Rokiruotės „Palangos šilumos tinkluose“ taškus sudės Specialiųjų tyrimų tarnyba?

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 12 19
A. Stankus.

A. Stankus.

Bendrovei „Palangos šilumos tinklai“ vadovauja naujas direktorius Tomas Jurgutis, gruodžio 9-ąją laimėjęs konkursą ir poste pakeitęs vos porą metų jame išbuvusį lapkričio 25 d. iš pareigų atleistą Rimantą Gliožerį. Pastarąjį atleido ir konkursą laimėjusiojo kandidatūrą tvirtino bendrovės stebėtojų taryba. „Palangos tiltas“ pasidomėjo: kodėl taryba gan netikėtai atleido buvusį bendrovės vadovą ir kaip savo atleidimo priežastis vertina pats R. Gliožeris? Juolab, kad kalbų apie šį pasikeitimą sklinda visokių – iki pamąstymų, kad buvęs direktorius atleistas todėl, kad priklauso vienai partijai bei bičiuliaujasi su nemalonėn patekusiu Tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi.

Būta smulkių
nesklandumų

Bendrovės „Palangos šilumos tinklai“ stebėtojų taryboje – penki nariai: kurorto vicemeras Saulius Simė, Tarybos nariai Elena Kuznecova bei Arvydas Dočkus, Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas bei stebėtojų tarybai pirmininkaujantis miesto Tarybos narys Albinas Stankus.
„Jau kurį laiką bendrovės ir jos direktoriaus darbe pastebėjome esant smulkių nesklandumų, – paklaustas, dėl kokių priežasčių buvo nuspręsta keisti įmonės vadovą sakė A. Stankus. – Pradėkime nuo to, kad stebėtojų taryba pageidavo, jog „Palangos šilumos tinklams“ perimant šilumos mazgų priežiūrą būtų glaudžiau bendraujama su daugiabučių namų gyventojais. Mes norėjome, kad daugiabučiuose būtų išrinkti atsakingi asmenys, kad būtų, kaip privalu, šaukiami gyventojų susirinkimai tam, kad iki balandžio pirmosios būtų pasirinkti šilumos mazgų prižiūrėtojai. Taip pat buvo pageidavimas, kad iš mokesčių už šią priežiūrą būtų kuriamas specialus fondas ir kad daugiabučių gyventojai žinotų, kur nueina jų pinigai“.
Pasak A. Stankaus, toks fondas bei atsiskaitomybė už iš mokesčių surinktų lėšų panaudojimą būtini jau tam, kad būtų užtikrintas skaidrumas: jeigu žmonės žinos, kur eina ir kam panaudojami jų pinigai, tada pats mokestis nebus suvokiamas kaip kokia bausmė.
„Jeigu žmogus žinos, kad, tarkim, sumokėjo 15 Lt, iš jų 5 buvo panaudoti tam tikriems darbams apmokėti, o 10 Lt liko namo fonde ir bus panaudoti reikalui esant, jis iš dalies jausis ir šių namo lėšų šeimininkas“, – aiškino A. Stankus, akcentavęs, kad tokį skaidraus atsiskaitymo su gyventojais už panaudotus mokesčių pinigus modelį siūloma taikyti ir „Palangos butų ūkiui“. Ir jeigu ši bendrovė būtų pradėjusi jį taikyti, tai jos vadovams nereikėtų dejuoti, neva miesto Taryba kurstanti prieš ją gyventojus.

Perpildė kantrybės taurę
Tačiau pagrindinė priežastis, dėl ko trūkusi stebėtojų tarybos kantrybė – ta, kad R. Gliožeris, pasak A. Stankaus, vienas pats savarankiškai nusprendė skelbti konkursą biokuro katilo statybos darbams pirkti – taryba net nebuvusi informuota apie tokį sprendimą.
„Buvo atšaukti anksčiau suteikti įgaliojimai, jie direktoriaus sprendimu perleisti pašaliniam asmeniui. Viešieji prikimai vyksta atsisėdus prie kompiuterio ir apskritai nuspręsta pirkti iš vieno šaltinio. Kaip minėjau, visi kodai perduoti firmai, kuri panašius pirkimus, aplink kuriuos sklando visokių įtarimų šleifas, už 80 mln. Lt vykdė Mažeikiuose, o Savivaldybės viešųjų pirkimų skyrius ir jo vedėjas Vaidotas Kaklys nieko nežino“, – vardijo bendrovės stebėtojų tarybos pirmininkas.
A. Stankus paminėjo ir tai, kad dėl šio konkurso buvo kreiptasi į Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą Žydrūną Plytniką – jo raštu paprašyta paaiškinti ar viskas teisingai įforminta. Ž. Plytnikas parašęs, jog abejonių dėl konkurso skaidrumo išties esama.
„Dabar gi, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) prašymu visa konkurso medžiaga, visos šio pirkimo bylos yra išsiųstos jiems, tad lauksime, kad STT sudėliotų taškus šioje istorijoje“, – sakė A. Stankus.

Nevykdė patikėtų
užduočių

Kaip teigė bendrovės stebėtojų tarybos pirmininkas, buvęs direktorius nevykdęs ir kitų jam patikėtų užduočių, kurias dabar turės atlikti naujas įmonės vadovas.
„Nieko nepadaryta dėl sutarties su UAB „Litesko“: turto apskaitos nėra, investicijų užskaitymo klausimais nesirūpinta. Juk ne vien stebėtojų tarybos ir miesto Tarybos nariai turi rūpintis, vaikščioti, domėtis, kaip prižiūrimas išnuomotas miesto turtas, o bendrovės vadovas turi stebėti, rūpintis ir kontroliuoti, o susidūręs su nesklandumais apie tai informuoti tiek stebėtojų, tiek miesto tarybos narius“, – aiškino A. Stankus, pridūręs, jog pasitikėjimą praradęs R. Gliožeris atleistas teisėtai – šį sprendimą palaikė trys stebėtojų tarybos nariai. E. Kuznecova ir A. Dočkus tame posėdyje nedalyvavo. O naujasis direktorius patvirtintas visų penkių narių balsais.
„Žinot, prielaidas galima visokias daryti, – paprašytas pasakyti savo nuomonę apie skambančias kalbas, jog R. Gliožeris atleistas dėl to, kad yra vienoje partijoje bei bičiuliaujasi su pastaruoju metu didelėn nemalonėn patekusiu ir taip pat iš užimamų pareigų kartu su bendrovės „Palangos klevas“ direktore neseniai atleistu Tarybos nariu E. Židanavičiumi, nusišypsojo A. Stankus. – Aš gi kategoriškai pareiškiu: tikrai ne priklausymas vienai ar kitai partijai nulėmė stebėtojų tarybos sprendimą, o nepadaryti arba neskaidriai padaryti darbai“.

Žinojo jau nuo liepos
„Kad rengiamasi mane atleisti iš pareigų, žinojau jau nuo liepos mėnesio, – „Palangos tiltui“ sakė nuo lapkričio 25 dienos nebesantis bendrovės „Palangos šilumos tinklai“ direktorius R. Gliožeris. – Kaip žinia, atleisti iš darbo ar skelbti konkursą pareigoms užimti – įmonės stebėtojų tarybos teisė, ir jie ja pasinaudojo. Tik man kiek keista, kad viskas įvyko, galima sakyti, labai staiga, ir sprendimą atleisti mane iš darbo taryba priėmė tada, kai aš turėjau nedarbingumo lapelį“.
Paklaustas, kokie gi buvo jo atleidimo motyvai, R. Gliožeris sakė galįs tik spėti, kad Savivaldybės administracijai, kurios žinioje yra bendrovė „Palangos šilumos tinklai“, galėjo „užkliūti“ gegužės 15 d. bendrovės direktoriaus pateiktas prašymas dėl 5 MW biokuro katilo statybos antrojo etapo darbų pirkimo viešojo konkurso.
„Pirmasis etapas buvo baigtas kovo mėnesį, – priminė R. Gliožeris. – Ir noriu dar kartą pabrėžti, jog ne „Palangos šilumos tinklai“ pirko katilą, kaip kartais kai kas aiškina viešojoje erdvėje. Pirkimo procedūra buvo centralizuota, ją vykdė LAAIF. Ir ne dėl bendrovės ar mano kaltės ji vėlavo. Dar pernai spalį turėjo paaiškėti, koks katilas bus statomas Palangoje. Tačiau procedūros atsikėlė iki gruodžio, o realiai viskas paaiškėjo, t.y., centralizuoto pirkimo procedūra baigėsi tik šių metų kovo pradžioje. Sutartis su LAAIF pasirašyta kovo 13 d., sutartis su centralizuoto pirkimo laimėtoju – bendrove „AXIS“ – pasirašyta kovo 21 d. Bendrovė balandžio 3 d. pateikė vandens šildymo katilo su biokuro pakura technologinę dalį, o gegužės 13 d. išrašytas bendrosios techninės ekspertizės aktas. Dabar gi kalba vyksta apie antrąjį katilo statybos etapą“.

Procedūra nevyko
Kaip minėta, prašymą atlikti statybos darbų viešojo pirkimo procedūras „Palangos šilumos tinklai“ pateikė gegužės 14 d. Savivaldybės administracijos direktorė gegužės 21 d. pasirašė įsakymą, kuriuo viešųjų pirkimų skyriui pavedė atlikti šį pirkimą.
Kaip tikina R. Gliožeris, kadangi procedūra nevyko, pakartotinai buvo kreiptasi į Savivaldybės administraciją liepą.
„Gavome atsakymą, jog šios procedūros vykdyti negalima, kol nėra statybos leidimo, – pasakojo R. Gliožeris. – Tačiau, pavyzdžiui, Skuodo savivaldybė viešuosius pirkimus biokuro katilo statybos antrajam etapui vykdė ir neturėdama statybos leidimo, o kai jį gavo, jau kitą dieną pasirašė sutartį su konkursą laimėjusia įmone. Taip buvo sutaupyta apie pora ar gal net trejetas mėnesių laiko“.
Buvusio direktoriaus teigimu, minėtasis statybos leidimas buvo gautas šių metų rugsėjo 10 diena. Tada R. Gliožeris rugsėjo 12 d. raštu vėl kreipėsi į Savivaldybės administraciją prašydamas skubos tvarka organizuoti antrojo etapo darbų viešojo pirkimo konkursą. Spalio 2 d. pakartotinai kreiptasi raštu ir prašyta informuoti, kada bus pradėtas pirkimas. Prie prašymų pridėtas ir Aplinkos ministerijos raštas, kuriuo raginama kuo skubiau įsisavinti biokuro katilų statybai numatytas lėšas, kurios skirtos dar gegužę.

Nebeturėjo kur dingti

„Negavęs atsakymo nei į vieną savo raštą, spalio 3 dieną sušaukiau stebėtojų tarybos posėdį, kuriame planavau informuoti apie susidariusią situaciją: pinigai yra, pirkimai nevyksta, o su LAAIF pasirašytoje sutartyje esama tokių įmonės įsipareigojimų, kurių mes nevykdėme ir galėjome sulaukti rimtų sankcijų. Nors visi tarybos nariai iš vakaro buvo pažadėję posėdyje dalyvauti, į jį atėjo tik Arvydas Dočkus ir Elena Kuznecova. Nebeturėjau kur dingti, atšaukiau buvusį įgaliojimą ir bendrovės vardu paskelbiau viešųjų pirkimų konkursą“, – savo veiksmų, sukėlusių stebėtojų tarybos nepasitenkinimą, eigą aiškino R. Gliožeris, pridūręs, kad ir po šio žingsnio su juo niekas nei žodžiu, nei raštu nebendravo – matyt, jau buvo rengiamasi keisti jį kitu žmogumi.
„Mane pasiekė kalbos, jog dėl paskelbtojo konkurso rengiamasi kreiptis į STT. Gerai. Yra specialios tarnybos – tegu tikrina. Gal tada gausime atsakymą, kodėl nebuvo skelbiamas konkursas, kodėl nebuvo atsakoma į „Palangos šilumos tinklų“ raštus, kodėl apskritai projektas nevyko ir buvo tiek „tempiama guma“, kad iškilo pavojus, jog nespėjus panaudoti lėšų apskritai galime likti be subsidijų, nes pagal AM nurodymus, paskutinė sąskaita biokuro katilo statybos darbams turi būti išrašyta iki 2014-ųjų spalio 31 d.“, – sakė nuo spalio 28 d. iki gruodžio 15 d. nedarbingumo lapelį turėjęs buvęs „Palangos šilumos tinklų“ direktorius, nesileidęs į svarstymus, ar jis atleistas dėl to, kad „draugauja“ ne su tomis politinėmis jėgomis, su kuriomis derėtų.

Atleido teisėtai

Jokių partinių peripetijų „Palangos šilumos tinklų“ direktoriaus atleidimo istorijoje neįžvelgia ir tai pačiai partijai – Lietuvos liberalų sąjungos Palangos skyriui priklausantis bendrovės stebėtojų tarybos bei valdančiojoje daugumoje esantis miesto Tarybos narys Arvydas Dočkus.
„Jūs juk žinote, kad interpretuoti galima visaip. Gal taip sutapo, kad iš pareigų atleisti minėti du asmenys, gal todėl kažkas bando įžvelgti sąsajas. Aš gi jokių partinių niuansų neįžvelgiu ir jokio spaudimo nei stebėtojų taryboje, nei miesto Taryboje nepatiriu“, – sakė A. Dočkus.
Tiesa, jis sakė ir tai, kad kai buvo iš pareigų atleistas R. Gliožeris, tame stebėtojų tarybos posėdyje nedalyvavęs.
„Kiek man žinoma, buvęs direktorius atleistas dėl juridinių priežasčių, susijusių su viešaisiais pirkimais – kalbėta, kad abejota jų skaidrumu“, – tiek galėjo pasakyti A. Dočkus.
Tuo tarpu bendrovės stebėtojų tarybos narys Palangos vicemeras Saulius Simė įsitikinęs, kad R. Gliožeris atleistas ir teisėtai, ir vertai.
„Pagrindinė priežastis – neskaidrus viešųjų pirkimų konkurso organizavimas. Buvo pasirinktas toks būdas, kai vos ne vieno kandidato konkurse būtų užtekę. Ir apskritai dėl biokuro katilų buvo visokių nesklandumų, ir pats procesas labai ilgai užtruko“, – sakė S. Simė, pridūręs, jog anksčiau didelių priekaištų dėl darbo bendrovės direktoriui neturėta.
Vicemeras patikino, kad R. Gliožeris iš užimamų pareigų atleistas teisėtai – įstatymai leidžia tai padaryti ir tuo atveju, jei darbuotojas turi nedarbingumo lapelį.
Paklaustas, kodėl kaip minėjo R. Gliožeris, Savivaldybės administracija neatsakinėjusi į jo siųstus raštus, vicemeras tikino, kad jokių raštu nebuvę – tai tvirtinę ir Viešųjų pirkimų skyriaus specialistai.
„Pradėjus dirbti naujam direktoriui, paaiškėjo dar daug nemalonių dalykų, kurie dėjosi bendrovėje, apie kuriuos dabar nenorėčiau kalbėti. Pasakysiu tik tiek, kad dabar paskelbtas tikrai viešas pirkimų konkursas. O apie ankstesnįjį – jeigu jau dokumentacija atiduota STT, tai tegu ši tarnyba ir atsako į visus kylančius klausimus“, – sakė S. Simė. 

Jūsų komentaras:

CAPTCHAne žodžiai ,o darbai - pasako viską... 2013-12-30 12:59 (. / IP: 86.100.63.40)
prie ko čia "partija" ? Jei puikus specialistas- tai ir partija nebesvarbu..O kai( ne)nuveikti darbai kalba už save- tai už tai Gliožeris staigiai įsidarbino "Vitės valdos" Palangos Butų ūkyje... Ar reikalingi komentarai?

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybai per 30 kalendorinių dienų nenustačius UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos kainos dedamųjų pirmiesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) naują bazinę kainą suderino 2019 m. spalio 18 d., šilumos kaina vartotojams nustatyta vienašališkai....


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė UAB „Palangos šilumos tinklai“ šilumos bazinę kainą naujam 3 metų reguliavimo periodui – 5,19 ct/kWh be PVM, t. y. 0,8 proc. didesnę, palyginus su šiuo metu taikoma (5,15 ct/kWh be PVM).


UAB „Palangos šilumos tinklai“ investicijos patvirtintos

"Palangos tilto" informacija, 2019 10 10 | Rubrika: Miestas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino 2013–2019 m. UAB „Palangos šilumos tinklai“ investicijas už 3,2 mln. Eur sumą ir UAB „Litesko“ 2006–2016 m. atliktų investicijų į Palangos šilumos ūkį sukurtą ir bendrovei 2016 m. perduotą turtą.  


Šiandien, rugsėjo 27 d., miesto savivaldybės Taryba atleido „Gintarėlio“ direktorę Iloną Milkontę iš direktorės pareigų. Tačiau direktorė tikina turinti jai palankų Darbo inspekcijos sprendimą ir jau kreipėsi į prokuratūrą dėl jos atleidimo.


Žinomas tarptautinės kategorijos šokių teisėjas, Klaipėdos universiteto dėstytojas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius Sangavičius turės suktis kaip vijurkas – palangiškis sutiko imtis direktoriaus pareigų problemų kamuojamoje savivaldybės įmonėje UAB „Palangos renginiai“, kuri buvo įkurta rūpintis renginių organizavimu...


Buvusio UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris buvo atleistas teisėtai, nusprendė Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Diana Vercinskė. Ieškovas R. Gliožeris ir jo advokatas Alvydas Buta teismo prašė pripažinti, kad R. Gliožeris iš darbo buvo atleistas neteisėtai ir reikalavo, kad būtų priteista išeitinė išmoka...


Bendrovei „Palangos šilumos tinklai“ vadovauja naujas direktorius Tomas Jurgutis, gruodžio 9-ąją laimėjęs konkursą ir poste pakeitęs vos porą metų jame išbuvusį lapkričio 25 d. iš pareigų atleistą Rimantą Gliožerį. Pastarąjį atleido ir konkursą laimėjusiojo kandidatūrą tvirtino bendrovės stebėtojų taryba. „Palangos tiltas“ pasidomėjo: kodėl...


„Palangos šilumos tinklai“ turi naują vadovą  4

„Palangos tilto” informacija, 2013 12 12 | Rubrika: Miestas

Pirmadienį įvyko konkursas bendrovės „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigoms užimti.


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Palangos šilumos tinklai“ yra pagal sutartį išnuomoto turto UAB „Litesko“ valdytoja. Miesto savivaldybės Kontrolierių tarnyba, atlikusi bendrovės auditą, konstatavo, kad įmonės vadovybė neteisingai sudarė finansinę atskaitomybę bei pateikė klaidingą informaciją. Taip pat nustatyta, kad įmonė dirba nuostolingai bei jos veikloje yra nemažai ...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas