Palangos gatves užtvindys amerikietiški automobiliai bei motociklai

Palangos gatves užtvindys amerikietiški automobiliai bei motociklai

2016 08 04

Šiandien, penktadienį, Palangą sudrebins amerikietiškos technikos variklių gausmas – kurorte prasidės dvi dienas truksiantis tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „American Spirit 2016“.

Renginiai - nemokami
Vienas iš pagrindinių sąskrydžio organizatorių Aleksandras Palivonas neabejoja – nemokami renginiai tikrai sudomins palangiškius bei kurorto svečius ir bus patrauklūs tiek vyresniems žiūrovams, tiek ir mažiesiems.
Pirmieji devintus metus kurorte organizuojamo sąskrydžio renginiai prasidės jau šiandien, penktadienį, o visu gražumu šio renginio dalyviai palangiškiams ir svečiams pasirodys šeštadienį – tądien Palangoje tikimasi sulaukti apie pusantro šimto amerikietiškų automobilių bei antra tiek amerikietiškų motociklų. „Suvažiuos tokia technika, kokios kasdien miesto gatvėse nepamatysi. Be to, sąskrydyje šiemet sulauksime ir tokios technikos, kuri anksčiau Palangoje nebuvo demonstruota, tad akis paganyti tikrai bus kur“, – kalbėjo A. Palivonas.

Išskirtinė technika
Paprašytas įvardinti išskirtinius, sąskrydžio pasididžiavimu pretenduojančius tapti automobilius ar motociklus, renginio organizatorius pirmiausia nurodė Vokietijos piliečio Alexanderio Kristeno atvežamus legendinius „Ford Cobra“ (1965 m.gamybos) bei „Chevrolet El Camino“ (1981 m. gamybos).
Tačiau tai – tikrai ne vieninteliai išskirtinio dėmesio verti sąskrydžio „dalyviai“. „Renginyje dalyvaus kultiniu Rygoje (Latvija) tapusio rokenrolo restorano „MOONShine“ savininkas su savo „Hot Rod Ford Coupe Roadster“, „Harley Davidson“ savininkų klubas H.O.G pristatys apie 150 „Harley Davidson“ motociklų, pirmą kartą sąskrydyje bus pristatomi ir itin reti Lietuvoje keturi „Victory“ amerikietiški motociklai, kokių mūsų gatvėse pamatyti praktiškai neįmanoma“, – vardijo A. Palivonas.

Įspūdingas paradas
Daugelį iš paminėtų automobilių bei motociklų, o taip pat – nemažą dalį kitų sąskrydžio dalyvių palangiškiai ir kurorto svečiai pamatys jau rytoj, penktadienį, vyksiančio Mažojo parado metu. Vakare, 20 val., visi jau suvažiavusieji į Palangą savo techniką smalsuoliams demonstruos Vytauto gatvėje.
Beje, prieš šį paradą, nuo 15 val. iki 19 val., sąskrydžio dalyviai dalyvaus orientacinėse varžybose, startuosiančiose Palangoje, o finišuosiančiose Klaipėdoje, ties „Akropoliu“, tad įspūdinga amerikietiška technika nuo 17 val. iki 19 val. prie centrinio įėjimo į minėtą prekybos centrą galės pasigrožėti ir uostamiesčio gyventojai bei svečiai.

„Paskutinė daina“
Vakare, 20.30 val., žiemos stadione (ties Birutės parku) laukiami visi, norintys išgirsti „paskutinę variklio dainą“.
„Turime seną, tik metalo laužui betinkantį automobilį su vis dar veikiančiu varikliu. Tad šio renginio metu žiūrėsime, kiek ilgai variklis veiks be aušinimo skysčio“, – sakė A. Palivonas bei pridūrė – tokį reginį kur nors kitur išvysti praktiškai neįmanoma, nebent, automobilio valdytojui neapsižiūrėjus, variklis „užkala“ netyčia.
Šią atrakciją praturtins ir 21 val. prasidėsiantis „AC/DC SHOW“.

Gražiausio rinkimai
Įdomiausia renginių dalis žiūrovų laukia šeštadienį – vidurdienį paskelbus sąskrydžio atidarymą, visą dieną, iki 18 val., žiemos stadione vyks geriausių automobilių ir motociklų rinkimai.
Technika bus suskirstyta pagal kategorijas (atskirai bus išrikiuojami visureigiai, tam tikrų gamybos metų automobiliai ir pan.), o gražiausius sąskrydžio dalyvius rinks ne speciali komisija, o visi sąskrydžio dalyviai.
Pasak A. Palivono, įdomu bus stebėti ne tik gražiausiųjų rinkimus – žiūrovai, apžiūrinėdami išrikiuotus įvairių gamybos metų automobilius bei motociklus, turės galimybę susipažinti su automobilizmo istorija, vienoje vietoje pamatyti, kaip su metais kito ir tobulėjo technika.
Be įspūdingų automobilių bei motociklų, smalsuolių laukia ne mažiau įdomi meninė dalis – sąskrydžio metu savo sugebėjimus demonstruos automobilių puošybos meistrai iš Lietuvos bei Suomijos.
Pavakare, 18 val., palangiškiai ir kurorto svečiai bus pakviesti pasigrožėti Didžiuoju paradu – įspūdinga amerikietiška technika riedės Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėmis bei vyks į Šventąją bei grįš atgal į Palangą, Žiemos stadioną, kur 19.30 val. įvyks „pačių pačiausių“ automobilio bei motociklo apdovanojimai.

Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangoje susidūrė automobiliai

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 09 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį, lapkričio 7 dieną, 19 valandą, ugniagesiai gelbėtojai gavo iškvietimą į eismo įvykį Palangoje. Jo metu sankryžoje susidūrė du automobiliai.


Savaitgalį Palangoje karaliavo amerikietiški automobiliai bei motociklai. Čia vyko kasmetinis tradicinis tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „AmericanSpirit 2016“.


Šiandien, penktadienį, Palangą sudrebins amerikietiškos technikos variklių gausmas – kurorte prasidės dvi dienas truksiantis tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis „American Spirit 2016“.


Šventojoje griaudėjo galingi motociklai

"Palangos tilto" informacija, 2016 06 20 | Rubrika: Miestas

Visą savaitgalį Šventojoje vyko įspūdingas tarptautinis, beje, pirmasis toks, Paplūdimio baikerių festivalis. Tiek itin išskirtinių, dėmesį traukiančių motociklų Šventoji dar nebuvo mačiusi. Visose miestelio gatvėse netrūko šurmulio, o centrinėje Šventosios aikštėje visą savaitgalį vyko mugė, įvairūs koncertai bei sporto renginiai.


Pats mačiau, Europos Parlamentare Valentinas Mazuronis, naujasis Darbo partijos vedlys, vaikšto gunktelėjęs, nejaunatviškai- kaip 60-etį perkopęs vyras. Bet ko nepadarysi vardan Šventosios ir Palangos- atvažiavęs į pajūrį praėjusį sekmadienį protestuoti dėl įvažiavimo mokesčio Palangoje įvedimo, politikas pasigriebė vietinę moteriškę ir ėmė trypti šokio...


Mes, senyvo amžiaus žmonės, labai džiaugiamės, kad gražėja mūsų miestas, kad svečiai gali gerai ir kultūringai pailsėti. Bet daug kas skaudina. Jau net Vyriausybė atpigino nuo metų pradžios elektrą, nuo liepos 1dienos - dujas ir šildymą, moterim, išauginusioms 5 ir daugiau vaikų, nuo liepos 1dienos mokamas priedas po 400 Lt per mėnesį.


Nuo ateinančio vasaros sezono pradžios tiek į Palangą atvykstantys svečiai, tiek patys palangiškiai, gyvenantys „Bamu“ liaudyje, o oficialiai C kvartalu vadinamame rajone, nebeklaidžios ieškodami, kur koks daugiabutis. Ant itin painiai sunumeruotų Sodų bei Taikos – o ir kitų gatvių – daugiabučių vėliausiai birželį turėtų būti pakabintos didelės lentelės...


Susisiekimo ministras apžiūrėjo ir Palangos gatves

Linas JEGELEVIČIUS, 2012 01 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangoje lankęsis susisiekimo ministras Eligijus Masiulis, lydimas miesto mero Šarūno Vaitkaus, apsilankė kurorto „Bamo“ rajone, kur pasidžiaugė renovuotomis Sodų ir Taikos gatvėmis. Renovacija išplėtė automobilių stovėjimo zonas kiemuose, taip pat gatvėse.


Praėjusį savaitgalį prie ,,Statoil” degalinės įvyko jau ketvirtasis „American Spirit” tarptautinis amerikietiškų automobilių ir motociklų mėgėjų sąskrydis. Jame spindėjo ne tik naujausi    automobiliai, tačiau dėmesį traukė ir Amerikos ketvirto dešimtmečio transporto priemonės.


Pajūryje konkuravo amerikietiški automobiliai  1

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį savaitgalį Palangoje susirinko jau trečiąjį kartą amerikietiškų automobilių mėgėjai, vienas už kitą įspūdingesnėmis transporto priemonėmis. Tarptautiniame sąskrydyje „American Spirit 2010“ buvo demonstruojami net 102 automobiliai ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Rusijos, Baltarusijos bei Suomijos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas