Palangos pulsas

2016 08 08
Visi vabalai atkurti tiksliai taip, kaip jie atrodo ir gyvenime, tik, žinoma, kur kas didesni nei tikrovėje.

Visi vabalai atkurti tiksliai taip, kaip jie atrodo ir gyvenime, tik, žinoma, kur kas didesni nei tikrovėje.

 Palangą okupavo milžiniški vabalai

Nuo liepos vidurio į Palangos Botanikos sodą užsukę kurorto lankytojai nustemba išvydę netikėtą ekspoziciją – iki kone žmogaus dydžio išdidintą uodą, musę, drugelį, ar net blusą bei kitus gyvius. 
Galimybė iš arti panagrinėti daugelį vabzdžių bei dinozaurų Palangoje atsirado, kai režisieriaus Vaido Kvedaro iniciatyva buvo įkurta edukacinė ekspozicija „Neatrastas pasaulis“.
„Visi vabalai atkurti tiksliai taip, kaip jie atrodo ir gyvenime. Tik, žinoma, kur kas didesni nei tikrovėje. Pavyzdžiui, boružėlė tokia didelė, kad net galima užeiti į jos vidų, kur įrengta džiovintų vabzdžių ekspozicija“,– pasakojo V. Kvedaras. 
Natūralioje parko gamtoje įkurdinti gyviai atrodo labai tikroviškai, mat stengtasi kiekvienam jų parinkti tinkamiausią vietą. Štai didžiulis voras lenda iš krūmokšnių, o ant kalnelio riaumoja dinozauras. 
„Kol nebuvo šios ekspozicijos, daugelis parko lankytojų net neateidavo iki šios vietos. Dabar džiaugiasi suradę tokį jaukų parko kampelį. Ne tik vaikai, bet ir suaugusieji smalsiai tyrinėja vabzdžių modelius. Žinoma, daugiausia emocijų ir smagaus klyksmo būna, kai, prisiartinus prie dinozaurų, šie netikėtai pradeda riaumoti“,– pasakojo ekspozicijos sumanytojas. 
Visi modeliai kurti Kinijoje. V. Kvedaras valandų valandas gali pasakoti istorijas, kad dinozaurų modeliai kuriami pagal tikrovėje rastas dinozaurų kaulų iškasenas, o vieną dinozauro koją kruopščiai rankomis modeliuoja net dešimt kinių...
„Nors, atrodytų, tai sezoninė ekspozicija, turiu minčių, kaip ją panaudoti ir žiemos metu. Bet neskubėsiu išduoti planų, kad konkurentai „nepasiskolintų“ idėjos“,– gudriai šypsojosi V. Kvedaras. 

Padėkojo Šventosios klebonui

Šių metų liepos 6 diena, Mindauginės, daugeliui Šventosios parapijiečių nebuvo džiaugsmingos. Šią dieną iš Telšių vyskupijos atėjo žinia, kad visų mylimas klebonas Vidmantas Gricius bus perkeliamas į Veiviržėnų parapiją Klaipėdos rajone. Dėl to daugelis liūdi, pyksta ir net paburnoja ant Telšių vyskupijos hierarchų dėl tokio sprendimo, bet pats kunigas į tai žvelgia paprastai. Ramiai ir gražiai atsisveikinti bei perduoti tvarkingą parapiją – didžiausias V. Griciaus tikslas, kalbėdamasis su „Palangos tilto“ žurnaliste liepos mėnesį teigė klebonas. „Visgi Šventojoje praleidau pačius gražiausius dvidešimt vienerius metus“, – prisipažino jis tuomet.
Sekmadienį už ilgus tarnystės metus klebonui V. Griciui padėkojo ne tik parapijiečiai, bet ir Palangos valdžios atstovai.
„Nuoširdžiai dėkojame klebonui Vidmantui Griciui už 21 metų tarnystę Šventosios, Palangos bendruomenėms“, – teigė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, primindamas, kad klebono rūpesčiu buvo pastatyta Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčia.

 „Nykštuko“ ugdytiniai patys augina daržoves

Vasarėlė jau įpusėjo, lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai skaičiuoja likusias dieneles iki Rugsėjo 1-osios. Bet veiduose dar spindi vaikiškos šypsenos,darželio žaidimų aikštelėse sklinda jų balsai ir juokas. „Nykštuko" vaikai ne tik pramogauja,sportuoja,bet ir sveikai maitinasi.
Mažieji sodininkai su auklėtojomis iš kiekvienos grupės turi savo darželio lysvelę, kurioje pavasarį sodino,per visą šį laiką laistė,ravėjo,o dabar jau gali ir ja grožėtis bei džiaugtis jos gėrybėmis. Net ir paskanauti. Lysvelės pilnos medetkų, agurkų,pomidorų,pupų,ridikų, svogūnų, rūgštynių,burokų ir daug kt. daržovių. Labiausiai mažuosius džiugina išrauta morkytė. Juk taip skanu ir sveika savo rankytėm užauginta. O auklėtojom smagu,kai vaikų rankose – ne kompiuteriniai žaidimai,o nuskintos,į grupę nešamos pamerkti gėlytės. Lopšelio-darželio „Nykštukas“ vaikai pasitiks rudenėlį ne tik stiprūs ir linksmi,bet ir sveiki.

Lina EIDUKAITYTĖ-NARKEVIČIENĖ

 

 

Kviečia į Kretingos dvaro šventę

Rugpjūčio 14 dieną (sekmadienį) Kretingos muziejuje vyks Kretingos dvaro šventė „Vario dūdų ritmu“. 13 val. vyks kraštiečių sueiga Muziejaus Baltojoje salėje; 14 val. – teatralizuoti skaitymai „Istorijos nėra. Yra tik istorijos“; 15 val. – iškilminga šventės ceremonija Muziejaus parteryje; 15.30 val. Dvaro fontano skulptūros „Mergaitė su vandens skėčiu“ atidengimas; 16 val. – programa „Reveransas Kretingos didikams“; 17 val. – Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ koncertas; 18 val. – tarpukario šlagerių programa „Pasivaikščiojimas su Danieliumi Dolskiu ir Antanu Šabaniausku“; 19 val. – dainų valanda „Ir nupinsiu ąžuolo vainiką“; 20 val. – grupės „HIT PARADAS“ programa; 21.30 val. – muzikinė programa „Atgimęs dvaro fontanas“; 22 val. – 3D vaizdo projekcijos ir šviesos instaliacijos projektas „Dvaro istorija“.

Viešėjo mados kūrėjai

Savaitgalį LRT Opus terasoje Palangoje (kultūros prievoje „I Love Palanga“) šurmuliavo išskirtinis, antrus metus skaičiuojantis renginys – mados stovykla „Palanga MOD“, sutraukęs tris dešimtis aktualių ir perspektyvių Lietuvos bei Latvijos mados kūrėjų. Bendravimą su dizaineriais ir menininkais paįvairino gyvo garso koncertai, kūrybinės mados ir stiliaus dirbtuvės.
Madai neabejingų brolių dvynių – badmintonininko Kęstučio ir krepšininko Gedimino Navickų bei LRT Opus terasos organizatorių inicijuotą mados savaitgalį papildė stilingas K. Navicko akademijos badmintono turnyras.
„Palanga MOD“ muzikinę atmosferą kūrė gyvo garso pasirodymai: svečias iš Latvijos „Ezeri", projektas „Motionno", grupės „UprisingTree" ir kūrėjas „JakaTeka". Plokšteles suko Gintas JM.

Kokios ligos dažniausiai pakerta lietuvius

Lietuvoje 2015 m. mirė 41 776 žmonės, t. y. 1 524 asmenimis daugiau negu 2014metais. Lietuvos gyventojų mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų išliekanepakitusi. Trys pagrindinės mirties priežastys – kraujotakos sistemos ligos, piktybiniainavikai ir išorinės mirties priežastys 2015 m. sudarė 84,1 proc. visų mirties priežasčių.Nuo kraujotakos sistemos ligų mirė daugiau kaip pusė, t. y. 56,5 proc., nuo piktybinių navikų – 20 proc., o nuo išorinių mirties priežasčių – 7,7 proc. visų mirusiųjų, – skelbiaHigienos instituto Mirties atvejų ir jų priežasčių valstybės registro specialistai.

Seimo rinkimuose dalyvaus 16 partijų
Rugpjūčio 5-oji buvo paskutinė diena politinėms partijoms teikti pareiškinius dokumentus dalyvauti Seimo rinkimuose. Iki šio termino nepateikusieji visų reikalingų dokumentų negali dalyvauti Seimo rinkimuose. Pasak Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininko Zenono Vaigausko, iki įstatymo numatyto termino reikalavimą pateikti pareiškinius dokumentus įvykdė 16 partijų.
Partijoms VRK pateikus pareiškinius dokumentus, tikrinama, ar kandidatai nenuslėpė teistumo ar turimos kitos valstybės pilietybės. Pagal pateiktą medžiagą VRK rengs kandidatų plakatus.
Taip pat dar laukiama savarankiškai išsikėlusių asmenų pareiškinių dokumentų – save iškėlusį asmenį vienmandatėje rinkimų apygardoje, parašais turi paremti ne mažiau kaip 1000 tos apygardos rinkėjų. Užpildyti parašų rinkimo lapai turi būti grąžinti rinkimų apygardai iki rugpjūčio 29 d. Nusprendusių savarankiškai keltis kandidatais į Seimo narius vienmandatėje rinkimų apygardoje dokumentus priima apygardų rinkimų komisijos.
Norą savarankiškai eiti į rinkimus yra pareiškę apie 30 asmenų, o, Z. Vaigausko duomenimis, penktadienį vienas kandidatas jau buvo surinkęs reikiamą parašų kiekį bei juos atidavęs apygardos rinkimų komisijai.

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas