Nomedos Kazlaus vasaros akademiją karūnuos koncertas Kurhauze

Nomedos Kazlaus vasaros akademiją karūnuos koncertas Kurhauze

Irena VALUŽĖ, 2017 07 13

Šeštadienį, liepos 10 d., trečią kartą edukacinis intensyvaus ugdymo vaikams ir jaunimui projektas Palangoje atvėrė duris įvairaus žanro vokalistams, vokalo besimokantiems moksleiviams, studentams, profesionaliems dainininkams, vokalo pedagogams bei muzikos mokytojams, norintiems kelti savo kvalifikaciją.
Projektas pradėtas 2015 m. pavadinimu „Palangos vasaros akademija“. Profesinės meistrystės vasaros mokyklos yra populiarios visoje Europos Sąjungoje. Šis formatas skinasi kelią ir Lietuvoje.

Didelė konkurencija
Pasak tarptautinio edukacinio projekto įkūrėjos ir meno vadovės, operos primadonos Nomedos Kazlaus, ši akademija parengta pagrindine filosofija, jog dainininkui yra labai svarbu ne tik prigimtinis balsas, gera vokalinė technika, bet ir aktorinis meistriškumas.
Šiais laikais visame pasaulyje dainuojančių žmonių labai daug. Konkurencija – begalinė. „Dainuoja japonai, korėjiečiai, jie turi daug pinigų, jie gali nusipirkti visą spektaklį ar teatrą, o kuo galime mes, europiečiai, nustebinti kitą europietį ar amerikietį?“ – klausė akademijos dalyvių, susirinkusių į Palangos V. Jurgučio mokyklos salę, N. Kazlaus. Anot jos, mūsų dainininkas gali nustebinti publiką savo individualiu balsu, ypatingu pasiruošimu, charizma, spinduliavimu, gera balso paruošimo technika.
Pristatydama auditorijai savo mokytoją maestro Rimantą Vaitkevičių (aukščiausios kategorijos muzikos teatro režisierių) ir ilgametį scenos partnerį (pianistą, koncertmeisterį ir pedagogą) Liną Dužinską, dainininkė sakė, jog geras pedagogas yra tarsi geras daktaras, kuris privalo rasti kiekvienam individualų receptą į sėkmę. Akademija plečiasi. Operos dainininkė džiaugėsi į Palangą atvykstančiu labai garsiu baritonu, vienu žymiausiu itališkos Belkanto mokyklos žinovu – Louis Maniku. Graikų kilmės operos žvaigždė L. Manikas Europoje padarė ne tik puikią karjerą, jis sukaupė didžiulį vokalinių-techninių žinių bagažą.
„Šiais laikais Belkanto mokyklos atstovai adaptuojasi prie šių dienų, kaip visas IT pasaulis, tačiau konkurencijos neišvengia ir garsiausi pasaulio dainininkai. Kad būtum matomas ir populiarus, svarbus kiekvienas niuansas. Dabar nebeužtenka dainuoti vien tik operines dainas, savo repertuarui reikia sutelkti visą paletę spalvų. Dainininkas turi sugebėti atlikti romansus, džiazą ir kitokio žanro kūrinius. Pati esu perėmusi šią mokyklą iš Montserrat Caballe. O savo gretose turėdami tokį mokytoją, dainavimo meno fanatiką L.Moniką, prisidėsime prie senosios Belkanto mokyklos tradicijų išsaugojimo. Garsieji pasaulio dainininkai kūrė dainavimo meno istoriją, šio amžiaus istoriją sudarysime mes”, – akademijos dalyviams kalbėjo N. Kazlaus.

Labai svarbu save parodyti
Lietuvos nacionalinė televizija (LRT) filmuos baigiamąjį koncertą. Lietuvoje tokio pobūdžio projektas yra vienintelis, o baigiamajame koncerte, kuris įvyks šeštadienį Kurhauzo salėje, ji linkėjo kuo puikiausiai pasirodyti. Nuo dainininkų pastangų priklausys, ar jie bus toliau pakviesti dalyvauti įvairiuose projektuose ir renginiuose, nes koncertą stebės kompetentinga muzikos pedagogų komisija. Dalyvaujant masinėms komunikacijos priemonėms, akademijos auklėtiniai turės gerą galimybę save parodyti prieš kameras, kaip jie laisvai jaučiasi, bendrauja, palaiko vienas kitą.
Pirmą kartą visi aktyvieji dalyviai meistriškumo kursų-seminaro pamokų metu dalyvauja akademijos konkurse. Pirmos premijos nugalėtojas turės galimybę pasirodyti prestižiniame koncerte 20017–2018 m. sezone.
Taip pat labai svarbu, sakė pedagogė, kad darbas, kaip ir praėjusiais metais, akademijoje vyktų sklandžiai, be įtampos, gera nuotaika palaikant vienas kitą. Šių metų naujovė – „išbandysime Palangos orą, todėl kas rytą pajūryje atliksime kvėpavimo pratimus, o ketvirtadienį surengsime intelektualią viktoriną”. Anot projekto autorės N. Kazlaus, labai svarbu, kaip dainininkas stovi scenoje, kaip jis jaučiasi prieš publiką, nes žiūrovas mato visus dainininko gebėjimus ir trūkumus. Reikia maksimaliai save mokėti parodyti ir atskleisti, kelti profesinę kultūrą bei intelektą, aiškino viena žymiausių šių dienų Lietuvos operos sopranų N. Kazlaus.

Investicija į ateitį
Dar prieš prasidedant N. Kazlaus seminarui V. Jurgučio vidurinės mokyklos salėje, užkalbinau į akademiją su dukra atvykusią vilnietę pianistę Irmą Kilsch. Ji sakiusi esanti pasyvi akademijos dalyvė (pasyvus dalyvis turi teisę stebėti atviras pamokas) ir jau antrą kartą atvažiuojanti į vasaros akademiją Palangoje. Jai labai patinka čia būti, o projekto pavadinimas – vokalo ir aktorinio meistriškumo mokykla, anot jos, absoliučiai atskleidžia jos turinį. Be to, akademijos dalyviai gauna kursų baigimo diplomą, o vokalo pedagogai –kvalifikacijos kėlimo pažymėjimą.
Šalia ponios Irmos sėdėjusiai eurovizininkei, aktyviai projekto dalyvei Saulenei Chlevickaitei (15-kos aktyvių kursų dalyvių grupė, su kuriais kiekvieną dieną dirba vokalo pedagogas, koncertmeisteris ir sceninės kalbos bei aktoriaus meistriškumo meistras), akademijoje įgytos žinios neleidžia atsipalaiduoti. Žvaliai nusiteikusios, spėjusios jau ryte išsimaudyti jūroje, jos sekė kiekvieną įeinantį pro duris, o pamačiusios pernykštį akademijos dalyvį, skubėjo su juo pasisveikinti ir apsikabinti. Mokyklos salėje tvyrojusi puiki nuotaika ir žmonių begalinis noras tobulėti, trečią kartą pajūryje atvėrė duris muzikos meno fiestai.
N. Kazlaus labai dėkinga Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos direktorei Laimutei Benetienei už kasmetinį bendradarbiavimą.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykiteŠventinis koncertas VASAROS ŽVAIGŽDĖS Rugpjūčio 14 d. 20 val. Palangos koncertų salė


Šventinis koncertas VASAROS ŽVAIGŽDĖS Rugpjūčio 14 d. 20 val. Palangos koncertų salė


Šeštadienį, liepos 10 d., trečią kartą edukacinis intensyvaus ugdymo vaikams ir jaunimui projektas Palangoje atvėrė duris įvairaus žanro vokalistams, vokalo besimokantiems moksleiviams, studentams, profesionaliems dainininkams, vokalo pedagogams bei muzikos mokytojams, norintiems kelti savo kvalifikaciją. Projektas pradėtas 2015 m. pavadinimu „Palangos vasaros...


„Palangos tilto“ leidžiamas vasaros leidinys, žurnalas „Palanga ir Lietuvos pajūris 2017“ Palangos ir visai pajūrio bendruomenei pristatytas praėjusią savaitę. Visiškai naujutėlį, dar dažais kvepiantį žurnalą turėjo galimybę pavartyti visi atvykę į pristatymą, kuris vyko, kaip ir dera vasaros leidiniui, pajūryje.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


Šią savaitę darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbia ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas namie? Viena iš išeičių –...


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palanga – vėl vasaros sostinė

„Palangos tilto“ informacija, 2009 05 20 | Rubrika: Miestas

Daugybės balandžių skrydžiu į Baltijos dangų praėjusį savaitgalį Palangoje prasidėjo vasaros sezonas. Net tris dienas kurorte skambėjo muzika, dainos, šurmuliavo būriai poilsiautojų, kurorto svečių bei miestelėnų. Visi gėrėjosi kermošiumi, Palangos tautodailininkų kūriniais, meno kolektyvų sugebėjimais bei džiaugėsi kitokiomis linksmybėmis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius