Mindaugas Nesteckis (Nuotr. iš M. Nesteckio asmeninės paskyros "Facebook")

Mindaugas Nesteckis (Nuotr. iš M. Nesteckio asmeninės paskyros "Facebook")

Mindaugas Nesteckis, kuriam pareikšti kaltinimai dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo: "Ziabkaus rašliava – jo fantazijos vaisius"

2018 08 27

Klaipėdos policijos pareigūnai Vilniuje sulaikė tris dienas ieškotą 41 metų vyrą, kuris praėjusį šeštadienį muzikos festivalyje sunkiai sužalojo 27 metų kretingiškį Mantą Rusį. Po apklausos policijoje Kretingos gyventoją Tomą Labanauską teismas ketvirtadienį leido suimti 10 parų, nors prokuroras prašė jį įkalinti trims mėnesiams.
M. Rusio sužalojimo byloje yra dar vienas įtariamasis – Palangos verslininkas ir kurorto Smulkiųjų verslininkų asociacijos direktorius 38 metų Mindaugas Nesteckis. 2015 metais įvykusių savivaldybių Tarybų rinkimuose jis buvo Palangos miesto savivaldybės Tarybos nario Eimučio Židanavičiaus visuomeninio komiteto „Nepartinių palangiškių sąjūdis“ sąraše. Jame jis buvo 10-as, nors po balsavimo, sulaukęs 73 pirmumo balsų, pakilo į 6 vietą. Į Palangos miesto Tarybą M. Nesteckis nepakliuvo.
Jis antradienį buvo suimtas 10 parų. Sulaikius pagrindinį įtariamąjį, prokuratūros prašymu M. Nesteckiui teismas sušvelnino kardomąją priemonę ir vietoj suėmimo skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir asmens dokumentų paėmimą.
„Palangos tilto“ paprašytas paaiškinti įvykio aplinkybes, M. Nesteckis parašė: „Vyksta ikiteisminis tyrimas. Prie žurnalisto Alvydo Ziabkaus straipsnio su pavardėmis sugrįšime po to, kai pasibaigs tyrimas. Ir jums patarčiau susilaikyti. Galiu pasakyti tik tiek, kad Ziabkaus rašliava – jo fantazijos vaisius“.
Vis tik nusikaltimo aplinkybės, anot lrytas.lt, yra gerai žinomos policijai, nes konfliktą matė nemažai žmonių. Anot liudininkų, kažkoks vyras priėjo prie M. Rusio, nuo kaklo nuplėšė auksinę grandinėlę ir smogė kumščiu į galvą. Kretingiškis krito kaip pakirstas. Nuo vieno smūgio jam lūžo kaukolė, todėl manoma, kad smogta su kastetu. Po to užpuolikas sėdo į automobilį, kuris jį išvežė iš nusikaltimo vietos. Žmonės įsidėmėjo mašiną, kuria paspruko įtariamasis, tad po dienos buvo sulaikytas šį automobilį vairavęs M. Nesteckis. Jis kurį laiką spyriojosi ir nenorėjo išduoti savo keleivio, todėl siekiant, kad laisvėje jis neįspėtų įtariamojo, Palangos verslininką teko suimti. Tiktai po to, kai naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Vilniuje buvo sulaikytas ir apklaustas T. Labanauskas, prokuroras nusprendė M. Nesteckį paleisti.
Į Klaipėdą atvežtas įtariamasis bendrauti su pareigūnais atsisakė ir kol kas apie to vakaro įvykius pasakoti atsisako. Yra žinoma, kad M. Nesteckis su T. Labanausku festivalyje leido laiką draugų kompanijoje. Per išgertuves tarp T. Labanausko ir M. Rusio kilo konfliktas.
Anot šaltinių, šeštadienį vėlai vakare jaunuolis jau buvo išėjęs iš festivalio teritorijos, bet prie šalikelėje įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės jį netikėtai prisivijo ir užpuolė T. Labanauskas.
Į ligoninę M. Rusys prieš vidurnaktį buvo atvežtas jau be sąmonės. Gydytojai jam diagnozavo kraujo išsiliejimą į smegenis ir tą pačią naktį kretingiškis buvo operuojamas.
Jo artimieji gyvena viltimi, kad jaunuolis liks gyvas. Jaunam vyrui užvakar jau buvo nustatyta lengvesnės formos koma, tačiau pavojus gyvybei dar nepraėjęs. Į festivalį M. Rusys su draugais išsiruošė dar penktadienį. Ten su draugais ir nakvojo. Šeštadienį jis paskambino artimiesiems ir pranešė, kad jam viskas gerai, o naktį jie sulaukė siaubingos žinios.
Kaip „Palangos tiltą“ informavo Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos grupės vyr. specialistė Jūratė Albrektienė, įtarimai sunkiu sveikatos sutrikdymu pagal LR BK 135 str. 1 d. pareikšti 1977 ir 1980 m. gimusiems vyrams. Pirmasis iš jų yra suimtas 10 parų, bus sprendžiamas klausimas dėl suėmimo termino pratęsimo. Antrajam paskirtos švelnesnės už suėmimą kardomosios priemonės.
 

 

Lrytas.lt, „Palangos tiltas“ inf.


Jūsų komentaras:

CAPTCHAPortugalas 2018-09-07 20:34 (Vilniausakalas@gmail.com / IP: 217.147.36.74)
Griezciau reiketu bausti visokius narkomanus,kurie apsiuosto ir nebemasto galva ir pridaro visokiu nesamoniu

Kiesa 2018-08-27 23:38 (IP: 78.57.230.163)
Baisu darosi kai vaikus augini, o kazkokie tvariai gali juos ir uzmusti. Sveikatos sumustam zmogui o artimiesiems stiprybes.

PLN 2018-08-27 23:23 (IP: 66.102.9.29)
Šalia kokių žmonių gyvename.... žemiau už gyvulius

Profesor Bimba 2018-08-27 20:59 (IP: 188.69.195.189)
Tam Nesteckiui storuliukui.....tevu lepuneliui,reiketu taip pat iskelti baudziamaja byla..

Nieko 2018-08-27 19:29 (IP: 78.57.200.47)
neteisinu, bet aš manau, kad žurnalistas taip rašydamas, neišklausęs kitos pusės yra paskendęs šūdę... ir tarnauja šaikai !

Taip pat skaitykite

Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius