Palangos pulsas

2015 09 07
Palangos pulsas

Lankėsi Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos atstovai

Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybėje lankėsi bei su mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijos atstovai, lydimi Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos vyriausiosios specialistės Linos Akelytės.
Savivaldybėje vykusiame susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriaus vyriausiosios specialistės Inga Juozapaitienė bei Jurgita Butenienė ir Palangos turizmo informacijos centro direktorė Egidija Smilingienė.
Kroatijos atstovų vizito tikslas – pasisemti žinių, pasidalinti gerąja praktika, perimti patirtį. Lietuvoje besilankančius svečius domina galimybė susipažinti su ES reikalų koordinavimu regione, regiono dalyvavimu ES sprendimų priėmimo procese, konsultacijose, ES sprendimų įgyvendinimu, taip pat bendradarbiavimu su kitomis institucijomis tiek regioniniu, tiek nacionaliniu lygiu (vietinės valdžios, ministerijų, kitų institucijų atstovais) ES reikalų srityje, informacija apie tarnautojų mokymus ES reikalų srityje, dalyvavimą projektuose.
Susitikimo Palangos miesto savivaldybėje metu Kroatijos atstovams pristatyti Palangoje įgyvendinami ES finansuojami projektai, atsakyta į dominusius klausimus. Taip pat, lydimi mero pavaduotojo R. A. Mikalkėno, svečiai apsilankė rekonstruojamoje Koncertų salėje, statomame Nemirsetos kempinge, Birutės parke, Gintaro muziejuje.  
Lietuvos užsienio reikalų ministerija kartu su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerija įgyvendina ES Dvynių projektą „Parama Užsienio ir Europos reikalų ministerijos pajėgumų, susijusių su naryste Europos sąjungoje, stiprinimui“. Šio projekto tikslas – teikti pagalbą Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerijai ir jos Kompetencijų centrui, stiprinti institucinius gebėjimus nacionaliniu ir regioniniu lygiu ir didinti Kompetencijų centro matomumą, prisidedant prie veiksmingo Kroatijos institucijų prisitaikymo prie narystės ES aplinkos.

Krepšinio aistruoliai iš Lietuvos rinktinės tikisi bent jau bronzos

Akcijos „Aš tikiu Lietuvos pergale!“ dalyviai aplankė daugelį Lietuvos miestų ir miestelių, kur ne tik dalijo specialius lipdukus, bet ir bendravo su krepšinio aistruoliais, praeiviais. Daugelis jų tikisi, kad šiemet Lietuva papuls tarp trijų geriausių Europos komandų ir džiaugėsi, jog į rinktinę pateko Domantas Sabonis. „Tarp favoritų laimėti čempionatą dažniausiai buvo minimos Ispanijos, Prancūzijos ir Lietuvos komandos. Nemaža dalis kalbintųjų sakė, kad tikisi iš Lietuvos krepšininkų aukso medalių. Nemažai buvo ir tokių, kurie galvojo, kad kovą lietuviai baigs jau po grupės etapo arba ketvirtfinalyje. Vis tik didžioji dauguma tikėjosi, kad ir šiemet pavyks laimėti bent jau bronzos medalius“, – pasakojo vienas iš akcijos organizatorių Nerijus Budrys. Tačiau, pasak jo, didesnė dalis savo nuomonę išsakiusiųjų dėl to, kaip seksis rinktinei, pernelyg neišgyveno.

„Shodan“ mokyklos treneriui – juodas diržas
Besibaigiant vasarai šalia Šventosios esančioje „Raganės“ stovykloje vyko didžiausia Lietuvoje tarptautinė vasaros sporto stovykla. Lietuvos karate kyokushin federacijos organizuojamojoje tarptautinėje stovykloje per tris pamainas savo jėgas išbandė ir kvalifikaciją kėlė 600 kyokushin karate sportininkų.
Stovyklos tikslas buvo ne tik aktyviai praleisti laisvalaikį, bet ir įgauti naujų žinių bei patirties, kelti savo meistriškumą. Stovyklos svečias buvo pasaulio čempionas Kunihiro Suzuki iš Japonijos, kuris dalinosi savo žiniomis su Lietuvos karatistais.
Karate kyokushin mokyklai „Shodan“ ši stovykla buvo ypatinga tuo, kad juodą karate diržą apsigynė palangiškius jau 7 metus kartu su Luku Kubiliumi treniruojantis Aivaras Baltmiškis. Taip pat aukštą pasiekimą rodantį žalią diržą apsigynė perspektyvioji palangiškė Urtė Lisaitė.
Juodo diržo egzaminas buvo padalintas į dvi dalis: technikos-fizinio pasirengimo ir kovų rungtis. Puikią bazinę bei kovos techniką demonstravęs treneris A. Baltmiškis užtikrintai įveikė egzamino išbandymą ir buvo įvertintas juodo diržo sertifikatu.
Jau lapkričio 1 d. „Shodan“ mokyklos vadovas L. Kubilius dalyvaus karatė olimpiada vadinamame pasaulio čempionate Japonijoje, kur dėl čempiono vardo absoliučioje svorio kategorijoje varžysis net 156 dalyviai iš viso pasaulio. O lapkričio 27 d. Lenkijoje net 4 palangiškiai – Aistė Jankauskaitė, Benedikta Abaravičiūtė, Benas Jankauskas ir Ronaldas Rusys – kovos Europos jaunučių čempionate ir bandys užkariauti Senąjį žemyną.

Palanga ieško vasaros estrados operatoriaus

Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursą atnaujintos Palangos koncertų salės (Vasaros estrados) valdymui. Šiuo metu baigiami estrados rekonstrukcijos darbai, tikimasi, kad objektas tinkamu naudojimui bus pripažintas rugsėjo pabaigoje arba spalio pradžioje. Savivaldybės skelbime nurodoma, kad koncesininkas įgys teisę septynerius metus valdyti ir prižiūrėti daugiafunkcinį kultūros objektą, užtikrinti, jog per metus čia vyktų ne mažiau kaip 24 renginiai. Estradą valdysiantys verslininkai turės suteikti teisę savivaldybei organizuoti 12 renginių per metus pagal iš anksto suderintą grafiką. Per mėnesį savivaldybei koncesininkas turės sumokėti ne mažiau nei 21,5 tūkst. eurų nuomos mokestį, taip pat numatytas reikalavimas per metus pritraukti ne mažiau nei 80 tūkst., per trejus metus – ne mažiau nei 240 tūkst. turistų.
Taip pat savivaldybė kelia sąlygas ir dėl darbuotojų pasiskirstymo pagal lytį – vyrų ir moterų čia turės būti įdarbinta po lygiai, t.y. po penkis, jiems skiriant po visą etatą. Šias darbo vietas verslininkai privalės išlaikyti visus septynerius metus. Koncesininkams bus skirtas mėnuo laiko po sutarties pasirašymo, per kurį turės užtikrinti, kad būtų teikiamos visos sutartyje numatytos paslaugos.

Stasys Povilaitis sunkiai serga

Dainininkas Stasys Povilaitis po sunkios onkologinės ligos bando taisytis savo namuose Palangoje. Bet, anot žiniasklaidos, dainininkas daugiausiai ilsisi, bendrauja tik su artimiausiais žmonėmis. S. Povilaičio žmona portalui lrytas.lt telefonu teigė, kad ji sunkiai gali komentuoti situaciją, nes nėra gydytoja. Moters teigimu, jos vyrui pablogėjo ne po chemoterapijos kurso, bet po to, kai jo smegenyse gydytojai rado „taškiuką“.
B. Povilaitienė priminė, kad jos vyras serga jau labai seniai, tačiau apie savo ligą maestro niekada nepasakodavo. „Jis visą laiką bijojo palikti daržove“, – atvirai pasakojo moteris. Jos teigimu, šiuo metu S. Povilaitis yra kiek sustiprėjęs, bet iš esmės jo būklė vis tiek yra sunki.
„Jau juda. Jam jau buvo net ir koją, ranką atėmę. Bet jam pagerėjo“, – apie šios savaitės savo vyro sveikatą kalbėjo B. Povilaitienė. Tačiau, pasak moters, dainininkas „nebėra toks, kaip mes visi“. S. Povilaitis šiuo metu gydomas namų sąlygomis. Jo žmonos teigimu, tai – savaime suprantama, nes namuose ji vyrui gali paruošti geresnio maisto. B. Povilaitienė teigė, kad kitas jos vyro vizitas pas gydytoją Klaipėdos universitetinėje ligoninėje laukia rugsėjo 14 dieną. Anot dainininko žmonos, vyrui blogai pasidarė Palangoje po paskutinio koncerto liepos 6-ąją, to, kuris vyko ant tilto. Tą naktį ji sulaukė gydytojų skambučio, kad jos vyrui blogai. Tuomet su šeima greitai grįžo į Palangą iš Vilniaus. 68 metų S. Povilaitis yra išleidęs 20 muzikos albumų.

Palanga su vasara atsisveikino Birutės parke

Į tradicinę Birutės parko dienos šventę praėjusį šeštadienį atėję keli tūkstančiai žmonių – miestelėnai ir kurorto svečiai – parke atsisveikino ne tik su vasara, bet ir su šiemet paskutinį kartą čia pasirodžiusia gausia grafų šeimyna – 20 amžiaus pradžios didikų ir jų tarnų rūbais vilkinčiais aktoriais, kurie jau dešimtus metus nebyliai vaikštinėdami parko takeliais vis primena parko ir Palangoje kurortą įkūrusių grafų Tiškevičių rūmų istoriją. Iki šiol su parko lankytojais į kalbas nesileisdavę ir kartu nusifotografuoti atsisakydavę grafo šeimynos personažai šį kartą šventės proga šią taisyklę sulaužė. Puošniomis sukniomis vilkinčios damos ir elegantiškus senovės aristokratų kostiumus dėvintys ponai mielai šnekučiavosi su smalsiais parko svečiais ir patys jiems siūlydavo nusifotografuoti kartu. Birutės parko diena buvo skirta senajai fotografijai ir 19 a. pabaigoje – 20 a. pradžioje pajūryje dirbusiai pirmajai Lietuvoje profesionaliai fotografuojančiai moteriai Paulinai Mongirdaitei. Prieš 150 metų gimusi P. Mongirdaitė buvo asmeninė grafų Tiškevičių šeimynos fotografė, todėl jos dėka iki mūsų dienų išliko begalės to laikmečio įamžintų Palangos ir didikų gyvenimo vaizdų. „Įrengėme dešimt specialių erdvių su originaliais rėmeliais, kuriuose įsipynė gėlės, pinti akcentai. Pro juos į fotoobjektyvą žiūrėdami žmonės atminčiai turės unikalią nuotrauką“, – pasakojo įdomios atrakcijos sumanytoja Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Kviečia į judėjimo savaitės renginius

Rugsėjo 21-27 dienomis Lietuvos tautinis olimpinis komitetas ir Lietuvos olimpinė akademija mokyklų ir ikimokyklinių įstaigų bendruomenes kviečia ne tik į tradicinį bėgimą, kur galima dalyvauti penkiose amžiaus grupėse, bet ir siūlo naujovę – mankštą. Įstaigos raginamos bendradarbiauti bei bėgimą ar (ir) mankštą organizuoti kartu tuo pačiu metu didesniame miesto stadione, aikštyne, parke, gatvėje ir pan., įtraukiant kuo didesnį bendruomenės narių skaičių. Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) Olimpinio švietimo darbo grupė atrinks laimėtojus – 15 švietimo įstaigų (po 3 ikimokyklines įstaigas, pradines mokyklas, pagrindines mokyklas, progimnazijas ir gimnazijas). Laimėtojų laukia LTOK ir Lietuvos olimpinės akademijos (LOA) prizai. Laimėtojų atrankos kriterijai: renginio organizavimas originaliose atvirose erdvėse, masiškumas, originalus savo švietimo įstaigos pristatymas.

Atidaryta Romo Pauliko paroda

Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos salėje atidaryta Romo Pauliko tapybos darbų paroda „Be paslapčių“. Daugeliui palangiškių R. Paulikas į Palangos kultūrinį gyvenimą įžengė ne tik kaip ryškus, talentingas dailininkas. Jis – vienas iš kūrybinės grupės „Mostas“ kūrėjų ir, galima drąsiai teigti, šio iškilusio ir gyvuojančio Palangos dailininkų sambūrio krikštatėvis. Nuo 1983 m. R. Paulikas gyvena ir kuria Palangoje. Surengė autorinių parodų Lietuvoje ir už jos ribų – Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje. Daug darbų iškeliavo į privačias kolekcijas visuose Lietuvos miestuose bei puikuojasi įvairiose šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Anglijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Suomijoje, Australijoje, JAV, Baltarusijoje, Kazachstane. Paroda Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos salėje veiks iki 2015 m. spalio mėn. 4 d.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas