Palangiškės iš Prancūzijos grįžo su apdovanojimais

Palangiškės iš Prancūzijos grįžo su apdovanojimais

2016 11 14

Spalio 28-30 d. Grasse (Prancūzija) vyko XXIX Tarptautinis klasikinio šokio konkursas. Konkurse dalyvavo 170 baleto šokėjų iš Prancūzijos, Belgijos, Japonijos, Nyderlandų, Kanados, Bulgarijos, Švedijos, Italijos, Norvegijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo ir šokių mokyklos „Coda“ atstovės iš Palangos – Amelija Butenytė ir Goda Motiejaitytė bei „Codos“ mokyklos auklėtinė, klaipėdietė, šiais metais įstojusi į Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą Elzė Pilinkutė.
Konkurse buvo du turai, kurių metu reikėjo atlikti klasikinio šokio pamoką bei pasirinktą variaciją. Konkurso komisija buvo sudaryta iš žinomų pasaulyje baleto meistrų. Komisijos sprendimu „Premiers Pas“ kategorijoje į finalą buvo atrinktos 22 šokėjos, „Debutant“ kategorijoje – 13 šokėjų.
Visos trys „Codos“ auklėtinės pateko į finalą ir pelnė šiuos apdovanojimus: II vietą ir sidabro medalį „Debutant“ kategorijoje laimėjo E. Pilinkutė, „Premiers Pas“ kategorijoje I laipsnio diplomą pelnė G. Motiejaitytė, II laipsnio diplomą laimėjo A. Butenytė. Visas mergaites konkursui ruošė bei choreografiją variacijoms kūrė „Codos“ mokyklos įkūrėja Inga Briazkalovaitė. Džiugu, kad tai vienas iš nedaugelio atvejų, kai tarptautiniuose konkursuose aukščiausius rezultatus pasiekia nevalstybinės mokyklos mokiniai.
Palangoje Godą iš pradžių mokė Donata Mačiulaitytė, kuri įskiepijo meilę šokiui, muzikai, baletui. Vėliau mažąsias balerinas mokė ir dar dabar Palangoje vaikus tebemoko nuostabi, vaikų labai mylima mokytoja Vaida Jomantienė (Baltrušaitytė). Goda 2014 m. buvo pakviesta į Klaipėdą, į sustiprintą baleto grupę, tačiau pirmą kartą neįstojus, dar atsakingiau siekė savo tikslo. Iš antro karto įstojo į sustiprintą baleto klasę. Tuo pat metu Palangoje baleto mokytis prisijungė ir Amelija. Būtent Vaida pastebėjo Amelijos darbštumą ir pasiūlė lankyti sustiprintą baleto grupę. Džiugu, kad Amelija mažiau nei per vienerius metus sugebėjo prisivyti bendraamžes ir nenuvylė ja patikėjusių mokytojų.
Šiuo metu palangiškės Amelija ir Goda baleto subtilybių mokosi ir kūną treniruoja Klaipėdoje, kur mokosi ir klasikinio šokio, ir gimnastikos, ir net džiazo pagrindų. Nuoširdžiai dėkojame mokytojai, šokių mokyklos „Coda“ įkūrėjai I. Briazkalovaitei, kuri savo darbu, meile baletui ir savo šokančioms mergaitėms, atsidavimu šokiui yra pavyzdys, siekiamybė mūsų mažosioms balerinoms. Tėveliai, nepabijokite atvesti vaikų lankyti baleto pamokėlių vien dėl to, kad jie nori, nes tik pabandžius galima sužinoti, ar tai buvo verta. Nei Amelijos, nei Godos tėveliai nemanė, kad jos tinkamos, kad sugebės ir abi parveš į Palangą tokius gražius laimėjimus.

Jurgita BUTĖNIENĖ


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Praėjusio kovo viduryje Palangos prieigose buvo gyva kaip Ventės rage, prie zigzaginių gaudynių paukščių žiedavimo stotyje, kai nesuprasi, kas, kur, kaip čirškia, kleketuoja, čirena, ūžia, kala, dūzgia vientisas, didus gyvybės gausmas erdvėse ir vandenyse. Bundančios Palangos garsai. Panašiai visomis kompaso kryptimis Palanga gyvena vidurvasarį.


Vasario 15 dieną Kelmės Algirdo Lipeikos meno mokykloje vyko IV respublikinis kamerinių instrumentinių ansamblių konkursas „Karamelė“. Konkurse dalyvavo 50 ansamblių iš 14 šalies muzikos ir meno mokyklų. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos jaunieji atlikėjai konkurso perklausose pasirodė puikiai.   


Spalio 28-30 d. Grasse (Prancūzija) vyko XXIX Tarptautinis klasikinio šokio konkursas. Konkurse dalyvavo 170 baleto šokėjų iš Prancūzijos, Belgijos, Japonijos, Nyderlandų, Kanados, Bulgarijos, Švedijos, Italijos, Norvegijos ir Lietuvos. Lietuvai atstovavo ir šokių mokyklos „Coda“ atstovės iš Palangos – Amelija Butenytė ir Goda...


Šių metų gegužės 21 d. Latvijoje, Kuldygos mieste vyko žirgų konkūrų varžybos.


Šį mėnesį minime palangiškės Emilijos Černeckienės (1915–2012) – tautodailininkės, vienos geriausių Lietuvos audėjų – šimtmečio jubiliejų.


Iš Europos čempionato grįžo su apdovanojimais

"Palangos tilto" informacija, 2015 05 04 | Rubrika: Sportas

Lenkijos sostinėje Varšuvoje pasibaigė 2015 metų Europos karatė kiokušin čempionatas, kuris buvo itin sėkmingas karate mokyklai „Shodan“. Palangoje jau 7 metus jaunąją kartą ugdantis mokytojas Lukas Kubilius iškovojo bronzos medalį.


Praėjusio antradienio popietę prie Vytauto g. 170 stūksančio apleisto buvusių fizioterapijos gydyklų pastato, kurio angas, kiek jos bebūtų užkalamos, nuolat „prasikrapšto“ tiek neturintieji kur gyventi, tiek „smalsus“ Palangos jaunimas, rastas mirusios moters kūnas.


Šiemet „Tramtatulio“ konkursas buvo itin dosnus palangiškiams, nors jiems laimėjimai nėra naujiena, visgi teigiami įvertinimai visuomet džiugina. Jaunųjų liaudies kūrybos atlikėjų konkurse kurorto jaunieji muzikantai – Moksleivių klubo folklorinio ansamblio muzikantas Jorintas Liakas ir dainininkas Laurynas Bauža (mokytoja Diana Šeduikienė) bei S.Vainiūno muzikos mokyklos kapela (mokytoja...


Palangiškiai šokėjai vėl grįžo su pergalėmis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 03 17 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį savaitgalį Alytuje vykusiame Lietuvos klasikinių šokių čempionate vėl sužibėjo palangiškiai. Visos keturios čempionate dalyvavusios poros grįžo su laurais.


Sėkmingas palangiškės startas Korėjoje

Romualdas RIMA, 2009 01 07 | Rubrika: Miestas

Senosios gimnazijos dešimtokė Emilija Rukšėnaitė vis dar gyvena įspūdžių, kuriuos parsivežė iš Pietų Korėjos, nuotaikomis. Praėjusių metų gruodžio pradžioje mergina dalyvavo  Pietų Korėjoje  Changwon mieste vykusioje 5 – ojoje tarptautinėje jaunimo mokslo olimpiadoje. Palangiškė buvo viena iš šešių šalies moksleivių, atstovavusių Lietuvą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius