Palangos pulsas

Palangos pulsas

2016 12 08

„Maltiečių sriuba 2016“ Palangoje

Paramos akcija „Maltiečių sriuba 2016“ Palangoje įvyks gruodžio 11 d. 9 val. miesto bažnyčios šventoriuje.
Akcijos tikslas – atkreipti Lietuvos visuomenės dėmesį į vienišų, senų bei sunkiai sergančių žmonių padėtį ir visuomenės pagalbos svarbą. Akciją „Maltiečių sriuba 2016“ sudaro renginiai 40-yje Lietuvos miestų centrinėse aikštėse ir jaunimo labdaros idėjų konkursas „Idėjos padėjėjos 2016“. Akcijos globėjas – kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus. Už 2015 m. akcijos „Maltiečių sriubos“ metu paaukotas lėšas 17-oje miestų vienišiems seniems žmonėms į namus nuvežta daugiau kaip 116 tūkst. porcijų šilto maisto. Tokią pagalbą gavo tie, kurie iš niekur kitur jos sulaukti nebesitiki – kiekvienas gavėjas buvo atsakingai atrinktas tariantis su seniūnijų darbuotojais, šeimos gydytojais, bendruomenių nariais. Už akcijos aukas visus metus finansuojamas ir kitas didelis maltiečių projektas senjorams – socialinė priežiūra namuose. Jis šiuo metu vykdomas 13-oje miestų, kur maltiečiai lanko ir prižiūri 1466 vienišus senelius. Iš viso šiuo metu maltiečiai Lietuvoje nuolat globoja daugiau kaip 2500 senjorų. Visi kviečiami apsilankyti akcijoje, paremti jos tikslus aukojant trumpaisiais numeriais arba SMS žinutėmis (1417 – 2€, 1418 – 3€ ). Norinčius paaukoti didesnę sumą kviečiame tai padaryti per svetainę www.maltieciusriuba.lt

Savivaldybė perka penkis butus

Palangos miesto savivaldybės administracija skelbiamų derybų būdu perka tris 1-o kambario ir du 2-jų kambarių butus Palangos mieste, kurie bus panaudoti kaip socialinis būstas.
Patvirtintos socialinių būstų gyvenamųjų patalpų pirkimo skelbiamų derybų būdu sąlygos bei vertinimo kriterijai išduodami nemokamai Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyriuje, 217 kab., Vytauto g. 112, Palanga, tel. (8 460) 41 408. Taip pat pirkimo dokumentai skelbiami interneto svetainės http:/ www.palanga.lt skiltyse ,,Naujienos/Aktualijos“ ir ,,Savivaldybės, socialinis būstas“. Paraiškų priėmimo ir parduodamų nekilnojamųjų daiktų dokumentų pateikimo vieta: Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius, 217 kab., Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga. Pasiūlymų pateikimo terminas: iki 2017 m. sausio 19 d. 10 val., darbo dienomis ir darbo valandomis.

Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyrius švenčia 20-metį

Praėjusį sekmadienį poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ konferencijų salėje įvyko Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus įkūrimo 20-mečio paminėjimas ir gražiai tvarkomų Palangos ir Šventosios sodybų šeimininkų pagerbimo popietė. Susirinkime dalyvavo savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, Palangos miesto Garbės pilietis, Kraštovaizdžio bičiulių klubo pirmininkas Danius Puodžius, mero patarėja Jurgita Vanagė, Poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ direktorius, Savivaldybės tarybos narys Tomas Žulkus ir kiti garbingi svečiai, draugijos nariai, gražiai tvarkomų sodybų Palangoje ir Šventojoje šeimininkai.
Apdovanoti šių metų apžiūros-konkurso gražiausiai tvarkomų sodybų ir teritorijų nugalėtojai: lopšelis-darželis „Nykštukas“ (direktorė Birutė Mazrimienė), Palangos Iveros Dievo Motinos ikonos cerkvė (vadovas AleksijusBabičius), Danutė ir Evaldas Balčiai (Šventoji, Ošupio g.), Darina ir Algirdas Dailidos (Neringos g.), Petronėlė ir Antanas Kniežos (Šventoji, g.), Stanislava Kuvuč (Klaipėdos pl.).
Draugijos Palangos skyriaus įkūrimo 20-mečio proga Mero Padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanota skyriaus įkūrėja, Garbės Pirmininkė Ieva Chovanienė, skyriaus pirmininkė Nijolė Steponavičiūtė, valdybos narė Gražina Kuleševičienė, gražių sodybų šeimininkai Benedikta ir Zigmas Dokšai (Kęstučio g.) bei Marija ir Algimantas Kniukštos (Kapsų g.). Taip pat Padėkos raštais ir atminimo dovanomis apdovanoti ilgamečiai draugijos nariai, aktyviai dalyvaujantys draugijos veikloje – Stasė Stanaitienė, Regina Raminienė, Dalija Mikalauskaitė, Mikas Balčius, Česlava Petkienė, Jadvyga Vasilevskaja, Marija Naruševičienė, Dalia Petrutienė, Aleksandra ir AlpisŠimkai.
Šiais metais skyriaus įkūrimo 20-mečio sukakties proga Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai dekoratyviniais žydinčiais augalais – baltažiedelanksva, geltonžiedžiosidabrakrūmio ir raugerkščio krūmeliais – apsodino naujai sutvarkyto legendinio Naglio kalno papėdę. Balandžio mėnesį dalyvavo visuotinėje talkoje „DAROM“ – švarino priskirtą pajūrio ruožą nuo Jūratės gatvės iki Naglio kalno. Didelis būrys draugijos narių lankėsi pažintinėje kelionėje Trakuose ir Vilniuje. Lankėsi Panevėžyje, kur bendravo su LPD Panevėžio skyriaus nariais, apžiūrėjo valdybos nario Vaclovo Lauciaus sodybą, šiemet pripažintą gražiausia Panevėžyje. Nendrės gatvėje apžiūrėjo nepaprastą sodą, vadinamą „Debesų sodu“, kuris jau antri metai pripažįstamas gražiausiu Lietuvoje gėlynu prie daugiabučių.

Į Lietuvą atskraidinto asmens Palangos pasieniečiai neįleido

Į Palangos oro uostą Jungtinės Karalystės pareigūnų atlydėto vyro pasieniečiai neįsileido į Lietuvą. Iš pradžių jis prisistatinėjo lietuviu, vėliau teigė esąs rusas, tačiau jo tapatybė taip ir nebuvo nustatyta, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Šeštadienį VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos užkardos pasieniečiai Palangos oro uoste pasitiko atskridusius keturis Londono imigracijos pareigūnus. Jie iš Londono reisu per Kopenhagą į Lietuvą atlydėjo vyrą. Jis buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir teisėsaugos pareigūnams prisistatė Klaipėdoje gyvenančiu lietuviu. Tai patvirtinančių dokumentų vyras neturėjo. Palangos užkardos pasieniečiai patikrino turimas duomenų bazes ir nustatė, kad duomenų apie tokį asmenį nėra. Apklausos metu rusiškai kalbantis vyras VSAT pareigūnams nebeįrodinėjo esąs lietuvis. Jis teigė esantis rusas ir jokių sąsajų su Lietuva neturintis. Daugiau duomenų apie save teikti asmuo atsisakė. Tuomet pasieniečiai atsisakė jį įsileisti į Lietuvą ir perimti iš Jungtinės Karalystės pareigūnų. Tą pačią dieną šį vyrą pasieniečiai iš Lietuvos išsiuntė reisu Palanga–Londonas. Kartu išvyko ir jį lydėję keturi Londono imigracijos pareigūnai, skelbia „Lietuvos rytas“.

„Pasakoje“ rūko dūmai

Antradienį, antrą valandą dienos, Palangos ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą, kad Palangoje, Saulėtekio tak. 8A, iš 2 aukštų mūrinio pastato rūksta dūmai, galimai dega laidai. Atvykus nustatyta, kad lopšelio-darželio „Pasaka“ rūsyje esančioje skydinėje įvyko trumpas el. laidų jungimasis be tolimesnio degimo. Įvykio metu nuo karščio išsilydė el. laidas. Ugniagesiai atliko patikrą dujų analizatoriumi ir laukė kol atvyko elektros tinklų darbuotojai ir atsakingas elektrikas.

Šventiniu laikotarpiu sustiprintos policijos pajėgos

Artėjant gražiausioms metų šventėms Palangoje gausu įvairių šventinių renginių. Todėl palaikyti tvarką mieste, užtikrinti žmonių saugumą Palangos policijai padeda policijos rėmėjai ir Šaulių sąjungos nariai. Kad visuomenė jaustųsi kuo saugiau, kad pareigūnai kuo greičiau atvyktų pas pagalbos prašantį asmenį, visą šventinį laikotarpį policijai padės ir nuolatiniai pareigūnų pagalbininkai – policijos rėmėjai. Praėjusį savaitgalį policijos pareigūnai su policijos rėmėjais vykdė prevencinę priemonę su tikslu užkardyti alkoholinių gėrimų pardavimą nepilnamečiams ir išaiškinti kitus prekybos alkoholiniais gėrimais taisyklių pažeidimus. Priemonės metu nustatyti 8 viešosios tvarkos pažeidimai.

Naujoji Vyriausybė sieks atstatyti Šventosios uostą

Naujoji Vyriausybė savo programoje įrašė, kad sieks atstatyti Šventosios uostą. „Žemės ūkio ministerija turės imtis realių veiksmų, skirtų įkurti veikiantį žvejybai, pramogoms bei turizmui pritaikytą nedidelį, efektyvų Šventosios uostą. Sieksime, kad Šventosios jūrų uostas kuo greičiau pradėtų veikti kaip juridinis asmuo, jo infrastruktūros kūrimui bei plėtrai būtų naudojamos viešosios ir privačios investicijos, įvairūs jų derinimo modeliai, į uosto valdymo organus būtų efektyviai įtraukti ir socialiniai partneriai“, – rašoma programoje. Europos Sąjunga (ES) lėšų Šventosios uosto plėtrai skirti negali, nes tai nėra transporto sektoriaus infrastruktūra. Skaičiuojama, kad norint atstatyti Šventosios uostą su molais, iškasant išorės reidą bei atliekant kitus etapus, reikėtų apie 70 milijonų eurų. Meras Šarūnas Vaitkus sveikina tokią žinią: „Gera žinia iš naujosios Vyriausybės. Programoje įrašyta, kad Šventosios uostas bus atstatytas!“

Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčios laukia permainos

Jau gautas leidimas atlikti tvarkybos darbus, tad neilgai trukus bus imtasi šių maldos namų atnaujinimo. Pastato tvarkybos darbų projektą parengė UAB „Projektavimo ir restauravimo institutas“. Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčia yra valstybės saugomas, regioninės reikšmės kultūros paveldo objektas, o Būtingės evangelikų liuteronų parapija, įsikūrusi ties pasieniu su Latvija, turi senas istorines ištakas.Būtingės bažnyčios fasadas, vadovaujantis polichromijos tyrimų duomenimis, bus nutinkuotas sanuojančiu tinku bei perdažytas smėlio spalva, o pagrindinio bažnyčios įėjimo durys atgaus senąją tamsiai rudą spalvą. Atnaujinant pastatą bus atkurti ir fasado dekoro elementai, įrengtos „alsuojančios“ pastato nuogrindos, restauruoti fasado dekoro elementai (karnizai, langų apvadai su spynomis ir kt.), atstatytos tinko netektys. Pakeista bus ir stogo danga. Atsižvelgiant į priešgaisrinės saugos reikalavimus, pirminės išvaizdos Būtingės bažnyčios stogas neatgaus – jis buvęs dengtas skiedromis. Tačiau naujoji danga pasirinkta tokia, kuri yra artimiausia istorinei – lygios pilkos matinės skardos.

Rastas pažymėjimas

Žilvinas Petrauskas socialiniame tinkle „Facebook“ rašo: „Sveiki, šeštadienį naujoje Palangos stotyje radome mokinio pažymėjimą, priklausantį Saivarai Pliuškytei – palikom stoties kasoje. Jei pažįstat – perduokit naujienas.“

Dingusi Sonata Balsienė atsirado

Klaipėdos AVPK Palangos miesto Policijos komisariate buvo atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl dingusios be žinios Sonatos Balsienės buvimo vietos nustatymo.Pagal turimus duomenis Sonata Balsienė, gimusi 1970 metais, paskutinį kartą matyta lapkričio 29-ąją , apie 11 val. Mobiliojo ryšio neturi, todėl susisiekti su ja buvo neįmanoma. Palangiškė vėliau atsirado.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius