Padėti kurti šventę į pirmą susitikimą su jūra atvyksiantiems vaikams kviečiami ir savanoriai

Padėti kurti šventę į pirmą susitikimą su jūra atvyksiantiems vaikams kviečiami ir savanoriai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 07 13

Paskutinį liepos savaitgalį Palanga rengiasi priimti per pusę tūkstančio mažųjų svečių iš visos Lietuvos – į kurortą atvyks būrys vaikų, dar nė karto nemačiusių jūros iš visų šalies savivaldybių. O tam, kad viskas praeitų sklandžiai, kviečiama prisijungti savanorius, padėsiančius organizuoti veiklas.

Susidomėjimas auga
Daugiau kaip pusė tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos paskutinį liepos savaitgalį atvyks į Palangą dalyvauti socialinėje akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“ ir čia pirmą kartą išvys jūrą. Pasibaigus būsimų dalyvių registracijai paaiškėjo, jog norą dalyvauti šioje akcijoje pareiškė 52 savivaldybės.
Socialinė akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ – kurorto mero Šarūno Vaitkaus iniciatyva. Šio projekto metu siekiama suteikti galimybę pasidžiaugti vasaros atostogų prie jūros akimirkomis tiems vaikams, kurie dėl įvairių priežasčių to padaryti negali. „Lietuvoje yra nemažai vaikų, nė karto nemačiusių jūros. Todėl kviečiame juos atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą pasisveikinti su jūra. Su šia socialine akcija jungiamės prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“, – sakė Š. Vaitkus.
Palangos merui tokia idėja kilo po Prezidentūroje vykusio savivaldybių merų susitikimo su šalies vadove Dalia Grybauskaite, kurio metu buvo akcentuojamos socialinės šalies problemos.
Pirmą kartą tokia akcija buvo surengta praėjusią vasarą, ir ji sulaukė didžiulio susidomėjimo – pasinaudoti galimybe parodyti mažiesiems jūrą tąkart panoro per 40 savivaldybių. Tad pernai į kurortą sugužėjo daugiau kaip 400 svečių – vaikų grupių bei juos lydinčių suaugusiųjų. Šiemet pirmą kartą išvysiančių jūrą vaikų bus dar daugiau.

Pramogų gausa
Vaikai iš sunkiau gyvenančių šeimų Palangoje viešės liepos 29-30 d. Dvi dienas jie mėgausis tikromis atostogomis – svečių laukia muilo burbulų pramogos, piknikas ir jiems parengta programa Birutės parke, o vėlai vakare – filmų naktis bei dainų karaoke pagal L. Lapkauskaitės dainas vaikams ir vaikučiams.
Be šių vaikiškų linksmybių bei pramogų, mažiesiems Palangos svečiams taip pat bus suteikta galimybė nemokamai apsilankyti kurorto muziejuose, Vaškinių figūrų parodoje, tomis dienomis vyksiančio vaikų populiariosios muzikos festivalio „Laumės juosta“ koncerte, pasidžiaugti šokinėjimu ant batutų, išbandyti sintetinį ledą bei pasigėrėti įspūdinga muzikinio fontano programa. Tačiau neabejojama, kad daugiausia džiaugsmo suteiks pagrindinis šventės akcentas – pirmasis vaikų susitikimas su jūra bei maudynės joje.
Kiekviena akcijoje „Pasveikink jūrą Palangoje“ panorusi dalyvauti savivaldybė į Palangą atveš dešimties vaikų, nė karto nemačiusių jūros, grupę. Išlaidas, susijusias su akcijos organizavimu, dalyvių apgyvendinimu, maitinimu bei pramogomis, dengia Palangos miesto savivaldybė, prisideda savivaldybės teritorijoje esančios valstybinės institucijos, rėmėjai.

Kviečiami savanoriai ir gidai
Kadangi veiklos mažiesiems siūloma nemažai, organizatoriams reikia pagalbos rankos, kad visi svečiai būtų tinkamai priimti ir jiems suteikta kuo daugiau džiaugsmo lankantis kurorte.
„Organizuoti vaikams pramogą sekasi puikiai, tik trūksta pagalbos. Kai vežimas rieda, visada lengviau, kai jį stumia daugiau rankų. Tad ir mes labai laukiame savanorių, norinčių padėti šventės metu. Jaunimo, norinčio savanoriauti, sulaukiame ne tik iš Palangos, bet ir iš kitų rajonų, jie atvyks ir kartu su savivaldybių grupėmis, tačiau labai laukiame ir vyresnių bendruomenės narių pagalbos, ypač – pedagoginės ar socialinės darbo patirties turinčių palangiškių. Taip pat būtų džiugu, jei Palangą pažįstantys pagalbininkai galėtų bendraudami su vaikų grupėmis, padėti jiems pažinti kitokią Palangą. Juk susirinks įvairaus amžiaus vaikai, kurie norės ir bendravimo, jiems reiks ir tinkamos priežiūros“, – prie akcijos „Pasveikink jūrą Palangoje“ įgyvendinimo prisijungti kvietė Palangos savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė.
Ji akcentavo, kad vaikams labai svarbus yra nuoširdus dėmesys, todėl nusiteikę padėti žmonės turėtų būti kantrūs, svetingi ir draugiški. „Mums reikia pagalbos, tačiau dar svarbu ir tai, kad ateidamas padėti žmogus žinotų, kuo jis gali prisidėti. Pavyzdžiui, organizuosime filmų naktį ir edukacinius užsiėmimus, tad būtų labai šaunu, kad vakare ne tik jaunimas, bet ir suaugusieji galėtų pabūti su vaikais, kartu pasidžiaugti“, – teigė L. Grendienė.
Kaip papasakojo pašnekovė, pernai pagalbos prašyta mokyklos bendruomenių, kurios tikrai mielai prisijungė, šiemet tikimasi sulaukti ir bendruomenės narių savanoriškos pagalbos. Atvyks vaikai iš 52 savivaldybių, tad siekiama, jog atsirastų nors per pusę mažiau savanorių, norinčių pabūti su svečiais.
Atvykus į Palangą, be visų vaikams organizuojamų pramogų, svečiams dar bus pasiūlytos ir nemokamos ekskursijos. Tam, kad šis tikslas būtų pasiektas, kviečiami prisijungti prie projekto vietiniai gidai.
„Apie tai kalbėjomės su Palangos gidų gildijos pirmininke Angele Martinkėniene, bendrai sieksime inicijuoti, kad prie projekto prisidėtų kurorto gidai, kurie galėtų organizuoti nemokamas ekskursijas vaikučiams“, – teigė Palangos turizmo informacijos centro vadovė Rasa Kmitienė.
Norintys prisijungti prie šio socialinio projekto rėmėjai bei savanoriai kviečiami kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyrių. Daugiau informacijos el. p. laura.grendiene@palanga.lt, mob. tel. 8 684 54 628.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Daugiau nei 170 namų prižiūrinčiam „Palangos butų ūkiui“ vadovauti ėmė Jurgita Trinskienė. 10-ies metų patirtį rinkoje turinti specialistė vardina artimiausius įmonės planus: gerinti paslaugų kokybę, plėsti jų spektrą, siūlyti vis patogesnį aptarnavimą bei nuolat kurti naudą gyventojams.


Palangoje praleistas praėjęs savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei pusei tūkstančio šalies vaikų, kadangi praėjusį šeštadienį jie pirmą kartą pamatė jūrą. Šis susitikimas su Baltija – Palangos miesto savivaldybės dovana vargingiau gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos....


Paskutinį liepos savaitgalį Palanga rengiasi priimti per pusę tūkstančio mažųjų svečių iš visos Lietuvos – į kurortą atvyks būrys vaikų, dar nė karto nemačiusių jūros iš visų šalies savivaldybių. O tam, kad viskas praeitų sklandžiai, kviečiama prisijungti savanorius, padėsiančius organizuoti veiklas.


Palangos maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkė Virginija Grigalauskienė, kuriai Specialiųjų tyrimų tarnyba pateikė įtarimus dėl neteisėto veikimo vykdant įgaliojimus ir pažeidžiant teisės aktu nustatytą tvarką, „Palangos tiltui“ tvirtino nepadariusi nieko neteisėto, tik bandžiusi padėti vietos verslui, laikydamasi įprastos darbo praktikos.


Praėjusį pirmadienį Palangos viešoji biblioteka sulaukė svečių iš Klaipėdos labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Šis fondas įkurtas 2013 m. Steigėjai: Lietuvos muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, Lietuvos agronomas, verslininkas, ūkininkas, politikas, mecenatas Ramūnas Karbauskis. Į susitikimą atvyko Seimo narys, Palangos...


Rugsėjo 29 d., antradienį, 12 val., Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine. Visuotinėje teisinių žinių pasitikrinimo akcijoje taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai. Egzamino užduotys bus parengtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir...


Kada tik griaunanti opozicija ims kurti?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2015 03 26 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar demokratijai būtina valdžios opozicija? Tokie svarstymai pasigirdo po savivaldos rinkimų, kai pirmą kartą absoliučią vietų daugumą taryboje laimėję konservatoriai, dar rinkimų euforijos apimti, visiems pasiūlė miesto labui dirbti išvien, be pagalių kaišymų ir nepagrįstų prieštaravimų. Toks beopozicinės tarybos modelis jau keletą kadencijų veikia Kretingos rajone...


Regis, nemažai daliai poilsiautojų jūra – iki kelių. „Baisu, kaip žmonės savęs nesaugo. Tiesiog kai kurie mano esą nemirtingi“, - baisisi Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas. Savaitgalį jūra pasiglemžė dvi gyvybes, gelbėtojai iš jūros ištraukė 14 skęstančiųjų.


Šeštadienį į Palangą atvyko ir prisistatė „Naglio“ komandos vyriausiajam treneriui Gediminui Petrauskui naujas žaidėjas Brandon Davis. Iš Amerikos atvykęs ir pirmą kartą regėdamas Lietuvą jaunas, tačiau perspektyvus krepšininkas bando taikytis prie atšiauraus mūsų šalies klimato. Jis patvirtino, kad komandoje – draugiška atmosfera.


Palangos moterų „Lions“ klubas vis artėjant didžiosioms metų šventėms pasiskubino tai priminti ir labiausiai likimo nuskriaustiems vaikams, nuvežusios visiems po šventę ir palikusios neišdildomų įspūdžių. Pirmadienį jas pasitiko lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ auklėtiniai, o kitą dieną šventiškai nusiteikusios moterys rinkosi prie „Baltijos“ pagrindinės mokyklos. Žygis tuo nesibaigė, nes...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius