NAUJIENŲ PABIROS

Palangos tiltas, 2014-12-29
Peržiūrėta
3882
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mažiausiai uždirbančių pedagogų algos kitąmet padidės apie 200 Lt. 15min.lt nuotr.
Mažiausiai uždirbančių pedagogų algos kitąmet padidės apie 200 Lt. 15min.lt nuotr.

Kels algas: Kalėdų išvakarėse Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos siūlymui nuo 2015-ųjų 10 proc. padidinti mažiausiai uždirbančių pedagogų – darželių auklėtojų ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų – algas. Tam 2015 m. skiriama per 30 mln. litų. Vidutiniškai atlyginimai didės apie 200 litų.
Vyriausybė padidino ir mokinio krepšelį. 2015 m. jis bus didesnis 36 litais ir sudarys 3384 litus, arba 980 eurų.
Taip pat užmokestis didės mokytojams, dirbantiems didesnėse nei 23 mokinių klasėse: jiems bus daugiau mokama už mokinių darbų taisymą. Valstybės biudžete tam papildomai skiriama 5 mln. litų.
2015 m. valstybės biudžete skirti papildomi 6 mln. litų pedagogų darbo apmokėjimo sąlygų gerinimui – tai lėšos dėl pensinio amžiaus ar kitų priežasčių iš švietimo sistemos pasitraukiantiems pedagogams.

Rūkymas I: Seimui nepavyko nuo 2015 metų liepos Lietuvoje uždrausti rūkyti daugiabučių balkonuose bei pro jų langus. Dabar draudžiama rūkyti visose bendro naudojimo patalpose.
Seimas praėjusį antradienį nepriėmė atitinkamų Tabako kontrolės įstatymo pataisų: už balsavo 32 Seimo nariai, prieš – 14, o susilaikė 33.
Liberalų atstovai Seime prognozavo, kad taip Seimas įsiveltų į buitinių konfliktų reguliavimą, bei teigė, kad priimdamas tokias pataisas, Seimas negalvoja, kokia papildoma našta būtų apkrauta policija, kuri turėtų spręsti rūkančių ir nerūkančių žmonių skundus.
Antikorupcijos komisijos vadovas V. Gailius prognozavo, kad per metus policija turėtų reaguoti į 30-40 tūkst. pranešimų dėl rūkymo vietose, kuriose tai daryti įstatymas draustų, ir negalės tirti sunkesnių nusikaltimų.

Rūkymas II: Seimas nuo kitų metų gegužės uždraudė nepilnamečiams rūkyti elektronines cigaretes. Parlamentarai taip pat uždraudė žmonėms iki 18 metų parduoti elektronines cigaretes ir nikotino kapsules bei šias priemones jiems nupirkti ar kitaip perduoti. Elektroninės cigaretės ir jų talpyklos privalės turėti sustiprintą apsaugą nuo vaikų, jų nebus galima reklamuoti.
Parlamentarai taip pat uždraudė į Lietuvą įvežti elektronines cigaretes ir pildomąsias talpyklas su vitaminais arba kitais priedais, kurie sudaro įspūdį, kad tai yra naudinga ar mažiau kenksminga sveikatai, su kofeinu, taurinu ar kitais priedais, kurie siejami su energija ir gyvybingumu arba kurie nudažo išsiskiriančias medžiagas.
Elektroninių cigarečių ir talpyklų gamintojai bei importuotojai Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui turės pranešti, kokias cigaretes ketinama įvežti.
 

Jūsų komentaras:

...Kels algas:?.. šiš... 2014-12-30 08:00 (. / IP: 86.100.63.40)
Kai jau langus tokiai ,ale, "Švietimo" ministerijai, išbarškino,tai- 10% kels!- Ale, dar su vėzdais išvyti lauk iš ministerijos mažiausiai pusę bezdelnikų- kraujasiurbelių , nes toks Švietimas, koks yra dabar,ypač su tokiom vice...apžergusia dvi kėdes su viena šikna, - absurdas, ir vis ritasi į bedugnę ir dar gilesnes nesąmones...

Taip pat skaitykite

Taip, taip, iš tiesų – jūs tai žinote: partijos prieš rinkimus yra linkusios žarstyti pažadus – „geriau, gražiau, pigiau, arčiau.“ „Palangos tiltas“ klausė mandatų Palangos miesto taryboje siekiančių politinių jėgų, kokių konkrečių darbų jos imsis, jeigu turės savo merą ir bus valdžioje kitus keturis metus, 2023-2027 metais – rinkimai į miesto tarybą įvyks kovo 5 dieną. 


Š. m. vasario 8 d. jau 19-ąjį kartą daugelyje pasaulio šalių bus minima Saugesnio interneto diena, skirta skatinti saugesnį ir atsakingą, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.


Visoje šalyje gerokai išaugus COVID-19 pandemijos mastams ir gresiant naujam karantinui, Palangos miesto savivaldybė ieško savanorių, galinčių padėti teikti paslaugas izoliuotiems ar su sergančiais kontaktą turėjusiems asmenims. Taip pat primena visuomenei – koronaviruso grėsmės akivaizdoje elkimės atsakingai, saugokime save bei artimuosius.


Kipre stovyklavusi Palangos futbolo komanda „Palanga“ draugiškose rungtynėse trečiadienį 4:0 (0:0) nugalėjo „Digenis Oroklinis“ (Kipras) ekipą. Visus įvarčius Palangos ekipa pelnė antrajame kėlinyje. Du kartus pasižymėjo Yao N’Goranas, po vieną – Idrisas Umajevas ir Sergejus Karetnikas. Kaip skelbia Palangos ekipos interneto svetainė, S. Karetkinas...


Nuoširdžiai tikėjimo galia ir žmonėmis pasikliovęs gydytojas Antanas Vinkus švenčia pergalę – jam atiteko mandatas į Seimą Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje, kurioje jis antrajame ture varžėsi su TS-LKD atstovu, Palangos miesto Tarybos nariu Vaidotu Bacevičiumi. Už A. Vinkų balsavo 53,66 procento nuo balsavime dalyvavusių rinkėjų, o už V. Bacevičių – 42, 79...


Demokratija išsigimsta: už viešą žodį reikia mokėti

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 18 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Aktyvus miesto bendruomenės „Palangos santarvė“ narys Zigmas Vaičiūnas antrą mėnesį neįveikia demokratinėje visuomenėje, regis, nesuvokiamos problemos – kaip miesto gyventojams paskelbti oficialiai įregistruotos visuomeninės organizacijos pareiškimą.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje rudens spalvom ir vėsa išsipusčiusį lapkričio 9-osios penktadienį sveikino ir linksmino džiugi šventė – Pirmokų krikštynos.


Palangos miesto savivaldybės taryba, apsvarsčiusi  UAB „Litesko“ investicijas į kurorto šilumos ūkį, nesiryžo jų tvirtinti, nusprendusi išsiaiškinti, ar jos, daugiau kaip 13 mln. litų vertės, yra realios.


Renginių kalendorius