Nuo vakar radiatoriai pradėjo šilti Palangos vaikų darželiuose, mokyklose bei sveikatos įstaigose. Delfi nuotr.

Nuo vakar radiatoriai pradėjo šilti Palangos vaikų darželiuose, mokyklose bei sveikatos įstaigose. Delfi nuotr.

NAUJIENŲ PABIROS

2014 10 20

Šildymo sezonas: vakar Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė pasirašė įsakymą dėl šildymo sezono pradžios. Nuo pirmadienio radiatoriai pradėjo šilti ikimokyklinio ugdymo ir sveikatos įstaigose bei mokyklose.

Kada bus įjungtas šildymas daugiabučiuose, dar neaišku. Kaip žinia, šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra siekia mažiau nei 10 laipsnių šilumos. Tad šiuo metu stebima, kokia artimiausių parų oro prognozė.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pateiktais duomenimis, Lietuvoje, palyginti su 2013–2014 metų šildymo sezonu, laukiamas vidutiniškai 7,1 proc. statistinės kainos mažėjimas.

Palangoje numatomas 7,7 proc. mažėjimas – nuo 26,92 iki 24,84 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Savivaldybėje – mažieji palangiškiai: ketvirtadienį lopšelio-darželio „Nykštukas“ priešmokyklinių grupių vaikai, lydimi pedagogių, apsilankė Savivaldybėje bei susitiko su miesto meru Šarūnu Vaitkumi. Susitikimo mero kabinete metu mažiesiems palangiškiams buvo paaiškinta, kaip veikia savivalda, vaikai taip pat turėjo galimybę merui užduoti rūpimus klausimus.

Klausimų būta įvairių – vaikai domėjosi ne tik, kada Palangoje bus pastatytas baseinas, sutvarkyta viena ar kita gatvė, bet ir klausinėjo, ką meras veikia laisvalaikiu, ar vaikystėje lankė vaikų darželį ir kt.

„Nykštuko“ auklėtiniams meras Š. Vaitkus pristatė mero regalijas. Vaikai turėjo galimybę ne tik pamatyti regalijas, bet ir jas užsidėti bei, taip pasidabinus, įsiamžinti sėdint mero darbo vietoje.

Po susitikimo su meru vaikai apsilankė Savivaldybės posėdžių salėje bei sužinojo, kur ir kokia tvarka priimami visam miestui svarbūs sprendimai.

 

Istorinis radinys: Kretingoje, Tiškevičių koplyčioje, aptikti keturi sarkofagai. Istorikai ir muziejininkai ne vieną dešimtį metų spėliojo, kas palaidota senosiose Kretingos kapinėse esančioje grafų Tiškevičių koplyčioje. Šią vasarą, ruošiant ją restauruoti, įvedus zondą su filmavimo kamera į tris koplyčioje esančius užbetonuotus postamentus, pastebėti ornamentuotų karstų fragmentai.

Gavus paveldosaugininkų leidimus, postamentai atverti ir rasti keturi metaliniai sarkofagai. Neabejojama, kad viename iš jų – Kretingos dvaro savininko grafo J. Tiškevičiaus, mirusio 1891-aisiais, palaikai. Antrajame karste, pasak specialistų, gali būti grafo žmonos Sofijos palaikai.

„Pagal istorinius duomenis, mažesniajame sarkofage turėtų būti palaidota jų anūkė, Kretingos dvaro paveldėtojo Aleksandro Tiškevičiaus duktė Marija, kuri mirė 1896 m. O ketvirtame sarkofage, deja, nežinome kas gali būti. Tai mums – naujiena“, – sako Kretingos muziejaus istorikas, direktorės pavaduotojas J. Kanarskas.

„Tai turbūt antras [radinys] pagal svarbą per 15 metų. Vakarų Lietuvoje faktiškai t.y. antras atvejis (po Chodkevičių karstų atradimo), kai atrasti grafų palaidojimai ir unikalūs sarkofagai“, – teigia KPD Klaipėdos teritorinio padalinio vyr. valstybinis inspektorius L. Kavaliauskas.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. savivaldybės, ve.lt inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Visas rungtynes pirmavę Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai ketvirčio pabaigoje po Reginaldo Simso tolimo šūvio, rezultatu 81:78 iškovojo pergalę prieš Vilniaus „Perlą-MRU“.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Buvęs Nemirsetos kurhauzas stovi nuo XV a. susiformavusios Nemirsetos gyvenvietės istorinės teritorijos pietrytinėje dalyje, prie seno pajūrio kelio iš Klaipėdos į Palangą. Kurhauzas, pastatytas senosios – menančios dar XV a. vidurį – Nemirsetos karčemos sodybvietėje, pastaruoju metu itin liūdnos būklės, ir nežinia, kada situacija galėtų pasikeisti į gera.


„Visada žinojau, jog būsiu šokių mokytoja“, – savo išsipildžiusiomis svajonėmis dalinasi Palangos senosios gimnazijos šokių būrelio vadovė Viktorija Bickaitė. Ji baigusi šokio pedagogiką Vilniaus kolegijoje ir grįžusi į Palangą, gavo pasiūlymą suburti liaudiškų šokių būrelį. Nors Viktorijai tai buvo iššūkis, tačiau...


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Dažniausiai ne pačių gabiausių mokinių pasirenkami nusirašinėjimo būdai iki šiol stebina ne vieną: popieriukai kišenėse, formulės bei sąvokos užkeverzotos ant rankos arba švarko rankovės. Nusirašinėjimas – senas kaip mūsų pasaulis: apie jį be galo daug kalbėta mūsų tėvų, senelių laikais, sukurti ir vis dar kuriami metodai kaip nusirašinėti ir...


Kada verslas užsitarnaus pasitikėjimą?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2011 11 24 | Rubrika: Savaitės komentaras

Lietuvos gyventojai mano, kad verslas mūsų šalyje yra nesąžiningas. Pagal bendrovės RAIT atliktą tyrimą, taip mano net 84 procentai apklaustųjų. Kitose Baltijos šalyse verslu pasitikima labiau. Latvijoje neigiamai verslą vertina 72 procentai, o Estijoje – tik 53 procentai gyventojų.


Į redakciją kreipėsi net keletas žmonių, piktindamiesi užplūdusiais laiškais. „Didysis žaidimas“, „išskirtinė galimybė laimėti“ – tokie žodžiai pasitinka kiekvieną, kuriam į rankas patenka „išpūstažandis“ vokas, kviečiantis įsigyti knygą bei suteikiantis „išskirtinę progą tik Jums“ laimėti automobilį bei piniginius prizus.


Savivaldybės ketinimai verčiami „iš koto“

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 31 | Rubrika: Miestas

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinio padalinio specialistai, peržiūrėjęs kurorto Savivaldybės administracinio pastato rekonstrukcijos projektą, konstatavo, kad planuojamo statinio didinimas prieštarauja įstatymams ir pačios Savivaldybės patvirtintam specialiajam paminklosauginiam planui, nes viršijamas užstatymo tankumas ir intensyvumas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius