Palangiškiai balsavo už eurokomisarę

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 20

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, naująja šalies vadove išrinkta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Palangoje už ją savo balsus atidavė net 76,82 proc. rinkėjų.

 

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje moteris vadovaus valstybei. Jau pirmajame prezidento rinkimų ture D.Grybauskaitė šluote nušlavė kitus kandidatus ir įrodė, kad jokiai partijai nepriklausanti asmenybė gali gauti aukščiausią įvertinimą – tautos pasitikėjimo mandatą. Vyriausiosios rinkimų komisija konstatavo, jog nerprireikus antrojo rinkimų turo, buvo sutaupyta 800 tūkst.litų.

 

Aktyvumas – per 50 procentų

Nors Palangoje beveik nevyko rinkimų kampanija, išskyrus tik tai, kad stenduose buvo patalpintos kandidatų nuotraukos, iš turėjusių teisę per keturiolika tūkstančių rinkėjų savo valią pareiškė daugiau nei pusaštunto tūkstančio palangiškių. Tai sudaro 53,79 proc. Pagal išankstinius balsavimo rezultatus, rinkimų apylinkėse aktyviausiai balsuota didžiausioje rinkėjų skaičiumi Saulės, „Baltijos“ vidurinėje mokykloje ir mažiausioje Vilniaus, Smilčių pradinės mokyklos patalpose įsikūrusiose rinkimų apylinkėse. Tačiau net 76,82 proc. atėjusių balsuoti miestelėnų  pasisakė už D.Grybauskaitės kandidatūrą.

 

Balsavo už moterį

Dauguma palangiškių teigė, jog nori permainų ir balsavo už moterį. Kai kurie rinkėjai, o ypač dailiosios lyties atstovės, tiesiai šviesiai įvardijo, jog balsavo už D.Grybauskaitę, pateikusios, jų nuomone, svarius argumentus. „Norisi, kad šaliai vadovautų ne tik gražus, bet ir protingas žmogus. Šiais laikais vyrai sumoteriškėjo ir sugeba tik rietis, tartum turgaus bobos. Viliamės, kad D.Grybauskaitės tvirtas valdymas pakels šalį ne tik iš moralinio, bet ir finansinio liūno“, - Ateities rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje V.Jurgučio vidurinėje mokykloje, savo apsisprendimą motyvavo palangiškės.

Kurorte tiek išankstinio, tiek rinkimų dieną vykęs balsavimas praėjo sklandžiai ir jokių nusižengimų neužregistruota.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Pelnas svarbiau už žmones, arba Problemos sprendimo būdas – už rinkėjų balsus?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 04 03 | Rubrika: Savaitės komentaras

Šiltesniais savaitgaliais į Palangą atvažiuojantis gausesnis pramogautojų būrys susiduria su keistu paradoksu: miesto centre esančiose gatvėse kurorto svečių mašinoms nėra vietos, o erdvi, apie 120 automobilių galinti sutalpinti Rąžės stovėjimo aikštelė – užrakinta.


Prisidėti prie Palangos Kurhauzo mūrinės dalies restauracijos gali kiekvienas šalies pilietis, apsisprendęs šioms reikmėms skirti 2 proc. savo sumokėto pajamų mokesčio.


Savo balsus išbarstę palangiškiai netikėtai padarė stebuklą

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 03 07 | Rubrika: Miestas

Miesto tarybos rinkimai - ne balsavimas už labiausiai patikusią šokėjų porą, o tarybos nario mandatas - ne prizas, kuriuo galima būtų kažkam atsidėkoti ar įvertinti kieno nors gerumą.


Palangiškių simpatijos – dešiniesiems

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 06 11 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį įvykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą palangiškių aktyvumas niekuo nesiskyrė nuo visos šalies piliečių, atėjusių prie urnų. Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos išankstiniais duomenimis, kurorte savo pilietinę pareigą atliko  22,59 proc. rinkėjų. Palangoje iš 14 tūkst. 398 turinčiųjų teisę rinkti, savo balsus atidavė 3 tūkst. 252...


Palangiškiai balsavo už eurokomisarę

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 20 | Rubrika: Miestas

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, naująja šalies vadove išrinkta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Palangoje už ją savo balsus atidavė net 76,82 proc. rinkėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas