Palangos pulsas

2017 04 24
Palangos pulsas

Tradicinėje jubiliejinė akcijoje „Darom“ – ir būrys palangiškių

Šį šeštadienį vyko jubiliejinė – jau dešimtoji – akcija „Darom“, skatinanti gyventojus surinkti po žiemos gulėjusias šiukšles. Taip sutvarkomos įprastai pamirštos pakelės ar miškai. Palangiškiai taip pat kibo į darbus. Buvo numatyta dešimt taškų, kur turėjo susirinkti gyventojai. Tiesa, gyventojai pagalvojo, jog ne visose vietose bus šiukšlių, tad kai kur susirinko vos po keletą žmonių.
Kaip skelbia akcijos „Darom“ organizatoriai, skaičiuojama, jog per devynerius veiklos metus akcijose dalyvavo 1 361 000 žmonių ir surinkta apie 38 000 tonų atliekų. Kiekvienais metais dalyvių skaičius auga, o surenkamų atliekų nedaugėja.
„Tai rodo, jog „Darom“ iniciatyva kuria pridėtinę vertę, nes ugdo pilietišką, sąmoningą ir draugišką aplinkai visuomenę“, – teigia akcijos sumanytojai.
Kaip pasakojo vienas iš Palangos akcijos „Darom“ koordinatorių Tautvydas Lubys, susirinko nemažas būrys palangiškių, kuriems, vadinasi, svarbu, kokioje aplinkoje gyvename. Tautvydo pasiteiravus, gal žmonės jau pakankamai sąmoningi ir supranta, kad šiukšlinti nevalia, o tvarkdariams nebėra tiek darbo, kiek būdavo anksčiau, pašnekovas pasvarstė, kad galbūt išties tradicija kasmet susirinkti ir tvarkytis duoda savo rezultatą – juk nešiukšlinsi tyčia tam, kad turėtum progą susirinkti šiukšles.
„Ši akcija yra išties daugiametė, tradicija susirinkti visiems pavasarį jau įsišaknijusi, tad natūralu, gal kiek žmonės ir sąmoningėja, nebešiukšlina tiek, kiek anksčiau. Pas mus Palangoje apskritai mieste – švaru, daug darbo įdeda miesto komunalininkai. Tačiau pakelės nebūna tokios tvarkingos, ten pakankamai daug šiukšlių galima pamatyti“, – kalbėjo T. Lubys.
Akcijos koordinatorius patvirtino, jog nemažai rasta ir padangų, kurios kelia didžiausią galvos skausmą, kur jas padėti.
O po mėnesio, pašnekovas papasakojo, miškininkas Raimundas Ereminas organizuoja kitą talką – kvies sutvarkyti seniausią Palangos mišką. Kaip pasakojo pats miškininkas, seniausiu kurorto mišku laikomas prie gintaro esantis pušynas. „Principe jo amžius panašus kaip ir Birutės parke, jo amžius – apie 160 metų. Ten yra kertinė miško buveinė, o tai reiškia, kad ten nebus vykdomi jokie kirtimai. Toks tarsi mini rezervatas“, – teigė R. Ereminas.

„Palangos tilto“ inf.

Mostas savo miestui

Legendinėje „Anapilio“ viloje veikiančiame Palangos kurorto muziejuje nuo balandžio 28 d. pradedama eksponuoti paroda „Mostas savo miestui“. Tokiu parodos pavadinimu po 12 metų pertraukos Palangos kūrybinė grupė „Mostas“ sveikina atgimusį „Anapilį“. Paskutinį kartą šešių mostiečių darbai čia buvo eksponuojami 2005 m. plenero „Ką pajūrio vėjai šneka...“ parodoje. Mielai savo kūryba pasidalinti sutiko Gražina Oškinytė-Eimanavičienė, Juozas Griušys, Romas Paulikas, Dovilė Oškinytė, Rasa Užpelkytė, Ieva Litvaitytė, Eglė Lipinskaitė, Reda Rimkutė-Ščerbakovienė, Gražina Eimanavičiūtė, Miglė Jonaitienė. Ši „Mosto“ paroda kurorto muziejuje svečiuosis tris savaites, vėliau ji iškeliaus į Jurbarką, kur spalvomis džiugins Jurbarko viešosios bibliotekos lankytojus. Visi kviečiami apsilankyti.

Pirmoji tarp moksleivių

„Palangos tilto“ balandžio 21 d. žinutėje skelbėme „Palangos tilto“ skaitytojos pastebėjimą į balandžio 14 d. straipsnį „Nacionalinio diktanto finalininkei Austėjai padėjo mamos gydytojos diktantai“, kad Austėja Mikutytė nėra pirmoji palangiškė, dalyvavusi nacionalinio diktanto finale. Patiksliname, kad A. Mikutytė yra pirmoji kurorto moksleivė, pasiekusi prestižinio konkurso finalą.

Minės Medicinos darbuotojų dieną

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos institutas kviečia į XI-ajį sveikatinimo renginį „Pasirūpink ir savo sveikata (CURA TE IPSUM)“, skirtą Medicinos darbuotojų dienai pažymėti, kuris vyks balandžio 29 d. Palangos botanikos parke. Renginio pradžia – 9.30 val.
Kaip teigė organizatoriai, renginio tikslas ir toliau išlieka populiarinti aktyvią fizinę veiklą, kaip vieną iš sveikatos stiprinimo būdų, o taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad patys medicinos darbuotojai, paskyrę savo gyvenimą sveikesnės ir geresnės visuomenės kūrimui, turėtų labiau rūpintis ir savo sveikata.
Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, bus daroma mankšta ir apšilimas, bus galimybė pasitikrinti žinias viktorinoje „Ką žinome apie sveiką gyvenimo būdą?“, koncertuos Palangos miesto Jūros šaulių vyrų choras, šoks šokių klubas „Palangos Vėtrungė“. Kiekvienas galės pasirinkti jam priimtiną nuotolį ir būdą kaip jį įveikti: bėgant ristele, einant sparčiu žingsniu.
Po finišo susirinkusieji turės galimybę pabendrauti neformalioje aplinkoje pikniko metu su suneštinėmis vaišėmis, bus užkurtas laužas, žaidžiami žaidimai. Organizatoriai vaišins kareiviška koše ir arbata.
Dalyvio mokestis – 1,50 Eur.

Nesulaukta nė vienos pretenzijos

Savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Kristina Litvinienė informavo, kad pagal dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkurso sąlygose numatytus terminus nebuvo pateikta nė viena pretenzija dėl galutinės projektų eilės, todėl konkurso projektų vertinimo komisija 2017 m. balandžio 19 d. posėdyje paskyrė I-III vietas:
I vieta – „Autografas“ (autoriai – Romas Klimavičius ir Gerda Antanaitytė);
II vieta – „Atmintis“ (autoriai – Gintautas Jonkus, Jonas Abromas ir Vytenis Mazurkevičius);
III vieta – „Kviečiu dainuoti“ (autorius – Kęstutis Balčiūnas).
Premijos I-III vietas užėmusiems projektams paskirstytos taip:
I vieta – 3000 Eur;
II vieta – 2000 Eur;
III vieta – 1000 Eur.

Premijos konkurso laimėtojams bus išmokamos ne vėliau kaip per 1 mėnesį nuo galutinio komisijos sprendimo priėmimo dienos (t. y. iki šių metų gegužės 19 d.).

Močiutės Matriona ir Gėlytė lankysis Palangoje

Humoro čempionai Sergejus Čvanovas ir Igoris Kasilovas, gerbėjams labiau žinomi kaip močiutės Matriona ir Gėlytė, arba tiesiog „Novyje ruskije babki“, atvyksta į Palangą. Rugpjūčio 19 dieną Palangos koncertų salėje šis aštrialiežuvis duetas paskleis juoko, optimizmo ir pozityvios energijos užtaisą pristatydamas savo programą „Humoras“. 1990-aisiais sukurtas projektas netruko išgarsėti – pradėjusios nuo trumpų humoristinių dialogų jau netrukus „Novyje ruskije babki“ pasirodė televizijoje, laimėjo ne vieną humoro TV šou ir ėmė žaibiškai populiarėti bei rengti solinius pasirodymus. Šiandien be šios humoristinės satyros neįsivaizduojamas nė vienas didesnis koncertas ar renginys.

Palangos šaunuoliai

Pirmą kartą istorijoje Lietuvos futbolo čempionatą laimėjo palangiškiai. Tai – 2007 m. FK „Gintaras“ berniukai. Sveikiname būsimus „mesius“, „ronaldus“ ir jų trenerį Marselį Balasanovą.

Palangiškiai – „Jr. NBA Lietuva“ čempionato nugalėtojai

Alytaus sporto ir rekreacijos centre šį savaitgalį vyko „Jr. NBA Lietuva“ čempionato lemiamos kovos. Tai – jaunųjų krepšininkų turnyras, kurį organizuoja Nacionalinė krepšinio asociacija (NBA) ir Lietuvos krepšinio federacija (LKF). Vienoje komandoje varžosi berniukai iki 11 metų ir mergaitės iki 13 metų. „Jr. NBA“ yra pasaulinė jaunimo krepšinio programa, skirta padėti augti jauniesiems krepšininkams, moko pagrindinių įgūdžių, kaupia patirtį jų treneriams ir tėvams. „Jr. NBA“ projekte dalyvauja beveik 7 milijonai jaunųjų krepšininkų daugiau nei iš 30 pasaulio šalių.
Antrą kartą Lietuvoje vykdomame projekte dalyvavo 30 sporto mokyklų ekipų, suskirstytų į dvi konferencijas ir 6 divizionus. Burtų keliu išsitraukę NBA komandų pavadinimus, sportininkai žaidė pasipuošę to klubo marškinėliais. Palangos sporto centro krepšininkai rungtyniavo Vakarų konferencijos Minesotos „TIMBERWOLVES“ apranga.
Antraisiais „Jr. NBA Lietuva“ čempionais tapo Palangos sporto centro krepšininkai, vadovaujami trenerio Regimanto Juškos. Palangiškiai finale 75:63 įveikė Sostinės krepšinio mokyklos komandą Šarlotės „Hornets“. Pusfinalyje kurorto atstovai 77:67 įveikė Panevėžio KKSC „Pacers” komandą. Kelyje iki aukso žiedų palangiškiai iškovojo šešias pergales ir patyrė dvi nesėkmes. Visose varžybose jaunieji krepšininkai žaidė negailėdami jėgų, aktyviai gynėsi, o puolime turėjo du lyderius – komandos kapitonę Justę Veroniką Jocytę ir Titą Vainorą.
Nugalėtojams buvo įteiktos NBA čempionų žiedų kopijos ir taurė, o kitoms komandoms – medaliai. Nugalėtojams taip pat atiteko „Pistons“ komandos gertuvės ir kitų rėmėjų dovanos.
Geriausių „Jr. NBA Lietuva“ komandų lemiamas kovas stebėjo ir NBA lygos atstovai – NBA ambasadorius ir buvęs šios lygos žaidėjas Johnas Amaechis ir NBA Europe krepšinio operacijų vadybininkė Vanija Černevec.
Prieš finalines varžybas Alytuje buvo surengta ir NBA Cares projekto treniruotė, kurioje sportininkai gavo ne tik krepšinio, bet ir gyvenimo patarimų, tokių, kaip būti geresniam gyvenime – komandinis darbas, atsidavimas, garbingas žaidimas, pagarba.

Palangos sporto centro inf.

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas