Palangoje penktadienį susirungs geriausi lengvaatlečiai – prasidės Lietuvos čempionatas

Palangoje penktadienį susirungs geriausi lengvaatlečiai – prasidės Lietuvos čempionatas

2016 06 16

Birželio 17-18 dienomis Palangoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Tai bus paskutinės mūsų šalyje vyksiančios varžybos, kuriose galima vykdyti Europos čempionato ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus – praneša Lietuvos lengvosios atletikos federacija.
Antrus metus iš eilės Palangoje vyksiančiose šalies pirmenybėse dalyvaus per 300 sportininkų, tarp kurių bus pajėgiausi šių dienų lengvaatlečiai – šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė, ieties metikai Liveta Jasiūnaitė bei Edis Matusevičius, disko metikė Zinaida Sendriūtė ir kiti.
Į Rio duris vis dar stuksena septynkovininkė Austra Skujytė bei abu ieties metikai. Būtent pastarieji sportininkai ir rutulio stūmikė Giedrė Kupstytė šį sezoną padarė bene didžiausią pažangą tarp šalies rinktinės lyderių: E. Matusevičius asmeninį rekordą pagerino 2,46 m, G. Kupstytė – 72 cm, o L. Jasiūnaitė net 5,22 m.
Atrodo, kad prieš sezoną pagrindiniu metų tikslu patekti į Europos čempionatą įvardijusi L. Jasiūnaitė normatyvo lygio rezultatą pasiektų atsikėlusi ir naktį – toliau nei 57,50 m sportininkė metė jau šešis kartus. „Išsikrovusi nesijaučiu, bet nuovargis truputį jaučiasi. Po pasiekto asmeninio rekordo forma nekrito, tačiau nugaros trauma neleido siekti dar geresnių rezultatų, – aiškino L. Jasiūnaitė. – Šiuo metu jaučiuosi puikiai, visos mintys sukasi apie Europos čempionatą, o Lietuvos čempionate dalyvausiu po fizinio krūvio“.
Palangos stadiono dangą išbandyti galėjo A. Palšytė, kurorte surengusi treniruočių stovyklą. Lietuvos čempionatas šuolininkei į aukštį bus vos antrosios varžybos šį sezoną. „Bus šokama „ant darbinio“ periodo, nes Rio de Žaneiras yra vėlai rugpjūtį, liepos pradžioje yra Europos čempionatas. Kiek įmanoma ilgiau ruošiamės, darome tam tikrą specifinį darbą ir tik po to bus galima sakyti, kad pasiekiau gerą sportinę formą“, – prognozuoti rezultato Palangoje nesiryžo A. Palšytė.
Po Ispanijoje praleistų metų dalyvauti Lietuvos čempionate sugrįžo bėgikė Modesta Morauskaitė. 2014-ųjų Europos čempionato dalyvė nepraranda vilties vykti ir į šių metų Senojo žemyno pirmenybes. „Sezono pradžia buvo ne tokia, kokios tikėjausi. Koją pakišo lapkričio pabaigoje patirta trauma, treniruotės metu susilaužiau pėdą ir teko daryti operaciją. Teko praleisti žiemos sezoną ir iškrito pora mėnesių treniruočių, – prisiminė M. Morauskaitė. – Jaučiu, kad sportinė forma po truputį gerėja, o pasitikėjimas savimi grįžta. Į Lietuvą grįžau gerai nusiteikusi, kovinga, visgi konkurencija tarp merginų sparčiai auga, dėl ko labai džiaugiuosi“.
Praėjęs sezonas perspektyviai lengvaatletei taip pat klostėsi permainingai, tačiau po patirtos traumos sportininkė sugebėjo „iššauti“ būtent Palangoje vykusiame šalies čempionate. Istorija pasikartos ir šįsyk? „Sunku pasakyti, praėjusiais metais tokio rezultato visai nesitikėjau, tad viskas yra realu. Nenoriu kelti per didelių lūkesčių. Praėjusių metų čempionate oro sąlygos buvo tobulos, rezultatai irgi džiugino, tad išlikęs įspūdis labai geras“, – pasakojo M. Morauskaitė.
Beje, šįkart dviejų rungčių – 3000 m kliūtinio bėgimo ir šuolių su kartimi – šalies čempionate nebus. Lietuvos, Latvijos ir Estijos lengvosios atletikos federacijų vadovai nusprendė ne itin populiarias rungtis vykdyti drauge – liepą vyksiančio Estijos čempionato metu.
Lietuvos čempionato pirmosios dienos varžybos prasidės 15 val., antrosios – 14.30 val.

Lietuvos lengvosios atletikos federacijos inf.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Jau netrukus ims keistis Valteriškės gatvė – ruože nuo Kretingos g. iki Vilimiškės kelio prasidės gatvės statybos darbai. Tai numatančią sutartį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė su rangovais pasirašė antradienį, gegužės 21 dieną.  


Praėjusį sekmadienį Jonavoje vyko Atviras Baltijos Brazilų džiu – džitsu čempionatas (Brazilian jiu - jitsu), kuriame dalyvavo trys „Roger Gracie Academy Palanga/Kretinga“ sportininkai. Deimantas Juškevičius suaugusiųjų grupėje, svorio kategorijoje +100,5kg iškovojo antrą vietą,


Lietuvos krepšinio rinktinės pirmoji treniruotė Palangoje vyko ne ten, kur buvo suplanuota. Palangos stadioną liepos 20-21 dienomis okupavo geriausi šalies lengvaatlečiai, o krepšininkai vietoje treniruotės lauke turėjo tenkintis sporto sale – penktadienį šiame pajūrio mieste baigėsi Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas.


Palangos baseino statybos prasidės jau netrukus – tokią žinią šią savaitę kurorto meras Š. Vaitkus parvežė iš Vilniaus. Istorija kartojasi: kaip ir dėl Kurhauzo bei Koncertų salės finansavimo, Palanga vis dėlto sugebėjo įtikinti Vyriausybę, kad ir baseinas yra ne tik kurorto bendruomenei, plaukti besimokantiems kurorto vaikams, sportininkams, visai Lietuvai...


Praėjusį savaitgalį, liepos 15-17 d., Palangoje vyko Tarptautinis Barbekiu kepėjų čempionatas, kuriame dalyvavusios komandos varžėsi ne tik skirtingų patiekalų kategorijose, bet ir kovojo dėl geriausio Baltijos Barbekiu kepėjų komandos titulo. Šis čempionatas vienu metu apjungė XI-ajį Lietuvos Barbekiu kepėjų čempionatą, kurio nugalėtojais tapo „Santa Maria Komanda“, ir...


Birželio 17-18 dienomis Palangoje vyks Lietuvos lengvosios atletikos čempionatas. Tai bus paskutinės mūsų šalyje vyksiančios varžybos, kuriose galima vykdyti Europos čempionato ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių normatyvus – praneša Lietuvos lengvosios atletikos federacija.


Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį, rugsėjo 21 d., ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavyje dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.


Palangoje savo sugebėjimus demonstravo geriausi šalies pirtininkai  1

„Palangos tilto“, čempionato organizatorių inf. , 2013 05 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Savaitgalį Palangoje vyko analogų šalyje neturintis renginys – Pirties-SPA festivalis „Gintarinė Baltija 2013“ bei trečiasis Lietuvos vanojimo čempionatas. Tad šurmulio pajūryje ties centrine gelbėjimo stotimi netrūko – dalyviai rungėsi tarpusavy, žiūrovai kaitinosi prie pat jūros įrengtose mobiliose pirtelėse, o atsigaivinti skubėjo į vėsią Baltijos...


  Šeštadienį Palangoje vykusios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) ataskaitinės rinkiminės konferencijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų sportininkai. LLAF atrinko sportininkus ir trenerius, kurie 2012 metais pasiekė geriausių rezultatų. Savo simpatijas galėjo išreikšti lengvaatlečių gerbėjai, kurių balsai sudarė 50 procentų...


Pasibaigė pliažo tinklinio čempionatas

„Palangos tilto“ informacija, 2009 08 09 | Rubrika: Miestas

Palangoje baigėsi tris mėnesius trukęs Lietuvos moterų pliažo tinklinio čempionatas. Jame dalyvavo 22 merginų komandos iš visos Lietuvos .


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius