Mandatų atsisakius P. Žeimiui ir A. Kilijonienei, durys į Tarybą prasiveria V. Žulkui ir V. Šimaičiui

Linas JEGELEVIČIUS, 2019 03 03

Kovo 4-osios naktį paaiškėjo rinkimų į miesto savivaldybės Tarybą rezultatai. Kaip ir tikėtasi, rinkimus laimėjo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyrius. Konservatoriai naujoje Taryboje, kaip ir kadenciją baigiančioje Taryboje, vėl turės 15 mandatų.
Tačiau, patikimų šaltinių teigimu, mandatų atsisakius P. Žeimiui ir A. Kilijonienei, durys į Tarybą prasiveria V. Žulkui ir V. Šimaičiui.
Tiesioginiuose mero rinkimuose už Š. Vaitkų balsus atidavė 77,61 procento nuo balsavusių rinkėjų. Vieną mandatą konservatoriai „sugraibė“ jau baigiant balsuoti – „valstiečiai“, pretendavę turėti du mandatus, turės tenkintis vienu jų.
„Ačiū už didelį pasitikėjimą manimi ir mano komanda! Už mane balsavo 77,61 proc. gyventojų, iš viso 5857 balsai. O mūsų TS-LKD sąrašas surinko 63,60 proc. arba 4840 gyventojų balsų, o tai sudaro 15 mandatų iš 21 Palangos miesto savivaldybės taryboje. Rinkimų rezultatas – geresnis nei 2015 metais“, – socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano Palanga“ įrašą paliko Š. Vaitkus, sužinojęs rinkimų rezultatus.
Kalbėdamas su „Palangos tiltu“, Š. Vaitkus džiaugėsi pergale ir dėkojo palangiškiams už pasitikėjimą.
„Esu antras po Kauno mero Visvaldo Matijošaičio pagal surinktų balsų skaičių. Tai – smagu ir labai įpareigoja“, – sakė Š. Vaitkus.
Anot jo, nuogąstauti dėl vienos partijos dominavimo Taryboje, nėra pagrindo.
„Man gerokai niūresnė situacija atrodo, pavyzdžiui, kaimyninėje Kretingoje, kur Taryboje bus didelis partijų margumynas. Vadinasi, jau iš anksto yra užprogramuotos problemos, nesusikalbėjimai ir nesubalansuotumas“, – sakė Š. Vaitkus.
Jis ragino visus į Tarybą pakliuvusių partijų ir vieno komiteto atstovus dirbti vieningai Palangos labui.
Vedami Svetlanos Grigorian antri rinkimuose liko socialdemokratai, kurie tik baigiant skaičiuoti balsus, iš antros vietos išstūmė Elenos Kuznecovos vedamus socialdemokratdarbiečius. Pirmieji gavo 7,54 procento balsų, o antrieji – 7,19 procento.
Ketvirti liko Dariaus Kubiliaus vedami „valstiečiai“ – 6,95 procento. Penkti – komitetas „Palangiškiai“ – 6,52 procento. Komitetas „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ su 3,38 procento balsų liko šeštas, tačiau tiek nedaug balsų nevirto mandatu Taryboje.
Justino Masalsko vedama partija „Tvarka ir teisingumas“ gavo 1,81 procento balsų ir mandatų negavo. Kaip ir Centro partijos Palangos skyrius, už kuriuos balsavo vos 0,81 procento rinkėjų.
Mero rinkimuose po Š. Vaitkaus, kuris meru su 75,97 procento pasitikėjimo balsų tapo jau pirmajame rinkimų ture, išsirikiavo socialdemokratė S. Grigorian – 12.11 procento nuo dalyvavusiųjų rinkimuose balsų ir „valstietis“ Darius Kubilius (5,71 procento). Paskutinis – komiteto „Pirmyn, Palanga ir Šventoji!“ kandidatas Vilius Martusevičius (4,10 procento) nuo dalyvavusių rinkėjų.
Kol nebuvo galutinių rezultatų iš visų apylinkių, nei Š. Vaitkus, nei jo bendrapartiečiai neskubėjo džiaugtis ar komentuoti rezultatų. Pirmieji rezultatai sekmadienio vakarą atėjo iš Jūros rinkimų apylinkės (Šventosios), kur, dar nežinant balsavimo paštu rezultatų, Š. Vaitkus tiesioginiuose mero rinkimuose buvo surinkęs arti 70 procentų balsų.
„Tai daug geresnis rinkimų rezultatas nei prieš ketverius metus, kai šioje apylinkėje buvau surinkęs tik 55,4 procento balsų“, – sakė jis.
Rinkimų duomenys iš Palangos į Vyriausiąją rinkimų komisiją buvo perduodami lėtai – jie į VRK puslapį buvo sukelti tik apie 23 val.
Iki rinkimų pabaigos likus mažiau nei pusvalandžiui, Palangoje buvo balsavę šiek tiek daugiau nei pusė balsavimo teisę turinčių palangiškių.
„Iki rinkimų pabaigos likus mažiau nei valandai, rinkėjų aktyvumas Palangoje buvo 51,7 procento. Nelyginau, koks buvo rinkėjų aktyvumas rinkimuose prieš ketverius metus, bet kolegos, kurie juose dirbo, sakė, kad aktyvumas šiemet – panašus, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos rinkimų komisijos pirmininkė Diana Paliūnaitė. – Skundų gavome, bet jų dar nesame išnagrinėję. Dauguma skundų buvo dėl rinkimų agitacijos pažeidimo. Užfiksavome, kad rinkimų dieną buvo kviečiama balsuoti už vieną ar kitą rinkimų dalyvį. Kai kas skundėsi, kad atėjus iš kitos rinkimų apylinkės, teko ilgiau eilėje palaukti. Mano akimis, tai – normalu“.
Anot jos, rinkimų komisijos pirmininkės ir komisijos narių darbas buvo labai sunkus.
Rinkimų Ateities apylinkėje stebėtojas Jonas Skirpstas „Palangos tiltui“ sakė, kad pažeidimai – kaip ir kiekvienais rinkimais. „Eina į balsadėžes po du, atsineša bukletus, varto juos kabinose. Rinkėjų aktyvumas man pasirodė neblogas“, – sakė J. Skirpstas, kurį rinkimų stebėtoju delegavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Palangos skyrius.
Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus rinkimų stebėtojas Egidijus Klimašauskas „Palangos tiltui“ sakė, kad jis perdien aplankė visas rinkimų apylinkes Palangoje.
„Aktyvumas buvo neblogas. Didžiausi pažeidimai – eina į kabinas po du ar tris. Taip daro teisindamiesi, kad jie nemato ar neprigirdi. Stebėtojų buvo daug, situacijos buvo suvaldytos. Mažiausias aktyvumas buvo rinkimų apylinkėje gimnazijoje“, – sakė E. Klimašauskas.
Viena iš paskutiniųjų rinkimuose Ateities apylinkėje balsavo ponia Rita, nenorėjusi pasakyti savo pavardės. „Žinojau iš anksto, už ką balsuoti, tačiau nenoriu atskleisti“, – „Palangos tiltui“ sakė Palangos oro uoste dirbanti moteris.
Paskutinis rinkėjas, balsavęs šioje apylinkėje, buvo ponas Eugenijus. „Dirbu iki septynių, „biški“ tingėjau eiti balsuoti, bet žmona liepė eiti, tad aš čia“, – sakė palangiškis, kurorte gyvenantis jau 43 metus.
Jis taip pat nepanoro atskleisti, už ką balsavęs: „Nenoriu, ir tiek“. Vyras vis tik maloniai nusifotografavo prie balsadėžės.
Ateities rinkimų apylinkės pirmininkė Dainora Diglytė „Palangos tiltui“ sakė, kad apylinkėje iš 1914 balsavimo teisę turinčių rinkėjų balsavo 938 rinkėjai, 49 balsavo namuose, 29 išankstiniame balsavime balsavo į Palangą atvykę iš kitų miestų ir 87 rinkėjai balsavo išankstiniame balsavime iš Palangos.

 

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAZiduciui 2019-03-20 23:15 (gjk / IP: 84.15.189.21)
Spokit iš pavydo :) 77 pricentai gyventojų balsavo uz Saruna o uz konservatorius 63 pricentai. Sunys ir toliau loja :) au, au , au

ka cia ir bekalbeti 2019-03-13 08:15 (IP: 90.131.41.107)
Baisiausia ne tai ka kalba Vaitkus (Esu tikras, kad niekas Vaitkaus nelaiko dideliu intelektualu), baisiausia, kad susiformavo Palangoje- "interesu grupele", kuri ismoko kabinti visiems makaronus ant ausu ir kad paprasti zmones tuo tiki. O iskloto asfalto tikejimas vies vien toli niekur nenuves. Palangoje nera polekio, kuri galetu sukurti nekorumpuotas laisvas verslas.

Kopas 2019-03-12 19:20 (IP: 86.100.158.73)
Juokinga, Vaitkui kai nera vienpartines sistemos tai problema (kaip pavz. paminejo Kretingoje). Tai koks jis konservatorius, bolsevikas/valstietis (svarkelio draugelis). Kiljoniene ir Zeimy panaudojo kaip reklaminius plakatus ir paaukojo kaip riki sachmatuose. Gales saibas stumdyti, spageti virti ir kabinti. CKA KPSS Palang

Algis 2019-03-12 12:05 (IP: 78.60.136.82)
„Esu antras po Kauno mero Visvaldo Matijošaičio pagal surinktų balsų skaičių.

hmm 2019-03-09 20:53 (brandinimas@gmail.com / IP: 83.190.233.108)
palanga..

Gal kas norėtų 2019-03-06 21:11 (IP: 86.100.63.99)
pasitikrinti melo detektoriumi? Ir ne pas pažįstamus Lietuvoje? Ar atsirastų nors 1 toks drąsuolis? Nėra? Vajetau, vajetau...

Gabrielius 2019-03-05 19:43 (IP: 86.100.12.109)
Landsbergis jaunysis: Kauno taryba nėra gerai demokratijai. O Palangos taryba gerai demokratijai?

Kaip renkama 2019-03-05 17:18 (IP: 86.100.157.160)
As balsuosiu uz Tevyne, sako senukas-pabraukdamas koncervatorius. As balsuosiu uz socdemus, sako zmogus ir pabraukia kirkilinius. As balsuosiu uz Kubiliu ir balsuoja net nezinodamas, kuris ir koks tai cia kubilius. Na, ir dar atskira grube,kuri ateina rinkti valdzia pagal grozi. O tuo tarpu teistas uz organizuota nusikalstamuma partiju perbegelis vel taryboj- apsukrumas ir naglumas politiko esmine savybe

Virginijus 2019-03-05 13:38 (IP: 195.182.92.36)
Be Valstiečių Palanga negautų finansavimo, tad labiau turėtume būti dėkingi Karbauskiui ar Skverneliui, nei Vaitkui . To nepamirškite per ateinančius rinkimus

Uzuojauta 2019-03-05 07:33 (IP: 90.131.34.149)
Vienpartine sistema ir tie patys zmones valdzioje- tai uzkoduota problema.. vienaip ar kitaip, si vadinamos tvarkos iliuzija, ateity atbukinks ir taip silpna Palangos zmoniu kritiskuma ir poreiki reikalauti griestos atskaitomybes. Na bet kaip sakoma, kaip pasiklosi, taip ismiegosi. Sekmes palangiskiams, nors kartu ir uzuojauta!!

kimp 2019-03-04 15:29 (IP: 86.100.77.116)
Sveikinu, galesit toliau tvarkytis reikaliukus ir vykdyti nepotizmo plana.

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybė primena, jog asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus. Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriaus vyriausioji specialistė Audrutė Keblienė teigė, jog tai nėra naujiena – tai...


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Susidomėjimą Palangos miesto savivaldybės organizuojama socialine akcija „Pasveikink jūrą Palangoje“ jau parodė daugiau kaip pusė Lietuvos savivaldybių. Didžiausias šalies kurortas antrus metus iš eilės kviečia jūros nė karto nemačiusius vaikus atvykti į Palangą ir čia pirmą kartą išvysti banguojančią Baltiją.


Atiduoti savo balsą Seimo rinkimuose buvo galima išankstinio balsavimo dienomis – trečiadienį ir ketvirtadienį. Palangos savivaldybėje, kur buvo galima balsuoti iš anksto, net nusidriekė eilės, o apygardos rinkimų komisijos narės bėdojo „ne spaudai“, kad net pietų pavalgyti nėra kada. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąją išankstinio...


Savivaldybės rinkimų komisijai jau pradėti teikti rinkėjų, remiančių partijas, 2015 m. kovo 1 d. kandidatuosiančias į Savivaldybės tarybą, bei kandidatus į Palangos merus, parašai. Pirmieji tai padaryti suskubo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Palangos skyriaus nariai, pirmadienį Savivaldybės rinkimų komisijai įteikę 280 kurorto gyventojų...


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


Vakar baigėsi išankstinis balsavimas antrajame rinkimų į Seimą rate. Palangoje teise pareikšti savo valią tie, kurie neturės galimybės padaryti to sekmadienį, galėjo Palangos miesto savivaldybės administraciniame pastate Vytauto g. 112, nuo 8 iki 20 val. 


Ar gali būti taip, kad mūsų gražiajai Palangai, pajūriui ir ištisiems regionams galėtų grėsti didelis pavojus? Jokiam uraganui Anatolijui ar Ervinui, nuniokojusiems pajūrį, neprilygtų atominės elektrinės Visagine nelaimės mastai. Kas mena Černobylį ar stebėjo Japonijos Fukušimos tragediją pernai televizijos ekranuose, gerai suvokia pražūtingą atomo poveikį. Trečiadienį...


Palangiškiai balsavo už eurokomisarę

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 20 | Rubrika: Miestas

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, naująja šalies vadove išrinkta eurokomisarė Dalia Grybauskaitė. Palangoje už ją savo balsus atidavė net 76,82 proc. rinkėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius