Palangos aplinkkelis: sprendimą priims nauja Vyriausybė

Palangos aplinkkelis: sprendimą priims nauja Vyriausybė

"Palangos tilto" informacija, 2012 11 29

Darbą baigianti Vyriausybė apsispręsti, ar toliau turės būti vykdomas Palangos aplinkkelio projektas, kurio vertė nuo projekto vykdymo pradžios išaugo beveik 40 mln. litų, palieka naujajai Vyriausybei, sako laikinai einantis pareigas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.
Pirmadienį Vyriausybė pritarė protokoliniam pasitarimui, kurio esmė, kad daugiau nei 36 mln. litų pabrangęs Palangos aplinkkelis pabrango pagrįstai, tačiau, ar toks aplinkkelis bus tiesiamas, spręs naujoji Vyriausybė.
„Mes gavome siūlymą, kurio vertė yra kur kas didesnė negu buvo planuota, yra 125,103 mln. litų, kai tuo tarpu ankstesnis skaičiavimas buvo 88,619 mln. litų. Buvo duota ekspertams vertinti, ar ta padidėjusi vertė yra pagrįsta, ekspertai, taip pat ir viešųjų privačiųjų projektų priežiūros komisija konstatavo, kad tas padidėjimas yra pagrįstas, tad mes konstatavome, kad ta padidėjusi kaina yra pagrįsta, tačiau dėl kitų visų teisinių procedūrų, sutarčių pasirašymo, mes puikiai suprantame, kad čia yra nueinanti Vyriausybė ir mes palikome šį klausimą spręsti naujai Vyriausybei ir būtent nauja Vyriausybė galės apsispręsti, ar būtent šį projektą, pabrangusį, įgyvendinti su esamais rangovais, kurie laimėjo šį konkursą, ar visgi įvertinus naują kainą, paskelbti naują konkursą ir tikėtis, kad naujo konkurso pasekoje ta kaina galėtų sumažėti“, – pirmadienį žurnalistams sakė laikinai susisiekimo ministro pareigas einantis Eligijus Masiulis.
Pasak jo, projektas pabrango dėl to, kad jo kaina buvo skaičiuojama 2004 m. kainomis, o nuo to laiko pasikeitė reglamentai kelių darbams ir tai pareikalauja daugiau išlaidų, pavyzdžiui, kad asfaltas magistraliniuose keliuose būtų storesnis. Be to, nuo 2004 m. pabrango statybinės medžiagos, padidėjo darbų kainos.
Šis Palangos aplinkkelis gali būti statomas modeliu, kai investuotojas iš skolintų lėšų įgyvendina projektą, o valstybė per 25-erius metus atsiskaito su rangovu, kai iki galutinės atsiskaitymo dienos rangovas yra atsakingas už to kelio priežiūrą, remontą.
„Po 25-erių metų, kai įvyksta atsiskaitymas, tas kelias yra perduodamas valstybės žinion, bet jis yra nemokamas ir jokie pinigai ten nėra renkami“, – teigė E. Masiulis.
Tačiau, pažymėjo E. Masiulis, dabartinė Vyriausybė nori „elgtis korektiškai“ ir nepasirašyti beveik 40 mln. litų pabrangusio projekto sutarties, kadangi naujoji Vyriausybė gali turėti kitokį požiūrį į šį projektą, o visuomenėje – kilti neaiškumų, kodėl nueinanti Vyriausybė pasirašo taip pabrangusio projekto sutartį.   


Jūsų komentaras:

CAPTCHAvietinis 2012-12-05 20:54 (IP: 78.61.43.127)
turejau omeny Orlen kolonele

vietinis 2012-12-05 20:47 (IP: 78.61.43.127)
butinai reik aplinkelio butinai,as isvis nesuprantu kaip miesto valdzia leidzia vaziuoti Liepojos plentu per Palanga(o kur jiems vaziuoti aplinkelio tai nera)o jei leistu tai galetu imti mokesti kelio(tai puse furu su laiku atsisakytu to marsruto ir taip net nestadydami aplinkelio isprestume problema),mes gi kurortas o ne furu susisiekimo miestas,kaip pvz.visi suvaziuoja i lukoilo kolonele miega,burzgina,sildosi,lietuviai ,lenkai,estai,rusai,baltasurai tas savo katafalkas salia gyvenamuju namu ir tersia ora,as senai buciau uzdraudes statyli furas lukoil kolonele,yra uz Palangos tenais lai statosi ir vietos uztektinai ten,o ne cia prie pacio miesto ivaziavimo

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruoja daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo (modernizavimo) programą Palangoje ir Šventojoje. Pateiksime pavyzdį iš kelių namų renovacijos eigos.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka vykdo projektą „Palangos istorija jungia kartas“, finansuojamą Bilo ir Melindos Geitsų fondo (angl. Bill & Melinda Gates Foundation) ir iš dalies Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos. B. ir M. Geitsų fondą administruoja ir bibliotekų projektus koordinuoja Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka...


Palangiškiai bei kurorto svečiai artėjant vasarai galės atsipūsti nuo kamščių pagrindinėse miesto gatvėse – vakar oficialiai atidarytas Palangos aplinkkelis. Nutiestas naujas Palangos aplinkkelio kelias ir modernizuota Vydmantų sankryža pagerins ne tik vairuotojų, vykstančių per Palangą tranzitu į Latviją, bet ir pačių palangiškių bei kurorto svečių situaciją....


Į mūsų kurortą atvykstantys svečiai miesto biudžetą kasmet papildo lėšomis, kurios skiriamos tam, kad Palanga taptų gražesnė, patrauklesnė, o jos vardas kuo garsiau skambėtų Lietuvoje ir už jos ribų. Per tris vasaros mėnesius surinkta kiek per pusę milijono litų vadinamojo „pagalvės“ mokesčio, o „ratuoti“ poilsiautojai nuo gegužės 15 iki rugsėjo 15 sumokėjo per...


Žvelgiant į pilką, šabakštynais apaugusį sklypą netoli Klaipėdos plento, vos įvažiavus į Palangą, šiandien sunku patikėti, kad koks nors verslininkas ryžtųsi į jį investuoti dešimtis milijonų litų ir jau po kelių metų pastatyti sporto ir rekreacijos centrą – su olimpiniu baseinu, ledo arena ir žirgynu. Abejonių apnikti kurorto politikai, tvirtinant būsimo...


Susisiekimo ministerijoje duotas startas Palangos aplinkkelio statybai  5

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 11 | Rubrika: Miestas

Susisiekimo ministerijoje vakar buvo pasirašyta sutartis, pagal kurią bus įgyvendinamas „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros vykdymo projektas“.


Vyriausybėje aptartas Palangos aplinkkelio projektas  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 02 21 | Rubrika: Miestas

Ministro Pirmininko tarnyboje vyko Viešojo ir privataus sektorių partnerystės projektų komisijos posėdis. Jo metu buvo aptarta Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos įgyvendinamo viešojo ir privataus sektorių partnerystės projekto „Palangos aplinkkelio tiesimo ir eksploatacinės priežiūros“ tolesnio vystymo klausimas.


Darbą baigianti Vyriausybė apsispręsti, ar toliau turės būti vykdomas Palangos aplinkkelio projektas, kurio vertė nuo projekto vykdymo pradžios išaugo beveik 40 mln. litų, palieka naujajai Vyriausybei, sako laikinai einantis pareigas susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.


Palangos aplinkkelio likimas spręsis po savaitės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012 11 19 | Rubrika: Miestas

Vyriausybė kol kas nesutinka toliau vykdyti Palangos aplinkkelio projekto. Kaip „Palangos tiltui“ sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, dar sausio mėnesį lankydamasis Palangoje pavadinęs šį projektą „grandioziniu“, po savaitės pas premjerą vyksiančiame pasitarime bus sprendžiama dėl tolesnės aplinkkelio ateities.


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas projektas „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešoms reikmėms”, kurio tikslas - išsaugoti nacionalinės svarbos kultūros paveldo objektą - Palangos dvaro sodybą, kompleksiškai restauruoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius