Palangos pulsas

2018 04 07
Palangos pulsas

Kultūros diena pradžiugino mokinius
Kovo 27-oji Šventosios pagrindinėje mokykloje buvo skirta kultūrai. Pamokos vyko netradicinėse erdvėse netradicinėmis formomis.
VII-X klasių mokiniai, lydimi auklėtojų ir mokytojų, keliavoį Palangos Gintaro muziejų.Valandos pamoka su gidu, vaikščiojant po plačias muziejaus erdves, neprailgo: buvo proga atnaujinti ir papildyti turimas žinias apie šio didingo pastato, kuriame dabar saugoma net 4500 vertingų eksponatų, istoriją, apie buvusių jo šeimininkų grafų Tiškevičių indėlį, kuriant Palangos miesto kultūrą, apie gintaro kilmę,savitas jo apdirbimo Palangoje tradicijas.Ekskursijos dalyviams buvo smagu išgirsti, kad jie įsikomponuoja į jau net aštuonetą milijonų perkopusį šio muziejaus lankytojų skaičių, pasigėrėti kerinčių gintaro inkliuzų kolekcija, palyginti senųjų ir šiuolaikinių gintaro meistrų darbus. Savo estetinę patirtį vaikai praturtino supratimuapie tai, kad vertingiausi gintaro dirbiniai– ne šlifuoti, presuoti, o natūralūs, su talentingų menininkų pastebėtais ir išryškintaissavitumais.
Mokinius lydintys dailės, biologijos, tikybos, muzikos, matematikosmokytojai D. Šimkevičienė, V. Kauliuvienė, R. Valantinaitė, E. Jucevičius, J. Spučienėpasirūpino, kad ugdytiniai susipažintųsu muziejaus aplinka, aptartų 1897 m. statytųrūmų architektūrą, prisimintų, kokie čia vasarą vykstarenginiai,apžiūrėtųParyžiuje darytą aukštos meninės vertės Kristaus skulptūrą,papildytų žinias apie Botanikos parką ir jo įkūrėją –talentingąjį XIX a. pabaigos landšafto architektą E. Andrė.
Mokykloje likusius I-VI klasių mokinius socialinė pedagogė Danutė Petkienė įtraukė į prevencinės programos „Snaigiukė– 2018“ veiklą. Šios programos tikslas – mokyti vaikus įdomiai ir prasmingaileisti laiką draugiškai bendraujant. Mažiesiems pradinukams vadovavo grupė septintos ir aštuntos klasės mokinių: Elėja Vilkauskaitė, Mantas Gaučius, Violeta Želvytė, Egidija Japertaitė, Paulius Dejus. Jaunieji vadovai šiai veiklai reikalingos patirties įgijo dalyvaudami Darbėnų bei Vydmantų gimnazijų rengiamose „Sniego gniūžtės“ stovyklose. Jiems talkino penktokai ir šeštokai. Kruopščiai parengtas „Snaigiukės“ planas viliojo mįslingais įvairių veiklų pavadinimais: „Žirgų lenktynės“, „Trumpas sujungimas“, „Cha - chi - cho“, „Skrido varna“, „Tunelis“, „Ponis“, „Piratų mankšta“. Soc. pedagogės kabinetas virto gausaus vadovų būrio „štabu“, kur pūpsojo krūvos paruoštų darbo priemonių. Mažieji pradinukai turėjo progą pabuvoti įvairiose mokyklos erdvėse, išmokti naujų žaidimų, draugiškai bendradarbiauti grupėse, parodyti talentus.
Į „Snaigiukės“ veiklą buvo įtrauktas ir tarptautinės Teatro dienos minėjimas: šia proga vaikai buvo pradžiuginti nuotaikingu VšĮ „Drakoniuko teatras“ spektakliu „Lietaus Lašelė“. Užgniaužę kvapą mažieji žiūrovai sekėjautriosios Lašelės,pakliuvusios į Žemės žmonių aplinką, nuotykius, apmąstė jos tikslo – nereikalingų daiktų, netikrų vertybiųkupiname pasaulyje gelbėti tyrą Gėlę Albertą – kilnumą, suprato, kad didžiausia laimė – padaryti laimingais kitus. Pasveikinę artistus su Teatro diena, padėką jiems mokiniai išreiškė gausiai plodami.
Kultūros diena į mokyklos gyvenimą įliejo džiugaus gyvybingumo, visiems– ir mokiniams, ir mokytojams–šaltą vėluojančio pavasario dieną prašviesino nuotaiką.
Mokytoja Nijolė ŠAUKLIENĖ

Biblioteka ieško informacijos
Palangos viešoji biblioteka renka medžiagą apie Lietuvos kariuomenės kūrėjus-savanorius, kilusius iš Palangos ir jos apylinkių. Turime duomenų apie savanorius Joną Piktuižį, Vladą Šorį, Miką Šeškų. Gal palangiškiai žino daugiau asmenų, kurie įstojo savanoriais į kariuomenę ir gynė tik susikūrusios Lietuvos respublikos valstybingumą? Būtume dėkingi už informaciją.
Palangos viešoji biblioteka

Palangoje vyks Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas
Balandžio 6-8 dienomis Palangojevyks iš Panevėžio išsikėlęs XVIII Lietuvos pučiamųjų orkestrų čempionatas. Jis dar aukščiau kelia šio žanro renginių kartelę: kviečia ne tik varžytis geriausius Lietuvos orkestrus, bet ir pristato aukščiausio lygio svečius iš Jungtinės Karalystės – Dr. L. BrettBaker (trombonas), Tom Davoren (kompozitorius, pedagogas) ir orkestras „TheFiltonConcertBrass“.

Palanga laukia baseino
Miesto meras Šarūnas Vaitkus socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį paliko įrašą: „Palanga baseinų kompleksą su vandens ir pirčių pramogomis turės dar šiais metais! Ką tik Vyriausybė posėdyje skyrė finansavimą šiam kompleksui užbaigti. Kitą reikalingą finansavimą skirs Palangos savivaldybė! Gruodžio mėnesį palangiškiai ir kurorto svečiai turės kur praleisti laisvalaikį, o Palangos vaikai turės ir fizinio lavinimo pamokas mokytis plaukti. Ačiū Vyriausybei.“

Kas matė špiciuką?
Evelina Krugelienė socialiniame tinkle „Facebook“, paskyroje „Mano Palanga“ trečiadienį paskelbė (kalba netaisyta): „Sodų gatvėje pabėgo špiciukas, rudas,link centro! Jei kas pamatysit, prašau, rašykit! Vakar tik parsivežėm, tad nepažįsta jis Palangos. Jeigu kas pamatysite, galit susisiekti 860862007.“

Kaimynų karo auka?
Laikraštis „Klaipėda“ straipsnyje „Kaimynų kare keršto įrankiu tapo inspekcija“ rašo, kaip trejus metus legaliai šeimos namą Palangos centre, Nėries gatvėje statęs vyras staiga atsidūrė teisme. Iki tol jokių pažeidimų neįžvelgę statybų priežiūros sargai staiga mįslingai nusprendė, kad statinys primena daugiabutį – esą vienai šeimai čia nepatogu gyventi. Tačiau aiškėja, jog teisinis priekabiavimas prie naujakurio gali būti lietuviškas kai kurių vietos palangiškių kerštas. Visą straipsnį galima skaityti čia: http://klaipeda.diena.lt/naujienos/klaipeda/miesto-pulsas/kaimynu-kare-kersto-irankiu-tapo-inspekcija-858004#.WsWbsqMhS0w.facebook

Iš ligoninės evakuota 80 žmonių
Trečiadienio rytą gaisras kilo Palangoje esančios reabilitacijos ligoninės katilinėje. Iš ligoninės buvo evakuota apie 80 žmonių. Kaip pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, pranešimas apie nelaimę gautas apie 8 val. 52 min. Pranešta, kad Palangoje, Vytauto gatvėje esančioje reabilitacijos ligoninėje uždūminta katilinė. Į įvykio vietą atskubėjo ugniagesiai, policijos pareigūnai ir medikai. Iš ligoninės buvo evakuota apie 80 žmonių. Pirminiais duomenimis, nukentėjusių nėra. Pasak Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gaisras užgesintas apie 9 val. 7 min. Įvykio aplinkybės tiriamos.

Buvusioje vaikų stovykloje kilo gaisras
Pirmadienio vakarą į Palangos rajone esančias Kunigiškes išskubėjo priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. 23 val. 10 min. Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefonu 112 gautas pranešimas apie buvusioje vaikų stovykloje kilusį gaisrą. Buvo pranešta, kad užsiliepsnojo pastatas.

Žygiavo nuo Palangos iki Šventosios
Per 80 žmonių antrąją Velykų dieną įveikė 13 km atstumą nuo Palangos tilto iki Šventosios gelbėjimo stoties. „Gintaro kelio“ žygis buvo surengtas minint Palangos grąžinimo Lietuvai ir Šventosios prijungimo metines, papildė penktųjų „Palangos dienų“ renginių ciklą. Kelios dešimtys žmonių distanciją įveikė dviračiais. Dauguma dalyvių buvo iš Palangos bei Šventosios, tačiau sulaukta dalyvių ir iš Vydmantų, Kretingos, Šilutės, Klaipėdos, Šakių. Tarp dalyvių buvo kauniečių ir vilniečių.

Rideno margučius
Per Velykas Palangoje tradiciškai vyko margučių ridenimo varžybos. Kai kurie margučiai stebino savo grožiu ir meniškumu. Tai užfiksavo fotografo Aldo Ten akis.

Bus nutrauktas vandens tiekimas
UAB „Palangos vandenys“ informuoja, kad balandžio 9 d. bus atliekamas vandentiekio tinklų plovimas Taikos g. ir Sodų g. Dėl darbų nuo 9 iki 16 val. bus nutrauktas vandens tiekimas daliai Taikos ir Sodų gatvių daugiabučių.Vandens tiekimas laikinai bus nutrauktas šiuose namuose: Taikos g. 9, 11, 13, 15, 17, 19, 20 namuose bei Sodų g. 31, 41, 49, 51, 53, 55, 57, 59, 25 namuose. „Palangos vandenys“ prašo gyventojų supratimo bei atsiprašo už nepatogumus.

Galima užlipti į bažnyčios bokštą
Palangos miesto gyventojai ir svečiai jau turi galimybę pasigrožėti kurortu iš daugiau nei 20 metrų aukščio – lankytojams duris atvėrė Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokštas, kurio varpų zonoje įrengta apžvalgos aikštelė. Suskubusių pasigrožėti Palanga iš aukštai netrūksta, tačiau lankytojų patogumui į bokštą jie įleidžiami ne didesnėmis nei 10 žmonių grupelėmis. Norintieji patekti į 21,4 metro aukštyje įrengtą apžvalgos aikštelę, šį atstumą turi įveikti laiptais. Beje, pasigrožėti yra kuo ir pakeliui – tarpinėje laiptų aikštelėje galima apžiūrėti bažnyčios laikrodžio mechanizmą bei perskaityti laikrodžio naudojimo instrukciją. Apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 metrų, galima ne tik pasigrožėti Palanga iš paukščio skrydžio (pro bokšto langus matyti miesto panorama bei jūra), bet ir, pakėlus akis į viršų, visai iš arti išvysti įspūdingo dydžio bažnyčios varpus bei jų mechanizmą, kadangi lankytojams skirta zona įrengta būtent varpų aikštelėje. Bokšto apžvalgos aikštelėje įrengti ir du monokliai-teleskopai. Ateityje bokšte planuojama įrengti ir ekspoziciją apie parapijos, bažnyčios ir miesto vystymosi istoriją. Darbo dienomis apžvalgos bokšte galima apsilankyti nuo 12 iki 15 val., savaitgaliais (šeštadieniais ir sekmadieniais) – nuo 13 iki 18 val. Apsilankymas bažnyčios bokšte – nemokamas. Bažnyčios bokštas sutvarkytas Palangos miesto savivaldybės iniciatyva. Įgyvendinant bažnyčios remonto ir pritaikymo turizmui bei visuomenės poreikiams projektą, buvo ne tik įrengta apžvalgos aikštelė, bet ir suremontuoti laiptai į bokštą, pakeistos bokšto žaliuzės, restauruoti ir įstiklinti vitražai. Projekto vertė – 157,5 tūkst. eurų, iš jų ES lėšos – beveik 102 tūkst. eurų, Palangos miesto savivaldybė bokšto tvarkybai skyrė 55,5 tūkst. eurų.

Dalyvavo projekte Stambule
Palangos kultūros ir jaunimo centro vadybininkė Monika Jarulytė kartu su Egle Bartkevičiūte ir InetaŽičkute buvo atrinkta atstovauti Lietuvai „Erasmus plius“, Europos Sąjungos finansuojamame projekte „Braveskills“ Stambule, Turkijoje. Projektas vyko kovo 19-26 d. Savaitės trukmės kompetencijų tobulinimo veiklose buvo mokoma tarptautinės partnerystės kūrimo strategijų, komunikacijos, motyvacijos, savęs pažinimo bei projektų rengimo subtilybių. Projekto metu organizatoriai dalinosi gerąja patirtimi iš įvairių projektų, supažindino su pavyzdžiais Stambulo mieste. Lietuvos komanda išsiskyrė lyderystės ir pareigingumo savybėmis, todėl sulaukė ne vieno pasiūlymo rengti projektus kartu su kitų šalių atstovais. Užsimezgė glaudūs ryšiai tarp Lietuvos, Italijos ir Turkijos. Palangos kultūros ir jaunimo centras, plėtodamas tolesnę tarptautinių tinklų kūrimo veiklą, pateikė paraišką tarptautiniam kultūros vadybininkų konkursui tarp Turkijos ir Europos „Tandem“. Šio konkurso tikslas – sujungti skirtingų šalių kultūros projektų rengėjus ir įgyvendinti tarpkultūrinius mainus. Taip pat kartu su Italijos atstovais rengiamas projektas, skirtas Europos Sąjungos „Erasmus plius“ konkursui. Daugiau apie patirtis „Erasmus plius“ projekte planuojama pasidalinti jaunimo erdvėje bei Palangos senojoje gimnazijoje.

Atidaryta paroda „Dingusi Palanga“
Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka balandžio 4 d., trečiadienį, 17.30 val. pakvietė į senų fotografijų reprodukcijų parodos „Dingusi Palanga“ atidarymą.

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas