Palangos pulsas

2017 02 06
Palangos pulsas

Renkamas geriausias kūno kultūros mokytojas

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas organizuoja konkursą „Geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų penketukas“. Geriausiųjų mokytojų sąraše – ir Palangos senosios gimnazijos kūno kultūros mokytoja ekspertė Dalia Rakauskienė.
Kandidatai vertinami trimis etapais: kandidato pateikta informacija apie jo kvalifikacijos tobulinimą, metodinę, projektinę, neformaliojo švietimo veiklą; administracijos pateikta informacija apie kandidatą ir viešas balsavimas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro „Facebook“ paskyroje.
Penki geriausieji kūno kultūros mokytojai bus atrinkti susumavus vertinimo komisijos balsus ir pagal viešo balsavimo „Facebook“ paskyroje rezultatus. Komisijos vertinimas ir balsavimas vyks iki vasario 20 d.

Palanga kentėjo nuo verslo nesėkmių

Kaip rodo įmonių kreditingumą vertinančios UAB „Creditreform Lietuva“ duomenys, pernai metais bankrotai, areštai, personalo netekimas mažiausiai kamavo Tauragės, Šakių ir Šilalės savivaldybėse įsikūrusias įmones, o labiausiai nuo verslo nesėkmių kentėjo Visagine, Klaipėdoje bei Palangoje registruoti verslo subjektai. „Savivaldybes pagal verslo negandas – turto areštus, bankrutuojančias, o taip pat pernai be darbuotojų likusias įmones – reitingavome skaičiuodami, kiek jų tenka šimtui savivaldybėje veikusių juridinių subjektų. Veikiančiais subjektais laikėme tas įmones, kurios 2016 m. pradžioje turėjo bent vieną darbuotoją. Taip pat kiekvienai verslo nesėkmei taikėme skirtingus svorius: bankrotui – didžiausią, turto areštui – mažiausią. Išanalizavus surinktus duomenis paaiškėjo, kad mažiausiai nuo minėtų verslo problemų pernai kentėjo įmonės, registruotos Tauragės rajone. Į pirmąjį geriausiųjų penketuką dar pateko Šakių, Šilalės, Akmenės ir Druskininkų savivaldybės. Labiausiai nesisekė Visagino savivaldybėje veikiantiems verslo subjektams. Kiek geresnė padėtis buvo Klaipėdos, Palangos, Kauno bei Zarasų savivaldybėse, užėmusiose atitinkamai 56-59 reitingo vietas. Iš didžiųjų Lietuvos miestų geriausiai pasirodė Panevėžio ir Šiaulių miestai, verslo negandų reitinge užėmę atitinkamai 24 ir 30 vietas. Vilnius liko 54. Iš kurortų geriausiai verslas 2016-aisiais jautėsi jau minėtuose Druskininkuose (5 vieta). Kiti kurortai įsitaisė kur kas žemiau. Neringa užėmė 20, Birštonas – 39, o Palangai su gausiausia tarp kurortų verslo populiacija atiteko 58 vieta“, – sakė „Creditreform Lietuva“ verslo analitikė Alina Rauktytė.
Anot jos, praėjusių metų pabaigoje Registrų centras priverstinai išbraukė iš registro per 13 tūkst. įmonių, kurios egzistavo tik juridiškai, bet realiai neveikė. Natūralu, kad daugiausia tokių įmonių buvo Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Įdomu, kad po didmiesčių tarp rekordininkų pateko ir Kauno rajonas bei Palanga.

Palangai kylant, Nida atrodo vis prasčiau

Portalas LRT.lt rašo, kad nors Palanga yra pigesnis kurortas nei Nida, vasaros sostinė kasmet tampa vis gražesnė, o Nida atrodo vis labiau apleista. Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis teigia negalintis įvykdyti daug darbų, nes tenka suptis įstatymų karuselėje. Pasidomėjus, kodėl Nida yra tokia apleista, D. Jasaitis pirštu baksnoja į teritorijų planavimo sudėtingumą Kuršių nerijoje. Esą problema ta, kad yra krūva specialiųjų planų: Neringos savivaldybės teritorijos bendrasis planas, Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planas, Kultūros paveldo apsaugos specialusis planas, Kuršių nerijos nacionalinio parko ir jo zonų ribų planas. „Yra keturi planai, kurie vienas kitam prieštarauja, o kai kurie planai, netgi patvirtinti vyriausybės, prieštarauja įstatymams. Pavyzdžiui, Nidoje ir Pervalkoje numatytas kempingas. Viskas kaip ir būtų gerai, bet ten yra registruotas valstybinis miškas. Iškart susiduri su situacija, kad paskirtis yra nekeičiama. Žodžiu, metai iš metų yra popierizmas, per sudėtingas reglamentavimas dėl baimių, jog kažkas pasistatys namuką ar dar ką nors“, – aiškino D. Jasaitis.

Prie Oro uosto degė automobilis

Praėjusio antradienio popietę Palangoje, Liepojos plente, prie Palangos oro uosto degė automobilis „Audi A8“. Jį užgesino pats vairuotojas. Gaisro priežastis – transporto priemonių kuro tiekimo sistemos gedimai. Dar vieno automobilio – „Toyota Avensis“ variklio skyrius išdegė Šilutės rajone, Stripeikių kaime. O pavakare Kaune, Dujotiekio gatvės ir Kovo 11-osios gatvių sankryžoje, atvira liepsna degė automobilio „Volkswagen“ variklio skyrius.

Vagystė

Praėjusį sekmadienį, apie 12 val. 30 min., iš automobilio „Hunday“, stovėjusio Palangoje, Birutės al., be įsilaužimo ženklų pavogti telefonas ir nešiojamasis kompiuteris. Nuostolis – 1779 eurai.

Veikia S. Overlingo darbų paroda

Palangos miesto viešojoje bibliotekoje vasario mėnesį veikia Stasio Overlingo darbų paroda. S. Overlingas pristato pirmą savo kūrybos personalinę akvarelės ir kitų kūrinių parodą. Didžioji eksponuojamų darbų dalis atlikta akvarele, keletas tušu ir vienas kūrinys iš gipso. Darbai sukurti įvairiu laikotarpiu.

Kviečia į parodos atidarymą

Vasario 8 d. 18 val. Palangos miesto savivaldybės viešojo biblioteka kviečia kraštiečius – šventojiškius, palangiškius ir miesto svečius į Audronės Bukauskienės parodos „Šventosios uostui“ atidarymą.

Įsigijo naujų prekių

Palangos miesto socialinių paslaugų centras ES struktūrinių fondo lėšomis atnaujino pagalbines priemones, kurios skirtos ES projektui, pavadinimu „Integralios pagalbos (socialinė globa ir slauga) tiekimas Palangos savivaldybėje“, įgyvendinti. Socialinių paslaugų centro atstovai informuoja, jog šiuo metu centre turimos priemonės yra mobilus keltuvas, vaikštynė, keltuvas į vonią, sulankstoma vonia, perkėlimo lenta, kėlimo/vartymo paklodė, universalus kėlimo diržas, perkėlimo diržas, laiptų kopiklis (žingsninis ir vikšrinis), funkcinės lovos, ramentai alkūniniai, neįgaliojo vėžimėlis.

Svečiavosi policijos komisariate

Šventosios pagrindinės mokyklos V-VI klasių mokiniai su savo auklėtoja Danute Petkiene lankėsi Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariate. Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus supažindino vaikus su kasdieniniu policijos darbu – nuo budinčiųjų posto iki laisvalaikio sporto salės. Mokiniai apžiūrėjo policijos pastatą. Jie noriai domėjosi miesto vaizdo fiksavimo sistema, pabuvojo apklausos ir atpažinimo bei asmenų laikino sulaikymo patalpose.

Saugesnio interneto diena

Vasario 7 d. yra minima Pasaulinė saugesnio interneto diena. Siekiant atkreipti dėmesį į elektroninėje erdvėje kylančius pavojus, Klaipėdos apskrities bendruomenės pareigūnai ugdymo įstaigose vasario 6-10 dienomis organizuos ir vykdys renginius skirtus paminėti saugesnio interneto savaitę.

Ar mokame lietuvių kalbą?

Vasario 24 dieną vėl visi šalies gyventojai kviečiami pasitikrinti lietuvių kalbos žinias – tądien bus rašomas nacionalinis diktantas. Nacionalinis diktantas visoje Lietuvoje vyks minėta dieną 10 val. Diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.
Diktantą bus galima rašyti kartu su savo kolektyvo nariais darbo vietoje, savo mokykloje, savo miesto bibliotekoje (vasario pradžioje bus paskelbtas atskiras sąrašas), savo savivaldybėje.
Geriausiai parašiusieji apie konkurso rezultatus bus informuoti asmeniškai. Diktanto tekstas bus skelbimas www.diktantas.lt bei www.vlkk.lt vasario 26 d.
Dėl didelio dalyvaujančiųjų kiekio į finalą atrenkami tik geriausi darbai – mokytojų komisija darbus tikrina tik iki 5-6 klaidų. Todėl parašius rekomenduojama pasilikti savo teksto kopiją ir pasitikrinti, kaip sekėsi, savarankiškai.
2017 m. finalas vyks balandžio antrąjį savaitgalį. Finalą tiesiogiai transliuoja LRT Kultūros kanalas.

Daugiau nei dvi dešimtys kanapių ūglių

Šeštadienį Palangoje Jūratės g. esančio namo savininkas iškvietė policijos pareigūnus, mat bute aptiko galimai kanapių ūglių. Kaip paaiškėjo, būstą nuomojantis 1998 metais gimęs jaunuolis spintoje laikė net 24 vazonėlius su šiais augalais. Jis prisipažino, jog jie priklauso jam. Augalai perduoti tirti ekspertams.

Kvadrato varžybose – bronzos medalis

Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos ketvirtokai, vadovaujami mokytojos Irenos Vitkauskienės bei kūno kultūros mokytojo Algimanto Vitkausko, šeštadienį Lietuvos mokyklų kvadrato žaidynėse Druskininkuose iškovojo bronzinius medalius. Laimėję zonines, tarpzonines kvadrato varžybas, palangiškiai iškovojo kelialapį į finalus Druskininkuose. Čia teko susirungti su Marijampolės, Raseinių bei Rokiškio komandomis. Apdovanojimai vyko „Snow arenoje“, medalius bei prizus įteikė Druskininkų meras Ričardas Malinauskas bei Olimpinių žaidynių šaudymo čempionė Daina Gudzinevičiūtė.

Kurorto muziejuje – susitikimas su laivybos istoriku

Vasario 9 d., ketvirtadienį, 17 val. Palangos kurorto muziejuje (Birutės al. 34A) vyks paskaita „Jūros istorijos. Jei kurėnas prabiltų“.
Susitikimo su laivybos istoriku, atkūrusiu ir nuleidusiu į vandenį pirmąjį kurėną dar 1989 m., Romaldu Adomavičiumi metu bus kalbama apie kurėnus – Kuršių marių žvejų burvaltes, naudotas iki XX a. vidurio ir jų replikas dabar.
Renginys nemokamas.

Tarptautinio turnyro nugalėtojai

Vaikų futbolo klubas „Gintaras“ tarptautiniame turnyre Latvijoje užėmė 1-ąją vietą. Palangiškiai nugalėjo varžovus iš Rygos, Liepojos, Grobinos. Finale iškovota pergalė prieš Lietuvos vicečempionus.

Kurortą pristatė tarptautinėje turizmo parodoje

Vasario 3-5 dienomis Palangos turizmo informacijos centras kartu Palangos kurorto viešbučių atstovais dalyvavo vienoje iš svarbiausių tarptautinių turizmo parodų Baltijos valstybėse „Balttour 2017“, vykusioje Latvijos sostinėje Rygoje.
„Balttour 2017“ – svarbiausias renginys Baltijos valstybėse, apimantis platų turizmo sektorių, kelionių agentūras ir operatorius, transporto paslaugų teikėjus, viešbučius, SPA centrus ir kitus turizmo verslo atstovus.
„Balttour 2017“ parodoje savo paslaugas taip pat pristatė Palangos kurorto viešbučiai ir SPA centrai: sveikatos centras „Energetikas“ ir SPA „Amber Palace“, viešbučiai: „Palanga SPA“, „Vanagupė“, „Alanga“, „Gradiali“, „Palangos Vėtra“, „Amberton Green Apartments“, „Grand Baltic Dunes“.

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHA



Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas