Palangos pulsas

2018 04 26
Palangos pulsas

DAROM Palangoje
Jau vienuoliktą kartą Palangoje praėjusį šeštadienį įvyko visuotinė aplinkos tvarkymo akcija. Akcijos metu buvo surinkta beveik 30 tonų gamtinėje aplinkoje besimėtančių atliekų. „Džiugu, kad akcijos DAROM metu švarinama ne tik aplinka, tačiau ugdomas pilietiškumas, socialinis aktyvumas bei stiprinamos vietines bendruomenės.Dėkojame visiems prisidėjusiems ir dalyvavusiems ir iki susitikimo kitais metais“, – pareiškime žiniasklaidai sako Palangos miesto savivaldybės mero patarėjaJurgita Vanagė. Kaip pranešė „Palangos tiltui“Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus pirmininkėNijolė Steponavičiūtė, talkoje dalyvavo ir Lietuvai pagražinti draugijosatstovai. „Kaip visada, rinkome šiukšles priekopių zonoje nuo Jūratės gatvės iki Naglio kalno. Šiukšlių surinkome žymiai mažiau nei kitais metais – tik keturis pusmaišius. Vos vienas kitas plastiko butelis, tik vienoje vietoje radome senų rūbų krūvelę. Šį kartą neaptikome jokių miegojimui įrengtų vietų, kurių paprastai rasdavome net po dvi ar tris. Džiugu, kad tauta kultūrėja“, – sakėp. Nijolė.

Gegužės 5 dieną– Europos kultūros pėdsakai Palangoje
Gegužės 5 d. palangiškiai kviečiami dalyvauti renginyje „Europos kultūros pėdsakai Palangoje“. Renginio programa: 12-14 val. – orientacinės varžybos. Asmenų komandos registracija el. paštu tau.lubys@gmail.com iki gegužės 3 d.
14 val. – šventės atidarymas Jūratės ir Kastyčio skvere. Palangos miesto orkestro sveikinimas (vadovas Vygantas Rekašius), Palangos balandininkų klubo sveikinimas – „100 balandžių Europai ir Lietuvai“, akcija vaikams „Piešiu Europą“, koncertas „Aplink pasaulį 2“. Dalyvauja „Labaiteatras“. Esant blogam orui renginys vyks Palangos miesto viešojoje bibliotekoje.

Žaneta Žulkuvienė – Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja
Daugiau kaip penkerius metus Savivaldybės Rinkliavų skyriui vadovavusi Žaneta Žulkuvienė tapo Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja. Buvusiai jos vedėjai išėjus į pensiją ir esant jos darbo vietai laisvai daugiau kaip dvejus metus, mieste buvo kalbama, kad neva pareigybės „saugomos“ motinystės atostogų išėjusiai Vilmai Vaitkuvienei, kuri skyriuje dirbo vedėjos pavaduotoja.

Tapybos paroda
Palangos kurorto muziejuje balandžio 25 d. 17 val. atidaryta vieno talentingiausių Lietuvos jaunosios kartos menininkų – Solomono Teitelbaumo – tapybos paroda. Paroda eksponuojama iki gegužės 15 d.

Su Birutės parku supažindina nauji informaciniai stendai
Palangos Birutės parko lankytojai nuo šiol, apsilankę parke, gali ne tik pasivaikščioti bei pasigrožėti bundančia gamta, bet ir daug sužinoti apie čia slypinčias gamtos vertybes – apie tai informuoja ties oranžerija įrengti informaciniai stendai, kuriuose pateikta informacija apie parko gyvūniją, žolinę augaliją, medžius, ir dar daug įdomių faktų. Ties oranžerija įrengti trys stendai, kurių kiekvienas turi keturias plokštumas informacijai skleisti. Pasak Palangos botanikos parko direktoriaus Valdo Pakuso, naujai įrengti stendai jau sulaukė smalsuolių susidomėjimo ir tapo papildomi lankytojų traukos objektai parke. „Anksčiau, kol informacinių stendų apie parko augmeniją bei gyvūniją nebuvo, ekskursijų metu sulaukdavome daug klausimų apie „gyvąjį parką“. Todėl praėjusiais metais parengėme projektą bei pateikėme paraišką Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuojamam Visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų konkursui. Džiaugiamės, kad mūsų projektui buvo skirtas finansavimas. Dabar kiekvienas lankytojas turi galimybę pats pasiskaityti ir sužinoti jį dominančią informaciją apie Birutės parko augmeniją ir gyvūniją“, – sakė V. Pakusas.
Susipažinę su parko „šeimininkais“, lankytojai laukiami ir parko oranžerijoje, kurioje auga per 250 įvairių rūšių augalų. Oranžerijoje galima pamatyti bananų medį, citrinmedį bei daugybę iš įvairių pasaulio šalių atgabentų augalų.
Iki birželio oranžerijoje lankytojai laukiami darbo dieniomis nuo 8 iki 17 val., apsilankymas čia ne vasaros metu – nemokamas. Vasarą, atkreipė dėmesį V. Pakusas, oranžerijos darbo laikas keisis, už apsilankymą reikės simboliškai susimokėti.

Palaiminimų sekmadienis vyks ir Palangoje
Atvirų visuomenei renginių ciklas „Palaiminimų sekmadieniai“, gimęs kaip bendra Telšių vyskupo Kęstučio Kėvalo, brolių pranciškonų ir Kretingos Pranciškoniškojo jaunimo tarnybos iniciatyva, kiekvieną mėnesį į Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos patalpas surenka per tris šimtus dalyvių. Ketvirtasis Palaiminimų sekmadienis žada nustebinti savo auditoriją ne tik tuo, kad jis vyks net dviejuose miestuose – balandžio 28 dieną Palangoje ir balandžio 29 dieną Telšiuose, bet ir ypatinga viešnia iš Jungtinės Karalystės – pamokslininke Michelle Moran. Palaiminimų sekmadienio programoje Telšiuose vyks susitikimas jaunimui, kuriame savo liudijimu dalinsis jau penkerius metus „Sion“ bendruomenėje tarnaujanti Violeta iš Lietuvos. Šis susitikimas skirtas 18-25 metų jaunimui, norinčiam metus praleisti Jungtinėje Karalystėje, patobulinti anglų kalbos įgūdžius, išbandyti evangelizacinių misijų ir bendruomeninio gyvenimo patirtį. Bendruomenės „Sion“ pristatymas jaunimui vyks balandžio 29 dieną, 14.30 val. Telšių kunigų seminarijoje.
Palaiminimų sekmadienio programa vyks balandžio 28 dieną, nuo 11 val. Palangos senojoje gimnazijoje (Jūratės g. 13) ir balandžio 29 dieną, nuo 10 val. Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos patalpose (Katedros a. 6). Abu renginiai yra nemokami ir tiesiogiai transliuojami Katalikų medijų centro „YouTube“ kanale.

Meninio skaitymo konkursas
Balandžio 27-28 d. Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas.

Mokesčių inspekcija ragina maitinimo įstaigas „pasitaisyti“
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliu – VMI) informuoja, šiemet viešojo maitinimo paslaugas teikiantis sektorius bus viena iš keturių prioritetinių sričių, kuriai, siekiant sumažinti pajamų apskaitymo bei mokesčių vengimo mastą, VMI skirs išskirtinį dėmesį bei atitinkamus išteklius. Maitinimo ir gėrimų teikimo veiklą Lietuvoje vykdo per 2 tūkst. įmonių. Po atliktos analizės pirmajame etape į mokesčių inspekcijos akiratį yra pakliuvę 194 mokesčių mokėtojai, vykdantys maitinimo ir gėrimų tiekimo veiklą. „Atlikę maitinimo ir gėrimų tiekimo veiklą vykdančių mokesčių mokėtojų 2017 m. sausio-gruodžio mėnesių ekonominės veiklos rodiklių analizę, pastebėjome ženklius nukrypimus nuo vidutinio darbo užmokesčio medianos, taip pat nepagrįstus skirtumus tarp deklaruotų pardavimų ir pirkimų santykio vidutinės reikšmės. Tokie nukrypimai vertinami kaip požymiai, galimai identifikuojantys galimą pajamų neapskaitymą ir darbo užmokesčio „vokeliuose“ mokėjimą darbuotojams“, – teigia VMI viršininko pavaduotojasArtūras Klerauskas, pasakodamas, kad tokia „šešėlinė“ kai kurių verslininkų veikla iškraipo konkurenciją ir į prastesnę poziciją pastato sąžiningai veiklą vykdančius verslininkus.

Gamtos teršėjai
Į „Palangos tilto“ redakciją užėjęs palangiškis piktinosi gamtos teršėjais. Pakuotes su neaiškiu turiniu palangišikis aptiko miškelyje šalia Klaipėdos plento, netoli kelio atšakos į Žibininkus. Ant vienos pakuotės net aiškiai matosi adresas.

Kviečiami į sveikatinimo renginį
Tradiciškai minint Medicinos darbuotojų dieną, balandžio 28 d. visi kviečiami dalyvauti XII-ame sveikatinimo renginyje „Pasirūpink ir savo sveikata – Cura te ipsum“ (šiaurietiškas ėjimas, bėgimas, vaikščiojimas ir kt.), kuris vyks Palangos Birutės parke, prie Rotondos.Dalyvauti kviečiami visi norintys būti sveiki, nepriklausimai nuo amžiaus, lyties, užsiėmimo. Svarbiausia – dalyvauti, o ne varžytis. Prieš startą vyks šiaurietiškojo ėjimo technikos mokymai, mankšta-apšilimas.Kiekvienas dalyvis gali pasirinkti jam priimtiną nuotolį nuo 1 iki 5 km. Ir būdą, kaip įveikti trasą: lenktyniaujant, bėgant ristele ar einant sparčiu žingsniu. Pageidaujantiems bus matuojamas kraujo spaudimas prieš startą ir pasiekus finišą. Dalyvio kortelės išduodamos starto dieną registracijos metu. Dalyviams bus įteiktos atminimo dovanėlės. Po finišo – piknikas (kareiviška košė, arbata, suneštinės vaišės). Dalyvaus Palangos miesto Jūros šaulių vyrų choras. Registracija – starto vietoje 9.30 val.

Palanga ruošiasi sezonui
Jau po mėnesio, gegužės 25-ąją, Palanga pakvies į šių metų vasaros sezono atidarymą. Kurorte jau verda parengiamieji darbai – nuo suoliukų dažymo iki gėlių, kurių ketinama susodinti net 80 tūkst. „Palanga visą laiką graži“, – paklaustas, kaip rengiamasi vasaros sezono šventei, sakė Palangos komunalinio ūkio direktorius Konstantinas Skierus. Šiuo metu pradėti kloti nauji arba renovuoti senieji pajūrio takai. Jau paruošta trečdalis jų. „Pusę takų paliekame, senus paremontuojam. Bus paklota apie 1 200 kv. metrų naujų, juos klojame ant viršaus, kad nepustytų smėlio, be to, taip ilgiau išlaiko“, – sakė K.Skierus. Komunalinio ūkio darbuotojai jau perdažė J.Basanavičiaus bei Vytauto gatvėse sustatytus suoliukus. Šią savaitę bus įjungti penki iš septynių miesto fontanų, likę du – kitą savaitę. „Nespėjame visų šią savaitę, reikia paruošti, pavalyti, pamontuoti siurblius“, – aiškino vadovas. Savaitgalį bus atidaryti keturi kurorto tualetai – nuo Birutės parko iki Žvejų gatvės. Šiuo metu atviras buvo tik vienas tualetas, esantis Jūratės ir Kastyčio skvere. Jau kitą savaitę, pasak K.Skieraus, kurortas ims mėlynuoti – žiedus jau sukrovusios neužmirštuolės, kurių gausybė sužydės visame mieste. Gegužės pradžioje į kurortą vilkikais bus atgabenta tūkstančiai gėlių daigų, iš viso apie 20 rūšių, kurios papuoš Palangos viešąsias erdves. „Tai ir ledinukės, ir pelargonijos, ir tagetės, daug, apie 20 rūšių. Esame išsibandę, esame įvairių eksperimentų turėję, bet nepasiteisino, nes smėlingas gruntas. Ledinukės, jau dveji metai išbandę, labai gražios gėlės. Mums svarbu, kad gėlės žydėtų, nebūtų išdegusios, žali lapai. Vasarinių gėlių pasodinsime 80 tūkstančių daigų. Pradėsime apie gegužės vidurį ir baigsim per mėnesį. Plotais, plotais ir užsodinsime. Kai atveža gėles, būna labai įdomus vaizdas – vilkikai su gėlėm, neįtikėtina“, – sakė 15min.lt K.Skierus. Vasarą kurorte prie gėlynų darbuosis 12 žmonių.

Gintarei Jasiūnaitei – pagyrimo raštas XXV Lietuvos mokinių rusų kalbos olimpiadoje
Balandžio 12-14 dienomis Druskininkuose vyko XXV Lietuvos mokinių rusų kalbos (gimtosios ir užsienio) olimpiada. Joje dalyvavo 59 mokiniai, kurie rusų kalbos mokosi kaip užsienio kalbos, ir 29 mokiniai, kuriems rusų kalba yra gimtoji. Šioje olimpiadoje Palangos miestui atstovavo Palangos senosios gimnazijos II C klasės mokinė Gintarė Jasiūnaitė. Pirmą olimpiados dieną mokiniai turėjo atlikti testą, kuriuo buvo tikrinamos rusų kalbos gramatikos žinios, sociokultūrinio konteksto išmanymas ir žinios apie rusų literatūros klasiko Aleksandro Puškino biografiją ir kūrybą. Tą dieną olimpiados dalyviai atliko ir kūrybinį darbą – kūrė rašinį. Gintarė rinkosi samprotavimą tema ,,Ką renkasi šiuolaikiniai mokiniai: naująsias technologijas ar literatūrą ir meną?“ Antrą dieną buvo organizuota kalbėjimo užduotis, tai yra mokiniai turėjo kalbėti monologu ir dalyvauti pokalbyje nurodyta tema. Kaip pasakojo Gintarė, jai teko pasirinktu aspektu glaustai papasakoti tekstą apie vieną garsiausių rusų operos dainininkų F.Šaliapiną ir ekspromtu atsakyti į ta tema į kitų olimpiados dalyvių užduotus klausimus. Vėliau pačiai teko formuluoti klausimus kitiems dalyviams. Dar viena užduotis – meninio skaitymo konkursas. Tai buvo namų darbas, kuriam Gintarė pasirinko rašytojo N.Golio eilėraštį apie tai, kad visi žmonės yra skirtingi. Gintarė Jasiūnaitė olimpiadoje buvo pastebėta ir įvertinta: ji apdovanota Pagyrimo raštu už puikiai atliktą kalbėjimo užduotį, kuri, kaip pasakojo mokinė, jai labiausiai patikusi. Gimnazistė džiaugiasi puikiomis patirtimis ir nuostabia Druskininkų gamta, kuri leido atsipalaiduoti ir pasiruošti olimpiadai. Gintarę Jasiūnaitę olimpiadai ruošė rusų kalbos mokytoja ekspertė Liudmila Augucevičienė.

Palangos senosios gimnazijos IIIC klasės mokinėVeronika JUCEVIČIŪTĖ

Palanga į Klaipėdos regioną pritraukė didžiausią turistų skaičių
Balandžio 19 d. ,,Atostogų parko“ poilsio ir sveikatinimo komplekse įvykusiame Klaipėdos regiono turizmo tarybos posėdyje aptartos svarbios aktualijos Lietuvos ir Klaipėdos regiono turizmui. Susitikime dalyvavo Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos Turizmo politikos skyriaus vedėjas Renaldas Čiužas ir vyriausioji specialistė Lidija Bajarūnienė bei Valstybinio turizmo departamento Turizmo plėtros skyriaus vyresnioji patarėja Rasuolė Andrulienė, kurie pristatė Lietuvos turizmo tendencijas, aptarė kylančias problemas Lietuvos turizme, besikeičiančio Turizmo įstatymo esminius punktus, turizmo svarbą darnioje plėtroje.
Posėdį pradėjusi Klaipėdos regiono turizmo tarybos pirmininkė Romena Savickienė, pristatydama Klaipėdos regiono statistinę analizę, itin pabrėžė Palangos miesto apsistojusių nakčiai turistų skaičiaus augimą, kuris 2017 metais siekė 307959, t. y. net 107529 daugiau nei 2016 metais. Tai rodo, kad kurortas net ir nelepinant 2017 metų vasaros orams, išties turėjo ką pasiūlyti miesto svečiams. Taip pat atkreiptas dėmesys, kad Palangos turizmo informacijos centre 2017 metais apsilankė 76967 miesto svečiai (2016 metais aplankė beveik 4000 mažiau), iš kurių 32 proc. buvo lietuviai.
Rasuolė Andrulienė iš Valstybinio turizmo departamento Turizmo plėtros skyriaus pranešimą pradėjo gera žinia, kad nuo šių metų balandžio 19 d. didžiausiame Varšuvos Šopeno oro uoste šešiuose dinaminiuose stenduose patikros zonoje bei „Duty Free“ zonoje pradėta reklaminė kampanija – kvietimas aplankyti Vilnių, Kauną bei Palangą, t. y. tuos miestus, su kuriais Varšuvą šių metų turistinį sezoną jungs tiesioginiai skrydžiai. Reklamos kampanija truks 4 savaites. Taip pat pristatė Lietuvos turizmo rinkodaros planus 2018–2019 m. Pasidžiaugta aktyviu Palangos turizmo informacijos centro dalyvavimu parodose bei sudarytomis galimybėmis kuo plačiau pristatyti kurortą. Kviesta būti aktyviems ir dalyvauti lapkričio 30 d. Vilniuje vyksiančioje „Baltic Connecting 2018“ verslo misijoje, į kurią suvažiuos daug svarbių turizmui verslo atstovų. Vasarą planuojama į Klaipėdos regioną atvežti 4 Italijos žurnalistus ir pristatyti gražiausias regiono vietas. Palangos turizmo informacijos centras taip pat prisideda prie šio apsilankymo.

Rasta kvaišalų
Antradienį Palangoje dviejuose automobiliuose patikrinimo metu rasta kvaišalų. Visi įtariamieji uždaryti į areštinę. Kaip informuoja Policijos departamentas, antradienį apie 16 val. 10 min. Palangoje, Smilgų g., patikrinimo metu, automobilyje „Audi A6“ rasta narkotinių medžiagų. Pareigūnai rado 10 plastikinių maišelių su žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga. Įtariama, kad tai narkotinė medžiaga marihuana. Du įtariamieji (gim. 1989 m.) uždaryti į areštinę. Vėliau, apie 23 val. 15 min. Palangoje, Kunigiškių g., patikrinimo metu, automobilyje „Peugeot 607“ taip pat rasta 10 plastikinių maišelių su žalios spalvos augalinės kilmės medžiaga. Įtariamieji (gim. 1997 m. ir 1989 m.) uždaryti į areštinę. Įvykiai tiriami.

Palanga nusitaikė į ukrainiečius
Pastaraisiais metais Palangoje pradėjo mažėti poilsiautojų iš Rusijos, tad didžiausias šalies kurortas mėgina sudominti turistus ir iš Ukrainos, rašo lrytas.lt. Praėjusią savaitę Kijeve Ukrainos turizmo agentūros pirmą kartą buvo supažindintos su tuo, ką siūlo Palanga. „Neabejoju, kad kurortas, kuriame galima susikalbėti rusiškai, viliotų ukrainiečius. Tačiau poilsio vietų besidairantys net vidutinio amžiaus žmonės apie Palangą nėra nieko girdėję“, – neslėpė Ukrainos turizmo agentūros „Korona Travel“ direktorė Viktorija Ochrimenko. Praėjusią vasarą ši įmonė poilsiauti į Palangą atsiuntė apie 50 ukrainiečių. Tačiau jų amžius siekė daugiau nei 50 metų – tai buvo žmonės, kurie šiame Lietuvos pajūrio kurorte yra lankęsi dar sovietmečiu. Kol kas populiariausia ukrainiečių kelionių kryptis yra Vilnius ir Trakai. Kai kurie ukrainiečiai sako, kad poilsio Palangoje jos klientai nesirinktų dėl didelės kainos. Savaitei skirti apie 1000 eurų daugelis jų neišgalėtų. Tai – 5 mėnesių vidutinis ukrainiečių atlyginimas. Tačiau kitos agentūros Palangai prognozavo sėkmę. „Tarp ukrainiečių populiariausios yra Turkijos, Egipto, Graikijos kryptys. Palanga šių šalių kurortus gali nukonkuruoti tuo, kad pas jus dauguma žmonių ir paslaugų sektoriaus darbuotojai kalba rusiškai. Vyresnio amžiaus žmonėms, kurie moka tiktai šią užsienio kalbą, tai gana svarbi priežastis. Juk poilsiaudami užsienyje jie nori būti suprasti ir jaustis komfortiškai“, – sakė turizmo agentūros „T-Plaza“ direktorė Irina Averman. Ji neabejojo, kad net ir brangokiems Palangos viešbučiams klientų iš Ukrainos sostinės turėtų pakakti. Mat Kijeve vidutinis atlyginimas yra du kartus didesnis negu likusioje Ukrainoje ir siekia apie 500 eurų. Čia gyvena nemažai klestinčių verslininkų, kuriems aukštos klasės viešbutyje mokėti ir po 300 eurų už naktį nėra sunku. Kad Palangai reikia daugiau reklamos Ukrainoje, pripažino ir kurorto delegacijai vadovavęs meras Šarūnas Vaitkus. Jis įsitikinęs, kad pirmąjį postūmį duos jau šis Lietuvos pristatymas ambasadoje: apie Palangą meras papasakojo keletai televizijos kanalų, tuo domėjosi laikraščiai ir turizmo portalai. Bet, mero manymu, reikalinga nuolatinė kurorto reklama interneto portaluose, Ukrainos nacionaliniuose televizijos kanaluose. Per pastaruosius 5 metus poilsiautojų srautai iš Rusijos sumažėjo daugiau nei perpus. Dar 2013 metais Palangoje buvo apsilankę apie 23,4 tūkst. turistų iš Rusijos, o nuo kitų metų jų skaičius ėmė mažėti ir 2015 metais siekė vos 10 tūkst. Nebedaugėja ir poilsiautojų iš Baltarusijos. Po 2014 metų, kai buvo apsilankę apie 7,5 tūkst. baltarusių, kitais metais jų skaičius sumažėjo tūkstančiu ir vėliau kasmet augo labai nežymiai. Iš Rytų valstybių Palangoje kasmet auga tik poilsiautojų srautas iš Ukrainos. Tiesa, palyginti su Rusija ir Baltarusija, jis kol kas yra labai menkas: 2012 metais Palangoje buvo užregistruota 317, o pernai – 703 turistai iš Ukrainos.

Palangos savivaldybė susikibo su kačių globėjais
Kačių mylėtojai kurorto pakraštyje įrengė kačių šėryklą. Tvarkdariai savavališkai suręstas būdas nori panaikinti, o kačių mylėtojai valdininkus kaltina beširdiškumu. Kad rytiniame kurorto pakraštyje prie S.Dariaus ir S.Girėno gatvės šeriamos beglobės katės, Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius sužinojo tik tuomet, kai dėl čia esančios netvarkos pasiskundė netoli pastatyto daugiabučio gyvenamojo namo naujakuriai. Palei gatvę želiančiuose krūmynuose suręstos kelios būdos, prie kurių nuolat mėtosi ėdalo likučiai. Būdose yra prikišta senų antklodžių, ant kurių beglobės katės yra įsitaisiusios guolius, šalia tvyro smarvė. Skundą gavę kurorto savivaldybės tvarkdariai ant būdų iškabino raginimus jas nugriauti. Tada buvo sulaukta piktų kačių globėjų skambučių ir laiškų. Anot kačių mylėtojų, jų prižiūrimi gyvūnai yra vakcinuojami ir prireikus gydomi. Laiške buvo rašoma, kad nameliai yra pastatyti prie pat medžių, o jiems sužaliavus šėryklų net nematyti ir jos niekam netrukdo. Palangos valdžiai buvo priekaištaujama, kad kituose Lietuvos miestuose benamių kačių šėrimu rūpinasi pačios savivaldybės, o kurorte likimo valiai paliktų gyvūnų globėjai yra persekiojami. „Mums paskambinusi moteris prisistatė pedagoge iš Kauno. Gal ji Palangoje turi antrą būstą, kad nusprendė rūpintis miesto katėmis?“ – kalbėdamas su lrytas.lt svarstė Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Petras Keinys. Jis abejojo, ar kates Palangoje globojantys asmenys tikrai dalyvauja ES remiamoje programoje, nes apie tai būtų žinoma savivaldybei. Palangos mero patarėjas Pranas Žeimys teigė, kad, pagal Miesto gyvūnų laikymo taisykles, kurorte draudžiama šerti bešeimininkius gyvūnus viešose vietose, daugiabučių laiptinėse, po namų balkonais. Pagal teisės aktus, tokie gyvūnai gali būti šeriami tiktai savivaldybės nustatytose vietose, tačiau kurorte tokių vietų nėra ir įrengti specialių šėryklų nenumatoma. „Šėryklos benamiams gyvūnams kituose miestuose paprastai įrengiamos daugiabučių namų kvartaluose, bet esame kurortas, ir vaizdai, kai katės viešoje vietoje tampo maisto atliekas, mums nėra priimtini“, – teigė P.Žeimys. Anot jo, pastebėjus benamių kačių, apie jas reikėtų pranešti savivaldybei. Ji informuotų gyvūnų globos paslaugas teikiančią bendrovę „Nuaras“, kuri tinkamai pasirūpintų gyvūnais. Pagal sutartį su „Nuaru“ už šias paslaugas savivaldybė bendrovei kiekvieną mėnesį sumoka po 345 eurus.

Dar apie kates
Šventosios aktyvistasDomininkas Jurevičius socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Vieninga Palanga“ parašė(kalba netaisyta): „Kur yra toleruojamas kačių buvimas,ten retai kada pamatysi žiurkes, kurios platina sunkias ligas. Prižiūrėtos,sterilizuotos,kastruotos,laiku skiepijamos ir nukirminamos,bėdų nekelia. Tad gal reik pamąstyti kas geriau: prižiūrėtos katės ar žiurkės?“

Iš policijos automobilio trumpam paspruko sulaikytasis
Palangoje iš tarnybinio automobilio pasprukęs sulaikytasis laisve ilgai nesidžiaugė. Kaip pranešė Policijos departamentas, sekmadienį apie 23 val. 20 min. Palangoje, Klaipėdos pl., iš tarnybinio automobilio „VW Passat“ pasišalino dėl fizinio skausmo sulaikytas vyras (gim. 1986 m.). Įtariamasis iš Klaipėdos apskrities VPK Palangos PK buvo vežamas į Klaipėdos apskrities VPK areštinę. Balandžio 23 d. apie 2 val. 45 min. bėglys surastas Palangoje, Anaičių g., ir uždarytas į areštinę. Įvykis tiriamas.

Gydymo įstaigos turės praverti pinigines
Kelios Vilniaus gydymo įstaigos turės sumokėti pacientei už tai, kad laiku nediagnozavo ligos ir aplaidžiai ją gydė. Lietuvos apeliacinis teismas pranešė pirmadienį palikęs galioti Vilniaus apygardos teismo sprendimą civilinėje byloje pagal jaunos moters ieškinį Centro poliklinikai, Vilniaus miesto klinikinei ligoninei, Respublikinei Vilniaus universitetinei ligoninei, „BTA Insurance Company“ ir AAS „Gjensidige Baltic“ dėl neturtinės žalos atlyginimo. Civilinis ieškinys grįstas tuo, kad dėl netinkamo ir aplaidaus gydymo ieškovei nebuvo laiku diagnozuota liga, o jai progresavus devyniolikmetė neteko galimybės natūraliai pastodama turėti vaikų. Vilniaus apygardos teismas 2017 metų balandžio 26 dienos sprendimu priteisė moteriai solidariai iš Centro poliklinikos ir Vilniaus miesto klinikinės ligoninės 25 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo, 1000 eurų – iš Vilniaus universitetinės ligoninės bei 5 proc. procesines palūkanas nuo bylos iškėlimo teisme 2010 metų sausio 3 dieną iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Centro poliklinika ir Vilniaus miesto klinikinė ligoninė prašė sumažinti žalos dydį. Jos ginčijo ir civilinės atsakomybės jų atžvilgiu taikymą, nepripažindamos nei savo neteisėtų veiksmų, nei kaltės. Lietuvos apeliacinis teismas pažymėjo, kad buvo pažeista viena iš svarbiausių neturtinių vertybių – ieškovės sveikata. Šis pažeidimas dėl tinkamai nediagnozuotos ir progresavusios ligos paliko neatstatomus padarinius. Teisėjų kolegija konstatavo, kad negalima paneigti tikimybės, jog tinkamas ir savalaikis ligos nustatymas, jos diagnozavimas, tinkamo gydymo pritaikymas galėjo padėti išvengti ligos progresavimo ir būtino chirurginio įsikišimo pašalinant abu kiaušintakius.

Kviečia Nacionalinė bibliotekų savaitė
Balandžio 23-29 d. visoje Lietuvoje jau aštuonioliktąjį kartą pažymima Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė „Kartu mes kuriame ateitį“. Palangos viešoji biblioteka savo lankytojams dovanojo įspūdingą šventinę savaitę. Balandžio 24-25 dienomis vyko mokymai „Išmanieji įrenginiai ir jų galimybės“.
Balandžio 26 d. įvyko kino projekto „Izraelio kinas tavo mieste“ trilerio „Betliejus“ (2013, rež. Yuval Adler) peržiūra bibliotekos renginių salėje.
Balandžio 27 d. 12 val. bibliotekos mažuosius bičiulius, lankytojus ir skaitytojus kviečia susitikti garsus grafikas, knygų iliustratorius, vaikų rašytojas Kęstutis Kasparavičius.
Balandžio 27 d. 16.30 val. įvyks susitikimas su rašytoja, poete ir muziejininke Aldona Ruseckaite. Neseniai savo gerbėjus nudžiuginusi ilgai brandintu romanu, skirtu literatūros klasikui V. Mačerniui, autorė pristatys jį bibliotekoje.
Balandžio 28 d. 14 val. Palangos „Grubusis“ teatras pristatys spektaklį „Laikykis, Vydūne!“, skirtą Vydūno 150-osioms gimimo metinėms ir Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui. Scenarijaus autorius ir režisierius Virginijus Milinis (Palangos Šventosios pagrindinė mokykla).
Bibliotekų savaitės metu eksponuojamos šios parodos: „Dingusi Palanga“ (senųjų fotografijų reprodukcijos iš įvairių privačių kolekcijų, Kretingos muziejaus, Palangos kurorto muziejaus, Palangos viešosios bibliotekos kraštotyros fondo; Guodos Korsakaitės eksperimentinė tapybos darbų paroda „Jiems“ – maža, asmeninė dedikacija ir padėka Jiems – kompozitoriams, rašytojams ir jūrai, jos amžinajai muzikai; Birutės Mockuvienės fotografijų paroda „Ką ošia medžiai“. (Interneto skaitykla)

Jeigu nori išsinuomoti socialinį būstą
Asmenims ir šeimoms, pageidaujantiems gauti paramą būstui išsinuomoti, bei socialinio būsto nuomininkams kasmet privalu deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas) už kalendorinius metus.Tai yra asmenys ir šeimos, įrašyti į savivaldybėje sudarytą asmenų ir šeimų, turinčių teisę į paramą būstui išsinuomoti sąrašą, bei socialinio būsto nuomininkai iki 2018 metų gegužės 1 dienos Gyventojų turto deklaravimo įstatyme nustatyta tvarka privalo deklaruoti turtą (įskaitant gautas pajamas), pateikiant Valstybinei mokesčių inspekcijai (Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento Rajonų ir miestų mokesčių mokėtojų skyriaus Palangos poskyris, adresu Vytauto g. 75, Palanga) Metinę gyventojo (šeimos) turto deklaraciją už kalendorinius 2017 metus.

Platinamas įvažiavimas į Palangą
Palangos prieigose burzgia traktoriai bei žemę kasanti technika, čia nuo ryto iki vakaro pluša bendrovės „Hidrostatyba“ darbininkai – vyksta intensyvūs Kretingos gatvės platinimo ir modernizavimo darbai, truksiantys pusmetį. Pasak Palangos savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojo Giedriaus Ramono, po rekonstrukcijos bus įrengtos 4 eismo juostos (po dvi į kiekvieną pusę), centrinė skiriamoji juosta, apsauginiai barjerai, pėsčiųjų ir dviračių takai, sutvarkytos autobusų stotelės ir nuovažos į sklypus. Siekiant nukreipti transportą iš gyvenamųjų namų, kairėje Kretingos gatvės pusėje, Vilimiškės kvartale, bus įrengta vienšlaitė 5,5 metro pločio jungiamoji gatvė ir moderni pėsčiųjų perėja per Kretingos gatvę. Rekonstruotoje gatvėje atsiras trys žiedinės sankryžos: su Vasaros ir Sodų gatvėmis – turbožiedinės, o su Klaipėdos plento gatve – maža žiedinė. Dar viena žiedinė sankryža bus įrengta Klaipėdos pl. ir Vasario 16-osios g. sankirtoje. Kiekviena jų bus ryškiai apšviesta, papuošta gėlynais. Klaipėdos plento ruože bus įrengti apsauginiais barjerais nuo važiuojamosios dalies atskirti ir apšviesti pėsčiųjų bei dviračių takai, prie pėsčiųjų takų – poilsio aikštelės. Kretingos gatvė Palangoje – to paties kelio A11, kuriame yra šiuo metu rekonstruojama Kretingos miesto Žemaitės alėja, dalis. Pasak Automobilių kelių direkcijos Komunikacijos skyriaus atstovės Eglės Nemanytės, Palangos projektas apima dar ir visos kelio infrastruktūros sutvarkymą: bus įrengti lietaus, drenavimo ir kiti būtini tinklai, nutiesti nauji kabeliai naujiems šiuolaikiniams šviestuvams. Projekto įgyvendinimas Automobilių kelių direkcijai kainuos daugiau kaip 7 mln. eurų, Palangos savivaldybė lėšų nepridės.

Siūlomi nauji draudimai
Siūloma uždrausti pirkti vaistinius preparatus asmenims iki 18 metų ir uždrausti vaistinių reklamą per žiniasklaidos priemones. Tokius pasiūlymus Farmacijos įstatymo pakeitimo projektui Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo „valstiečiams“ atstovaujantys Seimo nariai Stasys Tumėnas ir Arūnas Gumuliauskas. Pasak jų, teikiamais pasiūlymais siūloma mažinti didėjantį vaistų vartojimą, neracionalų vaistų vartojimą, apsinuodijimų vaistais didėjimą, kuomet vaistiniais preparatais prekiauti galės mažmeninės prekybos įmonės.

Meras atsakė į pagalbos šauksmą
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ moteris, pasivadinusi Geras Blogas Stilius, antradienį parašė: „Sveiki. Jau antra para nedega Salomėjos Nėries gatvėje šviestuvai. Neįtikėtinai tamsu. Prašau užtaginkit merą, kas gali. Ačiū“. Jai palangiškė Andžela Kaunienė atsakė: „Kreipkitės į meriją, tiesiog parašot pareiškimą, kur kokioj gatvėj reikia sutvarkyti apšvietimą, užregistruoja ir sutvarko.Kreipėmės, sutvarkė labai operatyviai. Ačiū“. Sureagavo ir miesto meras Šarūnas Vaitkus. Jis paliko tokį įrašą: „Padėsim. Kai kas nutinka, prašau, parašykit man į pm skubiai. Nelaukit 2 ar daugiau dienų, sutvarkysim nedelsiant“.

Dar vienas skundas dėl apšvietimo
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ Joris Mykolas Kavolis antradienio vakarą parašė (kalba netaisyta): „Greitas klausimas, o čia kokie nors tvarkymo darbai vyksta Kastyčio gatvėje su apšvietimu ar elektrą taupo? Nes po 22 val. jau visai galima ir koją išsisukti ant plytelių išklypusių tamsoj“.

Pavogė dviračius
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ Povilas Šakalys pirmadienį kreipėsi pagalbos: „Jei kažkas netyčia užmatytų mieste tokį – praneškit! Pavogtas šią naktį Vanagupės g.“ Dėl mažos mergaitės dviračio vagystės pagalbos čia krepėsi ir Indrė Valentinavičiūtė: „Šitas dviratis buvo pavogtas iš Druskininkų g.3 namo.Prašau grąžinti mergaitei dviratį!“

Bliuzo atlikėjai iš JAV – Palangoje
Originalaus šiuolaikinio bliuzo atlikėjai „Mississippi Heat“balandžio 28 d. koncertuos klube „Ramybė“ Palangoje.

Rūpestingas gydytojas
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Palanga“ gydytojas Algimantas Žeiba pirmadienį paliko įrašą: „Gerbiami tėveliai ir mamytės, noriu priminti, kad jau galite registruoti savo atžalas sveikatos patikrinimui prieš naujus mokslo metus...“

Šventoji smėliu „maitins“ Palangą?
Trečiadienio posėdyje vyriausybė svarstė, ar pritarti sprendimui, kad Palangos miesto savivaldybė gali paimti smėlį iš Šventosios savo paplūdimiams papildyti.Smėlis turėtų būti paimtas iš Šventosios valstybinio jūrų uosto ir panaudotas Palangos kranto sąnašynų papildymo darbams, taip pat labiausiai pažeistoms žemyninės dalies apsauginio paplūdimio kopagūbrio vietoms papildyti. Taip siekiant stabilizuoti padėtį, kai dėl gamtinių veiksnių ir žmogaus veiklos sukeltų padarinių kilusi sparti pakrantės erozija. Nutarimo projektą teikia Aplinkos ministerija, atsižvelgdama į Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorės kovą paskelbtą ekstremalią padėtį paplūdimio ruože nuo Palangos tilto iki Rąžės upės žiočių. Palangos pakrantė smėlio „injekcijomis gydyta“ daug kartų. Tačiau pastaruosius šešerius metus to nedaryta. Mokslininkai erozijos priežastimi įvardija dažnesnes ir stipresnes audras, kylantį vandens lygį bei smėlio mažėjimą bendroje jo apytakoje.

Įteikė apdovanojimą šachmatininkui
Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Vieninga Palanga“ Eimutis Židanavičius parašė: „Malonu sporto draugijos ,,Nemunas” šachmatų turnyro nugalėtojo taurę įteikti palangiškiui Andriui Ogialai“.

Palangiškiai pasakos apie Kiniją
Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje gegužės 2 d., trečiadienį, 17 val. įvyks renginys „KINIJA palangiškių akimis“. Kelionės įspūdžiais ir nuotraukomis pasidalins balandžio mėnesį į Kiniją keliavę palangiškiai Algirdas ir Kristina Apulskiai, Andrejus ir Elena Kuznecovai, Adas ir Viktorija Sendrauskai, Romaldas ir Birutė Šalčiai. E. Kuznecova apie kelionę į Kiniją pasakė: „Neįtikėtina... Tai viena iš nuostabiausių šalių, kurias teko pamatyti“. Iš keliautojų pasakojimų rengiamas straipsnis vietinei spaudai, gražiausios šios kelionės nuotraukos bus eksponuotos Palangos autobusų stotyje, šių metų rudenį planuojama dar viena pažintinė palangiškių ekskursija į Kiniją.

Kelionės organizatoriusAdas SENDRAUSKAS

 

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite redaktorius@palangostiltas.lt , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas