Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.

 

Nuomonė – nuo trečiadienio

Kaip „Palangos tiltui“ sakė iniciatyvinės grupės koordinatorius, gyventojų apklausa bus pradėta šiandien. Palangiškiai savo nuomonę pareikšti galės centrinėje miesto aikštėje, prie prekybos centro „Maxima“ Plytų gatvėje, naujajame mikrorajone prie „Iki“, Virbališkės take, kurorto turgavietėje.

Pasak Š.Vaitkaus, artimiausiu metu reikia surinkti apie pusantro tūkstančio parašų. Apklausoje gali dalyvauti nuolatiniai miesto gyventojai, kurie pasirašydami turės pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Miestelėnų nuomonė bus pateikta kurorto valdžiai.

 

Priversti organizuoti gyventojai

Politikas priminė, kodėl patys gyventojai priversti organizuoti apklausą. Pasak Š.Vaitkaus, praėjusio mėnesio pabaigoje miesto savivaldybės Tarybos posėdyje UAB „Litesko“ globojantys liberalcentristai pabijojo gyventojų nuomonės, todėl, sumanę įvairiausių priežasčių, klausimą atidėjo. Tai dar kartą akivaizdžiai įrodė, kad politinę daugumą turintiems liberalcentristams ir merui Vytautui Stalmokui daugiau rūpi UAB „Litesko“ interesai nei palangiškių. Tarybos sprendimu organizuoti gyventojų apklausą buvo greičiausias kelias išgirsti miestelėnų nuomonę. Tačiau miesto vadovai yra nusprendę apklausą vilkinti, tikintis, kad vasaros sezono metu apklausoje dalyvaus žymiai mažesnis žmonių skaičius.

 

Norinčiųjų dirbti – nemažas būrys

„Jie turėtų nusivilti, nes vien norinčiųjų rinkti parašus palangiškių yra nemažas skaičius“, - sakė politikas. Jam antrino iniciatyvinės grupės narys Vytautas Ajauskas, rodydamas netrumpą sąrašą miestelėnų, pageidaujančių dirbti šį darbą.

Be to, šią savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje valdantieji ketina vienu rankos pakėlimu užskaityti dešimties metų „Litesko“ investicijas į kurorto šilumos ūkį. Nepatikrinus ir neišsiaiškinus, ar tiek realiai investuota, ar apskritai jos buvo naudingos bei turėjo įtakos mažėti šilumos kainai. Anot Š.Vaitkaus, priėmus tokį sprendimą, norima apsunkinti galimą sutarties nutraukimą.


Pradėta pačiu laiku

Iniciatyvinės grupės narys, kurorto šilumos ūkio kūrėjas, mokslininkas Vladimiras Trutnevis laikraščiui tvirtino, kad jis yra technokratas ir gerai išstudijavęs šilumos ūkį. „Dėl priekaištų UAB „Litesko“ pradėta kalbėti pačiu laiku. Jeigu žmonės pasisakys, kad atsisako šios šilumos tiekimo bendrovės paslaugų, tuomet iki baigiantis sutarčiai valdžia nors žinos, kokių imtis veiksmų. Šiuo metu man aišku viena, kad UAB „Litesko“ siekia pratęsti šilumos ūkio nuomos sutartį dar penkiolikai metų“, - trumpai pakomentavo susiklosčiusią padėtį miesto šilumos ūkyje V.Trutnevis.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Mes, Kunigiškių rinkėjai bei gyventojai, sausį apklausos būdu dalyvavome Kunigiškių seniūnaičio rinkimuose. Rinkimai buvo laikomi įvykę, teisėti, nusižengimų nenustatyta.


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Valdžia apklausos bijo, kaip būsimų rinkimų repeticijos

Vytautas Vladas Ajauskas, Palangos miesto gyventojas, 2010 08 23 | Rubrika: Miestas

Ką miesto taryboje atstovauja Palangos liberalai, socdemai ir dvi tvarką bei teisingumą išpažįstančios moterys? Kieno valią jie reiškia?  


Komisijos narių boikotas žlugdo apklausą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 19 | Rubrika: Miestas

Rytoj į apklausą dėl savivaldybės sutarties su „Litesko“ nutraukimo atėję Palangos gyventojai galbūt ras užrakintas sporto salės duris – ketvirtadienio pavakarę savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkę 10 apklausos komisijos narių paskelbė pareiškimą, kad boikotuoja organizuojamą apklausą – neatvyks į komisijos posėdį sekmadienio rytą. Jie reikalauja apklausą surengti rugsėjo...


Parašai įteikti direktoriui

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį iniciatyvinės grupės, organizavusios gyventojų apklausą, koordinatorius Šarūnas Vaitkus ir vienas iš aktyviausių parašų rinkėjų Vytautas Ajauskas Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui Valerijui Kuznecovui pristatė surinktus per 2119 gyventojų parašų dėl apklausos, ar nutraukti sutartį su UAB „Litesko“.


Surinkta per du tūkstančius parašų

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 20 | Rubrika: Miestas

Balandžio pabaigoje inicijuota palangiškių apklausa dėl sutarties nutraukimo su šilumos tiekėja UAB „Litesko“. Susibūrusios iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto politikas Šarūnas Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad jau surinkta per 2 tūkst. miestelėnų parašų. Koordinatoriaus teigimu, šiandien apklausos lapai bus pristatyti miesto Savivaldybei.


Gyventojų parašai renkami sklandžiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 05 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltą“ informavo iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus, palangiškių parašų rinkimas organizuoti apklausą dėl sutarties nutraukimo su UAB „Litesko“ tęsiasi.


Prasideda gyventojų apklausa

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 28 | Rubrika: Miestas

Praėjusį pirmadienį Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Kuznecovas savo kabinete iniciatyvinei grupei, organizuojančiai gyventojų apklausą dėl sutarties su UAB „Litesko“ nutraukimo, įteikė antspauduotus ir pasirašytus apklausos lapus. Kad gauta 150 apklausos lapų, pasirašė iniciatyvinės grupės koordinatorius, miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus.


Paskutiniajame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje aštuoni Tarybos nariai – Giedrius Šatkauskas, Šarūnas Vaitkus, Dainius Želvys, Mindaugas Skritulskas, Vaidas Šimaitis, Salomėja Slaboševičienė, Marija Ulbienė, Edmundas Krasauskas – pareikalavo surengti gyventojų apklausą dėl Palangos šilumos ūkio modernizavimo ir renovacijos sutarties, sudarytos su UAB „Litesko“ 2000 metų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius