Palangos pulsas

2017 04 20
Palangos pulsas

100 metų jubiliejų švenčiančiam Jurgiui Kuzmickui – Savivaldybės atstovų sveikinimai

Palangiškis Jurgis Kuzmickas, trečiadienį šventęs išskirtinį – šimtmečio – jubiliejų, sulaukė miesto Savivaldybės atstovų sveikinimų. Jubiliatą aplankė bei pasveikino Palangos mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas, mero patarėja Jurgita Vanagė ir Savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas.
Garbingo šimtmečio jubiliejaus proga mero pavaduotojas R. A. Mikalkėnas J. Kuzmickui linkėjo artimųjų meilės ir supratimo bei brangiausio turto – sveikatos. „Gražiausias gyvenimo turtas yra ne nugyventi metai, o subrandintos vertybės, kuriomis dalinamės su mus supančiais artimaisiais. Jūsų sukaupta gyvenimiška patirtis, perduodama iš kartos į kartą, yra neįkainojama, o artimiesiems diegiamos žmogiškosios vertybės – pagrindas, ant kurių statoma mūsų šalies ateitis“, – sakė mero pavaduotojas.
J. Kuzmickas kilęs iš ilgaamžiškumu pasižyminčios 8 asmenų šeimos – abu jo tėveliai sulaukė daugiau nei 90 metų, o du broliai – 102 metų. Pats palangiškis susilaukė 4 vaikų, 5 vaikaičių ir 7 provaikaičių.
Pasveikinti J. Kuzmicką išskirtinės sukakties proga jo artimieji į Palangą atvyko artimieji ne tik iš kitų Lietuvos miestų, bet ir iš Kanados bei JAV.
Ilgametis Palangos balandininkų klubo narys, keturiasdešimt metų auginęs balandžius ir tik prieš dvejus metus šio pomėgio atsisakęs, J. Kuzmickas taip pat ne vienerius metus bitininkavo. Palangoje įsikūręs 1951 metais, J. Kuzmickas didžiąją gyvenimo dalį dirbo prekybos valdyboje, ėjo parduotuvių vedėjo pareigas.
Dabar šimtametis mėgaujasi ramiu poilsiu – mėgsta žiūrėti televiziją, skaityti laikraščius, domisi politika. Dar vienas J. Kuzmicko pomėgis – ramūs pasivaikščiojimai.

Minės Medicinos darbuotojų dieną

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas kviečia į XI-ajį sveikatinimo renginį „Pasirūpink ir savo sveikata (CURA TE IPSUM)“, skirtą Medicinos darbuotojų dienai pažymėti, kuris vyks balandžio 29 d. Palangos botanikos parke. Renginio pradžia – 9.30 val.
Kaip teigė organizatoriai, renginio tikslas ir toliau išlieka populiarinti aktyvią fizinę veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata.
Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, bus daroma mankšta ir apšilimas, bus galimybė pasitikrinti žinias viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“, koncertuos Palangos miesto Jūros šaulių vyrų choras, šoks šokių klubas „Palangos Vėtrungė“. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant ristele, einant sparčiu žingsniu.
Po finišo susirinkusieji turės galimybępabendrauti neformalioje aplinkoje pikniko metu su suneštinėmis vaišėmis, bus užkurtas laužas, žaidžiami žaidimai. Organizatoriai vaišins kareiviška koše ir arbata.
Dalyvio mokestis – 1,50 Eur.

Palangoje skambės gražiausios evangelikų liuteronų giesmės

Balandžio 22 d., šeštadienį, 16 val. Palangos evangelikų liuteronų bažnyčioje įvyks koncertas, skirtas Reformacijos 500 metų jubiliejui. Koncerte dalyvaus solistė, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė Asta Krikščiūnaitė, vargonininkė Laura Matuzaitė-Kairienė, pianistas Dainius Jozėnas, aktorius Vytautas Rumšas ir choras „Vilnius“. Diriguos choro vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas. Koncerto programoje skambės gražiausios evangelikų liuteronų ir reformatų giesmės bei Vakarų Europos kompozitorių kūriniai.
Šiuo renginiu prasidės Lietuvos evangeliškos bažnytinės sandraugos ir KĮ valstybinio choro „Vilnius“ Reformacijos 500 metų sukakčiai rengiamas muzikinis projektas – evangeliškų giesmių koncertinis turas, apimsiantis didžiuosius Lietuvos miestus ir svarbiausias evangelikų liuteronų parapijas.

Kunigo naudą velniai gaudo?

Kokie aitvarai turtus galimai sunešė Šventosios kunigui Zenonui Degučiui? Ar tiesa, kad kunigas gyvena su moterimi, su kuria valdo ir bendrą turtą? 15min.lt paskelbė straipsnį „Kunigo Zenono Degučio turtai palangiškiams bado akis – kokie aitvarai juos sunešė?“ (http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/kunigo-zenono-degucio-turtai-palangiskiams-bado-akis-kokie-aitvarai-juos-sunese-56-783372), kurio pradžia intriguoja: „Pajūrio gyventojai stebisi, iš kur Šventosios kunigo Zenono Degučio turtai? Apie 360 tūkst. eurų vertas namas Palangoje, nauji automobiliai, kuriais važinėja ne tik jis, bet moteris, bendrai su kunigu valdanti jo būstą.“
Anot 15min.lt, Z.Degučio namas Palangoje, Plytų gatvėje, pastatytas tuo pat metu, kai buvo statoma Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia Mažeikiuose. Tuo metu Z.Degutis buvo šios bažnyčios paramos fondo valdybos pirmininkas. Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčia Mažeikiuose Bažnyčią statė ir Seimo nario, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūno pavaduotojo Kęstučio Bartkevičiaus įmonė „Mažeikių Varduva“, kurios žmonės vežė medžiagas ir padėjo Z.Degučiui statant namą Palangoje. Viešai prieinamais Registrų centro duomenimis, Z.Degučio namas Palangoje vertinamas 364 tūkst. eurų. Pastatui priskirto sklypo vertė – dar apie 80 tūkst. eurų.
„Z.Degučio namas išsiskiria aplinkinių namų fone ir labiau primena viešbutį. Toks įspūdis visai neklaidina, nes čia vasarą siūloma nuomotis kambarius. Šiuos verslo klausimus tvarko Vida Sudentaitė, kurios kontaktai ir nurodyti prie pasiūlymų nuomotis kambarius“, – rašoma straipsnyje.
„Palangos tiltas“ kviečia kunigą Z. Degutį pateikti paaiškinimus Palangos ir Šventosios tikintiesiems.


A. Jurkšto knygos pristatymas Šventojoje

Balandžio 25 d. (antradienį) 17 val. Šventosios bibliotekoje įvyks Aido Jurkšto knygos „Lietuvos švyturių istorija“ pristatymas.
„Lietuvos švyturių istorija” – tai išsamus veikalas apie švyturius ir kitus navigacinius objektus, buvusius ir esamus dabartinėje Lietuvos teritorijoje.
A. Jurkštas – farologas, švyturių istorijos tyrinėtojas, kolekcionierius, aistringas švyturių ir jūrinės kultūros puoselėtojas. Rengdamas „Baltijos švyturių istoriją“ yra nupiešęs 1500 Baltijos jūros švyturių. Surengęs 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Tradicinio, tarptautinio renginio „Pasaulinė švyturių diena“ iniciatorius ir organizatorius Lietuvoje. Atvirukų rinkinio „Senieji Lietuvos švyturiai“(2010) bei knygos „Anno 1684. Klaipėdos švyturys. Memel“ (2015) autorius. Dalyvavo radijo ir televizijos laidose. Populiarindamas švyturius, dalyvauja konferencijose, skaito pranešimus. Daug keliauja, renka istorinę medžiagą švyturių tema. Svajoja įkurti Baltijos švyturių muziejų. Gyvena Palangoje. 2013 m. įkūrė VšĮ „Aido švyturiai“, veikiančią marinistikos, švyturių bei jūrinio paveldo srityse.

Vis tik Austėja - pirmoji!

 „Palangos tilto“ skaitytoja parašė redakcijai, kad balandžio 14 d. straipsnyje „Nacionalinio diktanto finalininkei Austėjai padėjo mamos gydytojos diktantai“ yra netikslumas. Rašėme, kad „... Austėja Mikutytė – pirmoji palangiškė, per 10 metų patekusi į Nacionalinio diktanto finalą“. PT Skaitytoja sakė, kad pirmajame nacionaliniame diktante Palanga taip pat turėjo finalininkę. Apie tai, anot jos, „Palangos tiltas“  rašė 2006 m. vasario 11 d. laikraščio 13 puslapyje ir vasario 22 dieną antrajame puslapyje. Tačiau ji buvo suaugęs asmuo, o A. Mikutytė- pirmoji  pestižinio konkurso finalininkė tarp Palangos moksleivių. Su tuo ją sveikina ir PT!

Ugniagesiai aplankė benamius

Balandžio 14 d., šv. Velykų šventės belaukiant, Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai, kaip ir kasmet, kartu su Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio pareigūnais aplankė kurorto benamius. „Manau, kad dauguma šių asmenų patys pasirinko tokį gyvenimo būdą, kiti galbūt – likimo nuskriausti, tačiau šventės yra skirtos visiems žmonėms – be išimties. Mums džiugu, kai galime nustebinti maža smulkmena, o jiems – tai kaip didžiulė dovana, kuri sustiprina pasitikėjimą savimi ir kitais“, – apie sumanymą pasakojo Palangos PGT VPPP vyresnioji inspektorė Sandra Vasiliauskaitė. Su benamiais kasmet kalbama apie gaisrų prevenciją, gaisrų priežastis, pasekmes ir kaip elgtis, jei jau nutiko nelaimė. Anot S. Vasiliauskaitės, ne kartą Palangos PGT pareigūnams teko perspėti dėl gresiančios nelaimės neteisingai įrengiant šildymo prietaisus, tačiau įsiklausius į patarimus, nedelsiant pasitaisydavo. Galimai dėl pareigūnų dažnesnio apsilankymo šiose vietose, Palangoje gerokai sumažėjo šių asmenų sukeltų gaisrų.

Palangos PGT VPPP inf.

Antrąją šv. Velykų dieną vyko margučių ridenimo čempionatas

Antrąją šv. Velykų dieną, pirmadienį, Palanga pakvietė pramogauti – jau tapo tradicija, kad Jūratės ir Kastyčio skvere ties jūros tiltu vienos iš gražiausių pavasario švenčių proga vyko margučių ridenimo čempionatas. Visi norintieji buvo kviečiami dalyvauti tvirčiausių, gražiausių margučių rinkimuose, taip pat savo sėkmę išbandyti dalyvaudami įvairiose atraktyviose rungtyse.

Sukčiai iš Rusijos ir Baltarusijos

Nors turistai iš Rusijos ir Baltarusijos yra laukiami svečiai Lietuvos pajūryje, kai kurie viešbučių ir privačių apartamentų savininkai tikina, kad tarp šių poilsiautojų yra ir įžūlių sukčių, galinčių pridaryti nemenkų nuostolių, rašo lrytas.lt. Daugiau nei dešimt metų Palangoje prabangius apartamentus poilsiautojams nuomojanti 43 metų verslininkė šiandien nepatikliai vertina kiekvieną užsakymą iš Rusijos, gautą per populiarią tarptautinę nakvynės rezervavimo sistemą „Booking.com“. „Vis bijau, kad taip ir nesulaukus svečių bankui netektų grąžinti dalinio apmokėjimo už rezervuotus kambarius“, – nuogąstavo palangiškė. Toks nerimas šiai verslininkei atsirado po praėjusios vasaros, kai dviem savaitėms brangiausius dviejų miegamųjų apartamentus rezervavęs maskvietis ne tik atvykimo išvakarėse atšaukė rezervaciją, bet ir po kurio laiko per banką atsiėmė nuo jo sąskaitos nuskaičiuotą dalinį apmokėjimą – 680 eurų.
 

Pervedė 100 000 eurų

Vakar Palangos miesto savivaldybės įmonei UAB „Palangos renginiai“ pervedė 100 000 eurų, kurie bus panaudoti įmonės įstatiniam kapitalui didinti. Tikimasi, kad sulaukusi tokios subsidijos įmonė aktyviai imsis jai pavestos užduoties – rengti kokybiškus renginius Palangos koncertų salėje.

Kviečia „šluoti“ knygas

Raimundas Ereminas socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ rašo: „Sveiki, šiandien per pietus užsukau į muziejų Palangoje – Šliūpo muziejų. Nebuvau buvęs. Mane pritrenkė neįtikėtinai žemos puikių, storų knygų kainos. Poros tiesiog negalėjau nenupirkti. Taip pat muziejuje pilna foto apie Joną Basanavičių. Palangiškiai, valstybės šimtmečio proga aplankykit muziejų. Ir šluojam knygas“.

Mirė mero Š. Vaitkaus močiutė

Meras Š. Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ savo asmeninėje paskyroje su visais pasidalijo širdies skausmu – mirė močiutė.
„Vienintelė, paprasta, nepakartojama, labai linksma ir su labai didele, ir gera širdimi, visiems gyvenime dalinusi savo šilumą, gėrį, užauginusi viena keturis vaikus, jaunystėje dirbusi labai sunkiai, kad juos išmaitintų ir išleistų į gyvenimą. Tokia buvo mano vienintelė MOČIUTĖ, šiandien iškeliavusi iš šio pasaulio, rodydama pavyzdį kaip reikia gražiai, garbingai, nuoširdžiai ir su didele meile mylėti gyvenimą ir žmonės. Didžiuojuosi tavim, MOČIUTE ir dėkoju Tau už viską, visada išliksi man ir mano vaikams pavyzdys“, – rašo Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas