Palangoje – Dalios Ibelhauptaitės režisuota „Bohema“ su Merūnu Vitulskiu

Palangoje – Dalios Ibelhauptaitės režisuota „Bohema“ su Merūnu Vitulskiu

2016 08 04

Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje rinksis norintys patirti įspūdingą Giacomo Puccini operos „Bohema“ dvasią. Prieš dešimtmetį režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dick Bird bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus sukurta opera prisikelia naujam gyvenimui. Pagrindinius vaidmenis pajūryje atgimsiančiame spektaklyje atliks jaunosios kartos operos žvaigždės Merūnas Vitulskis ir Viktorija Miškūnaitė. Operą diriguos Vladimiras Ponkinas.
„Bohema“ buvo svajonė, kurią įgyvendinau ne šimtu, o tūkstančiu procentų. Dabar, „bohemiečiams“ švenčiant dešimtmetį, ši opera pradės naują gyvenimą, atves naują jaunų solistų kartą į Lietuvos žiūrovų akiratį ir, svarbiausia, ji atgims būtent pajūryje“, - džiaugėsi operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.
„Bohemos“ kūrėjus į pajūrį pakvietė naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Šia opera pradedamas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Kartu tai simbolinis didžiulės rekonstrukcijos laukiančio teatro ambicijų ir kokybės pažadas ateinantiems metams.

„Bohemos“ statytojai G. Puccini operos veiksmą perkėlė į penkiasdešimtuosius, pokario metus. „Mūsų opera yra kaip kinas, kur operos solistas vaidina lyg kino aktorius. Todėl čia ne mažiau svarbus ir vizualinis momentas. Juozas Statkevičius yra pats įdomiausias, didžiausią fantaziją turintis žmogus dizaino srityje Lietuvoje, mūsų spektakliams kuriantis ne kostiumus, o personažus.“
Kurdamas kostiumus G. Puccini „Bohemai“ J. Statkevičius atsisakė šiuolaikinių medžiagų ir, D. Ibelhauptaitės pasakojimu, nudirbo neįsivaizduojamą darbą: iš antikvariatų supirkęs senus drabužius juos ardė ir iš naujo modeliavo kostiumus. Miuzetės kostiumas, anot jos, jau tapo muziejiniu.
Dekoracijas spektakliui sukūrė britų scenografas Dick Bird, dirbantis Londono „Covent Garden“, Paryžiaus operoje ir kituose teatruose. „Scenoje jis sukūrė tą tikrą romantišką Paryžių – aptrupėjusį, poetišką, nuspalvintą mansardomis ir stogais. Toks Paryžius dabar atsidurs pajūryje“, - pasakojo D. Ibelhauptaitė.
Pajūryje atgimsiančioje „Bohemoje“ vaidmenis kuria jaunosios kartos operos solistai Merūnas Vitulskis (Rudolfas), Viktorija Miškūnaitė (Mimi), Mindaugas Rojus (Marčelas), Aistė Pilibavičiūtė (Miuzetė), Šarūnas Šapalas (Šonoras), Rokas Spalinskas (Kolenas) ir kiti.
D. Ibelhauptaitė prisipažino, Merūną savo pastatymams „nusižiūrėjusi“ dar 2007 m. viename televizijos projektų. Nors artimesnis ryšys tarp jų užsimezgė prieš ketverius metus, tačiau vis nepavykdavo suderinti tinkamo laiko, vaidmenų. „Nors mano širdyje Merūnas jau senas „bohemietis“, iš tiesų kartu dirbame pirmąkart“, - sakė režisierė.
Pats Merūnas Vitulskis tvirtino tikįs, jog „Bohemos“ pastatymas Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre niekuo nenusileis geriausiems šios operos pavyzdžiams Europoje. „Tai kūrinys, turintis fantastinę aurą. „Bohemoje“ atsiranda nepaaiškinamas bendrumas: scenoje mes daugiau nei kolegos“, - prisipažino solistas.
M. Vitulskis taip pat džiaugėsi galimybe dirbti su perspektyviais jaunais solistais. „Su Viktorija dainuoti vienoje scenoje svajojau seniai. Tai ypatingu talentu apdovanota solistė. Džiugu, kad ją įvertino ir kritikai, ir žiūrovai“, - apie Mimi vaidmenį kuriančią Viktoriją Miškūnaitę sakė M. Vitulskis.
Geriausia 2015 metų operos soliste pripažinta ir Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota operos solistė Viktorija Miškūnaitė „bohemiečių“ gretose ne naujokė. Tačiau Mimi vaidmuo D. Ibelhauptaitės režisuotoje „Bohemoje“ jai – debiutas.
„Daug žmonių sako, kad manęs neatpažįsta, kad šiame spektaklyje esu kitokia. Tačiau aš pati jaučiu, jog kuriu tą vaidmenį, kuris artimiausias mano prigimčiai“, - sakė V. Miškūnaitė.
Drauge su G. Puccini operos „Bohema“ atgimimu pajūryje prasidės ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamas vasaros festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, klausytojams dovanosiantis unikalių kamerinių ir simfoninės muzikos programų.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Palangos pulsas

2017 11 21 | Rubrika: Miestas

Vakar meras kartu su Neringos meru važiavo į posėdį Vilniuje Vakar meras Šarūnas Vaitkus į socialinio tinklo „Facebook“ paskyrą „Mano Palanga“ įkėlė nuotrauką ir parašė: „Jau tapo tradicija, kad važiuojame į sostinę viena transporto priemone. Skubame į Vidaus reikalų ministeriją pristatyti Klaipėdos regiono plėtros krypčių. Tikimės, kad turizmas...


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


Lapkričio 9 dieną Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko iniciatyva, organizuota Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos bei Ugdymo plėtotės centro, bendradarbiaujant su VšĮ „Dokumedija“, kurios metu žurnalistai skaitė paskaitas Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklose. Susidomėjimas šia iniciatyva buvo itin didelis, taigi džiugu, jog tarp...


Rytų kvartale jau netrukus prasidės Priešaušrio gatvės statybos darbai ¬– šią savaitę bus pradėti kloti lietaus nuotekų tinklai. Šiais metais čia planuojama pakloti lietaus nuotekų tinklus, o visus likusius gatvės įrengimo darbus planuojama užbaigti per 2018 metus. Priešaušrio gatvėje bus pakloti ne tik nuotekų tinklai, bet ir sukabeliuoti...


Praėjusios savaitės pabaigoje medikai pratrūko. Jie pripažįsta, kad taip ir turėjo būti: tokia situacija, kokia buvo iki šiol, daugiau tikrai negali tęstis. Jie pareikalavo visų pirma didesnių atlyginimų, tačiau jie, anot medikų, nėra didžiausia bėda, esama daug niuansų, kuriuos būtina spręsti. Peticiją pasirašė ir daugelis Palangos medikų.


Savaitgalį Olandijos Sneek mieste vyko tarptautinės „Waterpoort cup“ taurės varžybos, dar vadinamos Olandijos atviru čempionatu. Į šias varžybas susirinko daugiau nei 250 sportininkų iš 7 šalių. Sėkmingai šiose varžybose kovojo karatė kiokušin mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, iškovoję sidabro ir bronzos medalius.


Nuolat skubėdami neretai pamirštame savo sveikatą. Atrodo, kad visas problemas išsprendžia gydytojo paskirta vaistų tabletė ar taip išpopuliarėję maisto papildai, todėl dažnai net nepastebime iš pasalų prislinkusios klastingos ligos, kurios požymių neišdavė nei simptomai, nei pati moderniausia instrumentinės diagnostikos įranga. Apie tai, kodėl svarbūs kraujo...


Rytoj kapinėse, kaip įprastai nutinka Visų Šventųjų dieną, žibės žvakelės, nušviesiančios kelią gyviesiems link atgulusių artimųjų. Visuomet tądien prisimenami mylimi, arčiausiai širdies buvę žmonės. Tačiau ne vienas pastebi, jog ne vien šią dieną gelia širdį, praradus artimuosius, jie prisimenami kasdien. Apie Visų Šventųjų sukeliamas emocijas...


Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje rinksis norintys patirti įspūdingą Giacomo Puccini operos „Bohema“ dvasią. Prieš dešimtmetį režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dick Bird bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus sukurta opera prisikelia naujam gyvenimui. Pagrindinius vaidmenis pajūryje atgimsiančiame spektaklyje atliks jaunosios kartos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius