Palangos savivaldybė neišbrenda iš teismų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 29

Nuo 2010 sausio pirmos dienos Palangos savivaldybė turėjo jau 90 teisminių bylų, ir jų galo dar nematyti - jų vis daugėja.

 

Kaip teigė Palangos miesto savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėja Daiva Zūbytė, daugiausia asmenys bylinėjasi su savivaldybe dėl teritorijų planavimo.

Per 2009-uosius metus Palangos savivaldybė ieškovės ar atsakovės vaidmenyje buvo įsivėlusi į 92 bylas, o šiais metais šis skaičius bus gerokai viršijamas. Dar šiemet laukia daugybė teismo posėdžių – byla paprastai nebūna išnagrinėjama per vieną teismo posėdį.

„Duomenų, kiek vidutiniškai įvyksta posėdžių vienoje byloje pirmos instancijos teisme, negalime pateikti. Apeliacinėje instancijoje paprastai užtenka vieno teismo posėdžio, bet jis paskiriamas vidutiniškai po 10-12 mėnesių nuo pirmos instancijos teismo sprendimo apskundimo“, - pasakojo D. Zūbytė.

Savivaldybė teismuose bylinėjasi su fiziniais ir juridiniais asmenimis bei instancijomis, kurioms atrodo, jog buvo pažeistas jų viešas interesas. Daugiausiai iškeltų bylų yra dėl ginčų, kylančių dėl teritorijų planavimo, statybos bei žemės sklypų formavimo procesų.

Teismo išlaidas sudaro žyminis mokestis, su bylos nagrinėjimu susijusios išlaidos (sumos, išmokėtos liudytojams, ekspertams, specialistams bei išlaidos, susijusios su bylos nagrinėjimo laiko ir vietos paskelbimu spaudoje).

Pasak Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos D. Zūbytės,  proceso šalis, kurios naudai priimtas sprendimas, turi teisę gauti iš kitos šalies savo išlaidų atlyginimą t.y. sumokėtą žyminį mokestį, kitas išlaidas dėl skundo surašymo ir padavimo, išlaidas, susijusias su bylos nagrinėjimu, transporto išlaidas, gyvenamosios patalpos nuomojimo teismo buvimo vietoje ir dienpinigių išlaidas, atstovavimo išlaidas.

„Visos išlaidos turi būti pagrįstos dokumentais, o dėl jų dydžio priteisimo nusprendžia teismas. 2010 metais savivaldybė laimėjusioms proceso šalims išmokėjo 5000 litų“, -informavo D. Zūbytė.

Šiais metais jau pasibaigusių bylų yra 15. Šešios iš jų laimėtos savivaldybės, penkios – pralaimėtos, o keturiose bylose patenkinta tik dalis pareiškėjų reikalavimų. Dažniausiai savivaldybė pralaimi teismus dėl netinkamai atliktų procedūrų.

„Bylų nagrinėjimas užsitęsia dėl pačių įvairiausių priežasčių, bet ilgiausiai užtrunka apeliacinis procesas. Kaip minėjau, nors paprastai apeliacinis skundas yra išnagrinėjamas pačiame pirmame posėdyje, bet šis posėdis skiriamas tik po 10-12 mėnesių nuo apeliacinio skundo pateikimo”, - kalbėjo D. Zūbytė.

Anot Juridinio ir personalo skyriaus vedėjos, civilinę bylą greičiausiai įmanoma užbaigti sudarius taikos sutartį, kurią tvirtina teismas. Tuo būdu yra išvengiama ilgo apeliacinio proceso bei didelių bylinėjimosi išlaidų. Tačiau tokių sutarčių neįmanoma sudaryti administracinėse bylose.

Viena iš neįprastų bylų šiais metais buvo Palangos miesto savivaldybės bendrojo plano (pagal UAB „Energetikas“ skundą) bei Palangos miesto centrinės dalies paveldosauginio plano (pagal UAB „Pinus proprius“) sprendinių atitikimo įstatymams tyrimai administraciniame teisme. 


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Palangos savivaldybė susimovė savo pačių patvirtintuose tvarkose, skelbia lrytas.lt Palangos miesto Tarybos socialdemokratei Svetlanai Grigorian kurorto valdžia kaip politikei kelis mėnesius mokėjo atlygį už bendravimą su rinkėjais socialiniame tinklalapyje „Facebook.“ Tačiau tik istorija pradėjus domėtis „Lietuvos Ryto“ televizijai paaiškėjo, kad savivaldybė...


Palangos miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Vyganto Rekašius: – Kiek pajamų už renginius Palangos Koncertų salėje yra gauta šiemet?


Vakar miesto meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitų savivaldybių merais lankėsi Prezidentūroje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pakvietė juos prisijungti prie nacionalinės kampanijos „Už saugią Lietuvą" ir paragino savivaldybių vadovus daugiau dėmesio skirti socialinių problemų sprendimui. Kampanijos tikslas – mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti...


Antradienį duris gyventojams atvėrė naujasis Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Į šia proga surengtą renginį susirinkę palangiškiai buvo pakviesti užsukti į naująją Savivaldybę bei pasižvalgyti po atnaujintas patalpas.


Šiandien, antradienį duris atvers naujasis Savivaldybės administracijos pastatas, įsikūręs Vytauto g. 112. Tai neabejotinai suteiks daugiau patogumo miesto gyventojams – norint išspręsti iškilusius klausimus, jiems nebereikės vaikščioti po penkiose miesto vietose išsibarsčiusius pastatus, kuriuose ilgą laiką buvo įsikūrę Savivaldybės administracijos...


Palangos savivaldybė tapo STT tyrimo įkaite

„Lietuvos rytas", 2013 05 09 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas jau ketvirtą mėnesį nušalintas nuo pareigų, bet į jo vietą laikinai priimti kitą žmogų draudžia įstatymas.


Kol Tarybos opozicijos „garsiakalbis“, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Aleksandras Jokūbauskas per Tarybos posėdžius rėkia vis garsiau, kitas „tvarkietis“ Gediminas Valinevičius jau nekart balsavo kaip valdančioji koalicija.


Krizė Anglijoje: kapitalizmo galo niekaip nematyti..

Mindaugas GRIŠKEVIČIUS, 2011 02 02 | Rubrika: Miestas

„Klausyk, seni, girdėjau, kad pas jus baisi krizė? Skelbiama, jog daugybė emigrantų Anglijoje netenka darbų, masiškai mažėja darbo vietų. Jei pas jus baisu, gal tau atsiųst lietuviškų lašinių, konservų?“ –prisimenu, prieš kiek laiko skambindamas manęs klausė draugužis. Klausydamas ir skaitydamas tautinės spaudos trimituojamų kone kasdienių naujienų apie į krizės nasrus papuolusius vargšus...


Palangos savivaldybė neišbrenda iš teismų

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 29 | Rubrika: Miestas

Nuo 2010 sausio pirmos dienos Palangos savivaldybė turėjo jau 90 teisminių bylų, ir jų galo dar nematyti - jų vis daugėja.


Paskutiniajame praėjusių metų miesto Tarybos posėdyje patvirtintas kurorto Savivaldybės trejų metų strateginis veiklos planas. Tai detalus institucijos darbo planavimo dokumentas, kuriame, išanalizavus situaciją, suformuluoti Savivaldybės strateginiai tikslai, uždaviniai ir priemonės bei numatyti vykdomų programų finansavimo šaltiniai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius