Palangos pulsas

2016 08 18
Palangos pulsas

Palangos paplūdimyje – moters lavonas

Praėjusio penktadienio, rugpjūčio 12 dienos, ankstų rytmetį, prieš 6 valandą, Palangoje pajūriu vaikštinėjęs poilsiautojas į pietus nuo jūros tilto išvydo bangų į krantą išmestą moters lavoną. Mirusi moteris buvo be maudymosi kostiumėlio ir vilkėjo marškinėliais bei kelnaitėmis. Į įvykio vietą buvo iškviesti medikai ir gelbėtojai. Greitosios medicinos pagalbos ekipažas moteriai jau niekuo negalėjo padėti, nes atvykęs policijos ekspertas nustatė, kad velionę mirtis yra ištikusi prieš keletą valandų.
Arčiau S. Dariaus ir S. Girėno gatvės paplūdimyje ant suoliuko buvo rasta moters palikta vasarinė striukė ir šlepetės. Kitoje vietoje buvo aptiktos jos kelnės. Jokių asmens dokumentų kišenėse nebuvo rasta, todėl policijos pareigūnai abejojo, ar mirusiosios asmenybę pavyks greitai nustatyti. Tačiau vėliau ant posto terasos buvo rastas ten padėtas moteriai priklausęs mobilusis telefonas, o netrukus, pastebėjusi pareigūnų susibūrimą paplūdimyje, priėjo mirusiosios duktė, kuri jau kurį laiką mieste ieškojo savo motinos. Paaiškėjo, kad pakrantėje rasta skenduolė yra 57 metų Tauragės gyventoja. Prieš keletą dienų ji kartu su Kaune gyvenančia dukra atvyko į Palangą poilsiauti. Penktadienį paryčiui nuomojamame kambaryje prabudusi duktė savo motinos lovoje neberado. Kada ji išėjo, duktė nežino. Pagal spėjamą mirties laiką, manoma, kad į miestą ji galėjo išeiti apie 3 valandą nakties. Duktė sakė, kad motina jau kurį laiką sirgo depresija ir vartojo vaistus. Abejojama, ar rūbus vilkėdama moteris naktį į audringą jūrą brido norėdama išsimaudyti.

Birutės parke – garsų terapijos renginys
 
Nemokamas garsų terapijos renginys įvyks rugpjūčio 21 d. 18 val. Palangos Birutės parke, prie Rotondos.
Krištolinių dubenų, varpų, gongo ir įvairių mušamųjų – perkusinių instrumentų skleidžiami garsai nugramzdins į patyrimų ir jausmų okeano gelmes.
Klausytis galima sėdint arba gulomis, tad reikia dėvėti tinkamus drabužius. Galima turėti pleduką.
Organizuoja VšĮ Brotaura, Linas Švirinas, muzikos terapijos studijos „Dabartis“ įkūrėjas. Rėmėjas – Palangos miesto savivaldybė.

Sunkiai sužalotas 2 metukų mažylis

Sekmadienį, rugpjūčio 14 d., 10.32 val., į Klaipėdos ligoninę iš Palangos Ošupio take esančio kempingo pristatytas ir dėl atviro kaukolės lūžio paguldytas Didžiojoje Britanijoje gyvenantis dvimetis. Jis gydomas reanimacijos skyriuje. Berniuko mama paaiškino, kad tą pačią dieną, apie 7.30 val., Palangoje, kempingo namelyje, nuo sienos (virš durų) nukrito apdailos plytelė, kuri ir sužalojo vaiką.

Ant Palangos tilto dviratininkai sužalojo moterį

Pirmadienį, rugpjūčio 15 d., apie 18 val., į Palangos policiją kreipėsi 1978 metais gimusi moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną einant Palangos tiltu, nenustatyti asmenys užvažiavo jai ant kojos keturračiu dviračiu. Nukentėjusiai moteriai diagnozuotas pėdikaulio lūžis, blauzdos sumušimas.

Palangą aplankė tarptautinio Taikos bėgimo dalyviai

Rugpjūčio 11 dieną, ketvirtadienį, Palangoje lankėsi tarptautinė Taikos bėgimo komanda, nešanti Taikos ugnį per jungtį Latvija-Lietuva-Rusija (Kaliningrado sritis). Šio bėgimo dalyvius prie universalaus sporto komplekso pasitiko bei pasveikino Sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Mažionienė.

Vėjo gaudymo valanda vaikams

Rugpjūtį Palangos jaunimas mažiesiems kurorto gyventojams ir svečiams dovanoja vėjo gaudymo džiaugsmą. Kiekvieną sekmadienį 11 val., esant palankioms oro sąlygoms, centrinėje miesto aikštėje organizuojama vėjo gaudymo valanda. Visą valandą bus pučiami ir gaudomi muilo burbulai, organizatoriai žada pagauti patį pajūrio vėją, žemaičių meiliai vadinamą Sominiu.

Lietuvos gyventojai palankiai vertina užstato sistemą

Lietuvos gyventojai yra gerai informuoti apie naująją taros užstato sistemą, o jos veikimą vertina palankiai – tai parodė visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi apklausa. Gyventojai yra gerai informuoti apie naująją užstato sistemą. Absoliuti dauguma (97,9 proc.) apklaustųjų žino, kad galima priduoti plastikinę, skardinę ir stiklinę tarą, pažymėtą užstato ženklu. Beveik 90 proc. respondentų galėjo įvardinti, kokio tiksliai dydžio imamas užstatas už plastikinę, skardinę ir stiklinę tarą. Pirmaisiais užstato sistemos veikimo metais Estijoje buvo surinkta 40 proc., Danijoje – 55 proc., Švedijoje – 51 proc. visų į rinką išleistų pakuočių. Apklausos duomenimis, užstato sistemą labai gerai arba gerai vertina net 78,2 proc. gyventojų. Palankiausiai į ją žvelgia jaunesni ir aukštąjį išsilavinimą turintys didžiųjų Lietuvos miestų gyventojai.

Sudegė du konteineriai

Praėjusį sekmadienį, iškart po vidurnakčio, pranešta, kad dega šiukšlių konteineris. Atvykus Palangos ugniagesiams gelbėtojams, trys plastikiniai šiukšlių konteineriai degė atvira liepsna, gaisro metu du konteineriai sudegė visiškai, vienas apdegė. Įvykis tiriamas.

Dėl buvusios Seimo poilsinės Palanga kreipėsi į prokurorus

Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendė kreiptis į prokurorus dėl investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“ fondo įmonės „Gaumista“ plėtros planų buvusios Seimo kanceliarijos poilsinės „Viešnagė“ teritorijoje. Bendrovės atstovai teigia kol kas plėtros planų Palangoje neatsisakantys. „Nėra teisinga privačiai bendrovei leisti užstatyti visuomenės reikmėms skirtą želdinių parką, kai dėl tos pačios priežasties ši žemė nebuvo grąžinta teisėtiems savininkams. Taryba jau kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą su prašymu, kad nekilnojamojo turto registro pažymoje atsirastų įrašas apie šiam sklypui nustatytus apribojimus, kurie kelia abejonių, ar šiame sklype apskritai galimos privačių namų statybos. Apie šias naujai paaiškėjusias aplinkybes taryba pranešė generalinei prokuratūrai su prašymu ginti viešąjį interesą ir padėti išsaugoti istorinio parko pušyną visuomenei“, – BNS sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Savivaldybės teisininkų teigimu, 1999 metais Klaipėdos apskrities viršininko įsakymu prie poilsinės suformavus 1,1 ha ploto sklypą buvo pažymėta, kad teritorija skirta viešo naudojimo želdynams – parkams, skverams įrengti, o sklypas negali būti skaidomas ir aptveriamas tvoromis. „Tai tapo priežastimi paveldėtojai negrąžinti šio sklypo natūra – teismas, atmetęs paveldėtojos prašymą, nustatė, kad rekreacijai skirta teritorija palikta bendroms gyventojų reikmėms ir dėl to negali būti grąžinama. Tačiau netrukus valstybė šį sklypą kartu su poilsinės pastatu pardavė privačiai bendrovei“, – teigė Palangos savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas.
„Gaumistai“ atstovaujantis kontoros „Valiūnas Ellex“ advokatas Evaldas Klimas BNS sakė, kad įmonė neatsisako investicinių planų Palangoje. „Kol kas nei iš savivaldybės, nei iš prokurorų negavome informacijos apie tokį kreipimąsi. Nežinome, kokius tariamus pažeidimus savivaldybė jame įvardino, todėl negalime jo vertinti. Kai susipažinsime, galima bus pateikti ir jo vertinimą. Detaliojo plano patvirtinimas tėra vienas iš teritorijos vystymo etapų. Toliau bus kreipiamasi dėl specialiųjų reikalavimų išdavimo projektavimui taip, kaip tai numatyta Statybos įstatyme ir poįstatyminiuose teisės aktuose“, – atsiųstame atsakyme teigė E. Klimas.

Kretingos muziejų puoš atgimusi fontano skulptūra

Praėjusį sekmadienį Kretingoje vyko išskirtinė šventė – kretingiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti drauge pasidžiaugti atgimusia dar viena Tiškevičių rūmų puošmena – fontano skulptūra, pavadinta „Mergaitė su vandens skėčiu“.
Šis fontanas buvo įrengtas prieš daugiau nei 135 metus, o tai pradėjo aiškėti 2004–2006 metais, kuomet buvo atlikti archeologiniai tyrimai. Baseino viduryje stovėjo alegorinė antikinės moters skulptūra, virš kurios tryško skėčio formos fontanas. Aplink ją buvo įrengti dar keturi mažesni fontanai.
Visiškai taip pat šis kūrinys atrodo dabar. Sekmadienio popietę balta marška nuimta nuo bronzinės skulptūros, aidint muzikai ištryško fontanai.
Fontano atidarymas vyko septintosios Dvaro šventės metu. Ta proga pagerbti skulptūrą atkūrę menininkai bei statytojai. Šalia Tiškevičių rūmų skambėjo V. A. Mocarto kūriniai, atliekami Giedrės Zeicaitės, Artūro Kozlovsio bei styginių kvarteto „Musica Libera“.
Vėliau susirinkusieji mėgavosi Sedos pučiamųjų orkestro „Griaustinis“ atliekamais kūriniais. Vakare parke skambėjo tarpukario šlageriai, atliekami Liudo Mikalausko, Egidijaus Bavikino ir pučiamųjų seksteto „Brass bravo“. Muzika šioje senove dvelkiančioje vietoje netilo iki vėlumos.
Elegantiškasis fontanas švirkš vandenį visą vasarą, jį ketinama žiemai išjungti spalio mėnesį.

Paroda „Medinės kaukės“

Rugpjūčio 27 d. 19 val. „Kupetoje“ (S. Dariaus ir S. Girėno g. 13) įvyks asociacijos „Palangos fotoklubas 750“ nario Martyno Lapo autorinių darbų parodos „Medinės kaukės“ atidarymas.
 
Gyčiui Paškevičiui nepatiko garsas Koncertų salėje

„Girdėjau, kad žmonės skundėsi, jog parteryje blogas garsas – na, tai reikia padėkoti šios salės architektui, kad taip pasistengė“, – maždaug taip rugpjūčio 13-osios vakarą sausakimšoje Palangos koncertų salėje nuo scenos į žiūrovus kreipėsi dainininkas Gytis Paškevičius, rašo lrytas.lt. Kartu su „Cappella‘A“ bei „Crazy Crow“ koncertą surengęs atlikėjas po pirmos jo dalies neslėpė nepasitenkinimo naująja sale. Dainininkas porą kartų prieš kone 2000 žmonių auditoriją žėrė kaltinimų architektui. Skirstydamiesi po koncerto žiūrovai taip pat neslėpė nusivylimo garsu, minėjo, kad ir rugpjūčio 12 dieną įvykusiame Laimos Vaikulės koncerte jis buvo negeras. „Sėdėjome aukštai tribūnose, ir ten garsas buvo kuo puikiausias“, – apie L.Vaikulės koncertą sakė jame su šeima buvęs Palangos vicemeras Rimantas Mikalkėnas. Išgirdęs, kad G. Paškevičius apkaltino architektą dėl salės akustikos, vicemeras neslėpė nuostabos. Jis priminė, jog 2019-aisiais šioje salėje vyks svarbiausias Europos varinių pučiamųjų orkestrų renginys – šio žanro muzikos žemyno čempionatas. Kad toks renginys įvyktų, reikia, jog speciali delegacija įvertintų salės akustines savybes. O pernai lapkritį kaip tik dėl šios priežasties į Palanga buvo atvykę Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacijos (EBBA) vadovai. Kad galėtų objektyviau įvertinti salės galimybes, tą dieną Palangoje specialiai buvo organizuota trijų Lietuvos varinių pučiamųjų orkestrų perklausa. EBBA vadovai salės akustikai neturėjo jokių priekaištų. „Čia popsininkai (populiarios muzikos atstovai) nori viens du viską greitai paruošti, aparatūrą naktį montuoja, per pietus baigia, tada – trumpa repeticija ir iškart koncertas. Taip negali būti, geram koncertui reikia ruoštis atsakingai, neužtenka sustatyti mikrofonus, čia juk ne sporto salė“, – sakė R. Mikalkėnas. Jis svarsto, kad čia greičiausiai kalti naujos technikos gerai neįvaldę garso operatoriai.

Papildomos gastrolės Palangoje

Valstybinis Šiaulių dramos teatras rugpjūčio 19-21 dienomis organizuoja papildomas gastroles Palangoje. Spektaklyje „Meilė po guobomis” vaidina geriausi šio sezono Šiaulių aktoriai Jūratė Budriūnaitė-Kamrazer ir Juozas Bindokas, o satyriniame farse „Vardan tos” – pirmąkart scenoje kaip pora aktoriai Inga ir Aurimas Žviniai. Desertui – muzikantų ir aktorės trio „Mano trintukas prieš Jūsų tikrovę”.      

Austrai Palangoje nustebo

Trečiadienį Palangos savivaldybėje lankėsi bei su mero pavaduotoju Rimantu Mikalkėnu susitiko Austrijos miesto Schwechat (Vienos priemiestis) sporto klubo „SVS“ atstovų delegacija, lydima Palangos sporto centro direktoriaus Romaldo Kazlausko bei Panevėžio sporto klubo „EL EKO Sport“ prezidento Broniaus Kliaugos.
„SVS“ sporto klubas jau ne vienerius metus bendradarbiauja su Palangos sporto centru, tad svečiams – minėto klubo vadovams – buvo įdomu susipažinti su Palangoje naujai įgyvendintais sporto projektais.
Be šių projektų (naujojo sporto komplekso, atnaujinto lengvosios atletikos stadiono, projektuojamo baseino), svečius domino ir kiti Palangos plėtros projektai. Vicemeras R. Mikalkėnas jiems pristatė naujuosius Palangos kultūros objektus (restauruotą Kurhauzą, naująją Koncertų salę, atnaujintą ir šiandienos poreikiams pritaikytą Gintaro muziejų, baigiamą restauruoti vilą „Anapilis“), taip pat – Palangoje planuojamus statyti sveikatinimo objektus.
Svečiai, mūsų kurorte apsilankę po daugiau nei dešimties metų pertraukos, teigė esantys maloniai nustebinti Palangos pokyčių bei pažadėjo apie puikiai sportui pritaikytą Palangos infrastruktūrą papasakoti savo kolegoms Vienoje bei paskatinti į mūsų kurortą atvykti Austrijos sportininkus – tiek treniruotis, tiek ir atostogauti.

„Šachmatinė“ ar „Šikmatinė“?

Vilnietė atostogavusi Palangoje ir nakvynei pasirinkusi viešbutį „Šachmatinė“ rašo lrytas.lt: „Su vyru suplanavome ilgajam savaitgaliui išvykti į Palangą. Visad apsistojame pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje, tad ir šį kartą viešbučio ieškojome būtent centrinėje gatvėje. Kadangi į Palangą sugalvojome vykti tik trečiadienį, viešbučių pasirinkimas nebuvo toks didelis. Rezervavome kambarį J. Basanavičiaus gatvėje, netoli tilto įsikūrusiame viešbutyje „Šachmatinė“. Nakvynės kaina – 90 eurų už naktį. Išvykti planavome sekmadienį, taigi, iš viso 180 eurų. Atvykome gana vėlai vakare, apie 20 valandą. Nuėjome į viešbutį, tačiau kai užėjome į kambarį, negalėjau patikėti tuo, ką pamačiau. Kampuose ant lubų – vorai, spinteles išlūžusios, galų gale įsijungė vos kelios lempos, nes kitos buvo perdegusios ir neveikė. Grįžau pas administratorę ir paklausiau, kaip spręsime šį nesusipratimą. Ji pasiūlė kitą kambarį. Kaip supratau, tai buvo vienas iš geresnių jų turimų kambarių. Kadangi buvome pavargę po ilgos darbo dienos ir kelionės, tikrai 21 valandą nebenorėjome su lagaminais bastytis po Palangą, sutikome pakeisti kambarį. Tačiau noriu, kad žmonės žinotų ir neapsigautų, vykdami į šį viešbutį, kuris tikrai gražiai aprašomas internete. Viešbučio savininkams siūlome pakeisti pavadinimą į „Šikmatinė“.
Viešbučio „Šachmatinė“ administracija laiške išsakytų pastabų nekomentavo.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas