Nuo vakar radiatoriai pradėjo šilti Palangos vaikų darželiuose, mokyklose bei sveikatos įstaigose. Delfi nuotr.

Nuo vakar radiatoriai pradėjo šilti Palangos vaikų darželiuose, mokyklose bei sveikatos įstaigose. Delfi nuotr.

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 20

Šildymo sezonas: vakar Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios. Nuo pirmadienio radiatoriai pradėjo šilti ikimokyklinio ugdymo ir sveikatos įstaigose bei mokyklose.

Kada bus įjungtas šildymas daugiabučiuose, dar neaišku. Kaip žinia, šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos. Tad šiuo metu stebima, kokia artimiausių parų oro prognozė.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pateiktais duomenimis, Lietuvoje, palyginti su 2013–2014 metų šildymo sezonu, laukiamas vidutiniškai 7,1 proc. statistinės kainos mažėjimas.

Palangoje numatomas 7,7 proc. mažėjimas – nuo 26,92 iki 24,84 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Savivaldybėje – mažieji palangiškiai: ketvirtadienį lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinių grupių vaikai, lydimi pedagogių, apsilankė Savivaldybėje bei susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Susitikimo mero kabinete metu mažiesiems palangiškiams buvo paaiškinta, kaip veikia savivalda, vaikai taip pat turėjo galimybę merui užduoti rūpimus klausimus.

Klausimų būta įvairių – vaikai domėjosi ne tik, kada Palangoje bus pastatytas baseinas, sutvarkyta viena ar kita gatvė, bet ir klausinėjo, ką meras veikia laisvalaikiu, ar vaikystėje lankė vaikų darželį ir kt.

„Nykštuko“ auklėtiniams meras Š. Vaitkus pristatė mero regalijas. Vaikai turėjo galimybę ne tik pamatyti regalijas, bet ir jas užsidėti bei, taip pasidabinus, įsiamžinti sėdint mero darbo vietoje.

Po susitikimo su meru vaikai apsilankė Savivaldybės posėdžių salėje bei sužinojo, kur ir kokia tvarka priimami visam miestui svarbūs sprendimai.

 

Istorinis radinys: Kretingoje, Tiškevičių koplyčioje, aptikti keturi sarkofagai. Istorikai ir muziejininkai ne vieną dešimtį metų spėliojo, kas palaidota senosiose Kretingos kapinėse esančioje grafų Tiškevičių koplyčioje. Šią vasarą, ruošiant ją restauruoti, įvedus zondą su filmavimo kamera į tris koplyčioje esančius užbetonuotus postamentus, pastebėti ornamentuotų karstų fragmentai.

Gavus paveldosaugininkų leidimus, postamentai atverti ir rasti keturi metaliniai sarkofagai. Neabejojama, kad viename iš jų – Kretingos dvaro savininko grafo J. Tiškevičiaus, mirusio 1891-aisiais, palaikai. Antrajame karste, pasak specialistų, gali būti grafo žmonos Sofijos palaikai.

„Pagal istorinius duomenis, mažesniajame sarkofage turėtų būti palaidota jų anūkė, Kretingos dvaro paveldėtojo Aleksandro Tiškevičiaus duktė Marija, kuri mirė 1896 m. O ketvirtame sarkofage, deja, nežinome kas gali būti. Tai mums – naujiena“, – sako Kretingos muziejaus istorikas, direktorės pavaduotojas J. Kanarskas.

„Tai turbūt antras [radinys] pagal svarbą per 15 metų. Vakarų Lietuvoje faktiškai t.y. antras atvejis (po Chodkevičių karstų atradimo), kai atrasti grafų palaidojimai ir unikalūs sarkofagai“, – teigia KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vyr. valstybinis inspektorius L. Kavaliauskas.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. savivaldybės, ve.lt inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos kurorto muziejuje gruodžio 21 d. 18 val. vyks styginių kvarteto „MusicaLibera“koncertas, kuriame perkusija gros Konradas Daukšas.


Palangos pulsas

2017 12 15 | Rubrika: Miestas

Neliko abejingas visuotinėms diskusijoms dėl aikštės Palangiškis Vitoldas, kuris neabejingas Palangos gerovei, neliko abejingas ir dėl Lukiškių aikštės, sukėlusios nemažai diskusijų. „Juk lietuviai esame, nedidelėje valstybėje gyvename, visur nuvykstame, tad negalime likti abejingi ir tokiais klausimais“, – įsitikinęs Vitoldas.


Į redakciją užsukęs Algirdas Jonas Rauba, gyvenantis Druskininkų gatvėje, pasidžiaugė, kaip puikiai tvarkoma aplinka jo gyvenamojoje teritorijoje. „Gražu žiūrėti. Jauni vyrukai taip spėriai darbuojasi, jie turėtų greit viską sutvarkyti“, – sakė jis.


„Turi visgi Palangos miesto ligoninė budintį pediatrą ar ne?“ – iškėlė klausimą populiariame socialiniame tinkle palangiškė Ramunė Černeckienė. Moteriai toks klausimas kilo, kai susirgus mažamečiui sūneliui ir atvykus Greitosios pagalbos medikams iš Klaipėdos, jie pasiūlė vežti į Palangos priimamąjį, nors ten pediatro nėra. „Negi Klaipėdos medikai...


Šeštadienį į Palangos miesto viešąją biblioteką rinkosi žmonės, kurie norėjo pagerbti ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje palikusį vargonininką, pasipriešinimo dalyvį, politinį kalinį, tikinčiųjų teisių gynėją Alvydą Šeduikį. Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai išleido jau aštuntąją knygą, pavadintą...


Kai kitų miestų seniūnaičiai prisiimtą veiklą vykdo, gaudami tam tikrą mokestį patiriamoms išlaidoms padengti, Palangos seniūnaičiai apie tai gali tik pasvajoti. Prieš keletą dienų Klaipėdos seniūnaičiai išsireikalavo miesto tarybos didesnių išmokų, nuo šiol jie gaus 50 eurų per mėnesį išlaidoms, susijusioms su šia veikla, padengti....


Šeštadienį Palangoje vykusiose Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon-NKL) rungtynėse pergalę iškovojo „Jonavos“ (7-9) krepšininkai 94:91 (22:19, 23:27, 23:20, 26:25), įveikę šeimininkus „Palangos“ (6-10) krepšininkus.


Lapkritis – pats niūriausias mėnuo, kuomet visa Palanga tarsi užmiega giliu miegu, ruošdama jėgas netrukus prasidėsiančiam šventiniam šurmuliui. Tą patvirtino ir kalbinti palangiškiai, įprastai lapkritį uždarantys savo kavines ir restoranus. Tuomet jiems atsiranda proga kai ką reikalingo pasiremontuoti, o ir vasarą plušėjusiems darbuotojams suteikti...


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius