Konservatorius Tarybos narys Vaidotas Bacevičius per Tarybos posėdį išskleidė laikraštį.

Konservatorius Tarybos narys Vaidotas Bacevičius per Tarybos posėdį išskleidė laikraštį.

Seimo nariui Antanui Vinkui prisistatant Tarybos nariams, Seimo rinkimuose it musę kandęs Vaidotas Bacevičius sklaidė laikraštį

Linas JEGELEVIČIUS, 2016 12 29

Prieš naujus metus įvyko paskutinysis 2016-ųjų metų Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis, kuriame dalyvavo ir Seimo narys Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Antanas Vinkus.
Bet pirmiausia į tribūną pakilęs šventojiškis Ramutis Šeštokas (beje, pralaimėjęs seniūnaičių rinkimus) dėkojo Tarybos nariams už sprendimus, dėl kurių, anot jo, pagražėjo Šventoji. Tarybai posėdžiavęs meras Šarūnas Vaitkus jį pavadino „aktyviausiu visuomenės“ nariu.
Kreipdamasis į miesto politikus, A. Vinkus priminė apie savo kelią į Palangą, o iš jos – į Seimą.
„Kažkas kalbėjo, kad tokio mažo, kaip aš, žmogaus yra per daug visur...Bet aš pasirengęs dirbti su savivaldybe, meru...Stengsiuosi, kad mūsų nuomonės, mere, rečiau išsiskirtų“, –sakė Seimo narys, kuris dirba Sveikatos komitete.
A. Vinkus pastebėjo, kad situacija, kai Taryboje daugumą sudaro vienos partijos atstovai, yra patogi valdyti miestą, bet, esant tokiam politinių jėgų pasiskirstymui, anot ambasadoriaus, „sunkiau tarnauti žmonėms“.
„Linkiu, kad Taryboje visada vyktų diskusija – be partinių ar asmeninių dalykų“, – linkėjo A. Vinkus, kuris šįkart kalbėjo be jam įprasto emocionalumo. Jis politikams pristatė savo patarėją Palangoje VaidotąAleksiūnienę.
Perėjus prie darbotvarkės klausimų, Taryba suteikė Palangos miesto Garbės piliečio vardus Lenkijos pilietei, profesorei, tyrinėjusiai Lietuvos pajūrio kultūrą, MargorzataiOmilanowskai, taip pat visiems palangiškiams pažįstamai Gražinai Oškinytei-Eimanavičienei.
Tarybos narys Eimutis Židanavičius teiravosi, ar suteikiant Palangos miesto Garbės pilietės vardą, lenkei, buvo atsiklausta palangiškių bendruomenės.
Klausimą pristatęs Kultūros skyriaus vedėjas Vygantas Rekašius atsakė, kad diskusija tokiu klausimu nėra numatyta miesto Garbės piliečio vardo skyrimo nuostatuose.
„Bet jos reportažą apie Palangą peržiūrėjo trys milijonai lenkų“, – pastebėjo vedėjas.
Meras Š. Vaitkus E. Židanavičiui siūlė inicijuoti įstatų pakeitimą ir užuot apie tai bandant diskusiją įplieksti Tarybos posėdyje, pasiūlymus pristatyti Tarybos komitetuose.
Taryba sudarė neveiksnių asmenų priežiūros komisiją, savo sprendimu įsteigė Visuomenės sveikatos biurą.
Socialdemokratė Elena Kuznecova teiravosi, kiek kainuos jo išlaikymas ir išgirdo, kad 32 tūkstančius eurų. Ji pastebėjo, kad Ekonomikos komitete buvo pasisakyta už tolesnį bendradarbiavimą su Klaipėdos sveikatos biuru, bet Taryba pasisakė kitaip.
Biudžeto skyriaus vedėjos Reginos Garadauskienės teikimu, Taryba pakoregavo šių metų biudžetą.
Meras Š. Vaitkus pasidžiaugė, kad per 11 šių metų mėnesių Palangos miesto savivaldybės surinko biudžeto lėšų 112, 7 procento daugiau nei tokiu pat periodu pernai.
„Gavome apie vieną milijoną eurų viršplaninių lėšų, kurias skirsime gyventojų reikmėms. Palanga pirmavo tarp visų šalies savivaldybių po 11 mėnesių pagal biudžeto surinkimą“, – džiaugėsi Š. Vaitkus.
E. Kuznecova įsiterpė, kad mokesčius renka mokesčių inspekcija ir dėkojo savo jau buvusiems kolegoms joje.
Taryba nuo žemės mokesčio iki kitų metų vidurio atleido UAB „Pušų paunksnėje“, kuri valdo to paties pavadinimo restoraną.
E. Židanavičius pastebėjo,kad tokiu būdu „kai kurioms“ įmonėms suteikiamas „lengvatinis kreditas“.
„Reikėtų, kad tokios įmonės mokėtų procentus už tokią mokestinę lengvatą“, – sakė jis. E. Kuznecova prašė „užprotokoluoti“ pasiūlymą, kad būtų peržiūrėtos mokestinių lengvatų teikimo taisyklės.
Taryba žemės nuomos mokesčio mokėjimą atidėjo ir poilsio namams „Baltija“.
Sprendimas suteikti tokią pat lengvatą savivaldybės įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ papiktino liberalsąjūdietį Eugenijų Simutį. „Mes lengva ranka nubraukiame mokesčius“, – sakė jis.
Valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvata buvo suteikta ir UAB „Palangos šilumos tinklai“.
E. Židanavičius buvo prieš ją, bet meras sakė, kad sumažinęs įmonei mokestį, miestas padės jai pirmus metus, perėmus miesto šilumos ūkį į savo rankas, geriau išgyventi.
Š. Vaitkus pažėrė komplimentų „Palangos šilumos tinklų“ direktoriui Artūrui Mažrimui: „Reikia didžiuotis, kad turime tokių vadovų, kurie padarė milžinišką darbą, perimant šilumos reikalus į miesto rankas. Ačiū Dievui, kad yra tokių žmonių kaip šis vadovas“.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAZita Barkauskiene 2017-01-09 11:57 (barkauskiene@gmail.com / IP: 78.57.230.163)
Mes galvojom, kad Vnkus yra tikrai nuoširdus žmogus, bet kuo toliau tuo vis matosi jo ir jo svitos (Židanavičiaus ir kitu rinkimu kompanijos pagalbininku darbu) ponas Vinkau palangiskiai nera kvaili sia straipsnis atsirado po to kai Zidanavicius ikele nuotrauka su savo komentaru, sakysite kad jus nieko nezinote kai rasoma Jusu vardu ? ir kuo toliau tuo vis labiau abejojama Jusu nuosirdumu. Vienaip kalbate spaudoje kitaip darote ralybeje.

emigrantas 2017-01-07 14:22 (london132@gmail.com / IP: 88.119.39.72)
Jeigu taip daro, tai labai negrazu ir zmones mato ka isrinkti o ko ne.

Palangiskis 2017-01-06 13:18 (IP: 78.57.233.115)
Ir tam pralaimejusiam rinkimus, darbo metu reik ne laikrascius skaityt......Sekmes Antanui atstovaujant Palanga seime.

Palangiskis 2017-01-06 13:16 (IP: 78.57.233.115)
Isteige visuomenes sveikatos biura, 32 tukst euru, ka jis daro ir kam jis isvis reikalingas? Nei reikia nei ka jo, bet neturint kur pinigu det ( matyt milijardinis biudzetas) galim tu biuru prikurt. Idomu butu suzinot ka dar tas biuras, kur jis ir kam jo reikia...poliklinika, ligonine sveikatos biuras galim sakyt, o cia kas toks kuri isteige.............................

klamp 2017-01-04 17:41 (IP: 86.100.77.116)
Nieko tokio, siais metais nubrauke, kai galima sakyti kad geresniais laikais, jau ateina kitokie metai uzdes mokescius . Nelabai noriu moketi siais valdziai mokesciu.

emigrantas 2017-01-03 10:00 (london231@gmail.com / IP: 88.119.39.72)
Kazkas negerai su Palangos valdzia, atleisti nuo mokesciu UAB Pusu paunksne? Kodel, kur paaiskinimai Palangiskems?

eimux 2017-01-01 14:28 (ochkarikas@gmail.com / IP: 78.61.64.33)
Ar šventas vytautas savo viešbučiui lengvatą susikombinavo?

Danutė 2016-12-30 20:13 (danvisk54@gmail.com / IP: 89.116.104.38)
taip meras teisus Mažrimas labai puikus vadovas, visų pirma,kad labai sąžinigas, nereikės pas jį atlikti tikrinimų. sėkmės darbuose.

morta 2016-12-30 20:08 (IP: 188.69.199.120)
Fui,pasirodo ir Šventoji turi savo subinlaižy...

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos nariai, tęsdami tradiciją artėjant Vėlinėms pagerbti į Amžinybę iškeliavusius kolegas, ketvirtadienį, spalio 31 d., aplankė Palangos kapinėse amžinojo poilsio atgulusių Savivaldybės tarybos narių kapus.  


Prasidėjus pasėlių deklaravimui vis dažniau susiduriama su problema, kai valdos duomenys nesutampa su deklaruojamų plotų duomenimis. „Žodinės žemės nuomos sutartys – tai plačiai paplitusi praktika, tačiau ūkininkas visuomet rizikuoja. Siekdami juos apsaugoti, raginame visus sudaryti rašytines nuomos ar panaudos sutartis. Taip sumažinsime riziką, kad žemės savininkas gali bet...


Besitęsiant Palangos kempingo Nemirsetoje koncesininko parinkimo procedūroms, Savivaldybės taryba apsisprendė skelbti viešą trumpalaikės kempingo nuomos konkursą. Taip siekiama, kad kurorto poilsiautojai jau šią vasarą galėtų ilsėtis moderniame ir europinius standartus atitinkančiame kempinge.


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija, patikrinusi, iš kokių lėšų viena sutuoktinių pora įsigijo per milijono vertės namą Palangos centre, nustatė, kad sutuoktiniai nedeklaravo daugiau nei 160 tūkst. eurų (apie 0,6 mln. litų) pajamų, gautų iš dviračių nuomos. Tokiu būdu galimai siekta išvengti mokesčių, tarp jų ir pridėtinės vertės mokesčio (toliau...


Nuo pirmadienio žemės savininkus pasiekia elektroninės ir popierinės deklaracijos, kuriose pateikta informacija apie žemės mokestį. Klaipėdos AVMI duomenimis, šiais metais žemės mokesčio mokėtojai į Palangos m. savivaldybės biudžetą turėtų sumokėti apie 2 mln. 784 tūkst. litų žemės mokesčio - 70 tūkst. Lt mažiau nei pernai.


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Miestui pradėta kenkti stabdant tarybos darbą

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 20 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ar palangiškių išrinkti politikai dar benori būti miesto tarybos nariais? Ar tarybos posėdžiai jiems nevirto nepakeliama našta? Tokie klausimai iškilo praėjusį ketvirtadienį, kai į iš anksto paskelbtą tarybos posėdį iš 21 tarybos nario tesusirinko vos 10 politikų.


Giedriaus Šatkausko mirtis tarybos nesuvienijo  5

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2013 05 30 | Rubrika: Savaitės komentaras

Ketvirtadienis išaušo be Giedriaus Šatkausko. Vakar gedulingame miesto tarybos posėdyje jo vietoje plazdėjo uždegta žvakutė su velionio portretu. Netikėta, staigi tik 45 metus išgyvenusio žmogaus mirtis visada yra keleriopai skaudesnė, nei lėtas gesimas sunkios ligos patale. Ypatingai ji palietė tuos, šalia kurių palangiškis trečiadienį mirė. Kurie...


Politikų privilegija – savo nuožiūra dalinti biudžeto pinigus  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 03 08 | Rubrika: Savaitės komentaras

Praėjusiame tarybos posėdyje kurorto politikų atmesta žemės nuomos mokesčio lengvatos siekiančios 78 metų palangiškės Jadvygos Žižienės pasiūlyta taikos sutartis verčia grįžti prie mokesčių lengvatų temos.


Šiemet vilniškių bendrovei „Pinus proprius“, buvusio baseino „Jūratė“ vietoje statančiai sveikatingumo kompleksą, valdžia sumažino valstybinės žemės nuomos mokestį. Įmonei, nuomojančiai daugiau nei 1 hektarą valstybinės žemės, esančios paminklosauginėje teritorijoje, už 2009 metus apskaičiuota mokesčio suma siekė per 249 tūkst. litų. Miesto Tarybos sprendimu patvirtinta 77 proc. mokėtinos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius