„Palangos šilumos tinklai“: karšto vandens kaina jau 30 procentų mažesnė

„Palangos šilumos tinklai“: karšto vandens kaina jau 30 procentų mažesnė

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 07 28

Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Šį trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje šilumos įmonės direktorius Artūras Mažrimas pristatė šilumos ir karšto vandens kainų pokyčius miesto šilumos ūkį perėmus savivaldybės įmonei. Jos jau dabar, palyginti su praėjusių metų šiuo laikotarpiu, yra 30 procentų mažesnės, tačiau pasak A. Mažrimo ir miesto mero Šarūno Vaitkaus, tai – tik gerų poslinkių pradžia.
Š. Vaitkus tvirtino, kad dedamos „ypatingai didelės pastangos“, jog šilumos ir karšto vandens kainos kurorte būtų kiek įmanoma mažesnės.
„Atsakingai sakau, kad mūsų visų tikslas yra vienas – padaryti, kad kainos būtų gerokai mažesnės nei įmonę valdant „Litesko“. Vedini tokio tikslo, darbuojasi ekonomistai, teisininkai ir dar daug žmonių, kad kainas turėtume mažesnes, tokias kaip kaimynai, bet jokiu būdu ne didesnes“, – sakė miesto vadovas.
Pastarieji du mėnesiai, kai miesto šilumos įmonė darbuojasi šilumos ūkyje kaip šeimininkė, pabrėžė „Palangos šilumos tinklų“ direktorius A. Mažrimas, pareikalavo iš visų darbuotojų nemažai susitelkimo, kantrybės bei kruopštumo ir svarbiausia – operatyvumo: „Specialistai dirbo dieną naktį, kad viskas vyktų kuo sklandžiau. O atsižvelgiant į spaudžiančius terminus, darbo apimtys išties nemažos“.
Svarbiausias uždavinys, pasak A. Mažrimo, – šilumos kainos sumažinimas. Jis minėjo, kad buvo atlikta nemažai analizių vadovaujantis įvairiomis metodikomis.
„Vedant 2015–2016 metų šilumos kainų statistikos vidurkį, šis buvo 7,66 euro cento už kilovatvalandę. O šiandien, imant trijų mėnesių vidurkį – 5,80 euro cento. Tai vos ne 2 eurais arba 32 procentais žemesnė kaina skaičiuojant nuo bendro vidurkio“, – pabrėžė direktorius.
Vicemeras Rimantas Mikalkėnas įsiterpė, kad privatininkui pirmoje vietoje buvo pelnas. „Mums svarbiausia – mažesnės gyventojų patiriamos išlaidos“, – pabrėžė jis.


Jūsų komentaras:

CAPTCHA2018-11-10 08:20 (IP: 78.57.202.33)

Taip pat skaitykite

Gegužės 12 d. ir 15 d. laikinai nebus karšto vandens

"Palangos tilto" informacija, 2019 05 11 | Rubrika: Miestas

UAB „Palangos šilumos tinklai“ praneša, kad nuo gegužės 12 d. 24 val. iki gegužės 15 d. 6 val. bus vykdomi magistralinių šilumos tinklų hidrauliniai bandymai, jų metu bus nutrauktas šilumos energijos tiekimas, t. y., nebus tiekiamas karštas vanduo pastatams.  


Numatytos beveik dvejų milijonų investicijos į miesto šilumos trasų atnaujinimą, brangesnis biokuras biržoje reikalauja didesnių miesto šilumos įmonės UAB „Palangos šilumos tinklai“ išlaidų, o šių metų ypač šiltas ruduo – itin jai nepalankus. Nepaisant to, šilumos kaina kurorte nedidės, ar ji kils nežymiai...


Dar tik antras mėnuo, kai UAB „Palangos šilumos tinklai“ po 16 metų pertraukos iš privatininko „Litesko“ perėmė jai nuomotą miesto šilumos ūkį, tačiau karšto vandens kaina mieste jau sumažėjo net 30 procentų.


Kodėl kai kuriems gyventojams vėlavo birželio sąskaitos už karštą vandenį? Kodėl pasirašant šilumos ir karšto vandens tiekimo sutartis su iš „Litesko“ miesto šilumos ūkį perėmusia savivaldybės įmone UAB „Palangos šilumos tinklai“, reikia pateikti pažymą, kiek gyventojų yra deklaravę gyvenamą vietą bute? Ar bus galima...


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Šildymo sezonas pasibaigė, bet UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau pradeda ruoštis naujam šildymo sezonui. Užpernai įsigaliojus Šilumos įstatymo dėl šilumos tiekėjo ir šilumos punktų priežiūros atskyrimo pasikeitimams, UAB „Palangos šilumos tinklai“ jau penkis mėnesius, nuo gruodžio 1-osios, rūpinasi kurorto...


Pirmadienį miesto savivaldybės Kontrolės komitetas, apsvarstęs kontrolierių tarnybos pateiktas  UAB „Palangos šilumos tinklai“ audito išvadas, joms pritarė.


Vykusiame miesto valdžios posėdyje trečiąjį kartą buvo svarstytas klausimas dėl karšto vandens apskaitos prietaisų aptarnavimo mokesčio bei dėl daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros diferencijuotų maksimalių tarifų. Tačiau  sprendimas nepriimtas, nes kelti rankos už naujus mokesčius neišdrįso nei vienas politikas.


Kurorto valdžia, apsvarsčiusi ir pritarusi trijų dešimčių Savivaldybės įmonių vadovų  ataskaitoms, vienintelei UAB „Palangos šilumos tinklai“ vadovo veiklos ataskaitai nepritarė.


Savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Palangos šilumos tinklai“ yra pagal sutartį išnuomoto turto UAB „Litesko“ valdytoja. Miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi bendrovės auditą, konstatavo, kad įmonės vadovybė neteisingai sudarė finansinę atskaitomybę bei pateikė klaidingą informaciją. Taip pat nustatyta, kad įmonė dirba nuostolingai bei jos veikloje yra nemažai ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius