Palangos moterų paplūdimyje – turgus be persirengimo kabinų

Palangos moterų paplūdimyje – turgus be persirengimo kabinų

"Delfi", 2012 08 06

Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.

Net ir jaunučiai gelbėtojai prisipažįsta – kai tenka eiti pasiimti įrangos, kirsti tą paplūdimio dalį būna ypač nejauku. Gelbėtojus nuo moteriškų rankų apkūlimo gelbsti tiktai ant akių stipriai užtraukta kepurė su užrašu „Gelbėtojas“.

Ir ne be reikalo – šis paplūdimys tapo moterų sielos atgaiva ne tik dėl to, kad čia jos gali maudytis nuogos. Tiesą sakant, įprastą dieną moterų paplūdimyje maudymosi kostiumėlių tikrai netrūksta. Kiltų mintis, tai kam gi toliausiai žingsniuoti į tą liaudiškai vaidinamą „bobų pliažą“?

O žingsniuoti verta. Nes moterų paplūdimyje – moteriškos taisyklės. Čia gali negalvoti, kaip atrodai, ir pasiduoti visoms moteriškoms pagundoms – ne tik mėgautis saulės voniomis ir vartyti skolintus žurnalus, bet ir apsipirkinėti.

Jau ne pirmą vasarą moterys savo paplūdimyje džiaugiasi turgeliu, kuris šiemet kaip reikiant išsiplėtojo. Paplūdimyje, visai netoli jūros driekiasi eilės prekystalių su pačiais įvairiausiais moteriškais dalykėliais – drabužiais ir papuošalais.

Paklausiausia paplūdimio prekė – liemenėlės. Ir visai nesunku suprasti, kodėl. Priėjusioms pasižvalgyti pusnuogėms moterims nereikia ieškoti persirengimo kabinų – jos apatinius drabužėlius matuojasi tiesiog vietoje.

Kalbinta liemenėlių pardavėja patikino, kad prekyba tikrai nesiskundžia: „Čia nemažai konkurencijos, bet kur jos nėra. O ir už vietą visam sezonui reikia labai daug susimokėti. Tačiau čia vis tiek geriau nei turguje. Jame aš net neprekiauju – man užtenka vasarą praleisti čia“.

Be gundančių apatinių, paplūdimio turguje galima rasti įvairių sezono naujienų – besiplaikstančių suknelių, skrybėlių, žvangančių apyrankių.

O ir prekės ženklai visiškai kitokie nei turguje. „Šitas iš Amerikos, tai ne kiniška kokybė“, – į vieną liemenėlę baksnoja saulėje baigianti nusvilti pardavėja.

Tiesa, už tokį patogumą, kai gali degintis ir apsipirkinėti vienu metu, moterims tenka susimokėti – drabužėlių kainos moteriškame paplūdimyje kiek didesnės nei prekybos centre.

Paplūdimio prekeiviai skundžiasi tik dėl vieno – oras yra jų prekybos šeimininkas. Jei tik apsiniaukia ir pasirodo pirmi lietaus lašai, moterys staigiai čiumpa už daiktų ir lekia namo. O tada ir prekyba nutrūksta.

Deja, net jei lietaus aliarmas ir būna netikras, poilsiautojų atgal prie jūros lengvai nebeprisikviesi, ir prekiautojoms tenka nukabinus nosį per smėlį maišus drabužių tempti namo.


Jūsų komentaras:

CAPTCHA



ona 2012-08-07 17:00 (IP: 78.61.27.187)
Tik vyrai per moterų pliažą marširuoja laisvai, niekas jų nedrausmina, net čia moterys negali laisvai jaustis...

Taip pat skaitykite


Ilgąjį „mindauginių“ savaitgalį Palangos miesto svečius bei poilsiautojus svilino saulė, tad nenuostabu, kad paplūdimyje žmonių buvo gausiau nei silkių statinėje. Bėda, kad jų dalis pažeidinėjo miesto nustatytas viešosios tvarkos taisykles, kurių, beje, keli tuzinai. Palangos miesto savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų įrengimo bei eksploatavimo ir saugaus elgesio...


Septintus metus skaičiuojantis Palangos moterų Lions klubas globoja Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje besimokančius neįgaliuosius vaikus bei remia Palangos Dienos centrą, taip pat skiria paramą sunkiausiai sergantiems Palangos miesto vaikams, kasmet rengia įvairias labdaros akcijas bei vakarus, kurių metu renkamos lėšos tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų...


Idealiausiai karštą, gyviausiai kurortinę 2002 metų liepos dieną, tikrai džiaugsmingai dirbant gelbėtoju Vanagupės poste, nuo tol man tapusiame dvasinio Prisikėlimo šventa likimine vieta, irkluojant mėlyną valtelę pro šalį karališkai oriai praplaukė dviejų muzikalių jaunų, gal ir susiporavusių žmonių katamaranas (tamilų kalboje „kattumaran“ –...


Vakar apie pirmą valandą popiet paplūdimyje prie „Mojo Lounge“, maždaug apie puskilometrį nuo  Palangos gelbėjimo stoties, besikaitinę poilsiautojai tapo reto gamtos reiškinio liudytojais: iš kopų atslinkęs maždaug 7-8 metrų aukščio smėlio sūkurys pakėlė maždaug į dviejų metrų aukštį du  batutus ir sužalojo žmones. Spėjama, kad apie 10 metų...


Liepos 7 d., 20 val. „Ramybės“ kultūros centre (Vytauto g. 35) vyks  spektaklis „Meilužis“, pastatytas pagal  šiuolaikinės prancūzų rašytojos Marguerite Duras  (1914–1996)  autobiografinį romaną.


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Palangos paplūdimyje negalime vedžioti gyvūnų, rūkyti, su dviračiu važiuoti ant tilto, maudytis kabant maudynes draudžiančiai vėliavai. Bet ar draudimų laikosi palangiškiai ir ypač kurorto svečiai? Regis, dauguma apie juos net negirdėję, o draudžiančių ženklų – nepastebi.


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Dingusio latvio kūnas – Palangos paplūdimyje

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 04 22 | Rubrika: Kriminalai

Sekmadienį, apie 8.55 val., Palangos policijos komisariatui telefonu buvo pranešta apie tai, jog Baltijos jūros pakrantėje, apie 50 metrų nuo Kuršių tako, vandenyje rastas vyriškos lyties lavonas. Šalia jūros namą statantys statybininkai iš rusakalbio praeivio sužinojo, jog iš vandens kyšo žmogaus kojos. Vyrai iškart pranešė policijai. Nenustatytos asmenybės, apie 170 centimetrų ūgio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius