Palangoje plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – duris atveria atsinaujinusios sanatorijos

Palangoje plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – duris atveria atsinaujinusios sanatorijos

2014 06 05

 Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.

Vos prieš keletą dienų, penktadienį, Šventojoje duris atvėrė rekonstruotas sveikatos centro „Energetikas“ korpusas, kuriame įsikūrė SPA „Amber palace“, neabejotinai tapsiantis vienu iš kurorto traukos centrų. Sveikatos centro ,,Energetikas“ direktorė Tatjana Kervienė džiaugiasi, kad pavyko sukurti jaukius, modernius ir europinio lygio SPA namus, galinčius pasiūlyti ypatingas grožio ir sveikatinimo procedūras. Pasak jos, minėtoms procedūroms bus naudojamas Baltijos jūros gintaras bei tradicinės lietuviškos žolelės. 

Didelio kurorto svečių susidomėjimo sulaukė ir prieš pusmetį Palangoje duris atvėręs sveikatos centras „Gradiali“, kur siūlomas platus reabilitacijos, gydymo ir sveikatinimo paslaugų pasirinkimas. „Gradialyje“ dirbanti medikų ir medicinos personalo komanda pasirengusi priimti tiek sunkius ligonius, po sudėtingų operacijų, traumų sveikstančius pacientus, tiek sveikatą stiprinti norinčius klientus. Sanatorijoje dirba gydytojai reabilitologai, kineziterapeutai, ergoterapeutai, plastikos chirurgai bei kiti specialistai.

Atsinaujino ir vaikų reabilitacinė sanatorija „Palangos gintaras“ – 2013 m. pacientų bei darbuotojų patogumui įrengtas jungiamasis koridorius tarp korpusų, o investavus 644 tūkst. litų, skirtų valstybės, renovuotas ir antrasis gydomasis korpusas. „Šiais metais atnaujintas druskų kambarys bei kontrastinių vonelių infrastruktūra“, – sakė įstaigos direktorius Kęstutis Speičys.

„Palangos gintaras“ savo mažiesiems pacientams žada ir daugiau naujovių – šiuo metu tvarkomi dokumentai, o jau 2016 m. rudenį duris turėtų atverti naujas sanatorijos gydomasis korpusas su hidroterapijos padaliniu. Čia bus įrengti gydomieji bei rekreaciniai baseinai, bus teikiamos fizioterapijos paslaugos.

Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, sveikatinimo paslaugos Palangoje yra itin populiarios – TIC darbuotojai dažnai sulaukia telefono skambučių ar į TIC-ą užsukančių turistų, besidominčiųjų galimybe kurorte pagerinti savo sveikatą. Ir tai nestebina – Palangos gamtiniai gydomieji veiksniai skiriasi nuo kitų šalies kurortų gydomųjų veiksnių. „Palangos kurorto klimatas – jūrinis, be žymesnių temperatūros svyravimų, su šiltomis vasaromis ir palyginti švelniomis žiemomis. Tai teigiamai veikia žmogaus organizmą. Be to, Palanga yra ir balneoterapinis kurortas – gydymui, be jūros vandens, čia yra naudojamas mineralinis vanduo, durpių gydomasis purvas bei kiti fiziniai gydomieji faktoriai“, –  sakė E. Smilingienė.

Palangoje šiuo metu veikia 10 sanatorijų bei reabilitacijos centrų, tarp jų – ir itin aukšto lygio, pelniusių didžiulį pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir už šalies ribų. Atsižvelgiant į klientų sveikatą, čia siūlomos fizioterapijos, kineziterapijos, psichoterapijos, mechanoterapijos, refleksoterapijos, haloterapijos procedūros, gydomojo masažo, gydomųjų vonių ir dušų, gydomojo purvo bei kitos procedūros.

Netolimoje ateityje numatoma ir daugiau investicijų į gydomąją infrastruktūrą Palangoje. Verslininkų planuose – gydyklos, kuriose naudojami mineraliniai vandenys, taip pat planuojama išnaudoti geoterminių vandenų resursus.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog investicijos ne į gyvenamuosius daugiabučius, o į gydomąsias sanatorijas ir žmonių sveikatinimą kurortui yra labai svarbios bei reikalingos. „Džiaugiuosi, kad kurorte plėtojamos gydomosios paslaugos. Palangai to labai reikia, ypač sprendžiant sezoniškumo klausimus“, – sakė Š. Vaitkus.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

 

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Pirmadienį Palangoje veiklą pradeda nauja klinika „AveMedica“, kurioje dirbs du gydytojai odontologai Lolita Juodakė ir Kęstutis Grabliauskas bei burnos higienistė Skirmantė Pažėrienė, pasirengę įgyti palangiškių pasitikėjimą. Ateityje klinikoje, įsikūrusioje adresu Sodų g. 6-1, dirbs ir daugiau specialistų, galėsiančių padėti gyventojams pagerinti jų sveikatą.  


Palangoje jau netrukus pasklis kalėdinė nuotaika – kurortas puošiamas artėjančioms žiemos šventėms, o kitą savaitę, antradienį, pasirengti šv. Kalėdoms pakvies ir Dovanų meistarnė, kur kiekvienas norintis savo rankomis gali pagaminti kalėdinę dovaną sau brangiems žmonėms. Dovanų meistarnė – įžanga į jau netrukus prasidėsiantį aktyvųjį Kalėdų laukimo...


Visuomenei duris atveria atnaujintas legendinis „Anapilis“

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 18 | Rubrika: Aktualios naujienos

Ketvirtadienį, rugpjūčio 25 dieną, nuo 16 iki 18 val. Palangos miesto savivaldybės administracija kviečia visus palangiškius ir kurorto svečius susipažinti su restauruota Palangos istorine vila „Anapilis“. Legendomis apipinto pastato atnaujinimas buvo ilgai lauktas, tad šis įvykis – itin reikšmingas visai Palangos bendruomenei.   


Praėjusią savaitę Palangos miesto taryba išplėtė gatvių, kuriose bus apmokestinamas automobilių stovėjimas, sąrašą. Šiuo sprendimu piktinasi vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos gintaras“ vadovas Kęstutis Speičys, nes pacientams netaikomos jokios išimtys, tad ir jie turės mokėti nustatytą rinkliavą.


Nuo pirmadienio, po vidurnakčio, į Palangą atvykstantys autobusai suks į naująją autobusų stotį, įsikūrusią Klaipėdos pl., prie Statoil degalinės. Iškilmingas naujosios stoties atidarymas įvyks šiandien, penktadienį, 11 valandą, tad pageidaujantiems palangiškiams dar nevėlu atvykti į ceremoniją ir patiems dalyvauti šiame renginyje.


  Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Mūsų visuomenė – įvairi. Vieniems gyvenimas atseikėja su kaupu, kitiems savo vietą po saule tenka išsikovoti patiems. Tačiau yra ir tokių, kuriems būtina mūsų pagalba. Palangos Socialinių paslaugų tarnybos direktorius Romualdas Valantinas neabejoja, jog socialinės paslaugos yra labai svarbi socialinės sistemos dalis: „Suteikiame pagalbą asmeniui arba šeimai dėl...


Palangoje gali būti keblu išsinuomoti viešbutį ar nors kambarėlį pas močiutę vasarą, tačiau ne sezono metu, kai viskas apmiršta, siekis išnuomoti ištuštėjusį butą dažną palangiškį varo į neviltį – pasiūla nuomotis butą yra didelė, o paklausos tam beveik nėra. Kaip palangiškiai verčiasi per galvą ieškodami nuomininkų, kuriuos žiemą galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų? Ar atsiranda...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius