Zigmas Staniulis tikina buvęs priešinfarktinės būsenos

Zigmas Staniulis tikina buvęs priešinfarktinės būsenos

Rinkimų kova – ne tik tarp kandidatų, bet ir komisijoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2019 02 26

Iš pareigų atsistatydino Palangos rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Staniulis ir netrukus bus prisaikdinta (straipsnis rašytas vasario 21 d.) jau numatyta kita pirmininkė. Kaip paaiškėjo, komisijos nariai nebuvo patenkinti pirmininko darbu ir pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl neva jo nepakankamos kompetencijos, tačiau pateikta skundo išvada – palanki jau buvusiam pirmininkui. Visgi kardais žvanginti jis nebuvo pasiryžęs ir pareigų atsisakė.

Sveikata – svarbesnė
„Kai atsisakiau šių pareigų – iškart sveikata pagerėjo, – pripažino Z. Staniulis, patikinęs, kad būtent tikroji jo pasitraukimo priežastis ir buvusi sveikata. – Gydytojai jau įtarė priešinfarktinę arba priešinsultinę būseną, tad rizikuoti nenorėjau. Dabar jaučiuosi išties geriau. Sveikata man yra brangiau“.
Tad nuo ko prasidėjo visi nesutarimai? Buvęs pirmininkas tikino, kad kliūčių būta nuo pat jo paskyrimo dienos, kuomet jautė, jog nebuvo pageidaujamas šiose pareigose. „Į savivaldybės vadovų duris prisibelsti nebuvo įmanoma, patalpų teko laukti keletą dienų, kaip ir kompiuterių, net elementariausių kėdžių, o iš galiausiai gautų keletas net buvo sulūžusių. Prašėme spintos, kurioje būtų galima saugiai laikyti dokumentus. Laukėme jos iki sausio vidurio, kai jau iki to laiko buvo galima visko atsitikti – dokumentai galėjo dingti, kažkas galėjo ištraukti kokį lapą ar panašiai. Teko nuolat prašyti ir prašyti to, kas buvo savaime suprantama“, – pirmuosius savo darbo žingsnius rinkimų komisijoje apibūdino pašnekovas. Pasak jo, tą pačią misiją – menkinti jo autoritetą ir ieškoti darbe spragų – vykdė ir paskirti kai kurie komisijos nariai. „Aš tiesiog pavargau kažką įrodinėti“, – patikino jis.
Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininku Z. Staniulis Vyriausiosios rinkimų komisijos buvo paskirtas dėl savo ilgametės rinkimų procese patirties.

Skundo argumentai atmesti
Rinkimų komisijos nariai Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktame rašte teigė, jog nuo pat rinkimų komisijos darbo pradžios pirmininkas sistemingai pažeidinėjo Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatas. Neva posėdžiai nebuvo protokoluojami, atsisakydavo pateikti protokolų kopijas, taip pat neva priimdavo sprendimus vienasmeniškai. Galiausiai palangiškiai komisijos nariai pakomentavo, jog „pirmininkas neturi reikalingų žinių bei elementarios administracinio darbo patirties, kuri būtina tokioms pareigoms eiti, o komisijos darbas yra organizuojamas netinkamai, sistemingai pažeidinėjant Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų nuostatas“. Skundą pasirašė šeši Palangos miesto rinkimų komisijos nariai. Komisiją sudaro aštuoni nariai.
Tačiau visus argumentus Vyriausioji rinkimų komisija paneigė. Išvadose teigiama, jog „Komisijos nuomone, nėra pagrindo priimti sprendimą dėl Palangos miesto savivaldybės Nr. 31 komisijos pirmininko Zigmo Staniulio atšaukimo iš savivaldybės rinkimų komisijos pirmininko pareigų“.
„Tiesiog buvau laikomas „priešu“ nuo pat pradžių. Suprantu, kad buvau „nepatogus“ ir buvo tikimasi manimi atsikratyti. Jų pateiktame rašte nei vienas argumentas nebuvo pagrįstas, visus juos vertinusi komisija atmetė“, – savas išvadas iškėlė Z. Staniulis.
Darbas rinkimų komisijoje – nėra lengvas, patikino pašnekovas, daug pavestų užduočių, daug aiškinimosi, būtina daug žinių, bet jis įsitikinęs, kad su viskuo susitvarkė. „Apskritai galiu pasakyti, kad rinkimų procesas yra pasenęs, labai daug pasenusių metodų taikoma, kurie nebėra būtini. Ir taip nelengva viską aprėpti, o dar ir vietinės komisijos nariai nuolat kelia ne mūsų kompetencijoje esamus klausimus. Ir dar sunku juos nuginčyti“, – šypsojosi jau buvęs Palangos rinkimų komisijos pirmininkas.

„Neteisingos atlyginimų porcijos“
„Iš tiesų labai sunkiai dirbome sausio mėnesį. Buvo labai daug darbų. Reikėjo ir pareiškimus priimti, dokumentus sutikrinti, atspausdinti parašų lapus, paskui juos surinkti, patikrinti, atspausdinti aktus, atlikti viešuosius pirkimus kanceliarinėms prekėms, rinkimų leidiniui. Paruošti, redaguoti leidinį, kurį reikėjo parengti per ganėtinai trumpą laikotarpį. Tabelių pildymas, darbas su atstovais rinkimams, apylinkių komisijų formavimas. Labai daug pasiūlytų komisijų narių „nubyrėjo“, teko ieškoti kitų kandidatų. Su sekretore sėdėdavome ir savaitgaliais, iki išnaktų. Ir po visko, kai dirbome dviese su sekretore, komisijos nariai pareiškė, kad „neteisingos atlyginimų porcijos“. Aš ir pasakiau, kad kas dirba, tas ir turi uždirbti, juolab, kad tos išmokos tikrai nei vienam nebuvo didelės“, – apie nesutarimų priežastis papasakojo Z. Staniulis.
Šiuo metu Palangos rinkimų komisijos pirmininko pareigas perėmė Diana Paliūnaitė, į komisiją pasiūlyta Lietuvos teisininkų draugijos. Oficialiai prisaikdinta ji bus vasario 25 dieną. „Iki to laiko nieko nekomentuosiu. Kai būsiu oficialiai prisaikdinta, aišku, jeigu niekas nesikeis, tuomet atsakysiu į visus klausimus“, – paskambinus tarė D. Paliūnaitė. Kitas komisijos narys Danas Paluckas taip pat patikino, jog komisija nusprendusi nekomentuoti, tačiau juokaudamas patvirtino, kad komisijoje šiuo metu tvyro ramybė.

 


Jūsų komentaras:

CAPTCHAPLNG 2019-02-28 08:53 (IP: 195.182.92.36)
Vakar buvau balsavime tai labai nejaukiai pasijaučiau dėl ten esančių rinkimų darbuotojų (stebėtojo) replikų. Taip pat labai atvirai ir garsiai kalba apie savo asmeniškus reikalus- tai labai blaško

Taip pat skaitykite

Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Iš pareigų atsistatydino Palangos rinkimų komisijos pirmininkas Zigmas Staniulis ir netrukus bus prisaikdinta (straipsnis rašytas vasario 21 d.) jau numatyta kita pirmininkė. Kaip paaiškėjo, komisijos nariai nebuvo patenkinti pirmininko darbu ir pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai dėl neva jo nepakankamos kompetencijos, tačiau pateikta skundo išvada...


Trumpai atsipūtęs po visų teismų, kuriuos pavyko laimėti, 61 metų Raimundas Palaitis, buvęs Palangos meras ir vidaus reikalų ministras, atsiraitojo rankoves ir kibo į Savivaldybės tarybos rinkimus su visuomeninio rinkimų komiteto „Palangiškiai“, sudaryto pabirusių kurorto liberalų pagrindu, vėliava. Tačiau, barkšt, ir kova baigta: dėl tariamai skirtingų komiteto...


„Sulaukus daug paklausimų dėl mano nuomonės, už kurį kandidatą Kretingos-Palangos apygardoje antrame ture balsuoti, nusprendžiau nuomonę suformuluoti atskiru pranešimu.


Nors seniūnaičio pareigybės atliekamos be uždarbio ir neteikia privilegijų, kova dėl jų praėjusį sekmadienį Vilimiškės seniūnaitijoje virto erzeliu tarp ligšiolinio seniūnaičio Jono Juknos šalinininkų iš Vilimiškės (joje gyvena ir jis pats – aut.) ir sodų bendrijos „Bočiai“ kandidato Kęstučio Rudžio rėmėjų. Joje gyvena ir pats K. Rudys....


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Galite keikti politikus kaip nepatikimiausius žmones pasaulyje ir dievagotis, kad niekada daugiau nedalyvausite jokiuose rinkimuose. Bet didžioji Seimo rinkimų karuselė pradės suktis jau visai netrukus, ir nevalia į ją atsainiai numoti. Kitaip ir vėl mus, gerbiamieji, valdys dainorėliai ir šokėjėliai. Kurorte, regis, ketina susigrumti politikos veteranai ir visai naujokai. Niekas...


Iki rinkimų į savivaldybių Tarybas maratono – kitiems, matyt, sprinto ar bėgimo su kliūtimis – pabaigos liko visai nedaug. Vieni jau uždusę, kiti šelmiškai šypsodamiesi ar mintyse jau dėliojantys būsimos naujos valdžios kortas skaičiuoja paskutines dvi savaites iki rinkimų. Kandidatai, kaip numato įstatymas, turėjo visuomenei viešai atskleisti dalį duomenų apie savo gyvenimą. Bet tik...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas