Netoli Palangos įvykusioje avarijoje nukentėjo šeši žmonės. Reidas.tv nuotr.

Netoli Palangos įvykusioje avarijoje nukentėjo šeši žmonės. Reidas.tv nuotr.

NAUJIENŲ PABIROS

2015 02 09

Avarija: sekmadienį, apie 15.15 val., Kretingos policija gavo pranešimą, kad kelyje Palanga–Darbėnai, šalia Joskaudų kaimo, įvykus avarijai yra daug sužeistų žmonių, tarp jų du 7 ir 10 metų vaikai.
Į įvykio vietą išvyko dvi medikų brigados.

Avarija įvyko susidūrus dviems automobiliams – „Volvo“ ir „Fiat Lancia Lybra“. Pastarasis, važiuodamas nuo Darbėnų Palangos link, lengvame posūkyje išvažiavo į priešingą eismo pusę ir kaktomuša rėžėsi į automobilį „Volvo V40“. Keturi žmonės iš šio automobilio išvežti į ligoninę, tarp jų vienas vaikas. Ligoninėje atsidūrė ir „Fiat Lancia Lybra“ keleivis ir vienas vaikas. Apie jų būklę kol kas žinių nėra.
Per avariją nenukentėjo tik ją sukėlęs vyriškis, kurio automobilis po susidūrimo perskrido net per pakelės griovį. Vyriškis buvo blaivus ir kaltę dėl incidento pripažino.
Sekmadienį pajūryje protarpiais snigo, keliai provėžuoti ir slidoki. Avarijos metu Kretingos rajone smarkia snigo ir pustė.

Euras: Valstybinė ne maisto produktų inspekcija prie Ūkio ministerijos sausio mėnesį atliko 369 ūkio subjektų (240 miestų savivaldybėse ir 129 rajonuose) prekių ir paslaugų dvejopų kainų nurodymo atitikties patikrinimus. Patikrinti 46 ūkio subjektai, kurie yra pasirašę geros verslo praktikos, įvedant eurą, memorandumą, t.y. 12,5 proc. visų tikrintų inspekcijos ūkio subjektų.
Gauti 22 pranešimai iš vartotojų dėl prekių ir paslaugų dvejopų kainų nurodymo atitikties pažeidimų. Atlikti 361 pirminiai ir 8 pakartotiniai patikrinimai. Patikrinimų su pažeidimais procentas pirminiuose patikrinimuose – 14,4 proc. (52 patikrinimai), pakartotiniuose pažeidimų nenustatyta. Dėl rastų pažeidimų 52 ūkio subjektams (pardavėjams, paslaugų teikėjams) paskirti įspėjimai.
Didžiųjų miestų apskrityse atlikti 187 patikrinimai, t.y. 50,7 proc. visų patikrinimų. Šiose apskrityse atliktuose patikrinimuose – 12,8 proc. patikrinimų su nustatytais pažeidimais (iš 187 atliktų patikrinimų – 24 nustatyti pažeidimai). Inspekcijos duomenimis, daugiausia pažeidimų nustatyta Klaipėdos apskrityje – iš 40 patikrinimų – 37,5 proc. patikrinimų su pažeidimais. Situacija nesikeičia, Klaipėdos apskritis lieka „pirmaujanti“ pagal nustatytus pažeidimus. Mažesnių miestų apskrityse atliktuose patikrinimuose – 15,4 proc. patikrinimų su nustatytais pažeidimais (atlikti 182 patikrinimai ir iš jų 28 nustatyti pažeidimai).

Patalpos: nuo pirmadienio Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) pacientai bus operuojami naujose moderniose operacinėse patalpose. Trylikos operacinių renovacija atsiėjo, skaičiuojant senąja valiuta, 12,26 mln. litų.
Pasak ligoninės vadovo prof. Vinso Janušonio, per metus KUL atliekama per 27 tūkstančius operacijų, tačiau tikimasi, kad jau kitąmet arba 2017-aisiais bus atliekama ir po 30 tūkst. operacijų per metus. Pasak KUL Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos vadovės Renatos Paškevičiūtės, pokyčius ligoninėje pajus ir pacientai, mat dabar bus galima atlikti daugiau operacijų ligoniams, kurie laukia eilėse.
„Atidarytas mūsų ligoninėje didžiausias 13 operacinių blokas, kuriame atliekamos pačios sudėtingiausios planinės ir visos skubios operacijos pacientams, patyrusiems daugybines traumas, galvos traumas. Dabar turėsime daugiau operacinių ir galėsime aptarnauti daugiau ligonių, kuriems reikia operacinio gydymo“, – sakė R. Paškevičiūtė.
Ligoninės atstovai pabrėžė, jog nuo 2007-ųjų, kai buvo pradėta KUL operacinių renovacija, buvo ne tik įrengtos šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios operacinės, bet iš dalies atnaujinta ir medicininė įranga: operaciniai stalai, narkozės, dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatai, medicininių dujų sistema, pacientų būklės sekimo monitoriai, operaciniai šviestuvai, mikroskopai ir kt.

„Palangos tilto“, ve.lt inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Klaipėdos I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko Europos Parlamento informacijos biuro Lietuvoje organizuojamo konkurso „Euroscola“ regioninis finalas,


Reprezentacinis Palangos krepšinio klubas „Palanga“ naująjį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezoną pradėjo ne taip skambiai, kaip norėtasi (kol kas kurorto krepšininkų sąskaitoje – dvi pergalės ir keturi pralaimėjimai), bet klubo direktorius Arūnas Vaitulionis nenukabina nosies, nors neslepia, kad „surinkti“ komandą sezonui nebuvo...


Aštuntą kartą žurnalo „Veido“ sudarytas Lietuvos savivaldybių reitingas yra palankus pajūrio savivaldybėms – jose gyvenimo kokybė 2014-iaisiais buvo bene aukščiausia. Į pirmąjį dešimtuką, pirmąkart per reitingų sudarymo istoriją, pateko visos pajūrio savivaldybės: Klaipėdos rajono savivaldybė – 1-oji (pernai-5-a), Neringa – 3-ioji (pernai...


Demokratija išsigimsta: už viešą žodį reikia mokėti

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 09 18 | Rubrika: Savaitės komentaras

Aktyvus miesto bendruomenės „Palangos santarvė“ narys Zigmas Vaičiūnas antrą mėnesį neįveikia demokratinėje visuomenėje, regis, nesuvokiamos problemos – kaip miesto gyventojams paskelbti oficialiai įregistruotos visuomeninės organizacijos pareiškimą.


Plėšikai: sekmadienį Palangoje du plėšikai per langą pateko į Žemdirbių gatvėje esantį namą, kuriame gyvena 1937 m. gimusi moteris G. R. Nepažįstami vyrai moterį mušė ir reikalavo pinigų, vėliau iš nusikaltimo vietos pabėgo. Garbaus amžiaus palangiškė po šio įvykio gydoma reanimacijos skyriuje.  


Naujienų pabiros

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 14 | Rubrika: Miestas

Vizitas: penktadienį Palangoje lankėsi bei su miesto vadovais susitiko Jaltos (Ukraina) meras Sergej Ilaš bei Jaltos savivaldybės administracijos specialistai. Šios viešnagės tikslas – užmegzti glaudžius bendradarbiavimo ryšius su Palanga.


LKL rungtynėse tebesitęsia „Palangos“ nesėkmių serija

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 27 | Rubrika: Sportas

Kurorto ekipai niekaip nepavyksta bent laipteliu pakilti iš paskutiniosios – dvyliktosios – Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lentelės vietos. Ketvirtadienį ir šeštadienį palangiškiai, nors ir sėkmingai pradėję rungtynes su Klaipėdos „Neptūnu“ bei Kauno „LSU-Baltų“ komandomis į rungtynių pabaigą išsikvėpdavo, tad...


Palangiškei – Europos čempionės vardas

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 23 | Rubrika: Sportas

Savaitgalį Lenkijoje, Kielco mieste, vyko Europos jaunučių U-16 ir U-22 čempionatas, kuriame startavo apie 300 dalyvių iš 15 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė Palangos karate mokyklos „Shodan“ auklėtinė bei Senosios gimnazijos moksleivė Aušrinė Mažulytė – iškovotas aukščiausias apdovanojimas – Europos...


Valdžiai gyventojų vargai nerūpi

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Praėjusiais metais „Palangos tiltas“ buvo paviešinęs informaciją apie Bangų g. šeštuoju numeriu pažymėto daugiabučio gyventojų vargus. Miestelėnai skundėsi dėl greta esančio namo, Bangų g. 4, tvoros, trukdančios įvažiuoti į kiemą. Pagarsintas atvejis, kai daugiabutyje kilus gaisrui, ugniagesių automobiliai negalėjo patekti į gaisravietę.


Kurortinis sezonas prasidėjo!

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį atidarytas vasaros sezonas, ir tam nesukliudė nei pliaupiantis lietus. Į jubiliejinę šventę susirinko ne tik dabartiniai miesto vadovai, bet ir patys pirmieji šventės pradininkai, kūrėjai ir sumanytojai. Kariuomenės orkestro garsų lydimi palangiškiai ir svečiai buvo supažindinti su Palangos miesto pirmosios šventės gimimo istorija, kuri jau prisimenama nedaugelio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius