Palangoje – visos Baltijos šalys

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 05

Ketvirtadienį prasidėjo „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėjos“ puošyba – Baltijos jūros vienijamų šalių ambasadoriai, sugužėję į Palangos miestą, ėmė rengtis šeštadienį vyksiančiam atidarymui ir visą mėnesį truksiančiam šventinių renginių maratonui.

 

Pirmoji, kaip ir priklauso šeimininkams, buvo papuošta lietuviškoji eglė. Netrukus kalėdiniais spalvotais žaisliukais jiems skirtas žaliaskares padabino ir Rusijos, Suomijos, Latvijos ambasadų atstovai. O penktadienį prisidėti savuoju indėliu ir papuošti J.Basanavičiaus gatvėje stovinčias egles skubėjo kitų šalių ambasadoriai. Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiojo specialisto Roberto Trautmano, visi noriai prisidėjo prie šios šventės, mielai ėmėsi puošybos ir nei viena ambasada neatsisakė kurti savųjų tradicijų kupiną kampelį, tad penktadienį jau visos eglutės buvo paruoštos suplanuotai kalėdinei procesijai, vyksiančiai atidarymo metu.

Šio renginio metu dalyviai galės susipažinti su Rusijos ir Europos šalių šventinėmis tradicijomis, tuo pačiu prisiminti senuosius lietuvių amatus. Organizatoriai, tikėdamiesi, kad šis tarptautinis renginys paskatins ne tik lietuvius, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojus aplankyti Palangą, šventinės nuotaikos pakylėti sutiko visus atvykusius ambasadorius, kurie lauks papuošę savas kalėdines egles pagal jų nacionalines puošimo tradicijas, jau šį, švente alsuojantį, vakarą, 17 valandą, J.Basanavičiaus gatvėje.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palanga pradeda spinduliuoti kalėdinę nuotaiką – kurortas puošiamas šventinėmis dekoracijomis, o pirmieji pasirengimo bene jaukiausioms metų šventėms renginiai pakvies jau šį savaitgalį.  


Švenčių laukti smagu: kurorte netrūksta renginių visą mėnesį

"Palangos tilto" informacija, 2018 12 07 | Rubrika: Miestas

Tai, kad Palangoje prasidėjo Kalėdų laukimo laikotarpis, juntama visuose kurorto kampeliuose. Kur tik įmanoma, ten spinduliuoja nuojauta, jog gražiausios žiemos šventės jau čia pat. Gausybė renginių, tinkančių įvairaus amžiaus žmonėms, suburs šeimas, skatins kurti ir dvasiškai pasiruošti šventėms.


Praėjusį savaitgalį į kurortą sugužėjo tūkstančiai žmonių. Kurorto šventės ir „Sportas visiems“ festivalio metu vyko šimtas renginių įvairiuose miesto kampeliuose. Jie, be abejo, atviliojo daug žmonių. Tačiau vasariška šiluma lietuvius lepina jau visą mėnesį. Verslininkai džiūgauja, tačiau baiminasi, jog atėjus kalendorinei vasarai viskas gali ir...


Jau gerą ketvirtį amžiaus artėliau pažįstu Vakarų Lietuvoje žinomą, gražia kalbėsena garsėjantį poetą ir drąsų publicistą Joną Kantautą. Literatūrinio sambūrio senjoras su atvirasiele žmona buvojo ir Palangoje. Susitikome Viešojoje bibliotekoje. Buvęs šturmanas, knygų autorius, Lietuvos rašytojų sąjungos narys ir Klaipėdos miesto vyriausiasis kalbos tvarkytojas...


Palanga šeštadienį prisijungs prie pasaulyje jau šeštą kartą rengiamos akcijos „Žemės valanda“, kurios metu visi raginami vienai valandai išjungti šviesą.


Baltijos jūros regiono šalių šventinių ambasadų veiklos pratęsimas

„Palangos tilto“ informacija, 2010 01 09 | Rubrika: Kultūra

Visą mėnesį Palangoje vyko Baltijos jūros regiono šalių Kalėdų alėjos šventė, veikė dešimties Baltijos jūros regiono šalių šventinės ambasados.


Palangoje – visos Baltijos šalys

„Palangos tilto“ informacija, 2009 12 05 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį prasidėjo „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėjos“ puošyba – Baltijos jūros vienijamų šalių ambasadoriai, sugužėję į Palangos miestą, ėmė rengtis šeštadienį vyksiančiam atidarymui ir visą mėnesį truksiančiam šventinių renginių maratonui.


Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 11 28 | Rubrika: Kultūra


Palangoje – „Baltijos jūros šalių Kalėdų alėja“

„Palangos tilto“ informacija, 2009 11 11 | Rubrika: Miestas

Artėjančias didžiąsias metų šventes Palanga ketina sutikti itin įspūdingai.


Palangoje įvyko vienuoliktasis kasmetinis Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų susitikimas. Jo metu ministrai - Lietuvos Vygaudas Ušackas, Vokietijos Frankas Valteris Steinmeieris, Latvijos Maris Riestinis ir Estijos Urmas Paetas – aptarė galimybes dėl glaudesnio bendradarbiavimo Europos Sąjungos instituciniais klausimais, įgyvendinant Lisabonos sutartį ir kuriant Europos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius