„Pasakos“ rekonstrukcija – galimybė sutaupyti šilumos energiją

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 08 18

Praėjusiais metais imta įgyvendinti Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ rekonstrukcija, finansuojama Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Aplinka ir darnus vystymasis“. Šie darbai užsitęsė ilgiau nei planuota, tačiau jau ima ryškėti restauruojamos švietimo įstaigos kontūrai ir be abejo, netrukus ims ryškėti nauda. Kaip teigė mokyklos-darželio direktorė Dainora Šeižienė, svarbiausia, jog bus taupoma šilumos atžvilgiu, nes jau buvęs prastokos būklės pastatas nebesuteikė pakankamai komforto nei jį lankantiems vaikams, nei dirbantiesiems.

 

Patalpos – baisios

Palangos mokykla-darželis „Pasaka“ yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos būtų neįstengęs atlikti pastato rekonstrukcijos darbų, todėl finansavimą suteikus Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programai, tokia galimybė atsirado, tikintis sumažinti suvartojamos energijos sąnaudas. „Patalpos jau buvo baisios – stogas kiauras, vanduo laša, langų neįmanoma atidaryti, salėje ypatingai buvo prasta padėtis“, - vardijo dar ne taip seniai kilusius sunkumus mokykloje-darželyje D.Šeižienė, kurių tikimasi po rekonstrukcijos išvengti.

 

Taupymo pavyzdys kaimynystėje

Mokyklos-darželio „Pasaka“ pastato rekonstrukciją sąlygojo per mažos išorinių sienų, medinių langų ir lauko durų, viršutinio aukšto stogo šiluminės varžos, nerenovuota stogo ruloninė danga, susidėvėjusios dėl nuolatinės drėgmės ir temperatūrų svyravimo sienos, nesandarūs langai ir durys, dėl kurių patalpose buvo jaučiama šalto oro infiltracija į patalpas. Dėl visų šių priežasčių iki šiol buvo neįmanoma sumažinti suvartojamos energijos sąnaudas. „Tikimės, kad ir mes sutaupysim, kaip sutaupo lopšelis-darželis „Gintarėlis“, - apie kaimynystėje jau renovuotą, pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą, pastatą atsiliepė direktorė D.Šeižienė.  

 

Pagerės sąlygos vaikams ir dirbantiesiems

Projekto uždaviniai – sumažinti oro infiltraciją į pastatą bei sumažinti pastato išorinių konstrukcijų pralaidumą šilumai, tad pabaigus rekonstrukciją bus padidintas energetinis efektyvumas, pagerės vaikų užsiėmimų bei dirbančiųjų darbo sąlygos, taip pat sumažės oro tarša bei bus užtikrintos efektyvios sanitarinės-higieninės sąlygos, energetinis saugumas, darni sektoriaus plėtra.

 

Tikimasi vidaus renovavimo

„Vien kosmetinio remonto neužtenka, privaloma renovuoti ir vidų. Tikimės, jog gausim finansavimą ir šiam atnaujinimui“, - ateities šviesesnėmis perspektyvomis pasidalino D.Šeižienė, kol kas kartu su jau naujiems mokslo metams besiruošiančiais darbuotojais laukianti naujai atrestauruoto pastato durų atvėrimo.

Projektui skirtas Europos Sąjungos finansavimas – 1,420 mln. lt.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Neformaliojo vaikų švietimo veiklos pasirinkimų – apstu, tereikia išsirinkti, kas įdomiausia, kas vaikui suteiktų naudingų žinių ir leistų puikiai praleisti laiką. Šiais metais pirmąjį pusmetį buvo vykdoma 16 neformaliojo švietimo programų. Antrąjį pusmetį neformaliojo vaikų švietimo programų bus vykdoma kiek mažiau.


Tvarkomos Palangos švietimo įstaigos – bus šilčiau  1

Palangos m. savivaldybės informacija, 2017 10 13 | Rubrika: Miestas

Palangos švietimo įstaigos keičiasi. Šiuo metu darbai vyksta Pradinėje mokykloje, kur apšiltinamas cokolis, rengiamasi renovuoti lopšelį-darželį „Žilvinas“, o ir Šventosios pagrindinės mokyklos kieme verda darbai – ten atnaujinamas stadionas.


Jau netrukus prasidės Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Darbų pradžia numatyta kitą savaitę.


Jau netrukus bus du mėnesiai, kai prie miesto šilumos įmonės, UAB „Palangos šilumos tinklai“, vairo stovi naujoji direktorė Giedrė Juršėnė. Ji neslepia, kad buvusiam direktoriui netikėtai palikus įmonę, tokios pareigos jai buvusios gan nelauktos, tačiau ji pasiryžusi pateisinti įmonės stebėtojų tarybos pasitikėjimą ir įrodyti, kad ji – kaip ir buvęs...


Palangoje intensyviai vyksta garsiosios vasaros estrados rekonstrukcija, neatpažįstamai pakeisianti esamą pastatą.


Balandžio mėnesį prasidėjo miesto centralizuotos šilumos tiekimo sistemos modernizavimas Sodų g. bei Kretingos g. kvartaluose. „Darbai netrukus pasieks finišo tiesiąją“, - sako UAB „Litesko“ Palangos filialo „Palangos šiluma“ direktorius Romualdas Jablonskis.


Palangos turizmo informacijos centrą (TIC) kasmet lanko gausus būrys poilsiautojų, kuriems aktualiausia informacija randama būtent šioje vietoje. Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje užbaigtas ES projektas „Palangos turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“, gelbstintis ne tik darbuotojams, bet ir turistams. Juo labiau, kaip paminėjo Palangos...


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Praėjusiais metais imta įgyvendinti Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ rekonstrukcija, finansuojama Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programos „Aplinka ir darnus vystymasis“. Šie darbai užsitęsė ilgiau nei planuota, tačiau jau ima ryškėti restauruojamos švietimo įstaigos kontūrai ir be abejo, netrukus ims ryškėti nauda. Kaip teigė mokyklos-darželio direktorė Dainora Šeižienė...


Į ką panaši mokykla, per 35 metus nemačiusi kapitalinio remonto, o tik retus kosmetinius pataisymus? „Ką ir kalbėti – prieš pradedant mokyklos rekonstrukciją už Europos Sąjungos lėšas 2007-ųjų pabaigoje, mokyklos statinių būklė buvo labai bloga. Stogai - kiauri, langai – lengvai vėjo perpučiami, sanitariniai mazgai, mokinių persirengimo kambariai – baisūs“, - vardijo išgyventus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius