Palangos pulsas

2016 08 11
Palangos pulsas

„Ta pati panelė, tik kita suknelė“

Į redakciją užsukęs palangiškis Petras Beitnaras vėl priminė itin jautrų kurorto gyventojams klausimą – perėmus šilumos ūkį savivaldybės įmonės „Palangos šilumos tinklai“ globon, šios įmonės darbuotojai paprašė gyventojų sudaryti naujas šilumos aptarnavimo sutartis. Jie į kilusius gyventojų klausimus išsamiai atsakė „Palangos tilte“ prieš dvi savaites. Palangiškis papasakojo savo nuotykius siekiant gauti nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą.
„Kaip sakoma, ta pati panelė, tik kita suknelė. Arba: kita panelė, kita suknelė. Taigi, gavome liepos mėnesį laiškus, kuriuose išdėstyta, jog turime atvykti sudaryti naujas šilumos aptarnavimo sutartis. Žinoma, privalu atsinešti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, dar reikėjo nuosavybės teisę patvirtinantį dokumentą. Nuėjau be šio dokumento, tad man liepė jį atsinešti. Su savim tokių dalykų nesinešioju, tad nuėjau į Registrų centrą jo gauti. Sumokėjau 3,48 Eur. Ne itin liko patenkinta ir Registrų centro darbuotoja, kuri man užsiminė, kad tokių kaip aš čia yra 15 tūkst. Durys nebeužsidarys. Pasak jos, yra kur kas paprastesnis būdas pačiai įmonei tokius duomenis gauti, nevarginant žmonių. Sumokėtų nedidelį mokestį ir gautų duomenų bazę. Nesuprantu, kam reikia iš pensininkų dar išlupti pinigų, juk pensijų tai niekas nedidina“, – piktinosi palangiškis.
Išklausiusi palangiškio nusiskundimą UAB „Palangos šilumos tinklai“ Teisės ir bendrųjų reikalų skyriaus viršininkė – teisininkė Kristina Liaugaudaitė paaiškino, kad vartotojas turi pateikti šilumos tiekėjui nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus, todėl yra prašoma pateikti NTR išrašą iš Registrų centro, arba pirkimo-pardavimo sutartį, dovanojimo sutartį ir pan. „Tačiau šilumos tiekėjas geranoriškai vertina šią situaciją ir esant būtinybei (vartotojui neturint prašomų dokumentų dėl suprantamų priežasčių) pats išsitrauks NTR išrašą iš Registrų centro“, – nuramino specialistė.

Susitikimas su vertėju Jeronimu Brazaičiu

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje svečiuosis nepranokstamo XX a. airių literatūros klasiko James Joyce'o (1882–1941) kūrinių vertėjas į lietuvių kalbą – Jeronimas Brazaitis. Šio rašytojo kūryba ir asmenybe jis susidomėjo dar jaunystėje, prieš 40 metų. Tuomet net negalvojo, kad kada nors prakalbins lietuviškai patį garsiausią ir sudėtingiausią J. Joyce‘o kūrinį „Ulisas“.
Pasak vertėjo, „Ulisas“ – universalus, daugiasluoksnis, be galo sudėtingas kūrinys. „Ulise“ J. Joyce‘as atskleidžia pagrindinius savo laikų žmogaus fizinio, dvasinio, moralinio bei religinio gyvenimo aspektus, savotiškai atkartodamas ir mėgdžiodamas, parodijuodamas Homero poemos „Odisėja“ herojų paveikslus.
Į šį susitikimą Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka kviečia rugpjūčio 12 dieną (penktadienį) 17 val.

Rungėsi gelbėtojai

Trečiadienio ryte antrosios Melnragės paplūdimyje klegėjo neįprastai daug gelbėtojų. Čia vyko šeštus metus rengiamas ir jau tradicija tapęs Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionatas. Šįkart tarpusavyje rungėsi Klaipėdos, Palangos ir Nidos gelbėtojai. Buvo laukiama ir kolegų iš Latvijos, tačiau dėl lėšų trūkumo jų komanda į renginį atvykti negalėjo.
Kaip pasakojo BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas, gelbėtojų vadas Aleksandras Siakki, kiekvieną komandą sudaro 6 vaikinai ir 2 merginos. Vyko įvairios estafetės, plaukimo, bėgimo rungtys. Taip tikrinamas gelbėtojų greitis ir reakcija. Be šių užduočių, buvo ir virvės traukimas, netikro skęstančiojo gelbėjimas, transportavimas.
Ekstremalios oro sąlygos čempionato užduotis tik pasunkino: bangavimas siekė 4 balus, pūtė stiprus vėjas. Vis dėlto, nepaisant prastų oro sąlygų, dėl kurių buvo sutrumpintos kai kurios užduotys, čempionate įvestos 2 naujos rungtys – plaukimas jūrinėmis baidarėmis bei plaukimas banglentėmis.
Galiausiai, susumavus rezultatus, paaiškėjo, kad geriausiai pasirodė Klaipėdos gelbėtojai, palangiškiai liko antri, o Nidos gelbėtojai – treti.
Kitais metais Lietuvos paplūdimio gelbėtojų čempionatas planuojamas rengti Nidoje.

Pagalbą teiks ir naktimis

Centrinėje gelbėjimo stotyje ir punkte Jūros gatvėje Palangoje gelbėtojai budės visą parą. Sprendimą dėl tokio gelbėtojų darbo priėmė Palangos savivaldybės taryba. Taisyklėse numatyta, kad gelbėtojai visą parą budėtų nuo gegužės 15-osios iki rugsėjo 15-osios. Dabar gelbėtojai dirba iki 20 val., o pagalbos prašymų sulaukia visą parą, todėl po darbo valandų jie rizikuoja padėdami specialiosioms tarnyboms. Dažniausiai pagalbos prireikia, kai naktį neblaivūs asmenys nušoka nuo jūros tilto ir negali parplaukti.
Palangos gelbėtojų tarnybos vadovas Jonas Pirožnikas teigė, kad kiekvieną naktį turėtų dirbti keturi gelbėtojai: vienas vandens transporto gelbėtojas, keturračio ar visureigio vairuotojas, du plaukikai. Be to, jiems reikės įsigyti papildomos įrangos: naktinio matymo žiūronų, prožektorių, kt.
Gelbėtojai naktimis dirbti pradės, kai bus papildyta jų sutartis su savivaldybe. Klaipėdos ir Neringos gelbėtojai budėti naktimis kol kas neplanuoja.

Tikrins automobilių importuotojus

Regionų aplinkos apsaugos departamentams, kurie vykdo aplinkos apsaugos valstybinę kontrolę, perduota informacija apie neįvykdytas automobilių importuotojų pareigas. Tokių pareigų visai nevykdo 85 proc. automobilių importuotojų, nusprendusių savo pareigas vykdyti individualiai, nesijungiant į importuotojų organizacijas.
Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, iš 308 savarankiškai vykdančių savo pareigas, tik 25 įmonės pateikė ataskaitas ir jų priedus, 27 pateikė tik ataskaitas, o 256 įmonės nepateikė nei ataskaitų, nei jų priedų. Galima daryti prielaidą, kad jie neatlieka ne tik prievolės teikti ataskaitas, bet ir nevykdo visų importuotojui numatomų pareigų. Patikrinus šias įmones, gali būti skiriamos baudos, kurių maksimali suma viršija net 14 tūkst. eurų.
Pagal Atliekų tvarkymo įstatymą, automobilių importuotojai privalo ne tik registruotis specialiame sąvade, bet ir organizuoti senų transporto priemonių surinkimą ir jų atliekų tvarkymą, visuomenės švietimą ir informavimą apie senų automobilių tvarkymą, užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos asmeniui nemokamai priduoti transporto priemonę, finansuoti atliekų tvarkymą ir visuomenės švietimą bei informavimą, vesti apskaitą ir teikti ataskaitas ir kt. Nuo rugpjūčio 1 dienos įsigaliojo Aplinkos apsaugos įstatymo pakeitimai, kurie už aplinkos apsaugos teisės aktų pažeidimus numato atsakomybę juridiniams asmenims. Įmonėms skiriamos baudos, jeigu padaryti pažeidimai neužtraukia juridinių asmenų baudžiamosios atsakomybės. Baudos dydis pagal įstatymą svyruoja nuo 3 iki 23 tūkst. eurų.
Pasak specialistų, gauti duomenys leidžia daryti išvadas, kad naudotų automobilių pardavėjai neturi informacijos apie jiems privalomas pareigas, todėl po patikrinimų gali labai skaudžiai nukentėti.

Primena: už liepą suvartotą elektrą – naujos kainos

Elektros ir dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) primena, jog už liepos mėnesį suvartotą elektros energiją reikia atsiskaityti naujomis kainomis, kurios įsigaliojo nuo šių metų liepos 1 dienos.
Nuo liepos 1 dienos privatiems klientams elektros kainos sumažėjo vidutiniškai 5,4 proc. ESO skaičiuoja, kad namų ūkio išlaidos elektrai per mėnesį sumažės maždaug 1 euru.
Nuo 2016 metų liepos 1 dienos „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo plano, kuriuo šiuo metu atsiskaito 70 proc. privačių ESO klientų, kaina siekia 12 centų už kWh – tai 5,5 proc. mažiau nei pirmąjį 2016-ųjų pusmetį. Iki liepos 1 dienos šį planą pasirinkę ESO klientai mokėjo 12,7 cento už kWh.
ESO klientai, pasirinkę „Standartinį“ dviejų laiko zonų tarifo planą, antrąjį šių metų pusmetį turi mokėti 13 centų (dienos metu darbo dienomis) ir 9,6 cento už kWh (nakties metu ir savaitgaliais). Dviejų laiko zonų tarifo planai rekomenduojami tiems klientams, kurie daugiau nei 29 proc. elektros energijos suvartoja naktimis ir savaitgaliais.
2016 metų antrąjį pusmetį „Elektrinių viryklių“ vienos laiko zonos tarifo plano kaina yra 11,9 cento už kWh – 5,6 proc. mažesnė nei pirmąjį šių metų pusmetį. Pasirinkę „Elektrinių viryklių“ dviejų laiko zonų tarifo planą nuo liepos 1 dienos turi mokėti 12,9 cento už kWh dienos metu darbo dienomis ir 9,5 cento už kWh nakties metu ir savaitgaliais.
Daugiau elektros energijos vartojantiems gyventojams ESO 2016 metų antrąjį pusmetį ir toliau siūlys tarifų planus „Namai“ ir „Namai plius“ su pastoviąja kainos dalimi.

Kviečia į Kretingos dvaro šventę

Rugpjūčio 14 dieną (sekmadienį) Kretingos muziejuje vyks Kretingos dvaro šventė „Vario dūdų ritmu“. 13 val. vyks kraštiečių sueiga Muziejaus Baltojoje salėje; 14 val. – teatralizuoti skaitymai „Istorijos nėra. Yra tik istorijos“; 15 val. – iškilminga šventės ceremonija Muziejaus parteryje; 15.30 val. Dvaro fontano skulptūros „Mergaitė su vandens skėčiu“ atidengimas; 16 val. – programa „Reveransas Kretingos didikams“; 17 val. – Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ koncertas; 18 val. – tarpukario šlagerių programa „Pasivaikščiojimas su Danieliumi Dolskiu ir Antanu Šabaniausku“; 19 val. – dainų valanda „Ir nupinsiu ąžuolo vainiką“; 20 val. – grupės „HIT PARADAS“ programa; 21.30 val. – muzikinė programa „Atgimęs dvaro fontanas“; 22 val. – 3D vaizdo projekcijos ir šviesos instaliacijos projektas „Dvaro istorija“.
 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas