Naujųjų metų sutiktuvės Palangoje – vos ne pavyzdinės

"Palangos tilto" informacija, 2019 01 04

Pagrindinės Palangos gelbėjimo tarnybos vieningai linksi galva, kad Naujieji metai Palangoje sutikti ganėtinai ramiai, didesnių incidentų išvengta, nors svečių metų kaitos šventei kurortas susilakė kaip karštą vasaros dieną. Medikai, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai bei policijos pareigūnai džiaugiasi augančia žmonių kultūra, didėjančiu sąmoningumu ir vis dar pamena laikus, kuomet tarnybų durys nespėdavo užsiverti dėl iškvietimų gausos.

Anot Palangos miesto Policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko Kęstučio Bončkaus, švenčiančių Naujuosius žmonių Palangoje buvo daug, bet didesnių incidentų ar muštynių išvengta.

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovas Gediminas Valinevičius džiaugėsi, kasmet vis kultūringėjančiais žmonėmis. Jis tikino, kad darbų po Naujametės nakties nepadaugėjo ir jo vadovaujamai bendrovei. „Netgi pagrindinėse gatvėse, kur buvo didžiausias šurmulys – šiukšlių primėtyta nebuvo, o buteliai, ir tie sudėti tvarkingai, gatvių pakraščiuose ar ties šiukšliadėžėmis. J. Basanavičiaus gatvė palikta labai tvarkinga, švarus paplūdimys. Pridaužyta, nuniokota kažko tikrai nebuvo. Lyginant šiukšlių išvežimą su praėjusiais metais – kiekiai analogiški, nepakito. Bet mūsų bendrovė fiksuoja viso miesto duomenis“, – kalbėjo UAB „Palangos komunalinis ūkis “ vadovas.


Vertėsi automobilis

Naujųjų išvakarėse, apie 19 valandą, visai netoli Palangos, Plungės rajone, kelyje Šiauliai-Palanga apsivertė Toyota automobilis, vairuojamas 1988 metais gimusios vairuotojos. Būdama blaivi ji automobolį suko į kairę, nepraleido tiesiai, priešprieša pagrindiniu keliu nuo Telšių pusės važiavusio automobilio Renault Traffic, kurį vairavo 1978 m. gimęs blaivus vyras. Dėl susidūrimo Toyota nuvažiavo nuo kelio ir vertėsi. Įvykio metu nukentėjo Renault keleivės 1979 m. gimusi moteris, kuriai medikai diagnozavo paviršinius nubrozdinimus ir 2007 m. gim. mergaitė, kuriai diagnozuotas nosikaulio lūžis. Toyota vairuotojai diagnozuotas abiejų šlaunų sumušimas.


Nustatinėjama mirties priežastis
Sausio 1 d. apie 04:30 val. gautas pranešimas, jog Palangoje, Basanavičiaus g. mušasi apie 8 asmenys, tačiau netrukus atvykus pareigūnams įvykio vietoje jau nebebuvo nieko. Dar vienas pranešimas buvo, jog sausio 1, ryte apie 8 val.., Palangoje, Vaivorykštės g. pasigesta automobilio VW Sharan, gaminto 1997 m. , buvo pradėtas tyrimas dėl vagystės, tačiau tą pačią dieną, apie 13:23 val., automobilis rastas Palangoje, Užkanavės g. Iškvietimų padaugėjo apie vidurnaktį ir po jo, tačiau policijos pajėgų Palangoje buvo pakankamai, visur sureaguota laiku. Sausio 1 dieną apie 15: 49 val., Palangoje, Medvalakio g., bute rastas miręs 1961 m. gimęs vyras. Apžiūrėjus lavoną pakaušio srityje matoma žaizda. Įtariama, kad galvą galėjo susižaloti virsdamas nuo laiptų. Pradėtas tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.


Petarda nubrozdino šlaunis
Pasak VšĮ Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamento vadovės Laimutės Ežerinskienės, Naujųjų metų naktis praėjo pakankamai ramiai. Pagalba teikiama buvo nepilnametei mergaitei, kurią ant Palangos tilto nudegino sprogstanti petarda, ji į medikus kreipėsi dėl šlaunies nubrozdinimo. Taip pat pagalba teikiama penkiasdešimtmečiui vyrui, kuris į ligoninę pristatytas iš Vanagupės gatvės nuo poilsio namų „Rugelis“. Vyriškiui peiliu sužaloti delnai. Į ligoninę pristatytas ir dar vienas sužalotas neblaivus vyras, kuris negali nurodyti, kaip susižalojo, ar nugriuvo, ar buvo sumuštas. „Lyginant su pastaraisiais metais, Naujųjų naktis ganėtinai rami. Manau, kad 2018-ieji ir 2019-ieji metai parodė, kad lietuviai mokosi švęsti ramiai, be didesnių incidentų. Būdavo, kad jau nuo pat Kalėdinio laikotarpio priėmimo durys neužsiveria, bet pastarieji pora metų stebina ramybe“, – kalbėjo L. Ežerinskienė.

Gimė pirmasis palangiškis

O štai Klaipėdos gimdymo namų personalas džiaugėsi, kad sausip 2 dieną 7 val. 52 minutės Pasaulį išvydo pirmasis metų palangiškis kūdikis – berniukas. Tai antrasis palangiškių šeimos vaikas.

Ugniagesių pagalbos neprireikė

Palangos ugniagesiai gelbėtojai taip pat džiaugėsi ramia Naujųjų naktimi. Kaip konstatuoja Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, iškvietimų naujųjų naktį nesulaukta. Ugniagesių gelbėtojų teigimu ankstesniais metais dažnai kviečiamos tarnybos būdavo dėl netyčia patekusių petardų į šiukšliadėžes, ar užsidegusių neužgesintų nuorūkų. Šiemet – tokių iškvietimų nesulaukta. Tarnybą džiugina gera, sėkminga metų pradžia.

Palangos ligoninė pagalbą teikė petardos sužalotai nepilnametei mergaitei ir penkiasdešimtmečiam vyrui, galimai per muštynes supjaustytais delnais.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Naujųjų metų sutiktuvės Palangoje – vos ne pavyzdinės

"Palangos tilto" informacija, 2019 01 04 | Rubrika: Miestas

Pagrindinės Palangos gelbėjimo tarnybos vieningai linksi galva, kad Naujieji metai Palangoje sutikti ganėtinai ramiai, didesnių incidentų išvengta, nors svečių metų kaitos šventei kurortas susilakė kaip karštą vasaros dieną. Medikai, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai bei policijos pareigūnai džiaugiasi augančia žmonių kultūra, didėjančiu sąmoningumu ir...


2015 metų sausio 20 dieną sukanka 130 metų, kai gimė vienas garsiausių pajūrio fotografų Ignas Stropus. Iki šiol žinoma I. Stropaus biografija buvo gana skurdi ir dalinai klaidinga. Pagerbdama fotografo kūrybinį palikimą, daugelį metų archyvuose, muziejuose, privačiose kolekcijose, šeimos albumuose kruopščiai rinkau smulkiausias detales ir bandžiau lipdyti vientisą...


Jau seniai tapo gera ir gražia tradicija, kad Palanga metų pabaigoje pagerbia geriausius besibaigiančių metų sportininkus. Ir šiemet Kūčių išvakarėse į Kurhauzą gausiai rinkosi ir nebe pirmus metus aukštų rezultatų pasiekiantys sporto bendruomenės atstovai, ir augančios miesto sporto viltys, ir juos į aukštumas vedantys bei atvedę treneriai. Ir, žinoma, tie, kurie...


2014-ųjų metų sutiktuvės Palangoje, nors ir itin gausios gero oro priviliotų svečių, specialiųjų tarnybų atstovų tikinimu, buvo vienos iš ramiausių per keletą pastarųjų metų, nors šiemet, skirtingai nei pernai, kurorte linksminosi daug jaunimo. Tačiau šventę aptemdė iškart po vidurnakčio kilęs gaisras.


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Naujųjų metų sutiktuvės – daug ramesnės nei pernai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai bei kurorto svečiai šiemet sutikdami Gyvatės metus buvo daug ramesni nei pernai – teigia policijos pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, o komunalininkai bei medikai priduria, jog gydytojų iškvietimų bei darbo miestą tvarkantiesiems buvo dvigubai mažiau.    


Nors Kalėdų ir Naujųjų metų sutiktuvės jau praeityje, šventinė nuotaika Palangoje nedingo – didžiausias šalies kurortas rengiasi savo svečius pamaloninti ir stačiatikių Kalėdų bei Senųjų naujųjų metų švenčių metu.  


Bibliotekoje – K.Donelaičio „Metų“ sutiktuvės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 09 17 | Rubrika: Kultūra

Penktadienį palangiškiai turėjo galimybę dalyvauti neeiliniame renginyje – kurorto viešojoje bibliotekoje surengtos, šiais metais leidyklos „Kalendorius“ išleistos, originaliai mūsų miesto menininkų Rimgaudo ir Dangirutės Maleckų iliustruotos Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ sutiktuvės. Knyga išleista artėjančioms 1714-ųjų...


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Naujuosius Drakono metus norintys pasitikti pajūryje tautiečiai turėtų suskubti. Žmonės vis aktyviau domisi mūsų kurorte siūloma naujametine programa ir vietas kavinėse bei viešbučiuose užsisako jau dabar.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius