Palangoje – Dalios Ibelhauptaitės režisuota „Bohema“ su Merūnu Vitulskiu

Palangoje – Dalios Ibelhauptaitės režisuota „Bohema“ su Merūnu Vitulskiu

2016 08 04

Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje rinksis norintys patirti įspūdingą Giacomo Puccini operos „Bohema“ dvasią. Prieš dešimtmetį režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dick Bird bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus sukurta opera prisikelia naujam gyvenimui. Pagrindinius vaidmenis pajūryje atgimsiančiame spektaklyje atliks jaunosios kartos operos žvaigždės Merūnas Vitulskis ir Viktorija Miškūnaitė. Operą diriguos Vladimiras Ponkinas.
„Bohema“ buvo svajonė, kurią įgyvendinau ne šimtu, o tūkstančiu procentų. Dabar, „bohemiečiams“ švenčiant dešimtmetį, ši opera pradės naują gyvenimą, atves naują jaunų solistų kartą į Lietuvos žiūrovų akiratį ir, svarbiausia, ji atgims būtent pajūryje“, - džiaugėsi operos režisierė Dalia Ibelhauptaitė.
„Bohemos“ kūrėjus į pajūrį pakvietė naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas Jonas Sakalauskas. Šia opera pradedamas Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“. Kartu tai simbolinis didžiulės rekonstrukcijos laukiančio teatro ambicijų ir kokybės pažadas ateinantiems metams.

„Bohemos“ statytojai G. Puccini operos veiksmą perkėlė į penkiasdešimtuosius, pokario metus. „Mūsų opera yra kaip kinas, kur operos solistas vaidina lyg kino aktorius. Todėl čia ne mažiau svarbus ir vizualinis momentas. Juozas Statkevičius yra pats įdomiausias, didžiausią fantaziją turintis žmogus dizaino srityje Lietuvoje, mūsų spektakliams kuriantis ne kostiumus, o personažus.“
Kurdamas kostiumus G. Puccini „Bohemai“ J. Statkevičius atsisakė šiuolaikinių medžiagų ir, D. Ibelhauptaitės pasakojimu, nudirbo neįsivaizduojamą darbą: iš antikvariatų supirkęs senus drabužius juos ardė ir iš naujo modeliavo kostiumus. Miuzetės kostiumas, anot jos, jau tapo muziejiniu.
Dekoracijas spektakliui sukūrė britų scenografas Dick Bird, dirbantis Londono „Covent Garden“, Paryžiaus operoje ir kituose teatruose. „Scenoje jis sukūrė tą tikrą romantišką Paryžių – aptrupėjusį, poetišką, nuspalvintą mansardomis ir stogais. Toks Paryžius dabar atsidurs pajūryje“, - pasakojo D. Ibelhauptaitė.
Pajūryje atgimsiančioje „Bohemoje“ vaidmenis kuria jaunosios kartos operos solistai Merūnas Vitulskis (Rudolfas), Viktorija Miškūnaitė (Mimi), Mindaugas Rojus (Marčelas), Aistė Pilibavičiūtė (Miuzetė), Šarūnas Šapalas (Šonoras), Rokas Spalinskas (Kolenas) ir kiti.
D. Ibelhauptaitė prisipažino, Merūną savo pastatymams „nusižiūrėjusi“ dar 2007 m. viename televizijos projektų. Nors artimesnis ryšys tarp jų užsimezgė prieš ketverius metus, tačiau vis nepavykdavo suderinti tinkamo laiko, vaidmenų. „Nors mano širdyje Merūnas jau senas „bohemietis“, iš tiesų kartu dirbame pirmąkart“, - sakė režisierė.
Pats Merūnas Vitulskis tvirtino tikįs, jog „Bohemos“ pastatymas Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre niekuo nenusileis geriausiems šios operos pavyzdžiams Europoje. „Tai kūrinys, turintis fantastinę aurą. „Bohemoje“ atsiranda nepaaiškinamas bendrumas: scenoje mes daugiau nei kolegos“, - prisipažino solistas.
M. Vitulskis taip pat džiaugėsi galimybe dirbti su perspektyviais jaunais solistais. „Su Viktorija dainuoti vienoje scenoje svajojau seniai. Tai ypatingu talentu apdovanota solistė. Džiugu, kad ją įvertino ir kritikai, ir žiūrovai“, - apie Mimi vaidmenį kuriančią Viktoriją Miškūnaitę sakė M. Vitulskis.
Geriausia 2015 metų operos soliste pripažinta ir Auksiniu scenos kryžiumi apdovanota operos solistė Viktorija Miškūnaitė „bohemiečių“ gretose ne naujokė. Tačiau Mimi vaidmuo D. Ibelhauptaitės režisuotoje „Bohemoje“ jai – debiutas.
„Daug žmonių sako, kad manęs neatpažįsta, kad šiame spektaklyje esu kitokia. Tačiau aš pati jaučiu, jog kuriu tą vaidmenį, kuris artimiausias mano prigimčiai“, - sakė V. Miškūnaitė.
Drauge su G. Puccini operos „Bohema“ atgimimu pajūryje prasidės ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rengiamas vasaros festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“, klausytojams dovanosiantis unikalių kamerinių ir simfoninės muzikos programų.
 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite


Kovo 21-oji – Pasaulinė poezijos diena.Tęsdami projektą „Pamilk knygą“, mes su Šventosios pagrindinės mokyklos ketvirtokais vieną pamoką skyrėme poezijai. Pamokoje dalyvavo Henritostėtis Henrikas Surgautas. Pirmiausia svečiui pristatėme bibliotekoje esančią ekspoziciją apie knygnešius, tuo pačiu pakartojome ir pagilinomegimtosios kalbos istorijos žinias....


Vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – Vytauto gatvės atkarpoje nuo Žvejų g. iki Jūratės g. – vykdoma vandentiekio trasos rekonstrukcija. Pasak UAB „Palangos vandenys“ direktoriaus Virgilijaus Beržanskio, darbai planuojami taip, kad miesto gyventojai ir svečiai patirtų kuo mažesnius nepatogumus.


Rugpjūčio 5-6 dienomis Palangos koncertų salėje rinksis norintys patirti įspūdingą Giacomo Puccini operos „Bohema“ dvasią. Prieš dešimtmetį režisierės Dalios Ibelhauptaitės, scenografo Dick Bird bei kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus sukurta opera prisikelia naujam gyvenimui. Pagrindinius vaidmenis pajūryje atgimsiančiame spektaklyje atliks jaunosios kartos...


Vasario 16-ąją palangiškiai ne tik šventė valstybės gimimo dieną. Susirinkę į nauja parodų erdve tapusią Palangos autobusų stoties salę, klausydamiesi Roko Smilingio skrabalais atliekamų melodijų, jie turėjo galimybę pagerbti Palangoje gimusio lito tėvu vadinamo Vlado Jurgučio atminimą, susipažinti su Lietuvoje nuo pat T. Kosciuškos laikų iki šių dienų...


Išgirdus vėžio diagnozę ne vienam nusvyra rankos, nes ji neretai prilyginama mirties nuosprendžiui. Šios diagnozės baimė, o neretai ir tai, jog ligos pradžioje pacientas nejaučia jokių simptomų, yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės vengia laiku kreiptis į medikus, pasitikrinti. Tačiau neretai šią klastingą ligą galima įveikti. Medikai tvirtina, jog laiku...


Vaikų Velykėlės – šventė mažam ir dideliam!

L/d „Gintarėlis“ auklėtojos Žibutė KUBILIENĖ ir Lina MIEŽETIENĖ, 2013 04 04 | Rubrika: Jūros vaikai

Nors sunkiai iš žiemos snaudulio keliasi žolytė, augalėliai, medžių šakų pumpurėliai, gėlytės, bet vis tiek džiaugiamės, kad su pavasariu pas mus atkeliavo labai graži, nuotaikinga, pilna džiugesio ir linksmybių šventė – Velykos.


Antrąją šv. Velykų dieną Palanga džiugins atrakcijomis  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 03 28 | Rubrika: Miestas

Vienai iš gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykoms – besirengianti Palanga šiais metais pramogautojams žada naujų atrakcijų. Kaip kasmet, antrąją šv. Velykų dieną šurmuliuosiančioje J. Basanavičiaus gatvėje, be jau tradicinių rungčių, numatoma surengti „Linksmiausio Velykų melagėlio“ konkursą.


Šalies viešbučiams sumažinti 21 procentą siekiantį pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą ne kartą prašė Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija. „Manau, kad šis kartas turėtų būti realus, kadangi tokio aukšto PVM mokesčio niekur kitur nėra. Sumažinus mokestį, žiemą viešbučiai galėtų neužsidarinėti, viešbučių savininkai galėtų neatleidinėti darbuotojų žiemos metu. Tai būtų naudinga ir...


SAVAITĖS PULSAS

Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 11 22 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius