Prokuroras paskelbs, ar „Litesko“ teks eiti į teismą

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 09 06

Dainius Želvys, Palangos miesto Tarybos narys, gyvenantis Žvejų g. 42, dėl galimai nusikalstamos šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“  veiklos buvo užsimojęs plačiu mostu – dėl „Litesko“ reikalavimų mokėti už neva neteisėtai „Litesko“ naudojamą elektros energiją daugiabutyje šių metų birželio pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Bet pareiškimas nesudomino jos, o buvo persiųstas Palangos miesto prokuratūrai. Savo ruožtu ši ikiteisminį tyrimą pavedė atlikti Palangos miesto policijos komisariatui.

 

Sprendimas gali paliesti ir kitus miestus

Kaip sakė ikiteisminį tyrimą vykdžiusi Palangos miesto PK tyrėja Dainora Andrijauskė, surinkta medžiaga išsiųsta Palangos miesto prokuratūros prokurorui Gintui Pikčiūnui. Jis „Palangos tiltui“ sakė, kad  sprendimą priimsiąs artimiausiomis dienomis. Jis gali dar labiau pakaitinti aistras – priėmus sprendimą, kad „Litesko“ nepagrįstai reikalauja namo gyventojų apmokėti elektros sąskaitas už cirkuliacinių siurblių eksploatavimą minėtame name, ir teismui nusprendus, kad prokurorų reikalavimai yra teisėti, „Litesko“ būtų priversta keisti esančią praktiką ne tik Palangoje, bet ir kituose šalies miestuose, kuriuose šilumos ūkį valdo „Litesko“. Ne paslaptis, sprendimas galėtų dar labiau pakurstyti politines aistras – „Litesko“ klausimas – ne vieno miesto politiko darbotvarkėje.

 

Galimai padaryta nusikalstama veikla?

Priminsime, kad pareiškime Generalinei prokuratūrai D. Želvys rašė, kad UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“ (cituojame-aut.) „be gyventojų sutikimo slapta naudoja gyventojų elektrą šilumai tiekti“. Kitaip tariant, „Litesko“ kaltinamas, kad jai priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie daugiabučio namo bendro naudojimo elektros tinklų. Už visą name sunaudotą elektros energiją moka patys namo gyventojai.

Dainius Želvys kreipėsi į Generalinę prokuratūrą po to, kai  kartu su antstole Reda Vizgaudiene ir „VST“ atstovu  patikrino minėto daugiabučio namų šilumos punktus, kuriuos valdo UAB „Litesko“ filialas „Palangos šiluma“.

Jo metu buvo užfiksuota, kad be gyventojų sutikimo šilumos tiekėja jai priklausančius cirkuliacinius siurblius prijungė prie namų bendro naudojimo elektros tinklų. Buvo nustatyta, kad Žvejų g.42 name yra pajungti 210 ir 60 vatų siurbliai. Tarybos nario skaičiavimu, per daugiau nei penkerius metus UAB „Litesko“ sunaudojo elektros energijos už 3 tūkst.891,89 litus.

Panaši padėtis yra ir kitame kurorto daugiabutyje: Taikos g.16 daugiabutyje UAB ‚Litesko“ yra pajungusi 460 ir 60 vatų siurblius. Šiame name per dvejus metus  buvo galimai sunaudota elektros energijos už 1 tūkst.680,81 litą.

 Pareiškėjas, atstovaujantis namo gyventojams, prokuratūrai pateiktame kreipimesi  nurodė  Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos siųstą Lietuvos Šilumos tiekėjų asociacijai raštą dėl AB „Panevėžio energija“ elektros energijos sunaudojimo šilumos punktuose. Ministerijos paaiškinta, kad jei šilumos punktas ar kita įranga (šilumos apskaitos prietaisai, nuotolinio nuskaitymo įranga) nepriklauso namo patalpų savininkams bendrosios nuosavybės teise, tai jie neprivalo apmokėti išlaidų, susijusių su jų naudojimu, eksploatavimu ir priežiūra. Konstatuota, jog už elektros energiją, suvartotą naudojant minėtą įrangą, turi apmokėti jų savininkas.

Kurorto gyventojų pranešime taip pat buvo konstatuota, kad UAB „Litesko“ galimai padaryta nusikalstama veika turi visuomeninę reikšmę, nes minėtai bendrovei nuosavybės teise priklauso virš du šimtai daugiabučiuose esančių šilumos punktų, kuriose situacija gali būti analogiška.

 

Piktinasi, kad pavedė tirti Palangai

D. Želvys piktinasi, kad Generalinė prokuratūra atsainiai pasižiūrėjo į jo pareiškimą ir jį „nuleido“ Palangos prokurorams, kurie, savo ruožtu, pavedė Palangos miesto Vyriausiajam policijos komisariatui pradėti ikiteisminį tyrimą.

„Apklausoje, kurią vykdė komisariato tyrėja ( Dainora Andrijauskė- aut.) buvau jau labai seniai. Iki šiol nei aš, nei kiti namo gyventojai nesame informuoti apie kokius nors sprendimus. Aišku viena – tyrimas stringa. O stringa todėl, kad jis Generalinės prokuratūros buvo pavestas Palangos teisėsaugos institucijoms. Sprendimas bus labai svarbus, nes jis turėtų pakeisti esamą praktiką ne tik Palangoje, bet ir dar 12 šalies miestų, kur šilumos ūkį valdo „Litesko“, - sakė „Palangos tiltui“ D. Želvys. Jis stebisi, kad Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, kuriam buvo pranešta apie ydingą tvarką, iki šiol nesiėmė jokių veiksmų.

„Gal dėl to, kad pats R.Palaitis yra įsipainiojęs į „Rubikono“ reikalus?“ – spėjo politikas. „Rubikonas“ turi apie trečdalį „Litesko“ akcijų. Paskui Liberalcentristų partiją, kuriai priklauso R. Palaitis, ilgai vilkosi įtarimai dėl buvusio partijos pirmininko ir buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko ir „Rubikono“ verslo grupės neskaidrių finansinių sandėrių.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 183-ią straipsnį, kuris numato atsakomybę už pasisavinimą patikėto svetimo turto.

 

Paskelbs sprendimą netrukus

Palangos VPK tyrėja Dainora Andrijauskė užvakar sakė, kad visą ikiteisminę medžiagą yra perdavusi Palangos miesto prokuratūros prokurorui Gintui Pikčiūnui.

„Jis ir priims sprendimą. Aš negaliu nieko komentuoti apie ikiteisminį tyrimą“, - sakė ji.

G. Pikčiūnas patvirtino, kad jis turi ikiteisminę medžiagą.

„Baigiu ją nagrinėti. Sprendimą byloje priimsiu artimiausiu metu – galbūt jau kitą savaitę“, - sakė prokuroras.


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pareiškimas miesto tarybai  5

TS–LKD frakcijos nariai: Dainius Želvys Mindaugas Skritulskas Elena Kuznecova Antanas Sebeckas Gediminas Valinevičius Šarūnas Vaitkus, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Pastaruoju metu miesto spaudoje skelbiami tarybos opozicijos atstovų objektyviais faktais neparemti kaltinimai valdančiosios daugumos koalicijai, nepagrįsti priekaištai dėl Palangoje vykdomų projektų kelia ne tik Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nuostabą bei pasipiktinimą.


STT pradėjo ikiteisminį tyrimą nustatyti, ar Šventosios tiltas buvo galimai nusikalstamai registruotas kaip „Energetiko“ nuosavybė, nors „Energetiko“ prašymo teismas netenkino. STT gali pareikšti įtarimus registrų centro darbuotojams bei kreipsis į prokuratūrą, kad registracija būtų panaikinta. Uosto direkcija irgi gali dalyvauti byloje, nes per...


Kodėl miesto valdžiai buvo reikalingas Rinkliavų centras?

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 11 06 | Rubrika: Miestas

Atrodo, kad, suabejojęs, ar visi už automobilių stovėjimą gatvėse gaunami pinigai patenka į miesto biudžetą, būsiu pataikęs. Nes tik į kampą pareigūnų užspeistas niekadėjas griebiasi paskutinės gynybos:  „O kur įrodymai, viršininke“.


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Dainius Želvys, Palangos miesto Tarybos narys, gyvenantis Žvejų g. 42, dėl galimai nusikalstamos šilumos tiekėjo UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“  veiklos buvo užsimojęs plačiu mostu – dėl „Litesko“ reikalavimų mokėti už neva neteisėtai „Litesko“ naudojamą elektros energiją daugiabutyje šių metų birželio pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Bet pareiškimas nesudomino...


Šiemet kovo mėnesio pabaigoje Palangos miesto savivaldybė ėmė įgyvendinti veiklos valdymo sistemos diegimą ir procesų optimizavimą, kuriuos finansuoja Europos Sąjungos 2007-2013 m. struktūrinių fondų parama pagal Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą. Šiuo projektu, kurį ketinama galutinai užbaigti po dviejų metų, siekiama gerinti į rezultatus orientuotą savivaldybės valdymą. Šiuo...


Prokurorai narplios UAB „Litesko“ veiklą

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 05 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto daugiabučių namų esančių Žvejų g. 42  bei Taikos g.16 gyventojai kreipėsi į šalies generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ galimai padarytos nusikalstamos veikos. Daugiabučių gyventojai prokuratūros prašo pateikti kaltinimus minėtai bendrovei už neteisėtai naudojamą elektros energiją.


Palangos miesto policijos komisariatas apylinkės prokuratūros pavedimu pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Bernardo Skersio pareiškimo. Jame nurodoma, kad pernai gruodį savivaldybės Administracijai B.Skersys pateikė savo kasmetinę veiklos ataskaitą, tačiau  gavęs vertinimo išvadą...


Palangiškiai kreipėsi į Generalinę prokuratūrą

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 19 | Rubrika: Miestas

Šią savaitę 120 Palangos miesto daugiabučių namų kvartalo gyventojų raštu kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir Lietuvos Respublikos Seimo antikorupcijos komisiją prašydami apginti viešąjį interesą. Gyventojai prokurorų prašo ištirti aukšto Palangos valdininko veiksmus.  


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius