Palangos pulsas

Palangos pulsas

2017 11 13

Archeologinių radinių paroda „Smėlio slėpiniai“
Palangos kurorto muziejuje veikia naujausių Palangos archeologinių radinių paroda. Archeologiniai tyrimai buvo vykdomi 2014–2017 m. Palangoje – tarp koncertų salės ir Kurhauzo. Buvo atskleista tik fragmentiškai žinotos Viduramžių Palangos dvarvietės vieta ir po smėliu slypintys jos lobiai. Tyrimų metu buvo aptikta nemažai maloniai nustebinusių artefaktų, kurie įrodė, kad XVI – XVII a. Palanga nebuvo tik paprastas žvejų kaimelis prie jūros. Iš istorinių šaltinių žinoma, kad XVI a. pab. – XVII a. pr. Palangoje gyveno apie 1500–1750 valstiečių ir miestelėnų. Jie buvo valdomi iš Palangos dvaro, įsikūrusio prie miestelio, netoli jūros. Parodoje galima susipažinti su archeologinių tyrimų metu rastais ir tam laikmečiui būdingais keramikos, metalo ir medienos dirbiniais. Lankytojai taip pat galės sužinoti, kas yra „Kirminas“ ir kokia jo paskirtis, pamatyti seniausiąjį lietuvišką stalo žaidimą „Malūnas“ ir sužinoti jo taisykles, išvysti vieną iš vertingiausių eksponatų – signetą.
Nors paroda nėra didelė, kviečiame užsukti ir nepraleisti progos pirmiesiems pamatyti „Smėlio slėpinių” radinius. Paroda veiks iki gruodžio 1 d.

Bus teisiama palangiškė nužudžiusi kūdikį
Kalėjimas gresia Palangos gyventojai, kuri, kaip įtariama, uždusino savo ką tik gimusį kūdikį, o kūneliu atsikratė išmesdama su kitomis atliekomis, pranešė prokuratūra. Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius baigė ikiteisminį tyrimą ir uostamiesčio teismui perdavė bylą, kurioje trisdešimtmetė moteris kaltinama nužudžiusi bejėgiškos būklės mažametį savo šeimos narį. Ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų visuma pagrįstai leidžia manyti, kad palangiškė A. A. šių metų liepą atvykusi į darbą pagimdė tarnybiniame tualete berniuką ir nužudžiusi naujagimį, jo kūnelį kartu su kitomis atliekomis išmetė į konteinerį. Moteris tikėjosi, kad apie nėštumą nežinoję kolegos ir artimieji šios žinios taip niekada ir nesužinos. Tačiau A. A. ėmus kraujuoti, buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba. Gydymo įstaigoje ir paaiškėjo, kad moters kraujavimas atsirado ne šiaip sau, o dėl to, kad ji visai neseniai pagimdė. Palangiškės darbovietėje apžiūrėjus teritoriją, rastas naujagimio kūnelis. Teismo ekspertų pateiktoje išvadoje konstatuojama, kad nusikaltimo padarymo metu A. A. galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti. Moteriai už bejėgiškos būklės mažamečio savo šeimos nario nužudymą gresia laisvės atėmimo bausmė nuo 8 iki 20 metų. Byla artimiausiu metu bus pradėta nagrinėti Klaipėdos apygardos teisme.

Kalėdų eglė nustebins tautiškais akcentais
Palangoje, kuri kasmet gruodžio mėnesį sužiba įspūdingu skaičiumi šventinių lempučių ir tampa Kalėdų šviesos miestu, jau pradėtos montuoti šventinės dekoracijos. Tiesa, įžiebtos jos bus kiek vėliau – lapkričio pabaigoje, o gruodžio 2 d. kurorte bus įžiebta miesto eglė.
Pagrindinė Palangos žaliaskarė kaip ir kasmet miesto gyventojus ir svečius nustebins savo grožiu bei netradiciniais, anksčiau dar nematytais puošybos elementais. Pasitikdama Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, šiais metais Palanga gražiausioms žiemos šventėms pasidabins tautiniais motyvais. Ne išimtis ir miesto eglė – ji taip pat spinduliuos ne tik kalėdinę nuotaiką, bet ir akcentuos lietuvybę.
„Tokį pageidavimą išsakė Palangos savivaldybės darbuotojai – komisija, kuri ne kartą rinkosi ir diskutavo, kuo gi šiais metais miestiečius ir svečius turėtų nustebinti kurorto eglė. Planuojant, kaip atrodys pagrindinė Palangos žaliaskarė, būta daug diskusijų, daug variacijų, vizualizacijų, kadangi pasitinkant atkurtos Lietuvos šimtmetį norėjosi, kad dekoracijos būtų ne tik tautiškais motyvais, bet ir išskirtinės, dar nematytos“, – sakė Palangą Kalėdoms puošiančios bendrovės „Adam Decolight“ vadovas Nerijus Chmieliauskas. Pasak jo, kaip suderinti kalėdinius akcentus ir tautiškumą, nebuvo paprasta užduotis – teko pasukti galvą, tačiau rezultatas neabejotinai vertas įdėto triūso. „Iki šiol Lietuvoje nebuvo tokios eglės, kokią šiemet padabins Palanga, kadangi jos dekoracijos yra sukurtos specialiai šiam kurortui“, – sakė N. Chmieliauskas.
Maždaug 12 metrų aukščio Palangos eglė žavės ne tik savo grožiu, bet ir muzikiniais šokiais – nustatytomis valandomis ji, skambant muzikai, „šoks“ šviesos šokį.
Tautiškumo motyvai atsispindės ir viso miesto puošyboje, tad be jau įprastos kalėdinės šiltai baltos spalvos, šiais metais Palanga nušvis ir Trispalvės spalvomis – geltona, žalia ir raudona.
Palangoje kalėdinėmis spalvomis sužibės ne tik pagrindinės kurorto gatvės, bet ir miestiečių bei miesto svečių gausiai lankomos viešosios erdvės: įspūdingomis geometrinių figūrų dekoracijomis pasidabins muzikinis fontanas, Kalėdų eglių alėja tradiciškai sužibs J. Basanavičiaus gatvėje, bus papuoštos ir kitos erdvės.
Nelaužoma ir jau ne vienerius metus Palangoje gyvuojanti tradicija – šventiškai puošiamų miesto gatvių, viešųjų erdvių skaičius kasmet vis didinamas. Šiais metais, be jau įprastų vietų, šventiškai nušvis rekonstruotos Grafų Tiškevičių alėja bei Jūros gatvė, daugiau dekoracijų bus pagrindinėje miesto gatvėje – Vytauto g.
Gruodžio 2 d. įžiebusi miesto eglę, Palanga taps Kalėdų šviesos miestu bei pakvies į visą mėnesį trunkantį šventinių renginių ciklą.

Meras su 70 kurorto vaikų sekmadienį praleido Marijampolėje
Paprastai savo šeimai sekmadienį skiriantis miesto meras Šarūnas Vaitkus, praėjusį sekmadienį praleido Marijampolėje, kur apie 70 Palangos kurorto vaikų atstovavo Palangai dainų festivalyje „Rasos lašeliai“. „Buvo labai gražu, o kurorto vaikai buvo nepakartojami talentai. Dėkoju mokytojoms Dianai Beržanskienei ir Birutei Gikarienei bei vaikus lydintiems tėveliams“, – socialinio tinklo „Facebook“ savo asmeninėje paskyroje parašė Š. Vaitkus.

Palangos „Gintaras“ laimėjo turnyrą
Palangos miesto jaunieji futbolininkai, susibūrę į futbolo klubą „Gintaras“ (vadovas Marselis Balasanovas), Vilniuje laimėjo turnyrą „Rudens taurė 2017“. Jame dalyvavo net trys stipriausios jaunųjų futbolininkų komandos: Panevėžio „FA“ , Vilniaus „Geležinis vilkas“ ir Kauno „Ąžuolas“. Pakeliui link čempionų vardų palangiškiai nugalėjo Vilniaus FM „Ateitis“ bei Panevėžio „FA 2“.

Visą šeštadienį Palangoje karaliavo futbolas
Palangos sporto centras praėjusį šeštadienį surengė vaikų 5x5 futbolo turnyrą Palangos sporto centro taurei laimėti. Jame dalyvavo 9 komandos iš Klaipėdos, Mažeikių, Telšių, Plungės bei Palangos. Jos buvo padalytos į 2 pogrupius. B pogrupyje nugalėtojų taurę iškovojo Klaipėdos FM II komanda, A pogrupyje nugalėtojais tapo Mažeikių „Atmosfera“ futbolininkai. SC Palanga 2007 I komanda A pogrupyje iškovojo II -ąją vietą bei pasidabino sidabro medaliais, naudingiausiu komandos žaidėju pripažintas Erikas Sebeckis. B pogrupyje antroji SC Palanga 2007 komanda liko ketvirta, naudingiausiu žaidėju buvo išrinktas Gvidas Vainauskas.

Kai kurie vairuotojai keiksnoja vienpusį eismą
Delfi.lt rašo, kad Palangoje taksi vairuotoju dirbantis Alvydas neslepia, jog automobilių vairuotojai keiksnoja eismo permainas – dabar tenka stebėti ne tik žioplinėjančius pėsčiuosius, bet ir po kelią drąsiai važinėjančius dviratininkus. „Jau net nepamenu, kiek laiko dirbu taksi vairuotoju, tačiau eismo pakeitimai ne į gera. Gal dviratininkams ir patogiau, bet automobilių vairuotojams kur kas sunkiau važiuoti. Norėdami prasilenkti dviratininkai neišsitenka jiems skirtose juostose ir išvažiuoja į automobiliams skirtą juostą. Be to, tenka spėlioti, ką darys dviratininkas, jei važiuoja ta pačia kryptimi, kaip automobilis – jie mūsų nemato. Dviratininkams skirta juosta turistai važinėjosi ir keturračiais, ir velomobiliais, su jais prasilenkti dar sunkiau, mat jie dar ir lenkia dviratininkus“, – sako Alvydas. Palangos miesto mero pavaduotojas Rimantas Antanas Mikalkėnas paaiškino, kad pirmą kartą Palangoje imtasi eismo pakeitimų siekiant sumažinti automobilių srautus kurorto centre. Žadama, kad eismo permainos dar bus tobulinamos. „Įgyvendinti eismo pokyčiai pasiteisino, iki vasaros planuojama dviratininkų juostas nuo automobiliams skirtos dalies atskirti fizinėmis priemonėmis, tad dviratininkai taps dar saugesni. Šiuo metu renkamasi, kokios priemonės būtų efektyviausios – jos turi tinkamai atlikti savo funkciją bei būtų reprezentatyvios“, – ateities planus atskleidė R. A. Mikalkėnas. Už automobilių stovėjimą Palangos miesto gatvėse 2017 m. buvo surinkta 392 tūkst. 761 euras. Priklausomai nuo miesto zonos, rinkliava už automobilio stovėjimą vieną valandą buvo 0,6 euro, 1,2 euro arba 1,7 euro. Pėsčiųjų – dviratininkų takas šį rudenį įrengtas ir kitoje Vanagupės gatvės dalyje – atkarpoje Vytauto g. iki Lino tako. Tad dabar dviračiu galima patogiai ir saugiai nuvažiuoti iš Vytauto, Vanagupės gatve bei Lino taku iki pat jūros.

Suaugusiųjų mokymosi savaitė
Visi palangiškiai kviečiami aktyviai dalyvauti Suaugusiųjų mokymosi savaitei skirtuose renginiuose „Mokymosi galia ir žavesys“. Renginiai vyks lapkričio 20-25 dienomis.

Berniukui su regėjimo negalia paaukojo 300 eurų
Lapkričio 6 d. jau septintus metus visoje šalyje minima Pyragų diena, kurios tikslas – vaišinti kolegas pačių keptais skanėstais ir tokiu būdu aukoti kilniam tikslui. Prie šios gerumo iniciatyvos prisijungė ir Palangos miesto savivaldybė. Šiemet Savivaldybės kolektyvas ir administracija pinigus aukojo palangiškiui jaunuoliui Antanui. Berniukas turi stiprią regėjimo negalią, ir jam reikalingi specialūs, regėjimą gerinantys akiniai. Anot miesto mero Šarūno Vaitkaus, tokios gerumo akcijos – puiki galimybė susitelkti ir bent kiek pagerinti likimo nuskriaustos šeimos dalią. Pyragų dienoje noriai dalyvavo visas kolektyvas, kurių gerumo dėka pavyko surinkti net 300 eurų. Ši surinkta pinigų suma sunkiai gyvenančiai šeimai – itin didelė parama. Meras Š. Vaitkus viso Savivaldybės kolektyvo vardu įteikė surinktus pinigus berniuko mamai ir pasidžiaugė, kad surinkta pinigų suma prisidės prie vaiko sveikatos pagerinimo.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos pulsas

2017 12 18 | Rubrika: Miestas

Išrinktas Palangiškio kortelės dizainas Praėjusį ketvirtadienį miesto meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ parašė: „Palangiškio kortelė bus štai tokia. Peržiūrėjome nemažai pasaulio miestų kortelių pavyzdžių. Paprastume slypi visa esmė. Užrašas (palangiškio kortelė...


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius