Nuo vakar radiatoriai pradėjo šilti Palangos vaikų darželiuose, mokyklose bei sveikatos įstaigose. Delfi nuotr.

Nuo vakar radiatoriai pradėjo šilti Palangos vaikų darželiuose, mokyklose bei sveikatos įstaigose. Delfi nuotr.

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 20

Šildymo sezonas: vakar Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios. Nuo pirmadienio radiatoriai pradėjo šilti ikimokyklinio ugdymo ir sveikatos įstaigose bei mokyklose.

Kada bus įjungtas šildymas daugiabučiuose, dar neaišku. Kaip žinia, šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos. Tad šiuo metu stebima, kokia artimiausių parų oro prognozė.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pateiktais duomenimis, Lietuvoje, palyginti su 2013–2014 metų šildymo sezonu, laukiamas vidutiniškai 7,1 proc. statistinės kainos mažėjimas.

Palangoje numatomas 7,7 proc. mažėjimas – nuo 26,92 iki 24,84 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Savivaldybėje – mažieji palangiškiai: ketvirtadienį lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinių grupių vaikai, lydimi pedagogių, apsilankė Savivaldybėje bei susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Susitikimo mero kabinete metu mažiesiems palangiškiams buvo paaiškinta, kaip veikia savivalda, vaikai taip pat turėjo galimybę merui užduoti rūpimus klausimus.

Klausimų būta įvairių – vaikai domėjosi ne tik, kada Palangoje bus pastatytas baseinas, sutvarkyta viena ar kita gatvė, bet ir klausinėjo, ką meras veikia laisvalaikiu, ar vaikystėje lankė vaikų darželį ir kt.

„Nykštuko“ auklėtiniams meras Š. Vaitkus pristatė mero regalijas. Vaikai turėjo galimybę ne tik pamatyti regalijas, bet ir jas užsidėti bei, taip pasidabinus, įsiamžinti sėdint mero darbo vietoje.

Po susitikimo su meru vaikai apsilankė Savivaldybės posėdžių salėje bei sužinojo, kur ir kokia tvarka priimami visam miestui svarbūs sprendimai.

 

Istorinis radinys: Kretingoje, Tiškevičių koplyčioje, aptikti keturi sarkofagai. Istorikai ir muziejininkai ne vieną dešimtį metų spėliojo, kas palaidota senosiose Kretingos kapinėse esančioje grafų Tiškevičių koplyčioje. Šią vasarą, ruošiant ją restauruoti, įvedus zondą su filmavimo kamera į tris koplyčioje esančius užbetonuotus postamentus, pastebėti ornamentuotų karstų fragmentai.

Gavus paveldosaugininkų leidimus, postamentai atverti ir rasti keturi metaliniai sarkofagai. Neabejojama, kad viename iš jų – Kretingos dvaro savininko grafo J. Tiškevičiaus, mirusio 1891-aisiais, palaikai. Antrajame karste, pasak specialistų, gali būti grafo žmonos Sofijos palaikai.

„Pagal istorinius duomenis, mažesniajame sarkofage turėtų būti palaidota jų anūkė, Kretingos dvaro paveldėtojo Aleksandro Tiškevičiaus duktė Marija, kuri mirė 1896 m. O ketvirtame sarkofage, deja, nežinome kas gali būti. Tai mums – naujiena“, – sako Kretingos muziejaus istorikas, direktorės pavaduotojas J. Kanarskas.

„Tai turbūt antras [radinys] pagal svarbą per 15 metų. Vakarų Lietuvoje faktiškai t.y. antras atvejis (po Chodkevičių karstų atradimo), kai atrasti grafų palaidojimai ir unikalūs sarkofagai“, – teigia KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vyr. valstybinis inspektorius L. Kavaliauskas.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. savivaldybės, ve.lt inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Kasmet Palangos miesto savivaldybė kviečia organizacijas teikti socialinių projektų paraiškas skelbiamam konkursui. Šiais metais sulaukta keturių paraiškų. Socialinių projektų atrankos komisijai įvertinus visas gautas paraiškas, buvo nuspręsta savivaldybės biudžeto lėšomis prisidėti prie visų keturių projektų įgyvendinimo.


Jau tapo tradicija vasarą Šventojoje praturtinti „Vikingų“ laivų varžybomis, kuriose savo jėgas gali išmėginti kiekvienas to pageidaujantis pilnametis. Tereikia suburti komandą bei užregistruoti. Iki registracijos pabaigos liko dvi savaitės, tad vienas iš pagrindinių renginio organizatorių Darius Girtas ragina suskubti. „Iki šiandienos jau yra...


Palangos pulsas

2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Pasitiktos dvi naujos aviakompanijos Tarptautiniame Palangos oro uoste sekmadienį pasitikti dviejų naujų skrydžių bendrovių, pradedančių sezoninius reisus į Lietuvos kurortą, lėktuvai. Šiek tiek po 11 valandos sekmadienį Palangoje nusileido pirmasis lėktuvas iš Minsko. Nuo šiol vasaros sezono metu Baltarusijos avialinijos „Belavia“ į Palangą keleivius...


Jurgines švęsianti Palanga kviečia į laimės paieškas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 04 24 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį, balandžio 26-27 dienomis, Palanga kviečia pasimėgauti atbundančia pavasario gamta – kurorte tradiciškai bus švenčiamos Jurginės.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Apie Palangą, buvusią, esamą ir būsimą, kalbėjome su Lietuvos ir Palangos savivaldybės politiniu bei visuomenės veikėju, „Šiaulių banko“ Palangos skyriaus direktoriumi Rimantu Mikalkėnu.   – Ar Palangos gyventojai turi savitų bruožų, skiriasi nuo kitų Lietuvos miestų gyventojų? – Aš manau, kad taip. Kurortų gyventojai daugiau mato, čia...


Šventosios poilsio namus „Varduva“ „puošia“ reklama -šalia gulinti šiukšlių krūva. Kadangi poilsio namų reklamoje nurodytu numeriu su savininku susisiekti nepavyko, šnektelėjome su Šventosios seniūnu Eugenijumi  Čilinsku. „Įdomu, koks verslininkas galėtų krauti šiukšles prie savo reklamos? 


Įstatymai R.A.Kirstukui nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 24 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas liberalcentristas Remigijus Alvydas Kirstukas, nepaisydamas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos draudimo dalyvauti bet kokiuose svarstymuose, susijusiuose su Pirminės asmens sveikatos priežiūros centru ar privačia taip pat Tarybos narės Sondros Kulikauskienės įmone „Bendrosios praktikos gydytojo...


Mero pažadai – lyg muilo burbulai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 21 | Rubrika: Miestas

Pastarosiomis dienomis mieste ant reklaminių stendų pasirodė itin originalus miestelėnų kreipimasis į merą Vytautą Stalmoką. Jame konkrečiai primenama apie nevykdomus miestelėnams duotus pažadus dėl susitikimo su gyventojais, kuris turėjo įvykti spalio viduryje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius