Palangos miesto ženklas: konkurse laukiama atomazgos

Palangos miesto ženklas: konkurse laukiama atomazgos

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 04

Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.

Ženklui – aiškūs reikalavimai
Kaip pasakojo Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pavaduotojas, savivaldybės vyriausiasis architektas Vytautas Indreika, kitą savaitę bus plėšiami vokai ir paaiškės, ar esama kokio pasiūlymo, kuris vertas dėmesio ir galėtų reprezentuoti Palangą.
„Palangos tilto“ žiniomis, sulaukta dviejų pasiūlymų, tačiau to nepatvirtino Viešųjų pirkimų skyriaus atstovai, griežtai atsisakę tą padaryti, pažadėjo informaciją pateikti įvykus konkursui.
„Naujas kelias – naujas ženklas. Šiuo metu jis atrodo reikalingas“, – patvirtino V. Indreika.
Pasiteiravus, ar nebaisu buvo skelbti miesto ženklo konkursą, kai ne taip seniai buvo kilęs skandalas kaimyninėje Klaipėdoje, kuomet sukurtas miesto ženklas miestelėnams pasirodė visiškai netinkamas pagal jam skirtą lėšų sumą, pašnekovas patikino, kad tikrai ne. „Klaipėdoje buvo kita situacija. O mes žinome, ko norime. Turime spalvas, simboliką, būtent tokie reikalavimai ir buvo pateikti visiems norintiems dalyvauti konkurse. Paskui rinksimės, ar kuris variantas pateisino lūkesčius, ar atspindi miesto įvaizdį“, – tikino savivaldybės vyriausiasis architektas, pasvarstęs, jog galbūt ir nepavyks iškart rasti tinkamo miesto ženklo varianto, bet dėl to rankų savivaldybės atstovai nenuleis.
Tokio ženklo parengimo ir pagaminimo konkursą paskelbusi Palangos savivaldybė pageidauja, kad naujasis ženklas naudotų Palangos miesto simbolių spalvinę gamą ar jų elementus, o jame būtų įkomponuotas žodis „Palanga“.

Dabartinis miesto ženklas išliks, tik kitoje vietoje
Reprezentatyvus simbolis su miesto pavadinimu atsirastų naujai įrengiamoje sankryžoje.Tamsiu paros metu ženklas turėtų būti apšviestas. Jį ruošiamasi įrengti prie įvažiavimo į Palangą naujoje žiedinėje sankryžoje ties Valteriškės, Vasaros ir Kretingos gatvėmis. Naują ženklą pagaminti laimėtojas turėtų per keturis mėnesius.
O kur gi bus dabartinis miesto ženklas, kuris buvo pastatytas prieš ketverius metus liepos mėnesį. Architektas papasakojo, jog dabartinis miesto ženklas, pastačius naująjį, tikrai nebus sunaikintas. Jis tiesiog bus perkeltas prie kito įvažiavimo. „Dabartinis ženklas yra tikrai gražus, jis išliks, tik gal kitoje vietoje“, – atskleidė V. Indreika.
Primename, jog dabartinis miesto ženklas Palangos prieigas papuošė lygiai prieš ketverius metus po dvylikos metų pertraukos. Penkių metro aukščio riboženklis papuoštas ir miesto herbu.
Ant metalinio riboženklio karkaso pritvirtintos aliuminio ir plastiko plokštės, o iš metalo pagamintose miesto pavadinimo raidėse ir herbe yra įrengtas LED apšvietimas, todėl Palangos užrašas iš toli bus matomas ir naktį.
Kompoziciją, kuri miestui kainavo per 22 tūkst. Lt, sukūrė palangiškiai dizaineriai iš reklamos gamybos ir projektavimo įmonės R90. Jie Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistams pateikė kelis būsimojo riboženklio variantus. Po pasitarimų su miesto architektais bei vadovais pasirinktas tas variantas, kurį iki šiol ir mato įvažiuojantieji į mūsų miestą.
Miesto komunalininkai tuomet papuošė ir riboženklio aplinką: įrengta aikštelė buvo išklota trinkelėmis ir apsodinta žole bei dekoratyviniais augalais.
Įrengus miesto ženklą, Palangos meras Šarūnas Vaitkus tikino, kad tokius riboženklius planuojama įrengti ir įvažiuojant į Palangą pro Nemirsetą, ir prie Latvijos ir Lietuvos sienos, kur prasideda Palangos savivaldybės teritorija.
Iki tol Palangos savivaldybės teritorijos ribos keliuose buvo žymimos tik Kelių eismo ženklais su miesto pavadinimu.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAo kas yra „visuomenė“? 2018-08-12 19:23 (IP: 86.100.63.99)
Turtingi, įtakingi? Kas dar? Ar eilinis mirtingas žmogus yra „visuomenės“ dalis?

KUR 2018-08-06 17:48 (IP: 88.119.119.241)
Visuomenė gali pamatyti tuos konkursinius darbus?

Taip pat skaitykite

Liepą Palangos miesto savivaldybė paskelbė, jog ketina įrengti miesto prieigose miesto ženklą, tad laukianti pasiūlymų. Pateikė ir konkrečius reikalavimus, ko lauktų iš miesto ženklo. Terminas, iki kada buvo laukiama pasiūlymų, jau baigėsi, tačiau konkursas dar neįvykdytas – netrukus paaiškės, ar buvo sulaukta dėmesio vertų pasiūlymų, o gal teks procedūrą ir pakartoti.


Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Jubiliejinėse jau penktosiose „Palangos dienose“, šiemet vykstančiose kovo 30 – balandžio 5 dienomis, Palangos viešoji biblioteka dalyvauja Kurorto muziejaus organizuojamame „Suneštinio muziejaus“ konkurse, pirmą kartą parodydama kraštotyros fonde saugomus unikalius spaudos eksponatus. Šįkart nuspręsta pasidalinti tuo, kas susiję...


Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Beatričė Karpovič respublikiniame anglų kalbos konkurse, kuris organizuojamas IX-X klasių mokiniams, tapo prizininkė – ji buvo apdovanota 


Legendomis apipintą Palangos Naglio kalną, kuris yra vienas iš Palangos simbolių, papuošė naujas informacinis ženklas – žinomų kurorto tautodailininkų Alberto ir Lino Žulkų sukurtas ąžuolinis dirbinys. Naujasis ženklas tapo ir vienu iš netrukus prasidėsiančių Europos paveldo dienų Palangoje akcentu.


Ketvirtadienio pavakare prie pagrindinio įvažiavimo į Palangą po dvylikos metų pertraukos pastatytas kurorto savivaldybės teritorijos pradžią ženklinantis užrašas „Palanga“. Penkių metro aukščio riboženklis papuoštas ir miesto herbu.


Šventosios pagrindinės mokyklos septintokės Gabijos Petrauskaitės rašinys 42-ojo Tarptautinio epistolinio rašinio konkurse „Parašyk laišką, kuo brangus vanduo“ pripažintas geriausiu iš pateiktų kitų lietuvių darbų: jam skirta pirmoji vieta.


Praėjusį savaitgalį Palangos moksleivės, šokių kolektyvo „Pajūris“ (vadovė Soneta Baltmiškienė) auklėtinės Greta Žvinklytė (Palangos senoji gimnazija), Jonė Dobrovolskytė ir Ernesta Žaromskytė („Baltijos“ pagrindinė mokykla), triumfavo Kuršėnuose surengtame respublikiniame šiuolaikinių šokių solo šokėjų „Iš oro...


Po stebuklingos avarijos atomazgos palangiškiai švenčia antrąjį gimimą  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 02 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangiškių pensininkų Venskų šeima švenčia savo antrąjį gimimą. Antradienį grįžtant namo po susidūrimo su vilkiku jų automobilio „Renault 19“ priekis buvo tiesiog sumaitotas, tačiau šia mašina važiavę palangiškiai išvengė net įbrėžimo.


Po  mero Šarūno Vaitkaus apsilankymo praėjusį ketvirtadienį pas Vyriausybės kanclerį, buvo peržiūrėta Palangos savivaldybės valdininkų sudaryta darbotvarkė išvažiuojamajam Vyriausybės posėdžiui Palangoje liepos 12-ą dieną.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius