Naujųjų suvestinės – tuščios, bet tyla- ne gera byla

2016 01 04
Ignės Švėgždaitės nuotr.

Ignės Švėgždaitės nuotr.

Eglė PALUBINSKAITĖ
Linas JEGELEVIČIUS

Sutinkant Naujuosius, Palangoje niekam nenulėkė galva ar ranka šaudant šventines petardas, niekas negavo galo išgėręs rekordiškai daug alkoholio, bet tai nereiškia, kad prasidedančiais Beždžionės metais kurorte nesielgėme beždžioniškai. „Kaip ir visada, o ypač per šventes, dalis smurto, taisyklių laužymo atvejų nesugula į jokias suvestines. Jei nėra padaryta didelė žala, žmonės linkę nesikreipti į policiją arba tai padaryti nėra paprasta dėl paprastos priežasties – Naujuosius metus pasitinkančiųjų šurmulingame būryje yra lengviau pasislėpti didžiausiems prasižengėliams, kurie neretai tokią naktį yra atvykėliai iš kitur“, – teigė miesto viešosios tvarkos sargai.

Taisyklės griežtos, bet jų nepaisoma
Viename Medvalakio g. daugiabutyje name Naujuosius metus pasitikęs miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys tapo liudininku, kaip dėl neatsakingo besilinksmintųjų elgesio su pirotechnika nukentėjo nieko dėto vietinio gyventojo automobilis, o kitam petarda sudaužė langą. Paaiškėjo, kad nė vienas namo gyventojas kol kas dėl padarytos žalos į policiją nesikreipė.
„To namo kiemas praktiškai yra uždaras, aklinas ir pilnas mašinų. Didžiausia nesąmonė buvo sugalvoti leisti galingas petardas, nuo kurių iki artimiausių automobilių buvo vos keli metrai. Žalios vejos ten praktiškai nėra. Pagal miesto tvarkymo ir švaros taisykles, naudotis pirotechnikos priemonėmis galima ne arčiau nei 40 metrų iki daugiabučio namo“, – sakė P. Keinys.
Nuvirtus petardų pilnai dėžei, petardos pradėjo šaudyti į šalia esančias mašinas, aplinkinių namų langus.
„Visi ėmė klykti, tėvai ėmė tempti vaikus atgal į laiptines. Viename balkone pirmajame aukšte kilo gaisras“, – prisiminė Naujųjų metų naktį P. Keinys.

Sutramdyti linksmuolių negalėjo
Prisipažinęs, kad įsilinksminusį būrį stebėjęs per buto langą, nes nesijautė labai gerai, vedėjas teigė, kad, net ir panorėjęs, nebūtų galėjęs sustabdyti linksmuolių.
„Tam turi būti administracijos direktoriaus įsakymas, kad galėčiau ką nors tikrinti ir veikti kaip savivaldybės atstovas. Galėjau tik kaip žmogus įspėti apie tokio neatsakingo veiksmo padarinius“, – prisipažino Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas.
Buvęs policijos pareigūnas nuogąstavo, kad tokiais atvejais vienam nėra atsakinga bandyti sutramdyti įkaušusių jaunų žmonių. „Kitaip gausi į dūdą“, – vaizdžiai sakė vedėjas.
Po to, kai parvirtusi petarda baigė tratinti, visi puolė tikrinti savo automobilių ir baksnojo į petardos apgadintą automobilį. Kiti rodė į namo langus – vienas jų buvo petardos suknežintas.
Regis, automobilio savininko po Naujųjų turėjo laukti nemaloni staigmena – praėjus kelioms dienoms po švenčių, automobilis stovėjo toje pačioje vietoje.
Anot kai kurių liudininkų, linksma kampanija į Palangą sutikti Naujųjų buvo atvykusi iš kitur. Šalia jų petardas šaudė ir kiti, bet sėkmingai – jos lėkė į viršų.
„Norėčiau, kad Taryba priimtų sprendimą, kuris numatytų, jog pirotechnika būtų mieste leidžiama naudotis tik tam specialiai numatytose vietose“, – sakė vedėjas. Jis tai siūlysiąs savivaldybės vadovams.

Nukentėjo tualeto darbuotojas
Vedėjas prisiminė, kad prieš daugelį metų Šiauliuose, negrabiai iššovus petardą, sunkiai buvo sužalota mažametė mergaitė.
„Palangos tilto“ žiniomis, per Naujuosius nukentėjo ir viešojo tualeto prie Jūratės ir Kastyčio skvero darbuotojas. Jau po vidurnakčio uždarius tualetą, į jo duris įkyriai pradėjo belstis vėlyvas lankytojas.
Atidarius duris, įkaušęs vyras smogė darbuotojui į veidą. Nukentėjusysis taip pat nesikreipė į policiją.
Smulkių miesto tvarkos ir švaros taisyklių pažeidimų apsčiau būta ir kitur mieste. Bet vėl – policijai apie pažeidėjus nebuvo pranešta.
„Džiaugiuosi vienu: kad Naujųjų metų sutiktuvės Palangoje praėjo be didesnių tragedijų“, – sakė P. Keinys.

Naujųjų sutiktuvės „oficialiai“ – ramios
Kalbinti „Palangos tilto“ specialiųjų tarnybų pareigūnai tikino, kad 2016-ųjų sutiktuvės kurorte buvo išskirtinai ramios.
Palangos ligoninės departamento vadovas Remigijus Kirstukas teigė, kad nors ir labai keista, tačiau metai prasidėjo išties ramiai.
„Neturėjome jokių specialių iškvietimų, nenutiko jokių skaudžių nelaimių, o į gydymo įstaigą taip pat nebuvo atvežta naujametę naktį ar ilgąjį savaitgalį nukentėjusių. Ilgasis savaitgalis medikams darbo nepadidino – gal išmokome kultūringai švęsti?“ – stebėjosi R. Kirstukas.
Pirmasis 2016 metais Palangos pilietis, gimęs sausio 1 d. – Rapolas Kuprys. Šiais metais taip pat įregistruota gimusi mergaitė, Elze Mari Surrey, tačiau ji gimė 2014-ųjų gegužę, bet tik dabar įregistruota Palangoje.
Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, naujametė naktis ir ilgesni laisvadieniai neatnešė skaudžių nelaimių, tad pareigūnams darbo nebuvo itin daug, nors galbūt ir tikėtasi.

Ugniagesiai naktį praleido ramiai
Organizacinio poskyrio specialistės Jurgitos Rinkevičienės teigimu, išsamesni duomenys dar bus patikslinami, apibendrinus duomenis su Priešgaisrine gelbėjimo tarnyba (PGT). Pastarosios tarnybos vyresnioji inspektorė Sandra Vasiliauskaitė taip pat patvirtino apie ramias šventes, kad PGT gelbėtojai šiais metais dar neturėjo jokio pagrįsto iškvietimo: „Turėjome vos porą skambučių, tačiau iškvietimai buvo nepagrįsti. Naujųjų metų naktį, šiek tiek po vidurnakčio gelbėtojai buvo kviečiami į J. Basanavičiaus g., kur neva liepsnojo krūmas, tačiau buvo įlėkusi tik šventinė petarda, kuri užgeso ir jokio gaisro nebuvo. Panašus kvietimas buvo ir į Kretingos rajono savivaldybę, tačiau gaisro atvejis nepasitvirtino. Daugiau jokių išvažiavimų gelbėtojai neturėjo, ir ne tik šventės, bet ir laisvos dienos praėjo labai ramiai“.

Liko be šildymo, padėjo pats meras
Pirmąją metų dieną UAB „Palangos komunalinis ūkis“ sulaukė informacijos, kad Žvejų g. 38 namas liko be šildymo. Gyventojai skundėsi, kad 10 val. ryto dingo šildymas. Kreipėsi ir į „Palangos būtų ūkį“, tačiau buvo atsakyta, kad su šildymu susiję klausimai šiai tarnybai nepriklauso. Ilgą laiką nepavykus šventinę dieną susisiekti nei su viena tarnyba, viena šiame name gyvenanti moteris socialinėje paskyroje kreipėsi tiesiogiai į miesto merą Šarūną Vaitkų, kuris šią problemą išsprendė itin operatyviai – informavo atitinkamas tarnybas ir gedimas buvo pašalintas.
Tą pačią dieną Sodų g. 59 name dingo karštas vanduo. Gyventojų teigimu, tai jau nebe pirmas kartas – žiemomis toks atvejis kartojasi jau ne pirmus metus. Šventinėmis dienomis gyventojai į avarines tarnybas nesikreipė, tad gedimas buvo pašalintas tik šiandien, pirmadienį.

Jūsų komentaras:

CAPTCHAvirsune ! 2016-01-05 09:51 (; / IP: 78.57.226.210)
'pagalbos tlf. .... meras

Taip pat skaitykite


Miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus (VTS) darbuotojams vasara – darbymečio karštymetis. Kiekvieną dieną skyriaus specialistai pėstute ar automobiliu pagal iš anksto numatytą planą ar signalus leidžiasi į miesto žvalgytuves. Kaip įsitikino „Palangos tilto“ žurnalistas, dalyvavęs su VTS vyr. specialistu Karoliu Gailiumi tokiame reide po Palangą...


Nors seniūnaičių pareigos – simbolinės, įgaliojimai – nedideli, o joms vykdyti nenumatytas joks biudžetas, seniūnaičių rinkimai Palangoje ir Šventojoje prieš pat Kalėdas priviliojo ne vieną žinomą miestietį – buvusį miesto savivaldybės Tarybos narį, advokatą Aleksandrą Jokūbauską, verslininką Vidmantą Mitkų, mero Šarūno Vaitkaus patarėją visuomeniniais...


Ar kavinės „Armėniški šašlykai“ savininkas ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas trenkė mobiliu telefonu į veidą savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjui Petrui Keiniui? O gal pastarasis, kaip teigia verslininkas, jį apstumdęs ir iškoliojęs? Tai bando išsiaiškinti policijos...


Eglė PALUBINSKAITĖ Linas JEGELEVIČIUS Sutinkant Naujuosius, Palangoje niekam nenulėkė galva ar ranka šaudant šventines petardas, niekas negavo galo išgėręs rekordiškai daug alkoholio, bet tai nereiškia, kad prasidedančiais Beždžionės metais kurorte nesielgėme beždžioniškai. „Kaip ir visada, o ypač per šventes, dalis smurto...


Nuo 2012 metų vasario Palangos miesto savivaldybės administracijoje įsteigto Viešosios tvarkos skyriaus darbo rezultatai stebina net kitų miestų vadovus bei viešąja tvarka besirūpinančių institucijų atstovus. Taip trečiadienį žurnalistams sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, perdavęs Lietuvos kurortų vadovų vertinimus. O Viešosios tvarkos skyriaus...


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Butkų Juzė – poetas, dramaturgas, pedagogas, žurnalistas, bibliotekininkas. Tikroji pavardė – Juozas Butkus. Šiemet minime 120-ąsias poeto gimimo metines.


Lietuvos bibliotekininkų draugija 2013 metų balandžio 23-iąją, Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, jau tryliktą kartą skelbia Nacionalinę bibliotekų savaitę, kurios šūkis „Nežinai? Pėdink į biblioteką!”.


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas