R. Rastausko, V. Gineitytės ir A. Jacovskytės pokalbis kūrė itin jaukią ir intymią parodos atidarymo atmosferą.

R. Rastausko, V. Gineitytės ir A. Jacovskytės pokalbis kūrė itin jaukią ir intymią parodos atidarymo atmosferą.

„Ramybės“ galerija: pro Vokietiją ir Florenciją iki Vilniaus

2017 07 17

„Šiandien labai įdomu stebėti, kaip Šuros hobis, „nišinė“ veikla įveikė „institucinę“, –„Ramybės“ galerijoje, pristatydamas Aleksandros Jacovskytės fotografijos ir teatro kostiumų eskizų parodą bei supažindindamas su pačia autore, kalbėjo rašytojas Rolandas Rastauskas. – Dabar galima sakyti, jog šios nuotraukos, atsiradusios pasivaikščiojimų ar– dažniausiai – jautrių ir intymių užstalių metu yra lyg atvirukai iš Atlantidos, nes albumas „Vilniaus veidai“ – tai visiškai nugrimzdęs pasaulis, gryna Atlantida“.
Daugybė kostiumų dailininkės, scenografės, piešėjos nuo 1966 metų sukurtų nuotraukų yra modernaus meno kolekcijoj, dalis jų sudėtos į 2014 m. išleistą fotografijų albumą „Vilniaus veidai“.
„Nuotraukose nėra hierarchijos – Nobelio premijos laureatas Česlovas Milošas atrodo taip pat, kaip dailininkai, kuriuos pati fotografė ir dar keletas žmonių pažįsta. Šura yra iš tų retų fotografų, kurių nuotraukose nėra demonizmo – tiesiog sustabdytas pašnekesio momentas. Atrodo, kad tas pašnekesys nenutrūko: atrodo, tuoj atsistosime ir eisime toliau kalbėtis. Šios fotografijos – lyg mažyčiai užstalės stop kadrai. Jose niekas niekada nepozavo ir net nepajusdavo, kaip jos padarytos. Ir štai paaiškėjo, kad tai yra vertybė. Tad – gal nereikia per daug sureikšminti savo veiklų. Istorija kartais išsaugo ne tai, kas mums patiems ar kitiems suvokėjams atrodo reikšminga“, – sveikindamas bičiulių mažybiniais vardais Šura vadinamą Aleksandrą Jacovskytę su parodos atidarymu sakė R. Rastauskas.
Su fotoaparatu beveik neišsiskirianti 2009 metais Auksiniu scenos kryžiumi kartu su broliu Marijumi Jacovskiu už Juozo Miltinio dramos teatre pastatyto spektaklio scenografiją „Visada Tavo. Ana Frank” apdovanota parodos autorė sakė fotografuojanti tada, kai kas nors ją įkvepia. Arba kai norisi padaryti žmogui kažką malonaus, parodyti jį kuo tipiškiau ir kartu kuo geriau.
Niekada vadinamos lietuviškosios fotografijos mokyklos kanonais nesivadovavusi fotografė sakė, jog jei būtų kalbama apie kokias nors „įtakas“, ji pripažintų dvi: kaip reikia fotografuoti žmones supratusi, kai vienam žurnale pamatė nediduką deBriso fotografuotą Matiso portretą, o kokią nuotaiką turi skleisti nuotraukos, pasigavusi iš ano meto Italijos kinematografininkų kuriamų juodai-baltų (griežtai – nespalvotų!) filmų.
„Fotografuoju tuos momentus, kurie man įdomūs. Prieš fotografuodama visada stengdavausi žmones pašnekinti: kad būtų pokalbio atmosfera, kad žmogus apsiprastų, užsimirštų. Man įdomu užfiksuoti žmogų tokį, kokį aš jį matau“, – kalbėjo A. Jacovskytė, prisipažinusi, jog pačiai buvo labai netikėta, kad būtent jos nuotraukos, R. Rastausko žodžiais tariant, tapo vertybe.
Kartu su A. Jacovskytės fotografijos ir teatro kostiumų eskizų paroda atidarytos išeivijos rašytojos ir dailininkės Vokietijoje kūrusios Aldonos Gustas piešinių ir pastelėsparoda bei vienetinius papuošalus bizantiniu stiliumi kuriančio Darijaus Gerliko„Lietuviška Florencija“ pavadinta juvelyrikos ekspozicija, kurias pristatė „Ramybės“ galerijos parodų kuratorė menininkė Virginija Gineitytė.
Parodos veiks iki rugpjūčio 2 dienos.

„Ramybės“ galerijos informacija


Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Ieškant gyvenime tam tikrų pokyčių, dažnas savo gyvenamąja vieta išėjus užtarnauto poilsio pasirenka Palangą. Taip nutiko ir Alfonsui Bartkui, itin aktyviam vyrui, kuris paliko ryškų pėdsaką Šilalės rajone, o ir ne tik, galima sakyti, visoje Lietuvoje. Šilalės rajone jis vienu laikotarpiu prisidėjo prie jo valdymo, o vėliau gavo ir Seimo nario mandatą. O...


„Šiandien labai įdomu stebėti, kaip Šuros hobis, „nišinė“ veikla įveikė „institucinę“, –„Ramybės“ galerijoje, pristatydamas Aleksandros Jacovskytės fotografijos ir teatro kostiumų eskizų parodą bei supažindindamas su pačia autore, kalbėjo rašytojas Rolandas Rastauskas. – Dabar galima sakyti, jog šios...


Gegužės 28 dieną 17 valandą „Ramybės“ galerija (Vytauto g. 35, Palanga) kviečia į net keturių parodų atidarymą.


Palangos senąją gimnaziją baigė šalies, kai kurie net pasaulio, mastu žinomi žmonės. Tad atėjo ta diena, kada jų talentai ir nuveikti darbai bus įamžinti gimnazijoje. Dažnai nutinka taip, kad talentingieji kokia nors forma įamžinami tik po mirties. Šiuo atveju daugelis atsidursiančių Garbės galerijoje dar gyvi.


Baisesnių išgyvenimų vargu ar galima patirti, kokių išgyveno mažeikiškių Rūtos ir Aurio Vaišvilų šeima, po visų negandų ramybės užuovėją dabar atrandanti Palangoje. Šių metų vasarį su devynių mėnesių dukryte Saule ir vos dvejus metus perkopusiu sūnumi Jūru išvažiavusi šeimos automobiliu iš namų Mažeikiuose, per galinio vaizdo...


Antradienį, liepos 22-ąją – tą pačią dieną, kai lygiai prieš 80 metų Šventojoje buvo surengta pirmoji Jūros diena, šventojiškiai ir miestelio svečiai rinkosi į vis dar “Eldija“ vadinamą buvusį kultūros centrą. Čia, nedidelėje, bet jaukioje patalpoje buvo prisiminta 1934-aisiais vykusi šventė bei oficialiai atidaryta Šventosios...


Pirmą kartą Palangoje, „Ramybės“ galerijoje šeštadienį pristatytas net šešis mėnesius vyksiantis projektas „ Profesionalaus taikomojo meno kolekcija: baldų dizainas, drabužių dizainas, juvelyrika, keramika, odos dizainas, stiklas, tekstilė “ .


Joga moko kūno atpalaidavimo, ištvermės, vidinės ramybės. Kai kurie gydytojai ne tik patys praktikuoja jogą, bet ir rekomenduoja ją savo pacientams, prilygindami ją kineziterapijai. Jogos užsiėmimai jau kuris laikas vyksta ir mūsų mieste. Jogos mokytoja Audronė Pašilytė „Palangos tiltui“ sakė, jog svarbiausia atrasti ryšį tarp fizinio kūno, amžinosios mūsų...


Pagal Europos Sąjungos projektą yra vykdomas „Poilsio namų įrengimas Karklėje“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas, bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Praėjusio sekmadienio vakarą, kai kurorte nurimo „Palangos stinta 2009“ šurmulys, viešbutyje „Palangos vėtra“ duris atvėrė fotografijos galerija „Vėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius