A. Pilaitienės nuotr.

A. Pilaitienės nuotr.

Palangiškis nepripažįsta nužudęs brolio žmoną

„Lietuvos rytas", 2013 03 14

81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.
Tragedija, dėl kurios dabar vyksta teismas, nutiko dar 2007 metų rugsėjo 22-ąją Plungės rajone, kaime netoli Žemaičių Kalvarijos.
Klaipėdos apygardos teisme žuvusios moters vyras Kazimieras Piktuižis pasakojo, kad jo šeimos santykiai su broliu Petru nebuvo geri – jie pašlijo, kai po tėvų mirties kilo konfliktų dėl palikimo.

Moteris nujautė nelaimę
Petras dažnai vasaromis vykdavo į tėviškę, kurioje dabar gyvena sesuo, pasidarbuoti, įsikurdavo vagonėlyje.
„Tą rytą atvažiavome į tėviškę skinti obuolių. Tuo metu už juos brangiai mokėjo, pamanėme, dalį pasiliksime sau, kitus parduosime. Nunešiau kopėčias ir pastačiau prie obels. Žmona lyg kažką nujausdama man pasakė: „Aš į obelį nelipsiu, dar tavo brolis mane išmes”. Nieko bloga nepagalvojau ir išėjau – turėjau reikalų”, – teisme pasakojo K. Piktuižis.
 

Vyras rado negyvą žmoną
Apie 17 valandą vyras parėjo namo.
„Žiūriu, guli žmona maišu užsidengusi nuo galvos iki kelių. Iš pradžių pamaniau – gal pokaitis. Šalia stovi karutis, mėtosi vienas jos sandalas. Patraukiau maišą ir nustėrau – jau pamėlusi, bet krūtinė dar šilta. Numoviau pirštines, puoliau trinti rankas, bandžiau daryti dirbtinį kvėpavimą, bet supratau – blogai”, – apie seniai įvykusius įvykius vis dar negali ramiai pasakoti vyras.
Jis nubėgo pas kaimynus kviesti pagalbos.
Atvykę greitosios pagalbos medikai 66 metų moteriai niekuo nebegalėjo padėti.
 

Ekspertų išvada pribloškė
„Ji buvo taip dailiai paguldyta, jokių smurto žymių nebuvo matyti. Iš pradžių maniau, kad jokio skrodimo nereikia. Bet paskui su dukterimi pasitarėme, kad po ekspertų išvadų bus ramiau”, – sakė K. Piktuižis.
Vyras nustebo, kai iš Klaipėdos morgo paskambinę ekspertai pasakė, kad iškilo problemų, o nuvažiavęs sužinojo, kad nėra jokių abejonių, jog tai smurtinė mirtis ir viskas padaryta profesionaliai.
Nukritus nuo kopėčių tokių sužalojimų negalėtų atsirasti.
Nužudymu kaltinamas P. Piktuižis kaltės nepripažįsta. Vyras aiškina padaręs darbus ir išvažiavęs namo, o kas ten atsitiko, nieko nežinąs.
Apie 16 valandą kaimynė dar matė jį su krepšiu vaikštinėjantį po kiemą.
Ekspertai nustatė, kad moteriai buvo smogta kelis kartus į įvairias kūno vietas kietais bukais daiktais. Jai lūžo keli stuburo slanksteliai.
Teisme K. Piktuižis pasakojo, kad vaisiais aplipusios obelų šakos buvo paramstytos kartimis. Vakare ir kopėčios, ir kartys tebestovėjo savo vietose.
Teisėjos paklaustas, ar supranta, kad yra kaltinamas tyčiniu nužudymu, P. Piktuižis atsakė: „Suprantu, bet to nepadariau”.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, kreipiasi į palangiškius savo eilėmis. Jis neseniai išleido šeštąją savo poezijos knygą: „Tarytum vėstančios žarijos“. Tai yra kūrėjas, mokytojas ir žmogus, prieš dvejus metus atšventęs savo deimantines...


Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, kreipiasi į palangiškius savo eilėmis. Jis neseniai išleido šeštąją savo poezijos knygą: „Tarytum vėstančios žarijos“. Tai yra kūrėjas, mokytojas ir žmogus, prieš dvejus metus atšventęs savo deimantines...


Klaipėdos apskrities policija gegužės 23 dieną atskleidė, kaip buvo sulaikytas vienas ieškomiausių lietuvių, nužudymu įtariamas Marius Čivinskas. Net 13 metų slapstęsis palangiškis, kaip manyta, slėpėsi Danijoje ar Olandijoje, tačiau galiausiai buvo sulaikytas Airijoje, Korko mieste. M. Čivinskas buvo sulaikytas gegužės 17 d. Anot policijos, lietuvis naudojo daug konspiracinių...


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


Aktyvus palangiškis kovoja dėl savo gatvelės

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 10 04 | Rubrika: Miestas

Beržų take, esančiame tarp Kretingos ir Vasario 16-osios gatvių, gyvenantis Vitoldas Čepulis papasakojo, jog jau ne kartą į Savivaldybę kreipėsi dėl jų gatvelėje besilaikančio vandens po lietaus. „Smarkiau palijus, mūsų gatvėje susikaupia didžiulės pelkės, o vanduo bėga į kiemus. Juk norisi gyventi tvarkingai, visi stengiamės, tvarkomės, o štai pati gatvė nėra itin geros...


11 metų ir du mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovavęs Konstantinas Skierus trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje, mero posėdžių salėje, kur su juo atsisveikino meras Šarūnas Vaitkus, administracijos vadovai, sulaukė ypatingos dovanos – bičių avilio, beje, nudažyto mėlyna –Palangos– spalva. „Jūs čia su dovana pataikėte – bus 11...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Trečiadienio pavakare Sporto gatvėje nuo komunalininkų genimų medžių krentanti šaka sunkiai sužalojo pro šalį dviračiu važiavusį 1948 m. gimusį palangiškį. Į ligoninę vežamas vyriškis labiausiai sielojosi ne dėl savo traumos, o dėl to, kad jo namelyje liks uždaryti augintiniai: šuniukas ir kačiukas.


Kažkuomet Jono vardas buvo pats populiariausias, juo pakrikštydavo daugelį berniukų, palaipsniui populiarumas blėso, vėl kilo. Tačiau viena aišku, Jonai visuomet išliks, o kaip gi kitaip, juk jiems netgi skirta šventė, kurią švenčia visa Lietuva. Artėjantį penktadienį šia proga vėl deginsim laužus, palydėsim ilgiausią dieną, džiaugsimės trumpiausia naktimi. Palangiškiai Jonai sutartinai...


„Tai – mano gyvenimo būdas, visas gyvenimas“, - pripažino palangiškis Deividas Budkovas, draugų dar vadinamas Pitu, praėjusį sekmadienį savo talentu iš televizoriaus ekrano pasidalinęs su visais Lietuvos gyventojais. Aštuoniolikmetis vaikinas savo aistra – važinėjimu BMX dviračiu – sugeba užkrėsti daugelį jaunuolių, pats skindamas itin svarbias pergales ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas