekiant apsaugoti lankytojus nuo pavojingos ligos – legioneliozės – plaučių infekcinės ligos, kurią sukelia legionella bakterijos.

 

Akcija: spalio 6-10 dienomis „Raudonų nosių Gydytojų klounų“ komanda persikėlė į nuo vasaros linksmybių besiilsinčią Palangą. Čia vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras” klounų komanda rengė tęstinį kūrybinių cirko dirbtuvių projektą „Cirko pacientas”.

Projekte dalyvavo vaikų sanatorijoje sveikstantys mažieji pacientai bei jų šeimos. Gydytojai klounai atvyko su dideliu bagažu įvairių cirko stebuklų, tad vaikai projekto metu turėjo galimybę mokytis įvairių cirko triukų, magijos, žongliravimo, muzikos. Vėliau šiuos išmoktus triukus vaikai turės galimybę parodyti penktadienį, spalio 10 d. vyksiančioje cirko šventėje, kuri taps gražiu akcentu pabaigti projektą bei spinduliu sanatorijos kasdienybėje.

Projektas jau antrus metus keliauja po Lietuvos vaikų sanatorijas ir sulaukia puikių atsiliepimų tiek iš sanatorijų personalo ir mažųjų pacientų tėvų, tiek iš pačių mažųjų ligoniukų.

Projekto „Cirko pacientai“ pagrindinis tikslas – sudaryti galimybę ilgai gydomiems ir reabilitacijoje sveikstantiems vaikams bei jų šeimoms grąžinti ir stiprinti pasitikėjimą savimi.

Klouno terapija padeda sergantiems vaikams ir jų šeimoms atsipalaiduoti ir bent trumpam pamiršti savo problemas, leisti kūnui pailsėti nuo įtampos ir streso. Per ketverius metus gydytojai klounai aplankė jau 15 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje.

 

Vizitas: Palangos miesto policijos komisariato bendruomenės pareigūnė apsilankė Palangos miesto socialinių paslaugų tarnybos Dienos centre, kuriame susipažino su centro darbuotojais, jų vykdoma veikla, centrą lankančiais miesto gyventojais.

Susitikimo metu priminta, kad labai svarbu pasirūpinti savo saugumu tamsiuoju paros metu – padovanoti atšvaitai, pristatyta nusikaltimų prevencijos programa „Saugi kaimynystė“, pademonstruota dalis policijos specialiųjų priemonių. Susitikimo metu atsakyta į aktualius klausimus, diskutuota dėl problemų kelyje ir kitose gyvenimiškose situacijose, su kuriomis susiduria negalią turintys asmenys.

 

„Palangos tilto“, KVSC Palangos skyriaus, Palangos PK inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Šylant orams bei suaktyvėjus pavasarinio tvarkymosi darbams, Palangos miesto gyventojai raginami atsakingai elgtis su atliekomis bei neteršti viešųjų erdvių. Komunalininkai pasirūpino vietomis, kur patogiai bei nemokamai galima atvežti stambiagabarites, o kapinėse – kur palikti žaliąsias atliekas.


Palangoje auga gyventojų skaičius  1

"Palangos tilto" informacija, 2019 04 05 | Rubrika: Verslas pinigai

Gyventojų registro duomenimis, Palangoje šiuo metu gyvena (yra deklaravę savo gyvenamąją vietą) viso 17 543 žmonės: 9 649 moterys ir 7894 vyrai. Beje, Palanga yra viena iš nedaugelio savivaldybių, kur gyventojų skaičius per metus, nors ir nežymiai, bet išaugo.


Inga ŠVIESAITĖ Mus pažadino migruojančių paukščių klegesys. Buvo dar labai ankstyvas rytas, kai jie su dideliu triukšmu nusprendė palikti poilsio tašką ir keliauti toliau. Baltas skraiduolių debesis pakilo mums virš galvų ir sukdami ratus, tik jiems vieniems žinoma tvarka, pasiskirstė vietomis ir nuskrido savo kryptimi. Pasidarė taip tylu. Suviliota...


Tikriausiai ne kiekvienas palangiškis žino, kad Vidmantas Gricius, Šventosios parapijos klebonas, taip nuoširdžiai rūpinęsis Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčios statyba, yra ir Laukžemės parapijos klebonas. Sekmadieniais ar švenčių dienomis, po šv. Mišių Šventosios bažnyčioje, klebonas skuba į Laukžemę, kur...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Vakar neeiliniame tarybos posėdyje pagaliau patvirtintas Šventosios jūrų uosto detalusis planas. Pritarus šiam svarbiam tiek Šventajai, tiek valstybei dokumentui, uosto direkcija teiks paraišką dėl techninės dokumentacijos rengimo, kainuosiančio apie 8 mln. Lt, finansavimo ES paramos lėšomis.


Praėjusį trečiadienį Palangoje lankėsi Seimo narys, vienas Liberalų Sąjūdžio lyderių Remigijus Šimašius. Ryte parlamentaras dalyvavo Palangos Senojoje gimnazijoje vykusiame renginyje „Ateities generatorius“, vedė tris pamokas, bendravo su mokiniais ir pedagogais. R. Šimašius buvo sužavėtas moksleivių aktyvumu, šiltu bendravimu, kalbėjosi su...


Dvidešimt keturių metų Eugene Harris, sužinojęs iš krepšinio agento Šveicarijoje, kad teks žaisti Lietuvoje, mažyčiame jos miestelyje Palanga, pirmiausia puolė prie kompiuterio ir  „Google“ paieškoje įvedė labai mažai girdėtos šalies pavadinimą ir miesto pavadinimą, kurį norint taisyklingai ištarti, galima susilaužyti liežuvį. „Pirmieji paieškos rezultatai mane truputį nustebino –...


Agnė Lukaitytė, 18–metė mergina, vaikystę ir mokyklos metus praleido Palangoje. „Jūra yra nuostabi“, - sako graži mergina. Bet galbūt merginos polėkiams ir svajoms net Palanga su jūra yra šiek tiek per maža. Baigusi mokyklą kurorte, Agnė išvyko gyventi ir mokytis į Vilnių. Ir...neišsigando iššūkių: dalyvavo  Olialia.lt atrankoje ir grožio konkurse „Mis Lietuva – 2010”. Ko gero, jos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius