Palangiškiai – Latvijoje

Palangiškiai – Latvijoje

"Palangos tilto" informacija, 2017 10 05

Palangos šauliai kartu su moterų vokalinio ansamblio „Guboja“ narėmis patyrė daug nuotykių, iškeliavę į Latviją. Ten ir koncertavo, ir pamatė daug įdomaus, sužinojo ko nežinoję.
Kaip pasakojo kelionės dalyviai, ekskursiją suorganizavo „Gubojos“ ir šaulių choro vadovas Rimgaudas Juozapavičius. Palangiškiai koncertavo kartu su Kauno moterų choru „Žaista“, kuriam vadovauja Laima Dzedaravičienė.
Į ekskursiją link Latvijos leidęsi palangiškiai pirmiausiai aplankė Kryžių kalną, po to vyko į Rundalės dvarą, kurio aplinka nepaliko nei vieno abejingo. „Nuostabus vaizdas atsivėrė, puikiai prižiūrimas sodas, išlaikyta nepaprasto grožio architektūra, didžiulės meninės vertės paveikslai“, – pagyrų negailėjo palangiškiai.
Po to ekskursantai vyko į Rygą, kur taip pat lankėsi prie įvairių architektūrinių paminklų. Saulkrastų miestelyje apsilankė Miunhauzeno muziejuje ir bažnyčioje, kurioje palangiškiai po šv. Mišių ir koncertavo kartu su kaunietėmis.
„Gyventojai mus labai maloniai priėmė. Bendravome ir su kunigu ir Rygos lietuvių bendruomenės pirmininku. Turėjome galimybę užmegzti draugiškus ryšius“, – pasakojo pašnekovai.
Palangiškiai laiko neleido veltui. Jie aplankė daug žymių keletos Latvijos miestų įžymių objektų, be jau minėtų jie dar lankėsi Turaidos muziejuje-rezervate. Turaidos muziejaus-rezervato didelė teritorija ypač turtinga archeologijos, architektūros, istorijos ir meno paminklų, kurie pasakoja apie tai, kas įvyko prieš tūkstantį metų, pradedant nuo 11 a. Muziejaus-rezervato 43,63 ha teritorijoje yra Turaidos mūrinė pilis, Turaidos Rožės atminimui skirta vieta, bažnyčia ir Bažnytkalnis, Liaudies dainų parkas ir dvaro ūkio centro statiniai.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pasibaigusi vasara kartu nusinešė ir įtemptą bei darbų kupiną kurortinį sezoną. Prasidėjęs ruduo mus kviečia sulėtinti tempą, atsikvėpti nuo darbų, pasidžiaugti savo ir kaimynų pasiekimais bei visiems kartu – dar viena sėkminga bei svečių gausa džiuginusia vasara. Kartu tai ir tinkamiausias laikas padėkoti kiekvienam miesto gyventojui, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam...


Gerbiami palangiškiai,

Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto savivaldybės meras, 2013 09 12 | Rubrika: Politikų, lyderių žodis

Pasibaigė aktyvus, įtemptas, darbų kupinas kurortinis sezonas. Prasidėjęs ruduo – tinkamiausias laikas kiek stabtelėti, atsikvėpti, įvertinti nuveiktus darbus ir, be abejo, padėkoti visiems bei kiekvienam, savo nuoširdžiu darbu prisidėjusiam populiarinant mūsų kurortą bei kuriant gražesnį Palangos veidą.  


Kuo be jūros dar didžiuojasi palangiškiai? Ogi vienu geriausiu ir populiariausiu Lietuvoje folkloro ansambliu „Mėguva“. Ar šiandien jis taps geriausiu, priklausys ir nuo palangiškių – Lietuvos televizijos konkurse „Duokim garo“ dalyvauja ir Palangos folkloro ansamblis „Mėguva“.


„Surinkime šunelių išmatas“, „Nereikia piktintis, reikia tvarkytis!“, „Mano šuniukas turi maišiuką“, - tokie ir panašūs šūkiai praėjusį trečiadienį nuvilnijo Palangos pagrindine gatve. Šią akciją sumanė ir ją sėkmingai įgyvendino Palangos lopšelio-darželio „Nykštukas“ bendruomenė. Sutikti mieste palangiškiai pagyrų iniciatyviam darželio kolektyvui negailėjo.


Pastaruoju metu kurorte vis aktyviau diskutuojama, kaip sukurti modernesnį kurortą ir jame geresnį gyvenimą žmonėms. Natūralu, jog metams bėgant ir situacijai menkai tesikeičiant žmonėms patikėti kažkuo geresniu pernelyg sunku. Apie dabartinę Palangą su „Palangos tiltu“ sutiko padiskutuoti Palangos miestą jau daugelį metų garsinantys, nepaisant jos klestėjimo ar nuosmukio, žymūs palangiškiai.


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Jau keletą metų sėkmingai vykdytas skaičiavimo mintinai konkursas „Matmintinis“ šeštąjį kartą sutinka visus matematikos mylėtojus, pasiryžusius neprarasti kantrybės ir sumanumo iki konkurso pabaigos. Sausio 25 dieną prasidėjęs konkursas vilioja ne tik nuolatinius dalyvius, bet ir naujokus. Trečiąjį kartą savo jėgas bandys ir palangiškiai Mariam Varoneckaitė ir Abdulla Varoneckas, kurie...


Mėgėjų turnyre pergalę šventė palangiškiai

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje savaitgalį Sporto mokyklos salėje vyko pirmasis tarptautinis krepšinio mėgėjų turnyras asociacijos „CliFox“ įsteigtai taurei laimėti, kuriame rungėsi keturios komandos ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos bei Estijos. Visgi sėkmingiausiai pasirodė šeimininkai palangiškiai, užėmę pirmąją vietą.


Mieli palangiškiai,

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija, 2009 10 07 | Rubrika: Miestas

Laikraščio „Palangos tiltas“ redakcija skelbia fotografijų konkursą „Apginkime pajūrį“, kuriame kviečiami dalyvauti visi, kas neabejingi kurorto paplūdimiams, kopoms, kam skaudu matyti, kaip niokojama gamta, kas nesitaiksto su valdininkų aplaidumu.


Bėda – palangiškiai dūsta

Aistas MENDEIKA, 2009 09 27 | Rubrika: Miestas

Palangiškiai, gyvenantys daugiabučiuose netoli degalinės „Statoil“, vasaros sezono pabaigos šventę pasitinka... kosėdami. Kai kurie net prie bendro miestelėnų stalo prisėsti negalės, nes bus priversti plauti savo namų langus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas