NAUJIENŲ PABIROS

NAUJIENŲ PABIROS

2015 01 05

Euras: nuo 2015 m. sausio 1 d. gyventojams grynieji litai į eurus keičiami nemokamai: bankuose, pašte ir kai kuriose kredito unijose.
Įvedus eurą Lietuvos bankas savo kasose Vilniuje ir Kaune litus į eurus keis nemokamai neribotą laiką. Komerciniai bankai litus į eurus keis nemokamai 6 mėnesius nuo euro įvedimo dienos (iki 2015 m. birželio 30 d.). Dar pusmetį, t. y. iki 2015 m. gruodžio 31 d., nemokamai litus į eurus keis dalis komercinių bankų padalinių (visų apskričių centruose ir kai kuriuose kituose miestuose). AB Lietuvos paštas ir kai kurios kredito unijos litus į eurus nemokamai keis 60 kalendorinių dienų nuo euro įvedimo, t. y. iki 2015 m. kovo 1 d.
Grynieji pinigai nebus keičiami nei namuose, nei gatvėje. Dėl to gyventojams patartina būti ypač budriems ir neapsigauti, jeigu jų namuose apsilankę, telefonu paskambinę ar kitaip susisiekę asmenys siūlytų registruoti litų banknotus, santaupas litais keisti į eurus. Susidūrus su pinigų keitimą namuose siūlančiais asmenimis, nedelsiant pranešti policijai.

Palūkanos: 2015-ųjų pavasarį pajamas Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) deklaruojantys gyventojai privalės sumokėti mokesčius nuo 3 tūkst. eurų per metus viršijančių palūkanų už bankuose laikomus indėlius.
15 proc. gyventojų pajamų mokestis taikomas toms pajamoms iš prekybos vertybiniais popieriais arba palūkanos už indėlius, kurios viršija 10 tūkst. Lt, o nuo 2015 m. sausio – 3 tūkst. eurų. Kol kas neskelbiama, kiek tokių gyventojų galėtų būti. Tačiau žvelgiant į dabartinį palūkanų už indėlius lygį, mokesčio mokėtojai galėtų tapti tik milijonus indėliuose laikantys žmonės.
Šiuo metu bankai už metų trukmės terminuotą indėlį siūlo 0,15-1 proc. palūkanas. Prieš kelerius metus Lietuvoje buvo planuojama apmokestinti 200 Lt viršijančias pajamas iš indėlių palūkanų, tačiau po politikų svarstymų šiai idėjai nebuvo pritarta. Lietuvos banko duomenimis, 2014 m. pabaigoje Lietuvos bankuose laikoma rekordinė indėlių suma – 50,3 mlrd. Lt.

 
Pirotechnika: Prieš Naujuosius metus Palangos miesto policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai su Palangos priešgaisrinės pagalbos tarnybos vyresniąja inspektore tikrino prekybos vietas, kuriose prekiaujama pirotechnikos priemonėmis. Pardavimo ir laikymo pažeidimų nenustatyta.
Pareigūnai pardavėjams priminė, kad atsakingai vykdytų savo pareigas ir pirotechnikos gaminių neparduotų atitinkamo amžiaus neturintiems asmenims, taip pat išdalinti informaciniai lankstinukai apie pirotechnikos priemonių pardavimo, naudojimo taisykles, atsakomybę už šių taisyklių pažeidimus.


„Palangos tilto“, Palangos PK, „Delfi“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Suklaidino bilietų kasos adresas  1

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 10 | Rubrika: Miestas

Į redakciją užsukęs palangiškis atkreipė dėmesį į centrinėje miesto aikštėje esančiame stende pateiktą informaciją. „Didžiuliame stende reklamuojami renginiai, vyksiantys Palangos koncertų salėje, ir pateiktas neteisingas adresas, kur galima įsigyti bilietus. Kokį įspūdį tai sudaro atvykstantiems poilsiautojams, kai tokioje vietoje ir tokia informacija pateikiama...


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį vienbalsiai nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Elena Kuznecova pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Antradienio ryte jaukioje Justino Masalsko viloje „Pas Justiną“ vyravo ir džiugios, ir liūdnos nuotaikos: būrys bendraminčių parapijiečių laukė atvykstant Palangoje savo tarnystę baigiančio Palangos Švč. Mergelės Marijos Dangun Ėmimo parapijos klebono, Palangos dekanato dekano kunigo dr. Mariaus Venskaus, kad galėtų klebonui padėkoti už septynerius Palangoje praleistus ir...
Praėjusiais metais „cvmarket.lt“ vykdytas tyrimas parodė, kad jauni darbuotojai vienoje darbovietėje vidutiniškai išdirba tik iki pusantrų metų. Tačiau kitaip yra po visą Lietuvą išsibarsčiusiuose „Tele2“ salonuose – čia darbuotojų kaita maža, o juos nuvilioja ne konkurentai, bet kolegos iš sostinės.


Lietuvoje, ir Palangoje, – seniai regėta kaitra. Paplūdimyje poilsiautojai vietas „rezervuoja“ nuo ankstyvo ryto, kitaip, atėjus popiet, pakliūsi į „silkių statinę“. J. Basanavičiaus gatvėje nėra vietos ir kojai einant ištiesti patogiai.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius