Palangos pulsas

2017 04 13
Palangos pulsas

Palangiškiai pelnė Grand Prix

Balandžio 10-11 dienomis Kauno J. Gruodžio konservatorijoje vyko ypač graži akordeono muzikos šventė – XII tarptautinis akordeonistų konkursas ASCOLTATE 2017. „Ascoltate“ italų kalboje reiškia „paklausykite“. Išgirdome įvairių pasaulio akordeono mokyklų atstovų grojimą. Konkurse 23 kategorijosedalyvavo apie 450 dalyvių iš įvairiausių šalių, kuriuos vertinotarptautinė komisija iš Austrijos, Baltarusijos, Italijos, Rusijos, Latvijos ir Lietuvos. Visus sužavėjo palangiškių Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistų Algirdo Benečio ir Manto Leonardo Lizzi grojimas. Jie buvo pelnytai įvertinti ir gavę aukščiausius balus pelnė konkurso Grand Prix.

Akordeono mokytoja Nijolė DAUKŠIENĖ

Ilgapirštė vėl pakliuvo į bėdą

Turistų iš užsienio daiktais susigundžiusi Palangos viešbučio „Amberton Green Apartments“ restorano darbuotoja buvo atleista ir gali sėsti į teisiamųjų suolą, rašo lrytas.lt. Į Palangą atvykusi ir viešbutyje apsigyvenusi vyresnio amžiaus pora iš Suomijos vagilę savo numeryje aptiko užvakar rytą, apie 8 valandą. Į viešbučio restoraną anksti išėję pusryčiauti užsieniečiai netrukus buvo priversti trumpam sugrįžti į savo kambarį. Įėję į vidų viešbučio svečiai išvydo spintoje po jų rūbų kišenes benaršančią moterį. Užsieniečiai iškart iškvietė viešbučio administratorių ir policiją. Paaiškėjo, kad suomiai savo numeryje aptiko šiame viešbutyje esančio restorano „Onorė“ 55 metų darbuotoją. Moteris, kuri valydavo tik restorano bendrąsias patalpas, negalėjo paaiškinti, ką veikia viešbučio kambaryje. Į numerį ji pateko pasinaudojusi universaliuoju raktu, kurį viena viešbučio darbuotoja jai buvo palikusi perduoti administratorei. Nusikaltimo vietoje užklupta valytoja iš pradžių neigė vogusi ir mėgino teisintis, kad ją suomiai neva paprašę sutvarkyti kambarį. Netrukus supratusi, kad tiesa tuoj paaiškės, policijoje apklausiama moteris prisipažino norėjusi apvogti svečius. Pamačiusi, kad suomiai į restoraną atėjo pusryčiauti, ji nuskubėjo į jų kambarį, tačiau užsieniečiai į savo numerį netikėtai grįžo anksčiau, nei vagilė manė. Kretingos rajone gyvenanti moteris restorane valytoja dirbo nuo praėjusių metų gruodžio. Paaiškėjo, kad prieš 9 metus ji jau buvo teista už vagystes, tačiau teistumai yra išnykę, moterį į darbą priėmusi įmonė apie jos silpnybę nieko nežinojo. Nors kretingiškė nieko nespėjo pavogti, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasikėsinimo įvykdyti vagystę.

„Cramo“ žengia į Palangą

Reaguodama į pokyčius, Europoje pirmaujanti statybinės technikos, įrangos ir modulinių patalpų nuomos įmonė „Cramo“ plečia savo veiklą ir trijuose šalies miestuose – Marijampolėje, Tauragėje ir Palangoje – atveria naujus padalinius. Bendros investicijos į plėtrą sudarys daugiau nei 200 tūkst. eurų. Iki šiol „Cramo“ Palangos statybvietes aptarnavo iš Klaipėdos, kur yra įsikūręs įmonės padalinys, tačiau dėl sparčios vasaros sostinės plėtros buvo priimtas sprendimas steigti naują padalinį. Palangoje vis daugiau lietuvių ir užsieniečių įsigyja antrąjį būstą, tad kyla nauji gyvenamieji daugiabučiai. Artimiausiu metu bus pradėtos naujo baseino kartu su sveikatingumo centru statybos, planuojama ir naujų apgyvendinimo įstaigų bei viešbučių plėtra. Patvirtinti investiciniai projektai leidžia tikėtis dar didesnių statybų apimčių ateityje. Padalinys Palangoje įsikūręs Bangų g. Visa „Cramo“ grupė turi 360 padalinių, nuomoja daugiau kaip 200 tūkst. skirtingos įrangos, joje dirba 2 550 darbuotojų, kurie aptarnauja 150 tūkst. klientų.

Elektromobilių lenktynėse Vilnius–Palanga – ir dviratininkas

Elektromobilių lenktynėse „Įsikrauk su „Energijos tiekimu“: Vilnius – Palanga“ gegužės 5 dieną elektromobilių vairuotojams iššūkį mes ne tik sklandytuvo pilotas Algirdas Šimoliūnas, bet ir vienas tituluočiausių šalies dviratininkų, olimpietis, Lietuvos plento čempionas, laimėjęs ir prestižinių Giro d‘Italia lenktynių etapą Tomas Vaitkus. Šįkart T. Vaitkus, kaip ir visi lenktynių elektromobiliais dalyviai, gegužės 5-ąją ekologiška, aplinkos neteršiančia transporto priemone startuos iš Konstitucijos prospekto šalia sostinės savivaldybės ir kaip įmanoma tankiau mins pedalus iki geležinkelio stoties. Ten kartu su savo dviračiu įsitaisys traukinyje „Vilnius – Klaipėda“, iš sostinės pajudėsiančiame 9.50 val., ir kiek mažiau nei po keturių valandų išlips Kretingos geležinkelio stotyje, iš kurios dviračiu skubės į lenktynių finišą Palangoje. T. Vaitkus tikisi, jog savo pavyzdžiu jis paskatins rinktis būtent tokį keliavimo būdą ir taip įkvėps daugiau bendraminčių, mėgstančių pajūrį ir aktyvų poilsį jame bei neįsivaizduojančių atostogų be joms itin tinkančio dviračio. „Traukinys – patogi, saugi ir greita priemonė pasiekti pajūrį. Šiandien galime varžytis su elektromobiliais greičiu, o kitas transporto priemones jau dabar lenkiame pagal draugiškumą aplinkai, – sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška. – Elektrifikavus geležinkelį iki Klaipėdos, traukinys prilygs elektromobiliams ne tik greičiu, bet ir pagal draugiškumą aplinkai. Neabejoju, kad tobulėjant elektromobiliams, didės ir jų vidutinis greitis, nes nereikės taip dažnai įkrauti baterijų. Tačiau ir „Lietuvos geležinkeliai“ nestovi vietoje. Didesnis greitis, ypač kelionėse į pajūrį, – vienas iš mūsų prioritetų“.

Gatvės dangą sutvarkys po Velykų

„Palangos tiltas“ sulaukė palangiškio skambučio. Vyras skundėsi, kad komunalininkams pradėjus gatvės dangos tvarkymo darbus Vanagupės gatvėje, jau dvi savaites vietoje nesimato darbininkų. „Gatvę „išfrezavo“,jau dvi savaitės ji taip stovi, o darbininkų tiek pat laiko nesimato. Nesąmonė“, – piktinosi palangiškis. UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus paaiškino, kad gatvės danga bus sutvarkyta iškart po Velykų.

Skelbiama atranka dėl prekybos viešose vietose

Prašymai dalyvauti atrankoje ir kiti reikalingi dokumentai priimami iki 2017 m. balandžio 19 d. 12 val., Vytauto g. 112, Palangoje. Papildomą informaciją teikia Rinkliavų skyrius tel. (8 460) 48 729. Dalyvio mokestis (50 procentų vietinės rinkliavos už leidimo išdavimą dydis nurodytas skelbime) sumokamas į Palangos miesto savivaldybės administracijos sąskaitą LT467180600000130765, AB Šiaulių banko Palangos filialas, banko kodas – 71806, gavėjas – Palangos miesto savivaldybės administracija, įmonės kodas – 125196077, mokėjimo paskirtyje (įmokos pavadinime) nurodoma „Dalyvio mokestis“. Atranka vyks 2017 m. balandžio 19 d. 13 val. Gintaro g. 33A, Palangoje, 113 kab.

Pirminė teisinė pagalba

Palangos miesto savivaldybės administracija visiems asmenims, kurie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą Palangos miesto savivaldybėje arba asmenims, kurie nėra deklaravę gyvenamosios vietos Palangos mieste, tačiau gyvena Palangos miesto savivaldybės teritorijoje, teikia pirminę teisinę pagalbą. Asmuo, atvykęs į Palangos miesto savivaldybės priimamąjį (Vytauto g. 112, Palangoje), kreipiasi į Bendrojo skyriaus specialistą, informuodamas, kad jam reikalinga pirminė teisinė pagalba. Bendrojo skyriaus specialistas nukreipia Pareiškėją į Juridinį ir personalo skyrių, kurio tarnautojai suteiks pareiškėjui pirminę teisinę pagalbą. Palangos miesto savivaldybės administracijos tarnautojų (specialistų), teikiančių pirminę teisinę pagalbą, sąrašas:
Petras Kaminskas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas (202 kab.),
Vytautas Korsakas, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas (208 kab.),
Indrė Gudavičienė, Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė (203 kab.),
Narine Danijelianc, Juridinio ir personalo skyriaus vyriausioji specialistė (203 kab.).
Pirminė teisinė pagalba teikiama:pirmadieniais: 9-17 val.ir trečiadieniais: 9-17 val. (pietų pertrauka 12-12.45 val.).

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas