Renovacija Palangoje – „Palangos tilto“ tyrimas (3)

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015 09 24
Renovacija Palangoje – „Palangos tilto“ tyrimas (3)

„Palangos tiltas” tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Medžiotojų, Oškinio, Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai.

Daugiausia priekaištų – dėl nepabaigtų balkonų
Medžiotojų gatvės 10 numeriu pažymėtame name gyvenantis Stasys Janušaitis teigė, jog jau daugelis renovacijos metu numatytų darbų buvo įvykdyta. Dalis jų jau pabaigta, likę tik keletas iki galo nesutvarkytų dalykų. Bene daugiausiai priekaištų rangovams kliuvo dėl nebaigtų balkonų. „Balkonų nebaigė, kiek girdėjau, dėl pinigų trūkumo. Reikia sienas ištinkuoti. Savo bute balkoną susitvarkiau pats, savomis lėšomis, žinau, kad kitur tie balkonai yra nepabaigti. Girdėjau, jog tai projektuotojo kaltė. Šiaip nusiskundimų neturiu – viską padarė, sutvarkė. Labai gerai brigada dirbo. Neturime tik galutinių paskaičiavimų – girdėjau bus susirinkimas”, – mintimis dalijosi ponas S. Janušaitis.
Jam antrino ir prisistatyti nepanorusi to paties namo gyventoja. Moters teigimu, labiausiai liūdina nebaigti balkonai. „Viskas tarsi pusiau padaryta. Nepabaigta namo apačia. Renovacija prigadino daug nervų – daugiau nieko gero neatnešė. Niekam net nepasiskųsi, o ir reikalo jau nematau. Pažiūrėsim, kada jie viską pabaigs. Vienas darbininkas net juokėsi sakydamas, kad iki Kalėdų gal darbai bus baigti. Kiek girdėjau, kaimynas pats susitvarkė ir užsidėjo palanges. Mes likome be jų. Negalima sakyti, kad viskas tik blogai, yra ir privalumų. Namas gražiai atrodo iš išorės, susidėjus langams ir balkonams tapo šilčiau. Yra ir gerų dalykų, yra ir blogų. Pikta, kad nebaigė”, – nuomonę reiškė neprisistačiusi kaimynė.
Renovuotame name gyvenančios Natalijos Vainorienės teigimu, brokų nėra. „Defektų nepaliko, bent jau negirdėjau apie tai nieko. Tiesa, kieme kur yra plytelės, nepabaigtos uždėti. Kol kas niekas nieko nesako, nežinome kada baigs. Tikimės, jog šildymo laikotarpiu bus šilčiau – visgi apšiltino”, – sakė N. Vainorienė.
Kita, nenorėjusi savo vardo atskleisti ponia, sakė, jog renovacijos buvo norėta daugiausiai dėl šildymo. Apmaudo moteris neslėpė tik dėl iki galo neįvykdytų įsipareigojimų. „Esame įstrigę su balkonais. Tikriausiai teks viską tvarkyti savomis lėšomis. Nebaigtas ir šaligatvis, bet tai tikriausiai tik laiko klausimas”, – tikino namo gyventoja.

Šilta ir ekonomiška
Oškinio gatvės 5 name gyvenanti Danutė Vyšniauskienė teigė, jog darbų vykdytojai nepateikė jokios informacijos. „Jokių sąmatų mes nematėme, o gal ir žmogaus nebuvo, kuris tuo užsiimtų. Šiaip, viskas gražiai padaryta. Dirbo geri ir nuoširdūs darbininkai iš Telšių. Šildymo sezonu buvo daug šilčiau. Aš asmeniškai esu labai patenkinta – tiesiog vaikštau ir džiaugiuosi. Nesvarbu, kiek reikės mokėti, tačiau dabar tikrai geriau. Jausmas gyventi atrenovuotame name – nepalyginamas.
Šildymo sezonas jau buvo ir išties buvo daug šilčiau. Aš esu patenkinta, skundų neturiu”, – gerų žodžių negailėjo D. Vyšniauskienė.
To paties namo gyventojo Antano Jurčio nuomone, rangovai padarė viską, kas jiems priklausė. „Nežinau, kiek kas tiksliai kainuos, labai sunku paskaičiuoti – vieni dėjo duris, kiti langus. Laiptinę išdažėme patys savomis pastangomis. Samdėme komunalinio darbuotoją ir prašėme, kad sutvarkytų. Jei klausiate apie šildymą, tai tikrai geriau. Reikėjo mažiau mokėti, apsišildė visas namas aplinkui, pasikeitė nauji radiatoriai, vamzdžiai. Tikrai susinaudoja mažiau šilumos. Didžiausias privalumas – šildymas”, – džiugesio neslėpė Antanas.
Kaimynės Reginos Skruibienės tikinimu, nusakyti šildymo privalumus gana keblu, mat žiema buvusi nešalta: „Trūkumėlių yra – ilgokai tvarkė laiptinę, laiptus, užsitęsė aplinkos tvarkymas. Džiugu, pasikeitė elektros tinklai”. Moteris antrino kaimynui Antanui sakydama, jog laiptinę žmonės turėjo tvarkyti patys. „Jiems nepriklausė, viskas čia mūsų iniciatyva. Balkonams nedarėme nieko, mat visi gyventojai taip pasirinkome. Trūkumas, kad sumažėjo balkonai – apšiltinimui prisidėjo 17 cm, o jie ir patys nėra platūs”, – sakė moteris.
Tame pačiame name gyvenančio Eugenijaus Bačiulio tikinimu, žiemą buvo labai gerai: „Buvo šilčiau, o ir gerokai mažiau mokėjome“.

Džiaugiasi atrenovuotu namu
„Palangos tilto“ kalbintas Steponas Mažeiva gyvena Žvejų gatvės 38 name. Vyriškis teigė, jog renovacija atlikta tinkamai. „Pas mus viskas labai gerai – aukštumoje. Jokių nusiskundimų nėra. Bėdų nebuvo“, – teigė S. Mažeiva.
Kaimynui antrino ir tame pačiame aukšte gyvenanti, tačiau savo vardo atskleisti nepanorusi moteris. Jos tikinimu, informacijos buvo gauta pakankamai, o privalumai pasijuto iškart. „Tikrai šilčiau, ekonomiškiau. Sutvarkė džiovyklą, įdėjo langus, tad yra šilčiau ir saugiau”, – tikino namo gyventoja.
Besišnekučiuojant su pirmo aukšto gyventojais, grįžusi namo šio namo gyventoja Laimutė Padlipskienė teigė, jog renovacija gyventojai yra labai patenkinti. „Manau, kad viskas padaryta gerai, negirdėjau jokių skundų iš kaimynų. Žinoma, norėjome, kad rūsyje būtų palikti langeliai, – ventiliacijos ten per mažai, tačiau matyt buvo toks projektas. Renovacijos metu informacijos buvo pakankamai – vyko susirinkimas, taip pat Būtų ūkio vadybininkė Alma Drakšienė visada dėl visko informavo, aš asmeniškai esu patenkinta. Tikrai pajutau renovacijos privalumus – jaučiasi, jog yra šilčiau bei ekonomiškiau”, – palankiai apie renovuotą būstą atsiliepė Laimutė. Moters teigimu, laiptinės apdailą gyventojai žada pasidaryti patys, tam esą jau pradėtos rinkti kaupiamosios lėšos. „Kiek mes kalbėjome ir kiek žinome, tai visi yra labai patenkinti. Kuomet buvo organizuojama renovacija, visi gyventojai labai stengėsi, suvažiavo, kas buvo išvykę tam, kad būtų galima įleisti darbininkus. Labai draugiškai ir kaimyniškai bendravome. Puiku, jog džiovyklose padarė duris, įstiklino balkonus, patys pasidekoravome, kad būtų jaukiau. Viską, kas buvo suplanuota, įvykdė“, – teigė pašnekovė. L. Padlipskienė džiaugėsi renovacijos metu sutvarkytais vamzdynais, namo stogu, apšiltintomis rūsio lubomis.
Aldona pridūrė, jog nesant ventiliacijos, nieko negalima laikyti rūsyje. „Ventiliacijos nėra, tad pas mus viskas pelija. Tikriausiai todėl, kad nėra langelių“, – svarstė moteris.

Priekaištų ir nusiskundimų – į valias
Tame pačiame name, tik kitoje laiptinėje gyvenanti Stanislava Meškienė sakė, jog renovacijos metu yra padaryta labai didelė klaida – užmūryti rūsio langai. „Kokia ten smarvė – baisu. Neva kažkam apačioje šalta, tai užmūrijo visus langus. Dabar rūsyje negalima laikyti jokių daiktų. Apie tuos langelius mūsų niekas neklausė, buvau taip supykusi, kad net ketinau kviesti televiziją“, – nepasitenkinimo neslėpė moteris. Kaltę S. Meškienė verčia namų valdybai. „Manau, kad čia namų valdybos kaltė. Priklausom Butų ūkiui, viską nuo mūsų slėpė. Tegu atmūrija mums langus. Nesąmonė, pelėsis – nei batų išsinešti galima, nei drabužių”, – piktinosi moteris.
Gyventojos tikinimu, prasta situacija ir su džiovyklomis. „Įdėti labai dideli langai, nepalikta vietos skalbinių virvėms pakabinti. Be abejo, defektų yra nemažai, bet, kad būtų tragiškai, tai taip nėra. Džiaugiuosi buvusiais gerais santechnikais. Jaučiasi, kad bute šilčiau”, – kalbėjo pašnekovė.
To paties namo gyventojo Pranciškaus Gadliausko nuomone, dėl renovacijos nusikundimų būta, daugiausia jų – dėl langų. „Balkone turėjau sudėtus gerus langus, jie viską išėmė ir pakeitė, na, ką jau čia dabar padarysi…”, – nusivylimo neslėpė vyras.

(Tęsinys kitame numeryje)

Jūsų komentaras:

CAPTCHATaip pat skaitykite

Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palangoje esančio kino teatro „Naglis“ renovacija gali kainuoti apie 2,5 mln. eurų, sako likviduojamos bendrovės „Lietuvos kinas“ vadovas Arūnas Stoškus.


„Palangos tilto“ iniciatyva ieškoti idėjų Palangai, kad kurortas būtų dar gyvesnis ir įdomesnis, pasiekė kulminaciją: redakcija praėjusį antradienį į „Palangos tilto“ kavaryčio diskusijų naujojo partnerio „Fotokava“ to paties pavadinimo kavinę sukvietė net 14 veiklių, žinomų palangiškių, kurie, mėgaudamiesi skania kava, sutelkė smegenis...


„Palangos tiltas” tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Medžiotojų, Oškinio, Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai.


Kiekvieno palangiškio svajonė, kad renovacijos darbai vyktų sklandžiai, greitai ir efektyviai. Bet kaip parodė „Palangos tilto“ tyrimas, renovaciją kurorte lydi ne tik džiaugsmai, bet ir keiksnojimai dėl broko ir defektų, neaiškių sąmatų ir išlaidų, painiavos, kiek ir kam teks mokėti. „Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovaciją...


Nuo rugpjūčio 18-osios S. Nėries 3-iąjį ir 5-ąjį daugiabučius namus renovavusių „Konsolės“ darbininkų – nė kvapo. Lyjant vanduo pliaupia ant plėvele uždengtų pastolių, sunkiasi pro neužsandarintus neseniai pakeistų langų plyšius. Keliems gyventojams taip lietaus vanduo sugadino butų sienas. Pasigedę renovuotojų namų gyventojai skundais užvertė kurorto renovacijos...


Dar balandį planuota, kad vėliausiai gegužę prie daugiabučio Žvejų g. 38 pradės triūsti statybininkai – turėjo prasidėti šio namo renovacija, kurią baigti planuota iki šių metų rugsėjo – spalio mėnesių. Jau ir liepa eina į pabaigą, o darbų pradžios bent jau iš išorės dar nematyti. Tačiau daugiabutį administruojančios bendrovės „Palangos butų...


Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl incidento Palangos atrakcionuose  6

Klaipėdos apygardos prokuratūros, „Palangos tilto“ inf. , 2013 04 22 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apylinkės prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio incidento Palangos atrakcionuose. 11 tomų baudžiamoji byla penktadienį, balandžio 19 d. perduota Palangos miesto apylinkės teismui.


Palangiškis, Vilniaus Universitete informatiką studijavęs Valdas Ektis rugsėjo 9-ąją buvo rastas negyvas prie Saulėtekio studentų bendrabučio. Atsirado mačiusių jį iškrentant per balkoną. Šalia vaikino kūno buvo rastas peilis. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 129 straipsnį, kuris numato atsakomybę už nužudymą. Tyrėjai dar spalio mėnesį „Palangos tiltui“ ...


Kas atrodė kaip akivaizdus Palangos miesto policijos komisariato viršininko Jurgio Kažio suklupimas –  sukelta avarija išgėrus, dabar, praėjus šiek tiek daugiau kaip mėnesiui, policijos departamentui, vykdančiam įvykio tarnybinį patikrinimą, atrodo kaip „išskirtinai sudėtingas“ tyrimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas