Palangoje nauja erdvė – šiuolaikinis skulptūrų parkas

Palangoje nauja erdvė – šiuolaikinis skulptūrų parkas

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 28

Jau kitą šeštadienį, rugpjūčio 6 d., palangiškius ir miesto svečius pakvies nauja rekreacinė erdvė – šalia meno ir pramogų klubo „Kupeta“ esančiame pušyne, užimančiame kone du hektarus, įkurtas skulptūrų parkas. Tikimasi, labiausiai jį turėtų pamėgti šeimos su vaikais.

Pasakų motyvais
Šalia S. Dariaus ir S. Girėno bei S. Daukanto gatvių sankryžos įkurtas parkas lankytojus vilios ne tik plačiais, pasivaikščiojimams tinkančiais takais su apšvietimu, bet ir interaktyviomis pasakų personažų skulptūromis, kurios neabejotinai patrauks mažųjų parko lankytojų dėmesį. Pirmosios penkios iš dešimties numatytųjų parke bus įrengtos jau visai netrukus. Pastarųjų tema – „Lietuvių liaudies pasakos“.
Menininkai jau pluša, skulptūros intensyviai kuriamos, kad būtų suspėta jas įrengti parke iki numatyto laiko. Norima parką įrengti tikrai patrauklų mažiesiems – kad vaikai prie skulptūrų galėtų perskaityti pasaką, taip pat – papramogauti.

Darbai – iki žiemos
Visą būsimo parko teritoriją sutvarkė miesto komunalininkai. Šiuo metu jau įrengti platūs ir patrauklūs pasivaikščiojimo takai, apšvietimas. „Paklojome takus, apšvietėme teritoriją, atnaujinome veją, įrengėme šiukšliadėžes, o sutrešusius ar ne reprezentatyviai atrodančius suoliukus poilsiui pakeitėme naujais. Tad betrūksta tik pagrindinio dalyko – skulptūrų. Bet pastebėjome, kad poilsiautojai jau ir dabar noriai lankosi sutvarkytoje teritorijoje“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.
Pasak K. Skieraus, šiuo metu darbuotojai laukia, kada bus pastatytos skulptūros. „Štai tada prasidės kitas darbų etapas. Bus įrengiamas papildomas apšvietimas, specialūs šviestuvai, apšviečiantys skulptūras“, – su būsimų darbų eiga supažindino „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius.

Autoriai – šiuolaikiniai kūrėjai
Parko kūrimo meninės dalies kuratorius – gerai žinomas skulptorius Andrius Petkus, Palangą savo kūryba žavintis ne pirmą kartą. „Nors skulptūrų tema – „Lietuvių liaudies pasakos“, tačiau parkas yra šiuolaikinis, tad ir skulptūros, savaime aišku, turi būti išskirtinės. Skulptūra gali būti ir ne personažas, o tiesiog atitinkanti pasirinktos pasakos tematiką“, – kalbėjo menininkas.
Nors parkas skirtas ne tik vaikams, tačiau menininkas įsitikinęs, kad jį mažieji lankytojai turėtų labai greitai pamėgti. „Skulptūros bus neįprastos – jas bus galima ne tik paliesti, bet ir pajudinti, pasukti ar atlikti kokį kitą veiksmą, kitos judės jau savaime, nuo vėjo, sukurdamos kitokį įspūdį, nei įprastai. O vaikams tai juk visada įdomu“, – įsitikinęs A. Petkus.

Penkios pirmosios
Jau žinomos pirmos penkios pasakos, pagal kurias bus kuriamos skulptūros. Vilnietis skulptorius Rolandas Šmitas kurs skulptūrą pagal pasaką „Saulė ir mėnulis“, antrosios skulptūros pagal pasaką „Vilkas ir jo ašaka“ autorius – menininkas Algis Kasparavičius. Pasakai „Katinėlis ir gaidelis“ skulptūrą kurs skulptorius Marius Zavadskis. Įsivaizduoti, kaip pupa augo iki dangaus pagal pasaką „Pupa“, padės menininkas Gediminas Mažintas, o paskutiniąją kurs pats A. Petkus. „Mano pasaka – „Lapė ir ąsotis“: bus pastatyta 5 metrų ilgio ir 2 metrų aukščio ažūrinio metalo lapė, ant jos bus galima užlipti, o ant galvos dėka guolių bus besisukantis metalinis ąsotis, kurį bus galima lankytojams patiems judinti“, – pasakojo idėjos autorius.

Gausu techninių sprendimų
Kuriant skulptūras naudojamos labai įvairios medžiagos ir technika: akmuo, labai įvairių rūšių metalas, žalvario detalės. Tai, pasak A. Petkaus, yra kiekvieno menininko individualus sprendimas. „Didžiausias iššūkis – kaip padaryti, kad būtų ir šiuolaikiška, ir įdomu“, – sakė A. Petkus. Kuriant naujojo parko koncepciją buvo iškelta idėja, kad skulptūros galėtų „kalbėti“. Prie kiekvienos skulptūros ateityje planuojama įrengti ne tik informacinę lentelę, kurioje būtų pasaka ir skulptūros autorius, bet ir funkcija, kad paspaudus mygtuką būtų sekama pasaka.
Rugpjūčio 6 dieną bus pristatytos pirmosios penkios skulptūros, ateityje jų parke atsiras ir daugiau. „Tai – tęstinis projektas. Rudeniop vėl lauksime naujų eskizų ir tikimės parke įkurdinti dar penkias skulptūras, o ateityje gal ir dar daugiau“, – sakė A. Petkus.
Prie Savivaldybės iniciatyvos kurorte įkurti dar vieną patrauklią poilsio erdvę noriai prisijungė ir verslininkai – lėšų skulptūroms sukurti skyrė UAB „Palangos vandenys“, K. Geco prekybos įmonė, UAB „Palangos klevas“, UAB „Rada“, koncernas Achemos grupė bei UAB „Domo projektas“ restoranas „A-petit“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Galima laipioti ant skulptūrų ar ne? Tokį klausimą iškėlė į redakciją užsukusi palangiškė Danutė, pastebėjusi, jog itin dažnai kurorto svečiai pageidauja įsiamžinti būtent užsiropšdami ant skulptūrų. „Negi skulptūra yra būtent tam skirta. Juk tam yra vaikų parkai, kur galima palaipioti. O skulptūra juk dėl tokių veiksmų gali būti ir sugadinta“, –...


Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas...


Jau visai netrukus – šeštadienį – Palanga vietos gyventojus ir svečius pakvies į naują parką, kuris neabejotinai labiausiai sudomins šeimas su vaikais. Itin gražioje vietoje, greta garsiojo meno ir pramogų klubo „Kupeta“, šalia Birutės parko ir jūros, baigiamas įrengti skulptūrų parkas, kurio atidarymas įvyks rugpjūčio 6 d. 13 val.


Palangoje nauja erdvė – šiuolaikinis skulptūrų parkas

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 28 | Rubrika: Miestas

Jau kitą šeštadienį, rugpjūčio 6 d., palangiškius ir miesto svečius pakvies nauja rekreacinė erdvė – šalia meno ir pramogų klubo „Kupeta“ esančiame pušyne, užimančiame kone du hektarus, įkurtas skulptūrų parkas. Tikimasi, labiausiai jį turėtų pamėgti šeimos su vaikais.


Palangoje – pirmasis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis

"Palangos tilto" informacija, 2014 06 27 | Rubrika: Miestas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rytoj Palangoje prasidės Tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis. Menininkai iš Danijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos sukurs milžiniškas, daugiau nei 4 metrų aukščio skulptūras po atviru dangumi, kurias apžiūrėti bus galima iki rugsėjo pradžios. Smėlio skulptūrų parkas įsikurs J. Basanavičiaus gatvės gale esančiame skvere...


Penktadienį Palangos moksleiviai, mokytojai ir visi, kurie domisi šiuolaikinio meno kūrybos praktikomis bei nori jas išbandyti, tuėjo galimybę tai padaryti naujųjų medijų meno kūrybinės stovyklos užsiėmimuose.


Žiūrovų laukia dešimt smėlio skulptūrų  1

„Palangos tilto” informacija, 2013 07 04 | Rubrika: Miestas

Šiandien vidurdienį duris atvers improvizuota smėlio skulptūrų galerija - paroda, kuri įsikūrė J. Basanavičiaus g. 5B, buvusio paviljono „Dorė“ patalpose.


Jeigu pavyks įgyvendinti sprendimą, kuriam po ilgų ir karštų diskusijų vakar pritarė Palangos miesto tarybos nariai, mūsų miesto gyventojai ir svečiai galės grožėtis unikalia Pabaltijo ir Skandinavijos šalyse analogų neturinčia skulptūrų iš smėlio ekspozicija bei grožėtis jų kūrimo procesu, o mažieji, ir ne tik jie, iki vaikų parko galės atvažiuoti pramoginiu traukinuku....


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Artėjančią savaitę sukaks lygiai 30 metų, kai skulptūrų parke surengta pirmoji paroda. Apie tai, kaip sekėsi atlikti šį žingsnį, nuo ko buvo pradėta ir kur slypi sėkmės paslaptis, jog iki šiol ši vieta yra itin mėgiama, kalbėjomės su vienu iš iniciatorių, kūrėjų architektu Leonu Mardosu.   – Tai nuo ko viskas prasidėjo, kaip kilo mintis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius