NAUJIENŲ PABIROS

2014 12 18
NAUJIENŲ PABIROS

 

Stirnos: pirmadienio vakarą, apie 20 val., Palangoje, Liepojos plente, ties oro uostu, į kelią išbėgo trys stirnos. Vengdamas susidūrimo su jomis, „Renault Safrane“ vairuotojas nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė.
Atvykus ugniagesiams-gelbėtojams, automobilis „Renault Safrane“ buvo apsivertęs ant stogo. Ugniagesiai mašiną atvertė ant ratų.
Avarijos metu tik sugadintas automobilis. Nei vairuotojas, nei kartu važiavęs šuo, nei stirnos nenukentėjo.

Atšvaitai: siekdami sustiprinti pėsčiųjų ir dviratininkų saugumą kelyje, Palangos miesto policijos komisariato prevencijos padalinio pareigūnai mokyklose ir miesto gatvėse eismo dalyviams dalija atšvaitus ir šviesą atspindinčias liemenes.
Antradienio rytą pareigūnai lankėsi Šventosios pagrindinėje mokykloje, kurioje vaikams dalijo atšvaitus. Tokių susitikimų metu moksleiviai mokomi teisingai ir atsakingai elgtis gatvėje, jiems pasakojama apie atšvaitų svarbą. Pareigūnai atsakinėja į vaikų pateiktus klausimus, diskutuoja apie susidariusias pavojingas situacijas kelyje.

Pratybos: gruodžio 2 ir 9 dienomis Palangos lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ vyko priešgaisrinės ir civilinės saugos evakavimo pratybos bei praktinis gesintuvų naudojimo mokymas. Pratybomis siekta išmokyti evakuoti vaikus, auklėtojus, personalą, tobulinti evakuacijos organizavimą bei veiksmų koordinavimą, mokyti darželio bendruomenę, kaip reikėtų naudotis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis.
Evakuacija prasidėjo darželio direktorei įjungus pavojaus signalą. Visi evakavosi organizuotai, drausmingai, laikydamiesi evakuacijos plane numatyto išėjimo iš darželio maršruto ir rinkosi už įstaigos kiemo ribų, kur atsakingas asmuo žymėjo išėjusiųjų skaičių. 125 vaikai ir 36 suaugę žmonės buvo evakuoti per 10 min. Evakavimo pratybas vertino ir komentavo Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio vyresnioji inspektorė Sandra Vasiliauskaitė.
Po savaitės vyresnioji inspektorė S. Vasiliauskaitė darželio „Gintarėlis“ kolektyvui pravedė praktinius mokymus, kaip naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis. Mokymai ir pratybos sulaukė didelio darželio bendruomenės susidomėjimo ir buvo naudingi ne tik darbuotojams, bet ir mažiesiems, kurie pirmąkart mokėsi evakuotis ir sužinojo, kaip reikėtų elgtis kilus gaisrui.

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Kainų spyris keliaujantiems

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Iš po Naujametinių kaukių į dienos šviesą išlindo mūsų naujos valdžios sprendimai. Abejotini ar ne, po sausio pirmosios jie tapo realūs. Kainos kandžiojasi, šokinėja ir gąsdina.


Valdžia pamalonino didžiausias kurorto įmonės

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Paskutiniosiomis praėjusių metų dienomis posėdžiavusi kurorto valdžia, nepaisant sudėtingos ekonominės situacijos, nusprendė suteikti mokesčių lengvatas, kurių prašė savivaldybės teritorijoje registruotos įmonės.


Kasmet  Savivaldybės biudžetinių įstaigų ir organizacijų vadovai skatinami personaliniais priedais prie atlyginimų. 50 proc. dydžio priedai buvo skiriami Palangos ir Šventosios kultūros, Socialinių paslaugų centrų, Sporto mokyklos, Viešosios bibliotekos, Botanikos parko, Globos namų direktoriams, kurių nustatytas tarnybinis atlyginimo koeficientas skirtingas.


Palangiškiai – už santuoką ir lietuviškumą

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Pirmosios Naujų metų dienos – ne tik žvilgsniui į ateitį, bet ir senųjų metų apžvalgai. Palangos miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriuje „Palangos tiltas“ kalbėjosi su skyriaus vedėja Vida Buivydiene apie praėjusius metus – vedėja jau kone tris dešimtmečius yra palangiškių gyvenimo pokyčių liudininkė.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Kas saugos mirusiųjų palaikus?

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Šiandien 11 val. Klaipėdos apskrities viršininkas Arūnas Burkšas organizuoja pasitarimą dėl mirusiųjų saugojimo ir mirties priežasties nustatymo, kai ikiteisminio tyrimo institucijos tyrimo nepradeda, o mirties priežastis šeimos gydytojui neaiški ir todėl jis negali išduoti mirties liudijimo, problemų.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas